Jak funguje 1password?

Pravidla fóra
V tejto sekcií uverejňujte informácie o zaujímavých aplikáciách. Váš príspevok by mal obsahovať názov aplikácie, popis, screenshoty či video a zdroj. Pred otvorením novej témy si overte vyhľadaním už existujúce vlákno o aplikácií, o ktorej chcete diskutovať.
ls8
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 11456
Registrován: pát črc 11, 2008 6:52 pm

Re: Jak funguje 1password?

Příspěvek od ls8 »

1Password podporuje synchronizaci přes iCloud od verze 5. iCloud ti v telefonu funguje? Neptalo se tě to při prvním spuštění aplikace a při vytvoření databáze, jak budeš chtít data synchronizovat? Návody na řešení problémů viz

https://guides.agilebits.com/1password- ... t-cloudkit
https://guides.agilebits.com/1password- ... ith-icloud

Případné problémy bude nutné řešit s podporou výrobce.
iPhone XS 64GB | MacMini 2018 | MacBook Pro 15 2013

mike-biker
Moderator fóra
Moderator fóra
Příspěvky: 3469
Registrován: ned říj 09, 2011 12:39 pm

Re: Jak funguje 1password?

Příspěvek od mike-biker »

Já jsem si koupil licenci na MacBook a normálně jedu přes WiFi.
Pravda je, že vše šéfuji na MACu a na iPhonu vlastně jen užívám. :)
Ty máš asi licenci na iPad či iPhone, že?
iPhone 14 Pro 256GB Silver.
iPhone 12 Mini 64GB RED as reserved.
MacBook Pro 16" M1 Max 24-Core GPU, 32GB Memory, 1TB SSD

HOFA
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 479
Registrován: úte srp 16, 2011 6:53 pm

Re: Jak funguje 1password?

Příspěvek od HOFA »

All in 1 Password Manager & Secret Camera - Secure digital Wallet application to Hide Personal Data with Private Browser od vývojáře Ashish Sudra
https://appsto.re/cz/i_F6U.i

Me se v podstate jedna hlavne o to aby udaje co vlozim do apky na iphonu byly zaroven i v ipadu
iPhone 6 ios 9,02 64g
iPad Air 16 g
TV apple 2

Manek49
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 575
Registrován: čtv lis 14, 2013 6:23 pm

Re: Jak funguje 1password?

Příspěvek od Manek49 »

Tohle je ale úplně jiná aplikace, než o které tohle vlákno je, všechny rady směřovali k aplikaci 1password.

HOFA
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 479
Registrován: úte srp 16, 2011 6:53 pm

Re: Jak funguje 1password?

Příspěvek od HOFA »

HOFA píše:All in 1 Password Manager & Secret Camera - Secure digital Wallet application to Hide Personal Data with Private Browser od vývojáře Ashish Sudra
https://appsto.re/cz/i_F6U.i

Me se v podstate jedna hlavne o to aby udaje co vlozim do apky na iphonu byly zaroven i v ipadu


Tak jsem omylem koupil jinou apku a ne tu co me doporucoval mike-bike :(
iPhone 6 ios 9,02 64g
iPad Air 16 g
TV apple 2

ls8
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 11456
Registrován: pát črc 11, 2008 6:52 pm

Re: Jak funguje 1password?

Příspěvek od ls8 »

Správná aplikace je pouze a jen tato: https://itunes.apple.com/us/app/1passwo ... 03335?mt=8
iPhone XS 64GB | MacMini 2018 | MacBook Pro 15 2013

mirmo80
iPhonefil
iPhonefil
Příspěvky: 3502
Registrován: stř srp 08, 2012 1:00 pm

Re: Jak funguje 1password?

Příspěvek od mirmo80 »

HOFA, stornuj nakup, kup tu spravnu.
iPhony, iPady, AirPods, AW SE 40/44, ATV 4K (1. gen), MacBook Air (M1, 2020), AirTag. SW väčšinou aktuálny.

HOFA
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 479
Registrován: úte srp 16, 2011 6:53 pm

Re: Jak funguje 1password?

Příspěvek od HOFA »

Ja jsem to poridil vcera jak dlouho po nakupu muzu stornovat ?
iPhone 6 ios 9,02 64g
iPad Air 16 g
TV apple 2

mirmo80
iPhonefil
iPhonefil
Příspěvky: 3502
Registrován: stř srp 08, 2012 1:00 pm

Re: Jak funguje 1password?

