NaVlak - nádražní tabule

Pravidla fóra
V tejto sekcií uverejňujte informácie o zaujímavých aplikáciách. Váš príspevok by mal obsahovať názov aplikácie, popis, screenshoty či video a zdroj. Pred otvorením novej témy si overte vyhľadaním už existujúce vlákno o aplikácií, o ktorej chcete diskutovať.
Odpovědět
circlegate
Host
Host
Příspěvky: 19
Registrován: pát kvě 13, 2011 1:51 pm

NaVlak - nádražní tabule

Příspěvek od circlegate »

Včera jsme na App Store vydali aplikaci NaVlak, která je k dispozici zcela zdarma. NaVlak je aplikace a widget pro zobrazování nádražních informačních tabulí s aktuálními informacemi o odjezdech a příjezdech vlaků u vybraných stanic v České republice (stanic, ve kterých se data sbírají do elektronického systému).

Doufáme, že se vám aplikace bude líbit!

Odkaz na stažení - https://itunes.apple.com/app/id917151478

Obrázek Obrázek Obrázek

ls8
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 11456
Registrován: pát črc 11, 2008 6:52 pm

Re: NaVlak - nádražní tabule

Příspěvek od ls8 »

To je naprosto perfektní příklad šikovného využití Widgetu v NC. Bravo!
iPhone XS 64GB | MacMini 2018 | MacBook Pro 15 2013

Jan123
Host
Host
Příspěvky: 14
Registrován: pon led 13, 2014 12:31 pm

Re: NaVlak - nádražní tabule

Příspěvek od Jan123 »

Výborná app,dala by sa urobiť aj pre Slovensko.Dakujem.

circlegate
Host
Host
Příspěvky: 19
Registrován: pát kvě 13, 2011 1:51 pm

Re: NaVlak - nádražní tabule

Příspěvek od circlegate »

Bohužel nevíme, že by na Slovensku existoval podobný systém, odkud by bylo možné čerpat data zobrazená na nádražních tabulích :(

Clon
iPhonefil
iPhonefil
Příspěvky: 2782
Registrován: stř črc 11, 2012 4:29 pm

Re: NaVlak - nádražní tabule

Příspěvek od Clon »

Super aplikace. Teď na ni koukám, a trošku mi tam chybí jedna věc. Vidím, že za chvíli odjíždí v 10.15 SC vlak do Prahy, a 10.19 EC vlak do Prahy. 10.37 jede do Prahy vlak LE (tady snad u jediného tuším, že by to "mohlo" být LEO.
A co mi tedy chybí? Má paní nejraději využívá služeb RegioJet a já nejsem schopen nijak zjistit, který z těch vlaků to vlastně je.
Píši o tom proto, že nedávno jsme jeli s Regio právě do Prahy a když jsem doběhnul na nádraží, z cedulí jsem z toho byl taky guma. Šel jsem se zeptat na informace ČD, ti prý nic neví a poslali mě na pokladnu Regio Jet. Tam se zase vykecávala nějaká madam tak dlouho, že jsem nakonec musel utíkat i s kufrem naslepo na nástupiště s tím, že vlak snad poznám - u kasy jsem se nedočkal.
Je mi zřejmé, že když se berou data od nich, že to asi lepší nebude. Ale raději se zeptám zde - nešlo by třeba po kliku na konkrétní spoj zobrazit více info, ze kterých by se tato informace dala vyčíst?
Díky
EDIT: na http://jizdnirady.idnes.cz tuto informaci vyčíst LZE. A koukám že i u vaší aplikace CG Tranzit. V aplikaci Jízdní řády iDnes taky.
Mimochodem - zkouším teď i aplikaci CG Tranzit. Dal jsem hledat zastávky MHD okolo aktuální pozice a ne a ne tu pozici z GPS získat (vše mám povoleno). Licenci, nebo spíš demo mám platnou ještě měsíc (dnes jsem stahnul).
iPhone X iOS 13.3, iPad Pro 11" iOS 13.3, ATV 4
(+ starsi kousky iPad 3 (NEW) 64 GB + cellular, iOS 7.1.1 + JB Pangu China, iPhone 5 64 GB, iOS 9.3.3 NO JB, iPad Air + Cellular 128 GB, iOS 9.3.3 NO JB)

orlov
Host
Host
Příspěvky: 114
Registrován: stř úno 23, 2011 12:22 pm

Re: NaVlak - nádražní tabule

Příspěvek od orlov »

