Jak funguje 1password?

Pravidla fóra
V tejto sekcií uverejňujte informácie o zaujímavých aplikáciách. Váš príspevok by mal obsahovať názov aplikácie, popis, screenshoty či video a zdroj. Pred otvorením novej témy si overte vyhľadaním už existujúce vlákno o aplikácií, o ktorej chcete diskutovať.
zizkin
Host
Host
Příspěvky: 49
Registrován: stř pro 03, 2014 10:06 pm

Re: Jak funguje 1password?

Příspěvek od zizkin »

ITukan: rad bych editoval sve prispevky, ale moje příspěvky musí projít schválením (asi protože jsem nováček) a trvá to dost dlouho, takze se pak stane, ze kdyz za 2hodiny potřebuji napsat další poznatek - případně vyřešení, musim poslat novy post :/

Ja stahl vse ted to neaktuální přímo z oficiálních zdrojů a tam to funguje tak, jak jsem psal výše. V app store je app zdarma, ale pak za 99,- měsícne chtějí poplatek (přitom v recenzich se stale udava casta $9.99 jednorázový poplatek) - ale mělo by to stačit zdarma

Verze pro desktop WIN (tusim ze v6.7.) je na 30 dni zdarma, poté chtějí $2,99 na měsíc (ale s ročním účtováním, jinak je to za $4.29 měsíčně). - kde v nastaveni toho programu neni o synchronizace ani tuk. Tam jsou možne jen takové formalitky.
Možnost stáhnutí starší verze jsem se pres downloads na ofiko stránkách nedostal :(

Jak jsem psal výše, mne aktuálně synchronizace jede primo pres účet/profil na 1Password a vse jede brilantně. Pokud jsem na iPhone chtěl přejít na cloud / Dropbox, fungovalo to jen na něm. - coz je pro me nepraktické, jelikoz diky ten windows desktop aplikaci mi to šlo propojit i s Chromem a ted to krásne vse šlape a vyplňuje to formuláre přímo pres 1P v něm. :)

iTukan
Moderator fóra
Moderator fóra
Příspěvky: 3021
Registrován: sob úno 07, 2009 5:54 pm

Re: Jak funguje 1password?

Příspěvek od iTukan »

Stáhnutí starší verze je na odkaze co jsem ti poslal - položka"Get 1Password 4 (standalone version)" - https://app-updates.agilebits.com/download/OPW4
Funguje, teď jsem zkoušel.
Já vím jak to funguje podle ofiko stránek a taky vím, že tam není popsáno zcela jasně, že to může fungovat i jinak, jelikož by přišli o měsíční platby. :wink:
Poslední větu jsem nějak nepochopil co tím chceš říct. Osobně používám browser extension v Chrome, IE i FF v konfiguraci, kterou jsem popsal.
 MBPR 16"  iPhone 11 Pro  iPad Pro 11"  iPad Mini 2 4G  ATV 4K  Withings SmarScan

zizkin
Host
Host
Příspěvky: 49
Registrován: stř pro 03, 2014 10:06 pm

Re: Jak funguje 1password?

Příspěvek od zizkin »

jj, přesně tak, to rozšíření také používám a díky tomu to šlape (jen v Chromu na iPhonu to asi behat nebude :-/).

na tu verzi 4 jsem koukal, zkusím ji pouzit na notebooku.

Možná to mají celé udělený tak, že jsou dva zpusoby, jak jejich službu provozovat:
(nasel jsem za zahranicních servech, kde se řešila otazka, zda je lepší 1Password ucet nebo cloudové řešení)

1) "nepohodlne" jak říkáš ty, jeden poplatek - ale možnost zadávání pouze pres telefon, nefunguje webové rozhraní (protože to cloudy nema)

2) "pohodlne" - měsíční taxka s tím, že přidávat můžeš kdekoliv, funguje to ne pres cloudy, ale primo pres jejich interni system

hlavně jak jsi říkal, že jsi koupil pouze iOS verzi, tak to nyní taktéž nejle, protože je tam psaných 99,- / každý měsíc.

ve vysledku to vidím, že přistoupím na tu variantu 2,99,-/ měsíc a bude to chodit.


Mockrát všem děkuji za pomoc! :)

TheSalko
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 294
Registrován: pát říj 30, 2015 8:47 am

Re: Jak funguje 1password?

Příspěvek od TheSalko »

Sorry za OT, dlho som hľadal Password Manager, používam iPhone, iPad a Win10.
1Password mi nevyhovoval svojou cenovou politikou. Platiť mesačne za PWD manager, viac krát zmenili obchodnú politiku, to nie.
Predtým som používal KeePass, ale nenašiel som mne vyhovujúcu apku pre iOS.
Hľadal som, až som našiel aplikáciu Password Safe (win), pwSafe (iOS, platená), spojenie buď cez iCloud, alebo cez DropBox. Za PasswordSafe stojí Bruce Schneier a tomu verím trošku viac, ako teamu 1Password. Žiadne mesačné poplatky.

Janus.smk
Host
Host
Příspěvky: 17
Registrován: pát lis 24, 2017 3:19 pm

Re: Jak funguje 1password?

Příspěvek od Janus.smk »

Cloud ano, u mě třeba Dropbox. V pc mám placenou můžu rám dělat mnoho věcí. Na ostatních zařízení se to pak synchronizuje přes těm Cloud.


Znáš http://spravodaj.madaj.net/ ?

Odpovědět