EET na iPadu/iPhonu

Pravidla fóra
V tejto sekcií uverejňujte informácie o zaujímavých aplikáciách. Váš príspevok by mal obsahovať názov aplikácie, popis, screenshoty či video a zdroj. Pred otvorením novej témy si overte vyhľadaním už existujúce vlákno o aplikácií, o ktorej chcete diskutovať.
Odpovědět
cuting
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 2259
Registrován: úte čer 07, 2011 8:45 pm

EET na iPadu/iPhonu

Příspěvek od cuting »

Máte někdo zkušenosti s provozováním EET na iPadu/iPhonu ? Brácha hledá řešení pro malou kavárnu pro 30 lidí a má doma starší iPad. EET pokladny se dají slušné pořídit do 10.000, i s tiskárnou, ale údajně se navíc platí nějaké měsíční poplatky za soft dodavatelovi pokladny a tak hledá alternativu pro iPad. Je jablíčkový, podobně, jako většina z nás tady.
 Apple hračky 

scorpi
patron iPhone.cz
patron iPhone.cz
Příspěvky: 1774
Registrován: stř bře 05, 2008 7:14 am

Re: EET na iPadu/iPhonu

Příspěvek od scorpi »

Zkušenost zatím ne, ale já jdu tady do toho

https://www.istores.cz/eet.htm

cuting
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 2259
Registrován: úte čer 07, 2011 8:45 pm

Re: EET na iPadu/iPhonu

Příspěvek od cuting »

No, je to zajímavé, ale i po slevě 5000 docela drahé. Toto řešení není sice iOS ale pro svůj ůčel dostačující.
http://www.eet-pokladny.cz/EET-CUBE-10- ... OS-d77.htm
Představovali jsem si, že ke stávajícímu staršímu iPadu dokoupíme za pár tisíc malou tiskárnu, stáhnu zdarma soft a mohu jet. Ale asi jsme mimo realitu... :)
 Apple hračky 

scorpi
patron iPhone.cz
patron iPhone.cz
Příspěvky: 1774
Registrován: stř bře 05, 2008 7:14 am

Re: EET na iPadu/iPhonu

Příspěvek od scorpi »

Docela drahé? 5499,- tiskárna a 5000,- odepíšu.
Samozřejmě iOS zařízení kupovat nebudu a nebude ani tazatel, jelikož chce využít iPad.
Software je zadarmo 8)

cuting
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 2259
Registrován: úte čer 07, 2011 8:45 pm

Re: EET na iPadu/iPhonu

Příspěvek od cuting »

Jestli jsem tu nabídku pochopil dobře, tak ta sleva 5000 se týká jen celého balíčku včetně iPadu za 11.990.-. Pochybuji, že by jsi dostal slevu 5.000 na samotnou tiskárnu za 5.499,-. Ale možná se mýlím.
 Apple hračky 

Koks
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 407
Registrován: ned pro 25, 2016 12:11 pm

EET na iPadu/iPhonu

Příspěvek od Koks »

1. Sleva 5000,- nesouvisí s tím, co a kde koupíš!!! V podstatě nemusíš koupit nic a "dostaneš" 5000,- :-)

Jediná podmínka je, ze musíš mít zisk aby bylo z čeho vzít tu slevu :-)) viz dole***

2. Kde platit jaké měsíční výpalné záleží od koho si to poridis, viděl jsem jen: https://www.o2.cz/podnikatel/elektronic ... nce-trzeb/

Pod 50tis. obratu kartou platit 499,- za POS terminal, pod 100tis. 250,- a nad 100tis. zdarma. V ceně je i mobilní internet...

Je otazkou, jak moc těžké je udělat tržby kartou 100tis? Což je ani ne 5000 denně a s poplatkem 0,99% za platbu kartou... což mi přijde relativně zajímavé...