Keďže slovenské železnice výrazne zaostávajú za českými, takýto systém tu neexistuje a ani tak skoro existovať nebude ...

mrzic
iPhone expert
iPhone expert
Příspěvky: 2264
Registrován: ned dub 20, 2008 2:18 pm

Re: NaVlak - nádražní tabule

Příspěvek od mrzic »

Clon: myslim, ze RegioJety jsou napsany jako IC s cislem 1000 a vys
MacBook Pro 2018 Touch Bar, macOS 11.0
iPad Pro 10.5, iPadOS 14
iPhone 12 Pro Max, iOS 14
Apple TV4

ls8
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 11456
Registrován: pát črc 11, 2008 6:52 pm

Re: NaVlak - nádražní tabule

Příspěvek od ls8 »

OT - Ono lze za českými železnicemi v čemkoliv zaostávat? :o
iPhone XS 64GB | MacMini 2018 | MacBook Pro 15 2013

Clon
iPhonefil
iPhonefil
Příspěvky: 2782
Registrován: stř črc 11, 2012 4:29 pm

Re: NaVlak - nádražní tabule

Příspěvek od Clon »

mrzic: jo, nejspíš je to pravda. Taky jsem to zjistil. Ale já osobně si to jsem schopen zapamatovat tak akorát dnes. Za měsíc se budu muset kouknout na net :-(
iPhone X iOS 13.3, iPad Pro 11" iOS 13.3, ATV 4
(+ starsi kousky iPad 3 (NEW) 64 GB + cellular, iOS 7.1.1 + JB Pangu China, iPhone 5 64 GB, iOS 9.3.3 NO JB, iPad Air + Cellular 128 GB, iOS 9.3.3 NO JB)

Uživatelský avatar
rony
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 19653
Registrován: pát pro 14, 2007 12:37 am

Re: NaVlak - nádražní tabule

Příspěvek od rony »

nadhera pani. skvela realizacia. paci sa mi napad, paci sa mi, ze ste urobili nieco zrejme hodne uzitocne, paci sa mi ako ste to spravili.

kludne ak spravote toto iste na mestsku hromadnu dopravu - podla gps zobrazi najblizsiu zastavku (ak je viac moznosti, zapamata si, ktoru v danej lokalite chcem)

data by mohol mat napr. www.imhd.sk je to nezavisly projekt mozno ochotny spolupracovat.
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mac mini  iPhone  4  5S  X  13 Pro  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods

orlov
Host
Host
Příspěvky: 114
Registrován: stř úno 23, 2011 12:22 pm

Re: NaVlak - nádražní tabule

Příspěvek od orlov »

Aplikácia pre MHD už existuje a je celkom dobrá

https://itunes.apple.com/sk/app/imhd.sk/id595180826?mt=8

circlegate
Host
Host
Příspěvky: 19
Registrován: pát kvě 13, 2011 1:51 pm

Re: NaVlak - nádražní tabule

Příspěvek od circlegate »

Do příští verze aplikace plánujeme přidat obrazovku s detailem daného vlaku, kde by byla vidět jeho trasa a další informace (včetně názvu dopravce), takže bude možné poznat, že se jedná o Regiojet. Jinak je to tak, jak psal mrzic - čísla 1000 jsou RJ.