Příspěvek od mirmo80 »

14 dní
iPhony, iPady, AirPods, AW SE 40/44, ATV 4K (1. gen), MacBook Air (M1, 2020), AirTag. SW väčšinou aktuálny.

mike-biker
Moderator fóra
Moderator fóra
Příspěvky: 3469
Registrován: ned říj 09, 2011 12:39 pm

Re: Jak funguje 1password?

Příspěvek od mike-biker »

To je v poho - jen jim napiš, že tato aplikace má zavádějící název a nápadně podobný s tou správnou. :evil:
iPhone 14 Pro 256GB Silver.
iPhone 12 Mini 64GB RED as reserved.
MacBook Pro 16" M1 Max 24-Core GPU, 32GB Memory, 1TB SSD

mirmo80
iPhonefil
iPhonefil
Příspěvky: 3502
Registrován: stř srp 08, 2012 1:00 pm

Re: Jak funguje 1password?

Příspěvek od mirmo80 »

Pôjde to aj bez toho. Pri "nahlásení problému" pribudla možnosť chcem vrátiť nákup, alebo niečo také, bez vysvetľovania.
iPhony, iPady, AirPods, AW SE 40/44, ATV 4K (1. gen), MacBook Air (M1, 2020), AirTag. SW väčšinou aktuálny.

HOFA
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 479
Registrován: úte srp 16, 2011 6:53 pm

Re: Jak funguje 1password?

Příspěvek od HOFA »

Tak jsem zakoupil uz tu pravou apku,vcera jsem zadal asi 30 udaju do ruznych obchodu a for i z hesly a dnes jsem aplikaci otevrel a v udajich o heslech jsou naprosto jine udaje ,cim to ? Je treba koupit nejakou licenci ci co ?
Jeste bych to upresnil samotna apka kterou jsem stahl byla zadarmo ale ted jsem cosi prikoupil za 9.9 euro tak uvidime
Uz tedy vyreseno bylo treba zaplatit omlouvam se moc se v tech nakupech aplikaci nevyznam
iPhone 6 ios 9,02 64g
iPad Air 16 g
TV apple 2

mike-biker
Moderator fóra
Moderator fóra
Příspěvky: 3469
Registrován: ned říj 09, 2011 12:39 pm

Re: Jak funguje 1password?

Příspěvek od mike-biker »

Chlape, lepší je si pamatovat jediné heslo - a to je hlavní heslo do 1password.
Na všechny ostatní si nech vygenerovat hesla od passwordu - on si je uloží a zapamatuje si i stránku.
Jinak aby se ti měnila hesla sama od sebe je samozřejmě blbost.
Ozvi se, už jsem na příjmu.
iPhone 14 Pro 256GB Silver.
iPhone 12 Mini 64GB RED as reserved.
MacBook Pro 16" M1 Max 24-Core GPU, 32GB Memory, 1TB SSD

huld4
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 331
Registrován: pát čer 04, 2010 11:03 am

Re: Jak funguje 1password?

Příspěvek od huld4 »

nevite nekdo jaky jsou pozadavky na masterpassword u 1pass? Delal jsem restore a nevim jaky jsem tam mel heslo. Kdybych vedel jaky jsou na nej min. pozadavky, tak by se me treba podarilo ho zjistit.

DD_
iPhone expert
iPhone expert
Příspěvky: 1321
Registrován: čtv srp 12, 2010 12:48 pm

Re: Jak funguje 1password?

Příspěvek od DD_ »

Hele ja mam master pass ciselne, takze asi nebudou moc nejake striktni pozadavky. Mozna nejaka delka.
---
iPhone 7
iPad Mini Retina / iPad Pro 9.7" + Apple Pencil
Macbook Pro 13" 2017
iMac 21.5" late 2012
Apple Watch 3 Sport 42mm

mike-biker
Moderator fóra
Moderator fóra
Příspěvky: 3469
Registrován: ned říj 09, 2011 12:39 pm

Re: Jak funguje 1password?

