iRadar CZ+ [Appstore, FREE]

Pravidla fóra
V tejto sekcií uverejňujte informácie o zaujímavých aplikáciách. Váš príspevok by mal obsahovať názov aplikácie, popis, screenshoty či video a zdroj. Pred otvorením novej témy si overte vyhľadaním už existujúce vlákno o aplikácií, o ktorej chcete diskutovať.
rongic
Host
Host
Příspěvky: 68
Registrován: ned dub 06, 2008 9:07 pm

iRadar CZ+ [Appstore, FREE]

Příspěvek od rongic »

iRadar CZ+

Obrázek

Zařízení: iPhone 4 a novější, iPod Touch 5 gen. a novější a iPad 2 a novější
Kde: AppStore - https://itunes.apple.com/app/iradar-cz+/id974745798?l=cs&ls=1&mt=8
Cena: ZDARMA
Autor aplikace: rongic
Partner aplikace: xslide
Web: http://iradarcz.bourky.cz/

Nástupce úspěšné aplikace iRadar CZ konečně prošel validačním procesem Applu a je k dispozici zdarma na Appstore. Jedná se o kompletně přepsanou aplikaci z dřívějšího Objective-C na nový jazyk Swift. Určitě se v aplikaci mohou vyskytnout nějaké chybky (nežívím se programováním pro iOS zařízení) ač jsem se maximálně snažil jich co nejvíce odstranit, ale budu se snažit je co nejrychleji vyřešit aby tato nová aplikace byla co nejdůstojnějším nástupcem starého iRadaru :-)

Stará aplikace iRadar CZ zůstane nadále v Appstore, kvůli zachování zpětné kompatibility se staršími zařízeními, pro které již není možné nové aplikace vyvíjet.

Kdybyste měli jakékoliv poznatky, postřehy, rady na vylepšení, hlášení o nějakém specifickém pádu aplikace, atd... dejte mi prosím vědět... budu dělat co bude v mých silách. :wink:

Každopádně v následujících týdnech vydám ještě pár aktualizací pro různé optimalizace + nějaké nové funkce.
iPhone 6 Plus 64GB Space Gray FW 8.3 a iPad mini Retina 16GB Cellular black FW 8.3
iRadar CZ+ (NEW) - Appstore, free
iRadar CZ - Appstore, free

ananas
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 249
Registrován: čtv črc 29, 2010 11:17 am

Re: iRadar CZ+ [Appstore, FREE]

Příspěvek od ananas »

Ahoj,
ked vypnem nekonecnu animaciu, tak sa mi nespustia vobec snimky. Je to bug,
alebo to mam len zle nastavene?

rongic
Host
Host
Příspěvky: 68
Registrován: ned dub 06, 2008 9:07 pm

Re: iRadar CZ+ [Appstore, FREE]

Příspěvek od rongic »

Aha to je drobny bug... diky moc... nenastavi se totiz jezdec na zacatek a tedy se pak nespusti ta animace... uz jsem to v kodu opravil :)
iPhone 6 Plus 64GB Space Gray FW 8.3 a iPad mini Retina 16GB Cellular black FW 8.3
iRadar CZ+ (NEW) - Appstore, free
iRadar CZ - Appstore, free

dejavu
Host
Host
Příspěvky: 79
Registrován: pát lis 21, 2008 6:38 pm

Re: iRadar CZ+ [Appstore, FREE]

Příspěvek od dejavu »

Super appka ;)

mrzic
iPhone expert
iPhone expert
Příspěvky: 2264
Registrován: ned dub 20, 2008 2:18 pm

Re: iRadar CZ+ [Appstore, FREE]

Příspěvek od mrzic »

ananas píše:Ahoj,
ked vypnem nekonecnu animaciu, tak sa mi nespustia vobec snimky. Je to bug,
alebo to mam len zle nastavene?

To jsem zkoušel a spustily se mi.
MacBook Pro 2018 Touch Bar, macOS 11.0
iPad Pro 10.5, iPadOS 14
iPhone 12 Pro Max, iOS 14
Apple TV4

ananas
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 249
Registrován: čtv črc 29, 2010 11:17 am

Re: iRadar CZ+ [Appstore, FREE]

Příspěvek od ananas »

Jasne, ale musel si posunut rucne snímky spat. Ked kliknes len spustit a snimok je aktualny, tak to nejde. Pise to aj rongic, ze to je bug a v update ho opravi.

pegas
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 1521
Registrován: úte říj 07, 2014 8:10 am