Clon
iPhonefil
iPhonefil
Příspěvky: 2782
Registrován: stř črc 11, 2012 4:29 pm

Re: NaVlak - nádražní tabule

Příspěvek od Clon »

OOOOOOOOOOO, děkuji pěkně - za reakci i za vylepšení programu!
iPhone X iOS 13.3, iPad Pro 11" iOS 13.3, ATV 4
(+ starsi kousky iPad 3 (NEW) 64 GB + cellular, iOS 7.1.1 + JB Pangu China, iPhone 5 64 GB, iOS 9.3.3 NO JB, iPad Air + Cellular 128 GB, iOS 9.3.3 NO JB)

Uživatelský avatar
rony
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 19653
Registrován: pát pro 14, 2007 12:37 am

Re: NaVlak - nádražní tabule

Příspěvek od rony »

orlov: aspon vidiet priepast medzi nadherna a celkom dobra :-)
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mac mini  iPhone  4  5S  X  13 Pro  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods

bedo.
Senior uživatel
Senior uživatel
Příspěvky: 704
Registrován: sob kvě 29, 2010 11:04 am

Re: NaVlak - nádražní tabule

Příspěvek od bedo. »

aspoň je vidieť, že koľko ľudí, toľko názorov - mne sa zasa viac páči imhd.sk :) Každopádne výborná vec, aplikácie tohoto typu patria k najužitočnejším mobilným aplikáciám vôbec. Dizajnovo dokonalý je z môjho pohľadu napr. taký FlightBoard.

Uživatelský avatar
rony
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 19653
Registrován: pát pro 14, 2007 12:37 am

Re: NaVlak - nádražní tabule

Příspěvek od rony »

lnapr. ja reagujem na cast v NC. cize nejako nehladam akukolvek appku na imhd. vlastne ma z praktickych dovodov nezaujima ani jedna. ja ocenujem vkusnost realizacie. appka imhd sa mi az tak skvele nepouzivala. musl som ju pouzit radsej hodonu pred cestou a este mat v hlave linky. pre pouzitie totalne neinformovaneho skoro nanic alebo inak povedane, komplikovanejsia ako by mohla byt. ten telefon ma kopec moznosti ako autor uzotocnej appky pomoze v okamihu, ked to clovel potrebuje. len musis pochopit ake to su.

natienim, som na zastavke, nemam potuchy kam tie cisla smeruju, viem kam idem ale mena zastavok mi prd napomozu. nemam ani potuchy kde presne som.

tamta appka na vlak zobrazuje aktualne odchody. predstav si, ze sa appke nemusis neustale doprosovat a pytat miesto,odchodu a ona to "vie". ak casto pouzivam nejaku trasu, nemusim neustale startlvat vyhladavanie, aby mi zobrazila odchody z miesta, ktore casto pouzivam. dokonca by mi mohla aj predpovedat, ze nesed uz v krcme, ode ti posledna linka...

ja ale chapem, ze pre programatorov je v ramci rozpoctu tazko urobit viac ako stahovadlo dat, v ktorych je top funkcii vyhladavac od do, odkedy, kolko prestupov, coze take bezne veci. :-)
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mac mini  iPhone  4  5S  X  13 Pro  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods

bedo.
Senior uživatel
Senior uživatel
Příspěvky: 704
Registrován: sob kvě 29, 2010 11:04 am

Re: NaVlak - nádražní tabule

Příspěvek od bedo. »

imhd.sk zobrazuje najbližšie zastávky aj s linkami a odchodmi - nie je to síce na úrovni CityMapperu (ďalší špičkový dizajn), ale zasa funguje aj offline. Ale v podstate mi chýba len navigácia podľa mapy - na mape ukážem, kam chcem ísť a nech ma optimálne dostane na najbližšiu zastávku. Ale už dosť, táto téma je o inej výbornej aplikácii. ;)

VanThomass
Host
Host
Příspěvky: 3
Registrován: úte zář 02, 2014 6:57 am

Re: NaVlak - nádražní tabule

Příspěvek od VanThomass »

Opravdu super aplikace, narazil jsem na ni spíše náhodou, ale už si ji v telefonu rád nechám, člověk hned ví, co za vlaky jede z oblíbené stanice bez nutnosti složitě vyhledávat v jízdních řádech.