Příspěvek od mike-biker »

Doporučuji všem vřele si heslo ještě někam poznamenat a uložit na bezpečné místo.
Je to jediné heslo, které je nutné vědět. Občas mám taky zmatky, když změním heslo k MacBooku, telefonu, APPLE ID atd., ale 1password to jistí. :D
iPhone 14 Pro 256GB Silver.
iPhone 12 Mini 64GB RED as reserved.
MacBook Pro 16" M1 Max 24-Core GPU, 32GB Memory, 1TB SSD

huld4
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 331
Registrován: pát čer 04, 2010 11:03 am

Re: Jak funguje 1password?

Příspěvek od huld4 »

jj, ale ja si kdysi tu appku stahl jen tak ani sem nevedel, ze ji budu pouzivat, tak sem heslu nevenoval, tak velkou pozornost..ale mezitim jsem zacal a za ty dva roky co jsem ho potreboval, tak nevim jaky jsem tam dal...

huld4
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 331
Registrován: pát čer 04, 2010 11:03 am

Re: Jak funguje 1password?

Příspěvek od huld4 »

DD_ píše:Hele ja mam master pass ciselne, takze asi nebudou moc nejake striktni pozadavky. Mozna nejaka delka.

a kolik tech cisel mas? Jaky uz se ptat nebudu. Neboj. :D

mike-biker
Moderator fóra
Moderator fóra
Příspěvky: 3469
Registrován: ned říj 09, 2011 12:39 pm

Re: Jak funguje 1password?

Příspěvek od mike-biker »

No heslo snad potřebuješ pokaždé, co ji otevřeš, jinak se tam nedostaneš!
iPhone 14 Pro 256GB Silver.
iPhone 12 Mini 64GB RED as reserved.
MacBook Pro 16" M1 Max 24-Core GPU, 32GB Memory, 1TB SSD

huld4
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 331
Registrován: pát čer 04, 2010 11:03 am

Re: Jak funguje 1password?

Příspěvek od huld4 »

od dob FingerPrintu ne.;-)

mirmo80
iPhonefil
iPhonefil
Příspěvky: 3502
Registrován: stř srp 08, 2012 1:00 pm

Re: Jak funguje 1password?

Příspěvek od mirmo80 »

Obcas ho pyta aj ked sa pouziva tid. Co je vlastne dobre lebo ho clovek nezabudne :)
iPhony, iPady, AirPods, AW SE 40/44, ATV 4K (1. gen), MacBook Air (M1, 2020), AirTag. SW väčšinou aktuálny.

RiKy
Host
Host
Příspěvky: 28
Registrován: úte říj 22, 2013 4:52 pm

Re: Jak funguje 1password?

Příspěvek od RiKy »

Nemusi ho chtit. Zalezi na nastaveni.

Uživatelský avatar
rony
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 19653
Registrován: pát pro 14, 2007 12:37 am

Re: Jak funguje 1password?

Příspěvek od rony »

huld4 píše:nevite nekdo jaky jsou pozadavky na masterpassword u 1pass? Delal jsem restore a nevim jaky jsem tam mel heslo. Kdybych vedel jaky jsou na nej min. pozadavky, tak by se me treba podarilo ho zjistit.


ziadne
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mac mini  iPhone  4  5S  X  13 Pro  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods

mike-biker
Moderator fóra
Moderator fóra
Příspěvky: 3469
Registrován: ned říj 09, 2011 12:39 pm

Re: Jak funguje 1password?

Příspěvek od mike-biker »

No já používám na iPhone také Fingerprint, ale stejně mám nastaveno, že po restartu heslo chce.
Přece jen je to správce hesel a tam musí být 100%ní ochrana. Na Macbooku se heslo zadávat musí - dělám to ca 3-5x denně, neb nemám ještě model s fingerprintem. :D

Jedinou možností každopádně je master reset se ztrátou dat, to dá rozum. :(
iPhone 14 Pro 256GB Silver.
iPhone 12 Mini 64GB RED as reserved.
MacBook Pro 16" M1 Max 24-Core GPU, 32GB Memory, 1TB SSD

Lipon
Senior uživatel
Senior uživatel
Příspěvky: 615
Registrován: čtv zář 03, 2009 3:04 pm

Re: Jak funguje 1password?

Příspěvek od Lipon »

Palec na telefon vás někdo přinutit může, ale vzpomenout si na heslo ne.
Z tohohle důvodu Touch ID na 1 password nepoužívám.
Je to opruz to datlovat hlavně na iPhonu, ale je to bezpečnější.

huld4
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 331
Registrován: pát čer 04, 2010 11:03 am

Re: Jak funguje 1password?