Re: iRadar CZ+ [Appstore, FREE]

Příspěvek od pegas »

@rongic
V postu píšeš, že tato apka je pro 4 a novější, ale na store je od 5. Mám 4S a na store ji ani nenajdu. Takže v reálu je asi opravdu od 5, ne? I tak ale nechápu, proč na 4S nejde, když na store je, že běží od iOS7, takže na 4S by měl fungovat ne? Tak trochu informační mišmaš :-)

Marthin
iPhone expert
iPhone expert
Příspěvky: 1238
Registrován: pon bře 09, 2009 11:42 am

Re: iRadar CZ+ [Appstore, FREE]

Příspěvek od Marthin »

Aplikace je super, velká pochvala! :Bravo: :good:

Menší návrh na vylepšení... ve widgetu je mapka zleva odsazená. Kdyby byla mapka roztažená přes celou šířku, vypadalo by to lépe. A úplně nejlepší by bylo kdyby bylo možnost mapku ve widgetu zazoomovat např. na nějakou oblast, kterou si uživatel nastaví v nastavení aplikace. Předpokládám, že ve widgetu zoomovat nejde.
Yahoo počasí s tím odsazením mělo taky ze začátku problém. ;-)

rongic
Host
Host
Příspěvky: 68
Registrován: ned dub 06, 2008 9:07 pm

Re: iRadar CZ+ [Appstore, FREE]

Příspěvek od rongic »

@pegas
Opravdu by měla být kompatibilní od iPhone 4 a výše. Sám ji doma na iPhone 4 provozuji a kamarádka na 4S taktéž - sice vývojové verze, ale to je jedno. V Appstore ji při vyhledávání taky zatím nemám (na 6 Plus), ale stáhnout přímo přes odkaz by jít měla :-)

@Marthin

Díky moc :-)
S widgetem zkusím ještě něco vymyslet, nápad byl to využívat pro celkový přehled o situaci nad ČR. Mít snímek roztažitelný na celou šířku by bylo asi trochu komplikované, protože bych musel připravit více radarových "náhledů". Ale jak říkám, zkusím ještě něco vymyslet .-)
iPhone 6 Plus 64GB Space Gray FW 8.3 a iPad mini Retina 16GB Cellular black FW 8.3
iRadar CZ+ (NEW) - Appstore, free
iRadar CZ - Appstore, free

JanGottwald
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 153
Registrován: pon lis 23, 2009 3:08 pm

Re: iRadar CZ+ [Appstore, FREE]

Příspěvek od JanGottwald »

Díky za novou verzi aplikace. První věc co mě praštila do očí je nevzhledná ikona aplikace. To už i ta starší kdyby se pouze nějak zmodernizovala byla lepší - no a to je momentálně jediná výtka.
Jinak aplikace funguje bez problému, má pěkný čistý design a je přehlednější. Pouze bych upravil to, že bude automaticky aktivní předpověď budoucnosti srážek a uživatel to nebude muset hledat v nastavení. V první okamžik jsem si totiž myslel, že byla funkce odstraněna.
Jinak bych hrozně uvítal, aby byla zakomponována vrstva s oblačností. To je opravdu jediná věc, co mi v těchto aplikacích chybí...
iPhone 5s 32 GB
iPad Air 32 GB

rongic
Host
Host
Příspěvky: 68
Registrován: ned dub 06, 2008 9:07 pm

Re: iRadar CZ+ [Appstore, FREE]

Příspěvek od rongic »

Bohužel za ty 4 roky co je iRadar v provozu, se nenašel nikdo, kdo by nějakou jinou rozumnou ikonu udělal. Já grafik nejsem ani nebudu a platit nějakého se mi taky nechce :-) Všem se asi ikona líbit nemusí, ale vyhovět všem taky dobře nejde :-) Ovšem pokud se najde někdo, kdo udělá fakt nějakou peckovou ikonu, která vystihne aplikaci a bude se lidem líbit, nemám problém ji tam dát...

Jinak děkuji za pochvalu za čistý design, snažil jsem se udělat maximum aby to co nejvíce zapadlo do vzhledu iOS7/8. Každopádně zapnout ve výchozím stavu předpověď řekněme na 30 minut dopředu mohu, to není žádný problém (bude v další verzi).