Clon
iPhonefil
iPhonefil
Příspěvky: 2782
Registrován: stř črc 11, 2012 4:29 pm

Re: NaVlak - nádražní tabule

Příspěvek od Clon »

circlegate píše:Do příští verze aplikace plánujeme přidat obrazovku s detailem daného vlaku, kde by byla vidět jeho trasa a další informace (včetně názvu dopravce), takže bude možné poznat, že se jedná o Regiojet. Jinak je to tak, jak psal mrzic - čísla 1000 jsou RJ.

Chtěl bych se zeptat - ta příští verze kterou vzpomínáte - bude ještě letos? Pořád (už dva měsíce) vyhlížím a nic.

A ještě jsem zjistil několik věcí.
Když jsem potřeboval zjistit, jestli konkrétní vlak kterým potřebuje jet má dcera, má nějaké zpoždění, tak
1. půl hodiny před odjezdem vlaku nebyl daný vlak ještě v seznamu = otázka, jestli lze nějakým, způsobem načíst více vlaků než jednu stránku? Shodou okolností jako poslední uvedený byl vlak těsně před ním. Je to jenom otázka toho, co přesně je shodně na stanici?
2. ani při příjezdu vlaku nebylo uvedeno zpoždění vlaku (bohužel to vy asi neovlivníte), zpoždění naskočilo na ceduli když měl vlak zpoždění 5 minut (na ceduli naskočilo 5 minut), čehož si jistě všiml každý kdo měl hodinky :ROFL:
3. Je nějaký způsob, jak zjistit, jaké zpoždění má vlak na trase? Zrovna mi volala dcera, že vlak byl zastaven, protože někde v Suchdole nad Odrou snad někdo měl skočit pod vlak - asi pod jiný než ten dcery. Nebo jaké zpoždění třeba bude mít při příjezdu do Ostravy? S ohledem na bod 1. když zadám stejný vlak na Ostravském nádraží, tak tam ještě nebude :-(

4. Umí tyto informace jiná vaše aplikace jako třeba CG Transit? Bohužel mi vypršela zkušební licence, tak to nemám jak zjistit.

EDIT: k bodu 1. - právě jsem zjistil, že v tak důležitém železničním uzlu jako je Olomouc se načítá pouze 10 spojů (takže vlastně není vidět ani vlak jedoucí za půl hodiny), kdežto v takové "pr..li" jako je Havířov se načítá 14 spojů (až do zítřejšího rána). Na čem toto vlastně tedy závisí? Klidně bych uvítal třeba 20 i více spojů. Myslím si, že právě tento počet zobrazovaných vlaků by mohl být "ve vašich rukou".
EDIT2: ještě jsem teď zjistil, že taky nějak podivně funguje vyhledávání. Když jsem hledal Třinec - žádný výsledek. Když ubírám písmenka, objeví se Třinec až při písmenku T - takže existuje v seznamu.
iPhone X iOS 13.3, iPad Pro 11" iOS 13.3, ATV 4
(+ starsi kousky iPad 3 (NEW) 64 GB + cellular, iOS 7.1.1 + JB Pangu China, iPhone 5 64 GB, iOS 9.3.3 NO JB, iPad Air + Cellular 128 GB, iOS 9.3.3 NO JB)

Unown
Senior uživatel
Senior uživatel
Příspěvky: 606
Registrován: úte bře 02, 2010 4:03 am

Re: NaVlak - nádražní tabule

Příspěvek od Unown »

Nejlepsi na zpoždění vlaku je tato stránka: http://kam.mff.cuni.cz/~babilon/zpmapa

circlegate
Host
Host
Příspěvky: 19
Registrován: pát kvě 13, 2011 1:51 pm

Re: NaVlak - nádražní tabule

Příspěvek od circlegate »

Dobrý den,
díky za Vaše dotazy. Moje komentáře jsou níže.

Chtěl bych se zeptat - ta příští verze kterou vzpomínáte - bude ještě letos? Pořád (už dva měsíce) vyhlížím a nic.

Bohužel to v letošním roce už nestíháme. Nakumulovala se nám jiná práce a nebylo možné se aplikaci NaVlak věnovat. Nicméně v průběhu ledna nebo února určitě aktualizace bude.

