Orientace foto

Pravidla fóra
V tejto sekcií uverejňujte informácie o zaujímavých aplikáciách. Váš príspevok by mal obsahovať názov aplikácie, popis, screenshoty či video a zdroj. Pred otvorením novej témy si overte vyhľadaním už existujúce vlákno o aplikácií, o ktorej chcete diskutovať.
Odpovědět
Jadro
iPhoneHolik
iPhoneHolik
Příspěvky: 2350
Registrován: pát bře 30, 2012 5:37 pm

Orientace foto

Příspěvek od Jadro »

Ahoj vsem. Nejak posledni dobou nechapu orientaci ukladanych fotek.
Vyfotim foto s telefonem nalezato (Power smerem nahoru). Kdyz se na vyfocenou fotku chci podivat v App Obrazky a mam telefon svisle, tak jednou 1) je fotka horizontalne uprostred displeje (takze nahore a dole kolem fotky je prazdno). A jednou 2) je ulozena na svislo (tedy jako bych ji vyfotil s displejem nastojato).
Ma to pak ten efekt, ze takovouhle fotku nemuzu videt pres cely displej, kdyz mam telefon nalezato.

1) //uploads.tapatalk-cdn.com/2016030 ... ba2a6f.jpg
2) //uploads.tapatalk-cdn.com/2016030 ... df3ca7.jpg

cleo.25.gr
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 243
Registrován: úte led 21, 2014 12:53 pm

Re: Orientace foto

Příspěvek od cleo.25.gr »

A nemáš zakázané otáčanie displeja?
iPhone X

Jadro
iPhoneHolik
iPhoneHolik
Příspěvky: 2350
Registrován: pát bře 30, 2012 5:37 pm

Orientace foto

Příspěvek od Jadro »

Ne ne, to mam povolene.

EDIT: prave se mi nedari poznat co zpusobuje jestli je finalni obrazek svisle, nebo vodorovne

Metalgirl
Moderatorka fóra
Moderatorka fóra
Příspěvky: 12973
Registrován: pon úno 15, 2010 8:17 pm

Re: Orientace foto

Příspěvek od Metalgirl »

Občas se mi stane, že i když natočím mobil "na ležato", tak stejně fotí či natáčí jakoby "na stojato". Vidím to dle ikon po boku, třeba u fotek se HDR otáčí dle směru telefonu, u videí pak panel s časomírou a někdy prostě zůstane v poloze jakoby "na stojato" no a pak je špatná orientace videa či fotky, podle toho to pak iphone zobrazuje.
Jsme rádi, že dodržujete PRAVIDLA fóra. Jsi zde nový? PAK ZAČNI ZDE.

Jadro
iPhoneHolik
iPhoneHolik
Příspěvky: 2350
Registrován: pát bře 30, 2012 5:37 pm

Re: Orientace foto

Příspěvek od Jadro »

Dik za tip, zkusim se na to zamerit. Na prvni dobrou bych rekl, ze se ikonky vzdy otoci, ale ruku do ohne za to nedam ;-)

Clon
iPhonefil
iPhonefil
Příspěvky: 2782
Registrován: stř črc 11, 2012 4:29 pm

Re: Orientace foto

Příspěvek od Clon »

Mam stejny pocit jako Jadro. A taky obcas divna poloha.
iPhone X iOS 13.3, iPad Pro 11" iOS 13.3, ATV 4
(+ starsi kousky iPad 3 (NEW) 64 GB + cellular, iOS 7.1.1 + JB Pangu China, iPhone 5 64 GB, iOS 9.3.3 NO JB, iPad Air + Cellular 128 GB, iOS 9.3.3 NO JB)

Jadro
iPhoneHolik
iPhoneHolik
Příspěvky: 2350
Registrován: pát bře 30, 2012 5:37 pm

Re: Orientace foto

Příspěvek od Jadro »

Tak prave jsem vyfotil 2 fotky nalezato, HDR bylo spravne pretocene (tedy taky horizontalne). Presto jsou ulozene fotky na svislo... HR jsem delal, nepomohlo. Obnova se mi zatim delat nechce :-)

Odpovědět