No a s vrstvou oblačnosti, tedy s družicovými daty je to bohužel problém. EUMETSAT dovoluje zveřejňování svých dat bez licenčních poplatků (které malé nejsou) pouze ve 3 hodinovém intervalu, a to by fakt smysl nemělo :-) Ale mají se nějaké věci kolem mobilních aplikací a případných datech z EUMETSATu měnit, tak uvidíme...
iPhone 6 Plus 64GB Space Gray FW 8.3 a iPad mini Retina 16GB Cellular black FW 8.3
iRadar CZ+ (NEW) - Appstore, free
iRadar CZ - Appstore, free

pegas
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 1521
Registrován: úte říj 07, 2014 8:10 am

Re: iRadar CZ+ [Appstore, FREE]

Příspěvek od pegas »

Nahodil jsem ji a kromě toho bugu s animací se zdá vše OK. Jenom bych řekl, že startuje pomaleji než předchozí iRadar CZ.

BTW, ta ikona mi vůbec nevadí, pěkně zapadá do stylu iOS 8.

EDIT: ta defaultní rychlost animace (100 ms) je teda fičák, vím, že to jde změnit, což jsem hned udělal, ale i tak ta přednastavená rychlost by mohla být menší. Stejně tak počet snímků by mohl být standardně 10 pro všechny sítě.

Tazounek

Re: iRadar CZ+ [Appstore, FREE]

Příspěvek od Tazounek »

Otestováno a funguje parádně. Ikonka mi nevadí mě jde jen o tu appku

rongic
Host
Host
Příspěvky: 68
Registrován: ned dub 06, 2008 9:07 pm

Re: iRadar CZ+ [Appstore, FREE]

Příspěvek od rongic »

pegas píše:Nahodil jsem ji a kromě toho bugu s animací se zdá vše OK. Jenom bych řekl, že startuje pomaleji než předchozí iRadar CZ.

BTW, ta ikona mi vůbec nevadí, pěkně zapadá do stylu iOS 8.

Díky, taky si myslím, že celkem do iOS 7/8 sedí :-) Animaci už mám opravenou...

pegas píše:EDIT: ta defaultní rychlost animace (100 ms) je teda fičák, vím, že to jde změnit, což jsem hned udělal, ale i tak ta přednastavená rychlost by mohla být menší. Stejně tak počet snímků by mohl být standardně 10 pro všechny sítě.


Jo, uznávám je to rychlé, já jsem na to nějak zvyklý, lépe v tom vidím vývoj... Každopádně v update bude ve výchozím stavu nastaveno 250ms to si myslím bude dobré, plus nějaké další úpravy ;-)
iPhone 6 Plus 64GB Space Gray FW 8.3 a iPad mini Retina 16GB Cellular black FW 8.3
iRadar CZ+ (NEW) - Appstore, free
iRadar CZ - Appstore, free

pegas
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 1521
Registrován: úte říj 07, 2014 8:10 am

Re: iRadar CZ+ [Appstore, FREE]

Příspěvek od pegas »

Já mám nastaveno 500 ms, ale uznávám, že je to věc osobní preference. Myslíš, že by šlo něco udělat s tím startem, aby byl rychlejší?

rongic
Host
Host
Příspěvky: 68
Registrován: ned dub 06, 2008 9:07 pm

Re: iRadar CZ+ [Appstore, FREE]

Příspěvek od rongic »

Já ho tam bohužel nikde nezdržuju, ani tam nejsou nějak extra věci, které by start měly nějak zdržovat... drtivá většina je podobně jako ve starém iRadaru, akorát přepsaná do Swiftu místo ObjC, tak jedině, že by to byla nějaká věc kompilátoru a spuštění appky pak trvalo déle... ale jen hádám :-) Ale zkusím to prozkoumat
iPhone 6 Plus 64GB Space Gray FW 8.3 a iPad mini Retina 16GB Cellular black FW 8.3
iRadar CZ+ (NEW) - Appstore, free
iRadar CZ - Appstore, free

Dawyx
Host
Host
Příspěvky: 97
Registrován: sob led 03, 2015 12:02 pm

Re: iRadar CZ+ [Appstore, FREE]

Příspěvek od Dawyx »

Ahoj rongic, napis mi v jakem rozliseni musi byt ta ikona a pokud jsou pro ni jeste nejake pravidla, sepis to prosim. Grafika me hrozne bavi, jsem sice amater ale neco bych zkusil vymyslet :-)

Luk141888
Host
Host
Příspěvky: 9
Registrován: pon led 19, 2015 2:31 pm

Re: iRadar CZ+ [Appstore, FREE]

Příspěvek od Luk141888 »