Příspěvek od huld4 »

No tak mam napul reseni...na ipadu se tam porad dostanu pres finger...takze si to asi opisu a zacnu znova....jak si zalozim novy 1pass? Kdyz to nainstaluju znova, tak to zase bude chtit stare heslo...

mirmo80
iPhonefil
iPhonefil
Příspěvky: 3502
Registrován: stř srp 08, 2012 1:00 pm

Re: Jak funguje 1password?

Příspěvek od mirmo80 »

Podla mna na zaciatku vyberies ze si novy a nie existujuci user a prevedie ta to vytvorenim noveho uctu.
iPhony, iPady, AirPods, AW SE 40/44, ATV 4K (1. gen), MacBook Air (M1, 2020), AirTag. SW väčšinou aktuálny.

zizkin
Host
Host
Příspěvky: 49
Registrován: stř pro 03, 2014 10:06 pm

Re: Jak funguje 1password?

Příspěvek od zizkin »

Ahoj všem,

prosím, taktéž jsem se rozhodl začít pracovat s touto app, slyším na ni samou chválu, ovšem drtivá většina uživalelů vlastní vše od apple. Mně však zajímá, jak to funguje, když mám od applu jen iPhone a ostatní (mobil a notebook) mám s WIN a tablet na Androidu? komunikuje to mezi s sebou? a jak je to s platbou? jde to koupit jako balíček licence na iPhone + WIN nebo se musí koupit každá zvlášť?

mám představu takovou, že bych aplikaci měl na PC jako hlavní centrálu a do telefonu si to jen synchronizoval, kdybych byl někdy na cestách a potřeboval nějaké heslo, vyčetl bych jej z mobilu.

poslední věc, jak se to řeší s licencí pro více počítačů? PC + NTB (windows)


díky moc :)

edit:
tak jsem to trochu více probadal a založil si ucet. Zjistil jsem však, že na webu se stále píše o tom (články z roku 2017), že cena 1Password je kolem $10 (coz v pohodě) - ale že od nějaké doby je zdarma, ovšem omezená verze, ale pro běžného uživatele stačí + možnost za zmíněných $10 zakoupit pro verzi.

Já si nyní ted založil učet a uz mi to všude hlásí, že služba je zpoplatněna od $5 do $xx / měsíc, tudíž se evidentně jedná o tarifní službu..

jak to tedy přesně funguje? Děkuji

PS: nevím, proč, ale mé příspěvky musí schváleny moderétorem -> proto se předem omlouvám, že příspěvky budou publikovány se značnou prodlevou, jelikož to moderátoři nestíhají..

Uživatelský avatar
rony
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 19653
Registrován: pát pro 14, 2007 12:37 am

Re: Jak funguje 1password?

Příspěvek od rony »

je to uschovna citlivych udajov. najpohodlnejsie je sync medzi zariadeniami pomocou icloud.

oplati sa kupit app pre pocitac a do ios staci aj neplatena.

agile ma roznu politiku platenia, proste si vyber z ich ponuky
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mac mini  iPhone  4  5S  X  13 Pro  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods

zizkin
Host
Host
Příspěvky: 49
Registrován: stř pro 03, 2014 10:06 pm

Re: Jak funguje 1password?

Příspěvek od zizkin »

Dobře, díky :)

ješte jsem si všiml:
nainstaloval jsem tedy 1password na PC a na iPhone -> mam zalozeny profil -> nic víc... a už i tak, když cokoliv zadám v jednom programu, tak se automaticky prenese do druhého (ale žádný cloud připojen není), tudíž icloud/dropbox tedy není potřeba ne?

Uživatelský avatar
rony
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 19653
Registrován: pát pro 14, 2007 12:37 am

Re: Jak funguje 1password?

Příspěvek od rony »

v nastaveni vidis akym sposobom sa prenasa databaza.



ozubene kolecko,vaults, primary.


a teraz povedz, je to icloud?

takze tipoval si zle alebo dobre?


preco si nezostal pri obycajnej klucenke z ios? preto, ze mas win a potrebujes tie hesla aj s nimi nejako synchronizovat?
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mac mini  iPhone  4  5S  X  13 Pro  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods

zizkin
Host
Host
Příspěvky: 49
Registrován: stř pro 03, 2014 10:06 pm

Re: Jak funguje 1password?

