H meranie rychlosti domacej siete

Pravidla fóra
V tejto sekcií uverejňujte informácie o zaujímavých aplikáciách. Váš príspevok by mal obsahovať názov aplikácie, popis, screenshoty či video a zdroj. Pred otvorením novej témy si overte vyhľadaním už existujúce vlákno o aplikácií, o ktorej chcete diskutovať.
Odpovědět
pistak
iPhone guru
iPhone guru
Příspěvky: 1088
Registrován: pát pro 25, 2009 4:41 pm

H meranie rychlosti domacej siete

Příspěvek od pistak »

Ahojte, je nejaka aplikacia co by mi pekne zmerala a ukazala rychlost domacej siete z iPhone? Je to vlastne jedine zariadenie co ma wifi 802.11ac tak skusam nejake tie routre a chcel by som to nejak rozumne pekne pomerat. (Rychlost zapisu a citanie z iphone na NAS )
A NAS to ma neprehladne zobrazene...

parmin
iPhone expert
iPhone expert
Příspěvky: 1286
Registrován: pát bře 28, 2008 11:56 am

H meranie rychlosti domacej siete

Příspěvek od parmin »

speedtest
Obrázek
iPhone 8 * iPad 6 * Mac Mini * Apple TV * AirPods

pistak
iPhone guru
iPhone guru
Příspěvky: 1088
Registrován: pát pro 25, 2009 4:41 pm

Re: H meranie rychlosti domacej siete

Příspěvek od pistak »

To mi nepomera domacu siet citanie a zapis iphone/NAS

Uživatelský avatar
rony
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 19658
Registrován: pát pro 14, 2007 12:37 am

Re: H meranie rychlosti domacej siete

Příspěvek od rony »

ja to robim tak, ze dam kopirovat dlhsi subor znamej velkosti a jednoducho stopky :)

pripadne naraz stovky malickych suborov (vtedy zistis, ze je to pomalsie).

tamtie meraky nerobia vlastne nic ine :) len ich cielom je server na internete. preto to ako appku vlastne nezozenies, musis mat totiz protistranu voci takejto appke. A to si mojou metodou zabezpecit funkciami toho NAS -> tahas subory a meras cas :)
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mac mini  iPhone  4  5S  X  13 Pro  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods

pistak
iPhone guru
iPhone guru
Příspěvky: 1088
Registrován: pát pro 25, 2009 4:41 pm

Re: H meranie rychlosti domacej siete

Příspěvek od pistak »

Takze nasiel som taku aplikaciu. Dokaze merat rychlost domacej siete a plus si mozete pridavat poznamku a aktualnu rychlost podla toho v ktorej miestnosti v byte ste.
Wi-Fi SweetSpots od interpreta ASSIA-Inc
https://itunes.apple.com/sk/app/wi-fi-s ... 57383?mt=8

Uživatelský avatar
rony
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 19658
Registrován: pát pro 14, 2007 12:37 am

Re: H meranie rychlosti domacej siete

Příspěvek od rony »

JE to na silu signaulu alebo na skutocne meranie rychlosti prenosu dat?
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mac mini  iPhone  4  5S  X  13 Pro  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods

honziš
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 349
Registrován: pon pro 21, 2009 9:04 pm

Re: H meranie rychlosti domacej siete

Příspěvek od honziš »

Měří to aktuální přenosovou rychlost, přičemž si můžeš nechat zobrazit i průměrnou.

pistak
iPhone guru
iPhone guru
Příspěvky: 1088
Registrován: pát pro 25, 2009 4:41 pm

Re: H meranie rychlosti domacej siete

Příspěvek od pistak »

A kolko vam tato aplikacia ukazuje hodnoty? Mne tak 3 metre od routra synology ukazovalo 430Mb a teraz po vymene za airport extreme (najnovsi) v tom istom mieste ukazuje 330Mb

Uživatelský avatar
rony
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 19658
Registrován: pát pro 14, 2007 12:37 am

Re: H meranie rychlosti domacej siete

Příspěvek od rony »

no uz som ju skusal, no to je zamerane na WiFi, takze viacmenej si odsledujes silu signalu (-> rychlost). ale prenosove rychlosti medzi dvomi zariadeniai vlastne ani nie :)

a jasne, je velmi pekna, prave na toto meranie sa mi pekne hodi. mal som podobnu raz na androide a ta bol uzasne zmatena :)
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mac mini  iPhone  4  5S  X  13 Pro  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods

pistak
iPhone guru
iPhone guru
Příspěvky: 1088
Registrován: pát pro 25, 2009 4:41 pm