Ahoj, díky za novou verzi. Co takhle varování před deštěm? Na androidu je aplikace https://play.google.com/store/apps/deta ... teor&hl=cs kde umí widget ukázat (dle aktuální polohy) i pravděpodobnost a intenzitu srážek v příštích 10,20,30,40,50,60ti minutách (na printscreenech z android marketu je to druhý obrázek zleva). Kdyby existoval nějaký takový "mini" widget případně notifikace s varováním byla by to pecka... Díky předem :-)

pegas
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 1521
Registrován: úte říj 07, 2014 8:10 am

Re: iRadar CZ+ [Appstore, FREE]

Příspěvek od pegas »

Hlasuji pro to taky, viz Luk141888, je to fakt skvělá fičura, kterou jsem na HTC intenzivně využíval (jestli jet na kolo/brusle a několikrát mě to zachránilo před zmoknutím). Na iPhone mi to dost chybí.

rongic
Host
Host
Příspěvky: 68
Registrován: ned dub 06, 2008 9:07 pm

Re: iRadar CZ+ [Appstore, FREE]

Příspěvek od rongic »

S widgetem a zobrazením předpokládané odrazivosti v dalších minutách je opravdu dobrý nápad, díky... zapracuju na tom :-)

@Dawyx
Ohledně ikony mrkni sem... https://developer.apple.com/library/ios ... atrix.html a https://developer.apple.com/library/ios ... 6-CH59-SW1 hlavní velikost musí mít 1024x1024px a od toho se odvijí další pro různá rozlišení a zařízení...
iPhone 6 Plus 64GB Space Gray FW 8.3 a iPad mini Retina 16GB Cellular black FW 8.3
iRadar CZ+ (NEW) - Appstore, free
iRadar CZ - Appstore, free

FILIPSN007
Senior uživatel
Senior uživatel
Příspěvky: 947
Registrován: čtv led 06, 2011 3:31 pm

Re: iRadar CZ+ [Appstore, FREE]

Příspěvek od FILIPSN007 »

Když jsem tuto app poprvé viděl na AppStoru, myslel jsem si, že aplikace je pouhý fake a někdo se snaží přiživit na iRadaru, takže jsem to přejel a nevšímal jsem si toho. Dnes jsem na to narazil znovu, koukám do komentů a píše se tam něco o diskuzním fóru, to mi bylo trochu divné na fake aplikaci :D a hele on to není fake :D.

Aplikaci jsem si nainstaloval a musím uznat že teď aplikace svým vzhledem zapadá více do iOS8. Teda až na tu ikonu, ta původní je mnohem lepší. Sám nejsem žádnej grafik, ale tak pokusil jsem se o něco, co vy na to?

https://onedrive.live.com/redir?resid=e ... hoto%2cjpg

Manek49
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 575
Registrován: čtv lis 14, 2013 6:23 pm

Re: iRadar CZ+ [Appstore, FREE]

Příspěvek od Manek49 »

Prd tomu rozumim, ale mě se to líbí

Anndy
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 2013
Registrován: úte lis 09, 2010 1:04 pm

Re: iRadar CZ+ [Appstore, FREE]

Příspěvek od Anndy »

Pekná ikona.
iPhone 11Pro Silver 64GB, Telekom SK, bez JB
WATCH 44mm oceľové, Series 4, GPS+LTE
iPad mini 5, 64GB, wifi, SG
MBPro 13" 2018, i5, 16GB, 1TB SSD, Space Grey

pegas
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 1521
Registrován: úte říj 07, 2014 8:10 am

Re: iRadar CZ+ [Appstore, FREE]

Příspěvek od pegas »

Zkuste ještě jiné návrhy.

rongic
Host
Host
Příspěvky: 68
Registrován: ned dub 06, 2008 9:07 pm

Re: iRadar CZ+ [Appstore, FREE]

Příspěvek od rongic »

První pokus s úpravou obrázku widgetu se zobrazením předpokládané odrazivosti v aktuálním bodě... :wink:

Obrázek

EDIT: Snímek ze simulátoru jak by to mohlo vypadat i v zařízení (v tomto případě 4Sko)...
https://dl.dropboxusercontent.com/u/17233088/widget_sim.png
Naposledy upravil(a) rongic dne čtv dub 16, 2015 8:41 pm, celkem upraveno 1 x.
iPhone 6 Plus 64GB Space Gray FW 8.3 a iPad mini Retina 16GB Cellular black FW 8.3
iRadar CZ+ (NEW) - Appstore, free
iRadar CZ - Appstore, free

slezacekm
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 510
Registrován: čtv kvě 05, 2011 12:30 pm

