Open VPN aplikacia

Pravidla fóra
V tejto sekcií uverejňujte informácie o zaujímavých aplikáciách. Váš príspevok by mal obsahovať názov aplikácie, popis, screenshoty či video a zdroj. Pred otvorením novej témy si overte vyhľadaním už existujúce vlákno o aplikácií, o ktorej chcete diskutovať.
Odpovědět
dufoq3
Host
Host
Příspěvky: 90
Registrován: pon lis 29, 2010 11:31 pm

Open VPN aplikacia

Příspěvek od dufoq3 »

Caute, uz niekolko rokov pouzivam ako openVPN clienta GUIZMOVPN zo cydie. - je to pre mna plnohodnotny client. Kedze su a pravdepodobne aj budu problemy s JB - chcem sa pripravit na variantu, ze mi zblbne telefon a budem nuteny prejst na iOS 6.1.3 bez JB.

Je nejaky plnohodnotny cliet pre OpenVPN (napr. v appstore) bez JB?

Dakujem
iPhone 6s 64GB black
iPad Air 16GB black

ls8
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 11456
Registrován: pát črc 11, 2008 6:52 pm

Re: Open VPN aplikacia

Příspěvek od ls8 »

Není. Jedině se domluvit s provozovatelem VPNky, jestli by mohl kromě OpenVPN zprovoznit L2TP over IPsec, který je nativně podporovaný v iOS.

http://wiki.debian.org/HowTo/iPhoneVPNServer
iPhone XS 64GB | MacMini 2018 | MacBook Pro 15 2013

dufoq3
Host
Host
Příspěvky: 90
Registrován: pon lis 29, 2010 11:31 pm

Open VPN aplikacia

Příspěvek od dufoq3 »

v tomto pripade som prevdzkovatel VPN-ky ja, VPN server mi bezi na routri s tomato firmwarom, ale L2TP na tom asi nepobezi. Kazdopadne som nasiel na appstore nejaku app s nazvom "openvpn" tak este vyskusam tu (dokonca je free).

btw. vdaka za tip
Naposledy upravil(a) dufoq3 dne čtv kvě 16, 2013 10:03 pm, celkem upraveno 2 x.
iPhone 6s 64GB black
iPad Air 16GB black

ls8
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 11456
Registrován: pát črc 11, 2008 6:52 pm

Re: Open VPN aplikacia

Příspěvek od ls8 »

Asi myslíš toto?

To je mi novinka, když jsem naposledy zjišťoval situaci (už je to asi půl roku), tak nic na OpenVPN nebylo. Tak dej vědět, jak to chodí.
iPhone XS 64GB | MacMini 2018 | MacBook Pro 15 2013

dufoq3
Host
Host
Příspěvky: 90
Registrován: pon lis 29, 2010 11:31 pm

Re: Open VPN aplikacia

Příspěvek od dufoq3 »

ano, presne to som myslel - pravdepodobne vecer vyskusam a dam vediet

edit:
odskusane, zatial funguje bez problemov.
iPhone 6s 64GB black
iPad Air 16GB black

Kony.cz
Senior uživatel
Senior uživatel
Příspěvky: 926
Registrován: pát črc 17, 2009 2:01 pm

Re: Open VPN aplikacia

Příspěvek od Kony.cz »

Tak jsem zkousel obe aplikace a nejsem z toho nejak chytrej... Potrebuju se pripojit k nam do prace na openvpn server... Muze mi nekdo popsat konfiguraci ??? V aplikacich vidim jen nejaky prednastaveny servery


Znáš http://spravodaj.madaj.net/ ?
[*]iPad 2 Wi-Fi 16 GB Black JB
[*]iPhone SE 16 GB Gold
[*]iPhone 6 16 GB White
[*]iPhone X 64 GB Black

DD_
iPhone expert
iPhone expert
Příspěvky: 1321
Registrován: čtv srp 12, 2010 12:48 pm

Re: Open VPN aplikacia

Příspěvek od DD_ »

Ja jsem pouzival Guizmo - ale po te co je ofiko aplikace v appstore tak jsem presel na ni.
Pokud pouzivas OpenVPN klienta na pocitaci, tak konfiguraci, kterou pro nej mas nahrajes pres iTunes do OpenVPN, vcetne pripadnych certifikatu (koncovku by to melo mit .ovpn). Kdyz pak pustis tu aplikaci, tak ona ten konfig zdetekuje a nabidne ti import a vytvoreni pripojeni na zaklade toho konfiguraku.
---
iPhone 7
iPad Mini Retina / iPad Pro 9.7" + Apple Pencil
Macbook Pro 13" 2017
iMac 21.5" late 2012
Apple Watch 3 Sport 42mm

dufoq3
Host
Host
Příspěvky: 90
Registrován: pon lis 29, 2010 11:31 pm

Re: Open VPN aplikacia

Příspěvek od dufoq3 »

len pre porovnanie:

GuizmOVPN dokaze oproti OpenVPN aplikacii z appstore naviac toto:

- da sa pouzit ako SBSETTINGS toggle (cize menusis vchadzat do aplikacie pre zapnutie)
- da sa upravovat config priamo v aplikacii
iPhone 6s 64GB black
iPad Air 16GB black

klivo
Sons of Jailbreak
Sons of Jailbreak
Příspěvky: 40
Registrován: stř úno 17, 2010 11:45 pm

Re: Open VPN aplikacia

Příspěvek od klivo »

to nie je az taka velka vyhoda ked mas activator, ja napriklad pouzivam openvpn connect a zapinam ho dvojitym tuknutim vpravo.

BTW: ten guismo tiez podporuje tiez len tap-ko alebo aj Ttun-ko ?

@ Kony.cz

no ty si nebol chytry nikdy ani v satelitoch - skor ctrl +c a ctrl +v ako pohnut zavitom..
no ak si si rozbehal server, myslim ze vytvorenie certifikatov na klientov je malina a nakopcenie imporovanie do iphone este jednoduhsie

dufoq3
Host
Host
Příspěvky: 90
Registrován: pon lis 29, 2010 11:31 pm

Re: Open VPN aplikacia

Příspěvek od dufoq3 »

guizmo podporuje aj TAP aj TUN
iPhone 6s 64GB black
iPad Air 16GB black

klivo
Sons of Jailbreak
Sons of Jailbreak
Příspěvky: 40
Registrován: stř úno 17, 2010 11:45 pm

Re: Open VPN aplikacia

Příspěvek od klivo »

a tiez ho musis zapinat extra, alebo ho zapnes aj cez CC panel ?

dufoq3
Host
Host
Příspěvky: 90
Registrován: pon lis 29, 2010 11:31 pm

Open VPN aplikacia

Příspěvek od dufoq3 »

guizmo viem zapnut len cez sbsettings toggle alebo normalne. teraz pozeram, ze aj na openvpn je sbsettings toggle.

klivo: v activatore som nenasiel priame aktivovanie danej vpn session - len zapnutie aplikacie. Viem, ze v iOS 6.x bolo mozne cez activator zapnut priamo vpn session (mal som to na doubleclick statusbar left) - ale v iOS7 to uz v activatore nie je. ALEBO SA MYLIM?

edit: openvpn sbsettings toggle mi nefunguje
iPhone 6s 64GB black
iPad Air 16GB black

klivo
Sons of Jailbreak
Sons of Jailbreak
Příspěvky: 40
Registrován: stř úno 17, 2010 11:45 pm

Re: Open VPN aplikacia

Příspěvek od klivo »

nie, je tam tiez len volba na spustenie aplikacie, avsak connect musis urobit rucne
konkretne : xxxxx --> System Actions --> User Applications --> OpenVpn
a pod nou je vypisana len action: Activate Aplication a nie conect via openvpn, de facto je to robene asi preto aby si si mohol vybrat z viacerych pripojeni a az potom dal manualne connect na to vybrane

dufoq3
Host
Host
Příspěvky: 90
Registrován: pon lis 29, 2010 11:31 pm

Open VPN aplikacia

Příspěvek od dufoq3 »

presne ako pises, len v iOS6 tam bola cez activator aj moznost "connect" danneho nastavenia (pre guizmovpn)
iPhone 6s 64GB black
iPad Air 16GB black

pegas
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 1525
Registrován: úte říj 07, 2014 8:10 am

Re: Open VPN aplikacia

Příspěvek od pegas »

Zdravím,
nemůžu dostat profil *.ovpn do OpenVPN Connect. iTunes nemám, takže to zkouším přes mail, což by i dle helpu mělo fungovat. Tzn. v mailu otevřu soubor *.ovpn pomocí OpenVPN Connect, což ho otevře, ukáže to, že je profil k importu, ale importovat nejde. Na Win10 a Androidu to fungovalo, na iOS mi to stávkuje. Nějaké rady?
Díky!

ls8
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 11456
Registrován: pát črc 11, 2008 6:52 pm

Re: Open VPN aplikacia

Příspěvek od ls8 »

Ale kromě .ovpn potřebuješ ještě soubory s certifikáty a klíčem, ty tam dostaneš jak?
iPhone XS 64GB | MacMini 2018 | MacBook Pro 15 2013

pegas
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 1525
Registrován: úte říj 07, 2014 8:10 am

Re: Open VPN aplikacia

Příspěvek od pegas »

No to právě nevím, protože ty nejdou otevřít tím konektem. Někde jsem vyčetl, ale bez nějaké srozumitelné rady nebo postupu, že ty certifikáty a klíče by se měly jakoby připsat do toho ovpn profilu, ale to je nad moje chápání.