(Doplňte další nabídky na EET s POS)

-----

*** Kdo bude moci uplatnit slevu na dani ve výši 5000 Kč?

Jednorázovou slevu ve výši 5000 Kč budou moci uplatnit všichni poplatníci daně z příjmů fyzických osob, kteří v daném zdaňovacím období poprvé zaevidovali tržbu, kterou měli podle zákona o evidenci tržeb povinnost evidovat.

cuting
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 2259
Registrován: úte čer 07, 2011 8:45 pm

Re: EET na iPadu/iPhonu

Příspěvek od cuting »

Nerozumím . Ta sleva není na tvrdo 5000 ale "až 5000" . O jakých 5000 mluvíš ? Jestli nějak souvisí s terminalem na platbu kartami - POS, to v nabídce iStyle nikde nevidím. Navíc, POS nyní neřešíme, uvidíme, jakou nám dá na platební terminál nabídku naše banka. To bude teprve další krok. Nyní mi jde tedy jen o to, aby na stávajícím iPadu šlo EET a o tiskárnu účtenek. A ta tiskárna za 5.490 , defacto bez slevy za nákup kompletu s iPadem za 6.990 se mi nejeví málo. Tiskárna na účtenky se dá pořídit za 2-3 tisíce.
Platební terminál budeme řešit až později s bankou a O2 už mne nezajímá vůbec.
 Apple hračky 

Koks
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 407
Registrován: ned pro 25, 2016 12:11 pm

EET na iPadu/iPhonu

Příspěvek od Koks »

Zkus si prostudovat odkaz a text co jsem uvedl. Nebo to radši nech podnikateli a neřeš co ti nepřísluší (zjevně nevíš, co je sleva na dani), dle zásady GTD (zahodit/dozrát/archivovat) ;-)

Ps: pokud už ses chytřejší než já tak mi prozrad, kolik % fee za akceptaci karty budeš platit bance, fakt <1% v baru? Nevím jen se ptám :-)))

cuting
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 2259
Registrován: úte čer 07, 2011 8:45 pm

Re: EET na iPadu/iPhonu

Příspěvek od cuting »

Ještě jednou - Já NEMLUVÍM o platebním terminálu na karty ! Mluvím a ptám se na základní EET, jestli a jak jej provozovat na iPadu a jaké má kdo zkušenosti. Nyní vidím, že to jde, že je soft k tomu na appstore zdarma a pokud máme starší iPad, tak nám zbývá jen ta tiskárna. Platební terminál na platební karty je až následný další krok, který budeme řešit s bankou.
Ne s jakýmkoliv operátorem. S tím budeme řešit jen wifi v provozovně.
 Apple hračky 

sharkee
iPhone expert
iPhone expert
Příspěvky: 1876
Registrován: pát lis 25, 2011 11:19 am

EET na iPadu/iPhonu

Příspěvek od sharkee »

Za platbu kartou, dle zakonu EU, již nelze strhává více než 0,3%
sharkee
iPhone11Pro + iPAD2018/iPad mini2WiFi + MBP2018TB + MBA2014 + aTV4 + BeatsSOLO3WL + AirPods2019WC

Koks
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 407
Registrován: ned pro 25, 2016 12:11 pm

EET na iPadu/iPhonu

Příspěvek od Koks »

Dobrý vtip :-) regulace je na úrovni asociace-banka, nijak se netýká obchodníka... běžné jsou poplatky 0,8-1,8% z transakce co jsem viděl... tech 0,3 to je defacto regulovana velkoobchodní cena jen za službu, co musí zaplatit banka odvest karetní asociaci (např VISA, Mastercard), a z čeho pak bude hrazeno opotřebení terminálu a provize bankce - aha?

Asi jako netelefonujes za terminacni poplatek 27 haléřů, tak nepřijímáš karty za 0,3%...

Ale jak to dodatečné. separátní řešení zintegruje s EET? S DPH účtem kamsi až se stane platce? Jo to Nevím... pouč mě :-))

Cuting: no comment :-) proč to řešit jednoduše, když to jde složité:-)

sharkee
iPhone expert
iPhone expert
Příspěvky: 1876
Registrován: pát lis 25, 2011 11:19 am

Re: EET na iPadu/iPhonu

Příspěvek od sharkee »

sharkee
iPhone11Pro + iPAD2018/iPad mini2WiFi + MBP2018TB + MBA2014 + aTV4 + BeatsSOLO3WL + AirPods2019WC

Koks
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 407
Registrován: ned pro 25, 2016 12:11 pm

EET na iPadu/iPhonu

Příspěvek od Koks »

Mistr nechápe, ze poplatek se skládá z poplatku

1) karetní asociaci
2) bance která vydala kartu
2) bance která provozuje terminal