Re: H meranie rychlosti domacej siete

Příspěvek od pistak »

A kolko ti priemerne nameralo? Ta ista miestnost a cca 2,5 metra od routru. A aj napis aky mas router ;)

Uživatelský avatar
rony
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 19658
Registrován: pát pro 14, 2007 12:37 am

Re: H meranie rychlosti domacej siete

Příspěvek od rony »

ja mam AC router Cisco Linksys, panbohvie model, kupoval som kvoli tym pismenkam ac :)

kusok za rohom okolo 110, blizko routra 140 a dvihalo sa to. nechcem trieskat, takze to idem znovu pozriet

beriem spat: na sedacke 160 pri routri 160.

pozrite, meranie wifiniek je ako nosenie vody v kosi, nic poriadne tym nediagnostikujes, len bajocko zistis aktualnu rychlost, ktora aj tak moze byt o 15 minut ina - rusenie okolia.

najistejsie by bolo dlhodobe meranie alebo dobre, ked chcete nejako vyladit polohu routra, tak skor appky, ktore ocuchaju okolie, vsetky wifiny, zistia ake kanaly bezia aby si ty vyskumal nejaku dieru v tom ziareni okolo.

Povodny dotaz som pochopil ako meranie rychlosti medzi dvomi zariadeniami (bez ohladu na to ci je to drot alebo wifina) na zistenie, kde ma domaca siet problem. ale vy zrejme chcete merac signalu wifiny.

takze okej, tymito haluzami zistite zhruba, ci vas iphone sa vie dohodnut s routerom :)

vies velmi dobre, ze akonahle je na tej istej wifine viacej klientov, ze tie vysledky ti budu uplne k nicomu?
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mac mini  iPhone  4  5S  X  13 Pro  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods

pistak
iPhone guru
iPhone guru
Příspěvky: 1088
Registrován: pát pro 25, 2009 4:41 pm

Re: H meranie rychlosti domacej siete

Příspěvek od pistak »

Dakujem :) No ja som chcel dosiahnut toho ze som si kupil router synology s tym ze nahradim svoj stary airport extreme. Ten bol len n-kovy. Router synology je tiez s pismenkami "ac" ale slo mi hlavne aj o dosah wifi, a samozrejme bonus bola vyssia rychlost. A ako som sa v tom tak "špárál" tak som si pomeral rychlosti LAN - LAN, WLAN 2,4GHz - LAN, a nakoniec WLAN 5GHz - LAN. Toto som testoval na macbooku a aj na iphone 6s+
Nakolko som mal neskor nejaky zly pocit z toho routru synology (zahranicne recenzie a skusenosti a naviac je v skutocnosti oproti obrazkom na nete skaredy ako noc) tak som ho vratil a kupil airport extreme ac. Spravil som takmer presne porovnania a zistujem ze cez WIFI je synology rychlejsi ale cez LAN je pomalsi ako airport extreme.
A aj preto som sa tu pytal ze nech to kto moze poskusa, ved je to otazka ani nie minuty.
A ked sa bavim o rychlosti LAN - LAN tak na to ze mam gigovu siet tak mi oba routre nameralo len okolo 29MB co mi pride veeelmi malo. A to je len o par MB viac ako cez 5GHz wifi.
Ja sa v tom teraz musim povrtat a najst ze kde je tam chyba. Nakolko mam UPC modem a za nim airport extreme, z neho mi ide LAN do Apple TV a NAS DS Synology. A prave ked presuvam velky subor na NAS Synology tak mi to cez LAN (macbook - airport extreme) ukazuje rychlost okolo 29MB.

Uživatelský avatar
rony
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 19658
Registrován: pát pro 14, 2007 12:37 am

Re: H meranie rychlosti domacej siete

Příspěvek od rony »

Ja mam tento Linksys EA6700

WiFi router 802.11a/b/g/n/ac až 1300Mbps, Dual-Band (2.4GHz 450Mbps + 5 GHz 1300Mbps), USB 3.0, 1x Gwan, 4x GLAN, Cloud, DLNA

na samotnej wifi mi az tak nezalezi, vsetko dolezite je na kabloch. tam som riesil najma ci nikde nedrhne nieco na 100kovom ethernete a aby som dosahoval gigabity.
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mac mini  iPhone  4  5S  X  13 Pro  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods

Odpovědět