ls8
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 11456
Registrován: pát črc 11, 2008 6:52 pm

Re: Open VPN aplikacia

Příspěvek od ls8 »

Aha, viz https://docs.openvpn.net/docs/openvpn-c ... s-faq.html

1/ Otevři ten ovpn soubor v textovém editoru (notepad ve windows, vi nebo Fraise na Macu).
2/ Najdi část, kde jsou specifikované názvy souborů s klíčem a certifikáty (tvým a serveru). Bude to vypadat nějak takto:

ca ca.crt
cert client.crt
key client.key

3/ Tyto řádky nahradíš - místo jen odkazů na názvy souborů tam vlepíš přímo obsahy těch souborů, bude to tedy vypadat nějak takto:

<ca>
-----BEGIN CERTIFICATE-----
MIIBszCCARygAwIBAgIE...
. . .
/NygscQs1bxBSZ0X3KRk...
Lq9iNBNgWg==
-----END CERTIFICATE-----
</ca>


<cert>
-----BEGIN CERTIFICATE-----
. . .
</cert>


<key>
-----BEGIN RSA PRIVATE KEY-----
. . .
</key>


4/ Ulož opravený .ovpn soubor, pošli si ho na mail a naimportuj.
iPhone XS 64GB | MacMini 2018 | MacBook Pro 15 2013

pegas
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 1525
Registrován: úte říj 07, 2014 8:10 am

Re: Open VPN aplikacia

Příspěvek od pegas »

Díky, upravil jsem, ale teď to chce ještě ta.key, které nevím, kam do toho ovpn vložit. Při importu to píše "ta.key cannot open for read"

EDIT:
key-direction 1
<tls-auth>
-----BEGIN OpenVPN Static key V1-----
. . .
</key>
Another approach to eliminate certificates and keys from the OpenVPN profile is to use the iOS Keychain as described below.

NOTE: when converting tls-auth to unified format, check if there is a second parameter after the filename (usually a 0 or 1). This parameter is known as the key-direction parameter and must be specified as a standalone directive when tls-auth is converted to unified format. For example if the parameter is 1, add this line to the profile:

key-direction 1
If there is no second parameter to tls-auth, you must add this line to the profile:

key-direction bidirectional

v tomhle je zakopaný pes a nevím jak z toho ven, já v tom ovpn file mám
tls-auth ta.key 1
takže jak to to mám napsat?

dufoq3
Host
Host
Příspěvky: 90
Registrován: pon lis 29, 2010 11:31 pm

Re: Open VPN aplikacia

Příspěvek od dufoq3 »

ak sa dobre pamatam, tak som mal tiez problem dostat to tam cez mail. Odporucam ti stiahnut a nainstalovat iTunes a mas to najjednoduchsie

EDIT: v tom odkaze na FAQ co poslal @ls8 sa pise aj o ta.key.

Kód: Vybrat vše

key-direction 1
<tls-auth>
-----BEGIN OpenVPN Static key V1-----
. . .
</key>
iPhone 6s 64GB black
iPad Air 16GB black

pegas
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 1525
Registrován: úte říj 07, 2014 8:10 am

Re: Open VPN aplikacia

Příspěvek od pegas »

Kód: Vybrat vše

tls-auth
key-direction 1
<tls-auth>
-----BEGIN OpenVPN Static key V1-----
62eaxxxxx
-----END OpenVPN Static key V1-----
</key>

takhle jsem tam vložil ten ta.key 1 a při importu to napíše: option_error: option <tls-auth> was not properly closed out
co na tom je špatně? ls8 nevíš?

bez iTUnes jsem se zatím obešel a nechci to měnit, navíc je jasný, že ten import ovpn profilu via mail funguje

dufoq3
Host
Host
Příspěvky: 90
Registrován: pon lis 29, 2010 11:31 pm

Re: Open VPN aplikacia

Příspěvek od dufoq3 »

a toto si riesil?

NOTE: when converting tls-auth to unified format, check if there is a second parameter after the filename (usually a 0 or 1). This parameter is known as the key-direction parameter and must be specified as a standalone directive when tls-auth is converted to unified format. For example if the parameter is 1, add this line to the profile:

key-direction 1
If there is no second parameter to tls-auth, you must add this line to the profile:

key-direction bidirectional


BTW. stale nechapem co by si instalaciou iTunes pokazil. Vsak to potom mozes kludne odinstalovat
iPhone 6s 64GB black
iPad Air 16GB black

pegas
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 1525
Registrován: úte říj 07, 2014 8:10 am

Re: Open VPN aplikacia

Příspěvek od pegas »

právě že jo, proto jsem tam dal key-direction 1 místo ta.key 1 co bylo v ovpn profilu, ale možná jsem to napsal blbě, právě nevím, jak se ten parametr má napsat.