Re: iRadar CZ+ [Appstore, FREE]

Příspěvek od slezacekm »

navrh ikony dobry nnevim ty cerne cary...

iPod Shuffle 2GB stříbrný 6th gen
Ipad Mini 16 GB WIFI iOS 7
Iphone4 16 GB iOS 7
MacBook Air 13' [2013] 1,3GHz Intel Core i5, 4 GB RAM, 128 SSD
Apple TV 3.

pegas
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 1521
Registrován: úte říj 07, 2014 8:10 am

Re: iRadar CZ+ [Appstore, FREE]

Příspěvek od pegas »

@rongic
Hlavně to prosím implementuj i do vlastní aplikace, ne jen do widgetu. Ne všichni Widgety používají.
Naposledy upravil(a) pegas dne pát dub 17, 2015 6:26 am, celkem upraveno 1 x.

casesik
Host
Host
Příspěvky: 126
Registrován: čtv pro 11, 2014 11:53 pm

Re: iRadar CZ+ [Appstore, FREE]

Příspěvek od casesik »

Souhlasím s "Pegas" že pojetí widgetu na iOS je směšné a použitelnost podle mě nulová.

FILIPSN007
Senior uživatel
Senior uživatel
Příspěvky: 947
Registrován: čtv led 06, 2011 3:31 pm

Re: iRadar CZ+ [Appstore, FREE]

Příspěvek od FILIPSN007 »

Tak ještě jedna varianta, na tento typ ikony
https://onedrive.live.com/redir?resid=e ... hoto%2cjpg

Tazounek

Re: iRadar CZ+ [Appstore, FREE]

Příspěvek od Tazounek »

ta první ikona se mi líbila víc..

to rongic doufám že to nebude takhle moc tmavé?

Luk141888
Host
Host
Příspěvky: 9
Registrován: pon led 19, 2015 2:31 pm

Re: iRadar CZ+ [Appstore, FREE]

Příspěvek od Luk141888 »

Ahoj, nevím, zde jsi pochopil můj návrh, ale já nepsal o odrazivosti, ale o PŘEDPOVĚDI deště na dalších 10-60 minut. V androidím widghetu jsou takové okýnka a ty jsou buď prázdné nebo vybarvené. A vybarvené jsou od spoda až případně po vrchní hranu (tzn pravděpodobnost deště 0-100%) a barva vybarvení znamená předpokládaná intenzita deště, tedy modře vybarvený rámeček do půlky znamená něco jako že spadne 0.1 mm srážek s pravděpodobností 50%- Rudě vybarvený rámeček celý znamená že na 100% bude pršet jako prase :-)
Zkus popřemýšlet o něčem takovém...
Viz druhý printscreen zleva zde: https://play.google.com/store/apps/deta ... teor&hl=cs

edit mého posledního příspěvku: špatně jsem si prohlédl obrázek, koukám že tam ty "obdélníky" jsou, takže beru zpět :-)

Nicméně - návrh k widgetu - co udělat jeden widget tak jak jej máš a druhý jen s tou předpovědí, tedy malinký widget, kde by bylo jen těch 6 obdélníků... ??

Anndy
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 2013
Registrován: úte lis 09, 2010 1:04 pm

Re: iRadar CZ+ [Appstore, FREE]

Příspěvek od Anndy »

Prvá sa mi páci viac.
iPhone 11Pro Silver 64GB, Telekom SK, bez JB
WATCH 44mm oceľové, Series 4, GPS+LTE
iPad mini 5, 64GB, wifi, SG
MBPro 13" 2018, i5, 16GB, 1TB SSD, Space Grey

pegas
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 1521
Registrován: úte říj 07, 2014 8:10 am

Re: iRadar CZ+ [Appstore, FREE]

Příspěvek od pegas »

@rongic
Mám vypnuté stahování bleskových dat a stejně při spuštění aplikace jsou blesková data stahována. Bug?

FILIPSN007
Senior uživatel
Senior uživatel
Příspěvky: 947
Registrován: čtv led 06, 2011 3:31 pm

Re: iRadar CZ+ [Appstore, FREE]

Příspěvek od FILIPSN007 »

btw co říká rongic na ty ikony?

rongic
Host
Host
Příspěvky: 68
Registrován: ned dub 06, 2008 9:07 pm

Re: iRadar CZ+ [Appstore, FREE]

Příspěvek od rongic »

@Luk141888
popřemýšlím... ještě jsem nikdy 2 widgety v aplikaci nedělal ;-)

@pages
já myslím, že to funguje dobře, dnes jsem to testoval... data se neschovají ihned, ale již nejsou dále stahována, takže se schovají, až budou odmazány algormitem (tedy budou příliš stará)...