Ze si přečtěs v bulváru, ze jeden z těchto poplatku byl zregulovan na 0,2-0,3% a píšeš tu nesmysl, ty další dva poplatky musíš připočítat mistre :-)

Dave
iPhone expert
iPhone expert
Příspěvky: 1566
Registrován: sob dub 19, 2008 2:57 pm

Re: EET na iPadu/iPhonu

Příspěvek od Dave »

zkus Vodafone ePokladnu (v app store stahneš) :-) do 28.2. je to zdarma a pak 300,- měsíčně.
zajdeš k operatorovi, dostaneš licenční kod a jedeš.
tiskárna je za 5377,-
https://www.vodafone.cz/podnikatele/spe ... epokladna/
iPhone XS Max // watch // mac
Moje heslo - nikdy to nevzdávej, restore pomůže vždy!

cuting
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 2259
Registrován: úte čer 07, 2011 8:45 pm

Re: EET na iPadu/iPhonu

Příspěvek od cuting »

Začínám se v tom ztrácet.... Proč bych měl platit Vodafonu 300 měsíčně ? Za co ? V kavárně je již wifi zavedená a víc snad nepotřebujeme. iPad máme, tiskárnu pořídíme za 2-3 tisíce. Tak proč Vodafone a nebo jiný operátor, proč a za co jim platit, když jsou aplikace pro EET na appstore zdarma ? A platební terminál ? Ten opravdu zatím neřešíme, ten přijde později podle nabídek od konkrétních bank.
 Apple hračky 

Dave
iPhone expert
iPhone expert
Příspěvky: 1566
Registrován: sob dub 19, 2008 2:57 pm

Re: EET na iPadu/iPhonu

Příspěvek od Dave »

pouze jsem ti napsal variantu o které vím že funguje spolehlive a známý jí používá už asi 2 měsíce.
nic víc, nic mín.
nevím co sem pleteš wifi? však se podívej na ty stránky máš tam rozepsané "za co" se platí co ty ruzné varianty umí a neumí. na stávající wifi si to připojit můžeš.
iPhone XS Max // watch // mac
Moje heslo - nikdy to nevzdávej, restore pomůže vždy!


cuting
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 2259
Registrován: úte čer 07, 2011 8:45 pm

Re: EET na iPadu/iPhonu

Příspěvek od cuting »

Jo, to je přesně ono, co potřebujeme. Volal jsem na podporu i s dotazem, jak je to s "provázaností" s platebním terminálem na karty, a bylo mi sděleno, že přímé propojení s terminálem tam není, ale že je možné při placení zadat způsob platby - hotově a nebo kartou, a teprve po potvrzení platby z banky na terminálu vystavit účtenku. Také se mi líbí, že je možné přihlásit se na jedno uživatelské jméno i z několika zařízení najednou - například z "hlavního" iPadu umístěného někde na baru, a pak i z více iphonů najednou. To ne všechny podobné aplikace "zdarma" umí.
Díky za informace, takže už jen dokončit rekonstrukci kavárny a v únoru otevřít. :)
 Apple hračky 

jeenik
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 1123
Registrován: ned úno 08, 2009 5:20 am

EET na iPadu/iPhonu

Příspěvek od jeenik »

Co toto: Profi Účtenka
https://appsto.re/cz/rv9Pcb.i

palec58
Host
Host
Příspěvky: 2
Registrován: úte pro 06, 2016 9:02 pm

Re: EET na iPadu/iPhonu

Příspěvek od palec58 »

Profi účtenka neumí tisk s Cashino PTP-II.

jeenik
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 1123
Registrován: ned úno 08, 2009 5:20 am

Re: EET na iPadu/iPhonu

Příspěvek od jeenik »

Věřím, že i toto za chvíli dokáže

Koks
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 407
Registrován: ned pro 25, 2016 12:11 pm

Re: EET na iPadu/iPhonu

Příspěvek od Koks »

Prozradte mi řešení na EET zadara, které umí akceptaci karet za >1% - kdo ho má a od jaké banky a při jakem obratu? Díky...

jeenik
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 1123
Registrován: ned úno 08, 2009 5:20 am

Re: EET na iPadu/iPhonu

Příspěvek od jeenik »

palec58 píše:Profi účtenka neumí tisk s Cashino PTP-II.


Tak už to taky dokáže, říkal jsem to

Odpovědět