Příspěvek od zizkin »

Rony, nezlob se, ale nic takového tu právě nevídím.

Nemysli si prosím, že jsem natvrdlý, ale takovéto možnosti tu nejsou.

1) Ozubené kolečko (v aplikaci pro Windows) -> na výber je pouze Account nebo Options -> to jsem projel cele, ale nikde výběr synchronizace
2) Ozubené kolečko (v app na iPhone) -> Obecne, trezory, Bezpecnost, 1Prohližeč, AppleWatch, Pokročilé -> vše jsem projel, opět nikde volba mezi cloudy.

kazdopádně zatím to vypadá, že synchronizace probíha čistě přes ucet password, protože po jeho vytvoření jsem zadny cloud nezadaval -> neni ani moznost, ze by si ho nacetl sam -> neměl z čeho..

klicenku z iOS jsem nijak zvlast nevyuzival, ale docetl jsem se, ze to zase nejde sprarovat s PC apod.
tady jsem si to na windows sparoval s Chrome prohlizecem a funguje to paradne.


Ted jsem prisel na dalsi vec, k cemu je dobre si na 1Password vytvaret vice trezoru? (kdyz obsahuje stejne kategorie apod)

zizkin
Host
Host
Příspěvky: 49
Registrován: stř pro 03, 2014 10:06 pm

Re: Jak funguje 1password?

Příspěvek od zizkin »

Zasilam screen me obrazovky a te, kterou jsem nasel v instruktaznim videu primo na YT kanalu 1password.
zde je jasne videt, ze nyní uz moznost synchronizace neni a funguje to tedy jinak.

muj:
Obrázek


z webu
Obrázek

Lipon
Senior uživatel
Senior uživatel
Příspěvky: 615
Registrován: čtv zář 03, 2009 3:04 pm

Re: Jak funguje 1password?

Příspěvek od Lipon »

Odpovím k těm různým trezorům
Jeden může být na soukromé věci, další na pracovní, ten pracovní pak můžeš třeba sdílet s kolegou. Nebo ho pak snadno exportu šel a někomu předáš a nepletou se tam soukromé věci.

zizkin
Host
Host
Příspěvky: 49
Registrován: stř pro 03, 2014 10:06 pm

Re: Jak funguje 1password?

Příspěvek od zizkin »

Lipon: super, myslel jsem si to, jen mě zmatlo, zda více trezoru se náhodou ne= jiné predplatné (TEAM nebo rodina)... takže zda to správně chápu, tak já mohu mít více trezoru (napr. svuj osobní, pracovní nebo třeba trezor uzivatelu rodiny => napr. mladsi sourozenec nebo rodice, kteri vubec s technikou nesžívají, ale musí mít základní ucty kvuli telefonu apod), ale přístup k temto trezorum mám stale jen já (jedina osoba).
v případě uctu Rodiny nebo TEAMU by to bylo, kdyby k jednomu trezoru melo pristup více lidi ze skupiny - je tak? :)

Uživatelský avatar
rony
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 19653
Registrován: pát pro 14, 2007 12:37 am

Re: Jak funguje 1password?

Příspěvek od rony »

v nastaveni Trezory je ta volba, vyzyva ta k nastaveniu synchronizacie.

asi na pc pouzivas tu otravnu moznost,ze musis zapnut pc appku ako server..

napisal som vyssie, ze najpohodlnejsi je sync cez icloud ale win appka ju asi nevie. to ti neodpoviem, nemam ju.
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mac mini  iPhone  4  5S  X  13 Pro  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods

zizkin
Host
Host
Příspěvky: 49
Registrován: stř pro 03, 2014 10:06 pm

Re: Jak funguje 1password?

Příspěvek od zizkin »

Rony: uz jsem to nasel! Díky :)
Problem byl v tom, ze ta synchronizace tam opravdu nebyla (ani v tech trezorech), ale v trezorech byla možnost "samostatny trezor" - vyzadalo si to heslo a tim se to cele rozhodilo a najednou to vybidlo k možnosti synchronizace. Defaultne to ale bylo vypnuté a fungovalo to na jine bázi. Zpet to ale koukam uz dat nejde.
Jinak appka na pc jako server asi nefungovala, protze kdyz jsem na webivem rozhraní neco vytvořil, automaticky se to hned přineslo na do pc app i do iphone a obráceně.