@FILIPSN007
tak toto není příliš na mě :-) musí se vyjádřit většina... já jsem spokojen i se současnou ikonkou :-) já osobně bych ji ale asi nedělal kruhovou, ty bílá místa okolo nevím jestli jsou OK, navíc pak už začně ikona skoro připomínat současnou :-) ale jak říkám, já nejsem grafik
iPhone 6 Plus 64GB Space Gray FW 8.3 a iPad mini Retina 16GB Cellular black FW 8.3
iRadar CZ+ (NEW) - Appstore, free
iRadar CZ - Appstore, free

pegas
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 1521
Registrován: úte říj 07, 2014 8:10 am

Re: iRadar CZ+ [Appstore, FREE]

Příspěvek od pegas »

Díky za vysvětlení. K té ikoně, já bych taky nechal původní.

Luk141888
Host
Host
Příspěvky: 9
Registrován: pon led 19, 2015 2:31 pm

Re: iRadar CZ+ [Appstore, FREE]

Příspěvek od Luk141888 »

Ještě k tomu varování před bouřkou - je možno to udělat tak, aby se objevila notifikace na lockscreenu, případně číslo v "kolečku" na ikoně v případě blížící se bouřky? Aby to neházelo varování pořád, tak například jen před "žlutou" (dle barev na radaru), tedy na zelenou a modrou (slebé deště) by to nevarovalo... Případně by si uživatelů nastavil sám, jaký typ varování (při jaké intezitě deště) chce dostávat...
Stejně tak notifikace v případě varování ČHMU: je mi to k ničemu, když mi to řekne/neřekne varování až po spuštění aplikace, pokud ji sám nespustím. Tuším že stará verze aplikace to uměla (v zimě varovala před sněh. jazyky atd...)

Díky

rongic
Host
Host
Příspěvky: 68
Registrován: ned dub 06, 2008 9:07 pm

Re: iRadar CZ+ [Appstore, FREE]

Příspěvek od rongic »

Varování před bouřkou aplikace zatím neumí (neuměla ani stará verze). Je to funkce, která by šla velice komplikovaně řešit vzhledem k nejistotě používané extrapolační předpovědi, která nepočítá s dalším vývojem oblačnosti.

Notifikace z ČHMÚ/Estofex fungují uplně stejně jako ve staré verzi akorát s rozdílem, že u ČHMÚ je možné filtrovat z jakého kraje mají výstrahy chodit. No a vzhledem k tomu, že od spuštění aplikace nepřišla žádná výstraha ČHMÚ, nemohlo se nic zobrazit :-)
iPhone 6 Plus 64GB Space Gray FW 8.3 a iPad mini Retina 16GB Cellular black FW 8.3
iRadar CZ+ (NEW) - Appstore, free
iRadar CZ - Appstore, free

JanGottwald
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 153
Registrován: pon lis 23, 2009 3:08 pm

Re: iRadar CZ+ [Appstore, FREE]

Příspěvek od JanGottwald »

Díky za vysvětlení, proč zatím nemůže aplikace obsahovat oblačnost. Je to samozřejmě škoda, ale co se dá dělat. Jinak mě napadly nějaké další úpravy.
1. Co zrušit informační okno, které se ukáže při obnově dat, že nejsou k dispozici žádné výstrahy ČHMÚ? Pokud nějaké jsou, stejně se o nich uživatel dozví a takhle si myslím, že zavírání okna pouze zbytečně obtěžuje. Je to ale jenom můj názor a možná ho ostatní neuvítají :)
2. Widget na iPadu má nepříjemné bílé pozadí okolo černé mapy. Šlo by to sjednotit s widgetem na iPhonu, kde je okolí tmavé?
3. Šlo by do spodního posuvníku pro pohyb snímků nějak výrazně označit pole, kde začíná předpověď pohybu? Vím že to jde poznat horního času snímků, ale na posuvníku mi to připadne takové intuitivnější.
Když mě zase něco napadne, tak se podělím.
iPhone 5s 32 GB
iPad Air 32 GB

Luk141888
Host
Host
Příspěvky: 9
Registrován: pon led 19, 2015 2:31 pm

Re: iRadar CZ+ [Appstore, FREE]

Příspěvek od Luk141888 »

JanGottwald: ad1.) naprostý souhlas
ad3.) také se připojuji...

Odpovědět