Body 1-2

Tohle jsou bohužel věci, které aplikace nemůže ovlivnit. Aplikace stahuje informace, které by měly být shodné se stránkami http://provoz.szdc.cz/tabule . Pokud shodné nejsou, je to chyba aplikace, pokud jsou, jedná se o nějakou chybu na straně SŽDC.

Body 3-4

Aplikace NaVlak slouží pouze k zobrazení nádražních tabulí. V aplikaci CG Transit informace o zpoždění máme - jedná se o informace o aktuálním zpoždění na trati, nicméně nějaké další informace o provozních věcech už v aplikaci nejsou. Tady mohu doporučit vyzkoušet aplikaci Můj vlak od ČD, která má informací asi nejvíce.

EDIT2: ještě jsem teď zjistil, že taky nějak podivně funguje vyhledávání. Když jsem hledal Třinec - žádný výsledek. Když ubírám písmenka, objeví se Třinec až při písmenku T - takže existuje v seznamu.

Podívám se na to a do aktualizace kdyžtak opravím.

Clon
iPhonefil
iPhonefil
Příspěvky: 2782
Registrován: stř črc 11, 2012 4:29 pm

Re: NaVlak - nádražní tabule

Příspěvek od Clon »

Zdravim. Co se tyce poctu načítanych radku ve stanicich - ano, pravdepodobne to souhlasi s uvedenou strankou. Jestli to souvisi s tim, ze v Olomouci maji pouhopouhych 10 radku na fyzicke tabuli - je to pravdepodobne, i kdyz bohuzel v reálu o to mene pouzitelne (viz presne mnou popisovana situace). Neboli pokud bude mit zrovna ten muj vlak zpozdeni 2 hodiny, zadna aplikace mi nepomuze a stejne nakonec ty dve hodiny stravim na nadrazi misto doma v teple :-(
Co se tyce aplikace Muj vlak - bohuzel podporuje pouze vlaky primo ČD a zadne jine - nejake Regio nebo Leo je vubec nezajima. A jelikoz jizda s ČD je udajne nejdrazsi - nikdo z mych blizkych s nimi nejezdi (pokud nemusi).
Hm, proste sama neresitelna situace.
iPhone X iOS 13.3, iPad Pro 11" iOS 13.3, ATV 4
(+ starsi kousky iPad 3 (NEW) 64 GB + cellular, iOS 7.1.1 + JB Pangu China, iPhone 5 64 GB, iOS 9.3.3 NO JB, iPad Air + Cellular 128 GB, iOS 9.3.3 NO JB)

circlegate
Host
Host
Příspěvky: 19
Registrován: pát kvě 13, 2011 1:51 pm

Re: NaVlak - nádražní tabule

Příspěvek od circlegate »

Dnes jsme vydali novou verzi aplikace NaVlak. Kromě opravy drobných chyb se nyní můžete podívat na další informace o vlacích (trasa vlaku, mimořádnosti, řazení). Aplikace také plně podporuje iPhony s větším displejem (iPhone 6, 6+). Doufám, že se vám bude nová verze líbit :wink:

mrzic
iPhone expert
iPhone expert
Příspěvky: 2264
Registrován: ned dub 20, 2008 2:18 pm

Re: NaVlak - nádražní tabule

Příspěvek od mrzic »

Ve verzi 2.0.0 je nově v detailu více informací o daném vlaku jako trasa, řazení vlaku, omezení provozu, poznámky
MacBook Pro 2018 Touch Bar, macOS 11.0
iPad Pro 10.5, iPadOS 14
iPhone 12 Pro Max, iOS 14
Apple TV4

mrzic
iPhone expert
iPhone expert
Příspěvky: 2264
Registrován: ned dub 20, 2008 2:18 pm

Re: NaVlak - nádražní tabule

Příspěvek od mrzic »

Všiml jsem si, že asi podle frekventovaných míst aplikace pozná, kdy cestuji vlakem, a pak mi na lockscreen ukáže ikonku aplikace

Obrázek
MacBook Pro 2018 Touch Bar, macOS 11.0
iPad Pro 10.5, iPadOS 14
iPhone 12 Pro Max, iOS 14
Apple TV4

Odpovědět