Ted se jeste podívám, co to změnilo v appce na PC, protze tuhle volbu jsem otevřel jen v iphone.

Uživatelský avatar
rony
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 19653
Registrován: pát pro 14, 2007 12:37 am

Re: Jak funguje 1password?

Příspěvek od rony »

obavam sa ale ze ta win appka nevoe iclou, smerujem ta k nej uz treti raz ;)

https://support.1password.com/
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mac mini  iPhone  4  5S  X  13 Pro  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods

zizkin
Host
Host
Příspěvky: 49
Registrován: stř pro 03, 2014 10:06 pm

Re: Jak funguje 1password?

Příspěvek od zizkin »

Rony:

to je v pohodě, icloud na win mám a kdyby appka neměla možnost na icloud, tak pres WIN má fungovat ještě DropBox.

Každopádně ted jsem si to vše projel a výsledek je následující.

PO tom, co jsem v iphone odblokoval moznost synchronizace, tak se mi sám vytvořil další trezor Primární (možno jej synchronizovat přes iCloud nebo Dropbox) a zústal trezor PERSONAL (není možné jej synchronizat pres cloudy)

JENŽE! Nový cloudový trezor "Primární" vůbec nekomunikuje s webovým 1Password ani s WIN app, tudíž teď popravdě vůbec nevím, k čemu je to tam dobré, když cloudovou možnost mám pouze na iPhone, ale na webu či WIN app to nejde.
Takže výsledek je takový, že to mezi sebou funguje mimo cloudy a to přes založený účet na 1Password -> trezor PERSONAL -> cokoliv v něm vytvořím, mám k tomu přístup z webu, WIN app i iPhone. Pokud tam vytvořím nový trezor, opět mám přístup.

Takže to budu využívat takto. Trochu mě mrzí, že v každém článku i zde uživatelům to funguje každému jinak, ale zase je pravda, že nikde neřešili propojení skrze platformy. Protože jsem četl již mnoho návodů a vždy se to liší právě s možností synchornizace a nebo platby. App v telefonu mi nabízí možnost 99 Kč / mesičně nějaký poplatek, webové rozhraní mi zase pro PC říká, že za 30 dní musím využívat $2,99 / měsíc (a ještě učtování každorocně) a v recenzích zase tvrdí, že je vše zdarma pro normální potřeby :D

Použiji to tedy jak radíš ty RONY, že si zakoupím pouze PC verzi za $2,99/měsíc a na iphone to nechám (pokud mě to pustí) zdarma.

edit:
tady přikládám ještě obrázek, kde je to právě napsané, že nebude synchronizován s uctem 1Password -> je pak prave moznost jej dat na icloud ci dropbox
Obrázek
Naposledy upravil(a) iTukan dne ned lis 26, 2017 5:39 pm, celkem upraveno 1 x.
Důvod: nedělej doubleposty, upravuj svůj příspěvek, pokud na něj nikdo nereagoval.

iTukan
Moderator fóra
Moderator fóra
Příspěvky: 3021
Registrován: sob úno 07, 2009 5:54 pm

Re: Jak funguje 1password?

Příspěvek od iTukan »

Politika používání 1Password se časem vyvíjela...
Pokud chceš používat multiplatformní řešení, jediná možnost je synchronizace přes dropbox. Osobně to tak používám... Neplatím žádné měsíční poplatky.
Jednorázově jsem si koupil 1P na iOS, jednorázově na win a synchro mám přes dropbox. Aby jsi na win app nastavil synchronizaci přes dropbox, instaluj verzi 4 standalone pro win - https://1password.com/downloads/
Samozřejmě k tomu potřebuješ registraci na dropboxu a na windowsech instalovánu app na dropbox, aby se synchronizovala data 1passwordu.
Nevím jak je to teď, ale kdysi se ani nemusela platit windows verze, pokud jsi tam chtěl data jen prohlížet/využívat. Zadat šlo jen 5 položek, což se dalo obejít zadáváním v iOS nebo mac verzi. Také jsem to tak nějakou dobu používal, potom jsem v nějaké akci koupil winsdows verzi se slevou.
 MBPR 16"  iPhone 11 Pro  iPad Pro 11"  iPad Mini 2 4G  ATV 4K  Withings SmarScan

Odpovědět