EDIT: Vyřešeno. Chyba bylo v tomto parametru </key> místo něj mělo být </tls-auth> Pak import proběhl hned a v pořádku a vpnka mi už funguje. :-)
@ls8 - díky! ;-)

ls8
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 11456
Registrován: pát črc 11, 2008 6:52 pm

Re: Open VPN aplikacia

Příspěvek od ls8 »

Sorry, přes víkend jsem byl offline. Ve FAQ na webu OpenVPN mají evidentně chybu, sekce začínající tagem <tls-auth> musí samozřejmě končit tagem </tls-auth>.
iPhone XS 64GB | MacMini 2018 | MacBook Pro 15 2013

pegas
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 1525
Registrován: úte říj 07, 2014 8:10 am

Re: Open VPN aplikacia

Příspěvek od pegas »

V pohodě :-) jojo, máš pravdu, ale že mi to chvíli dalo, než jsem na to přišel. Každopádně díky, bez tvého polopatického vysvětlení bych si asi nevěděl rady.

pegas
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 1525
Registrován: úte říj 07, 2014 8:10 am

Re: Open VPN aplikacia

Příspěvek od pegas »

Jako alternativu k OpenVPN mi náš ajťák udělal v iPhonu VPN připojení pomocí nativního nastavení přes L2TP, takže si teď mohu vybírat, čím se připojím, to je fajn. Ale stále řeším, jak nejrychleji VPN aktivovat. Nevíte nějaký trik, nebo apku, která by umístila aktivaci (zapnuto/vypnuto) VPN buď na plochu, nebo do oznamovacího nebo ovládacího centra? PS: nemám JB

mrzic
iPhone expert
iPhone expert
Příspěvky: 2264
Registrován: ned dub 20, 2008 2:18 pm

Open VPN aplikacia

Příspěvek od mrzic »

Ja pouzivam VPN od Avastu SecureLine
SecureLine VPN - WiFi security and privacy shield od vývojáře AVAST Software
https://appsto.re/cz/tgBrV.i
ktera to ma

Obrázek

Obrázek

Ale to bude nejspis OT, ptas se na OpenVPN
MacBook Pro 2018 Touch Bar, macOS 11.0
iPad Pro 10.5, iPadOS 14
iPhone 12 Pro Max, iOS 14
Apple TV4

pegas
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 1525
Registrován: úte říj 07, 2014 8:10 am

Re: Open VPN aplikacia

Příspěvek od pegas »

Díky, ale to není ono. To je Avastovo VPN připojení. Já nehledám nic na VPN připojení, to mám vyřešený. Mně jde čistě jen o to, jak nejrychleji (tzn. co nejméně kliků) VPNku zapnout a vypnout. Teď se musím nořit do nastavení, obecné, VPN atd. Kdyby to tak bylo v té stahovací oznamovací nebo ovládací roletce.

mirmo80
iPhonefil
iPhonefil
Příspěvky: 3511
Registrován: stř srp 08, 2012 1:00 pm

Re: Open VPN aplikacia

Příspěvek od mirmo80 »

Vyuzivam Avast ako mrzic a odkedy mam nainstalovany VPN profil, tak mi medzi nastaveniami wifi, bt, operator a pod. pribudlo aj VPN s posuvnikom zap/vyp. Tzn. ze pre zapnutie mi staci ist len do nastaveni, uz nikam hlbsie do menu. Nemas to tak? Inak kazdy VPN profil, ktory som skusal, mi toto prepinatko pridal.
OT: mrzic ako ti funguje automaticke pripajanie? Podla mna to nie vzdy ide korektne a aj ked to povolene mam, obcas sa mobil do VPN nepripoji. A to ani nie tak pri prechodoch wifi - 3G - wifi aj ked aj tam, ale skor vtedy, ked prebudim mobil. Vtedy VPN obcas naskoci a obcas nie aj ked som z kontretnej wifi vobec neodisiel. Dokoca sa mi casto satava ze prepinac automaticke pripajanie je vypnuty aj ked som ho urcite zapol. Celkom ma to stve.
iPhony, iPady, AirPods, AW SE 40/44, ATV 4K (1. gen), MacBook Air (M1, 2020), AirTag. SW väčšinou aktuálny.

pegas
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 1525
Registrován: úte říj 07, 2014 8:10 am

Re: Open VPN aplikacia

Příspěvek od pegas »

Díky. Ano mám to taky tak v nastavení, ale jelikož mám víc VPN profilů a když chci použít jiný, než ten poslední, tak musím jít hlouběji, abych nejprve vybral profil a pak ho můžu zapnout. No mezitím jsem hledal a nenašel nic moc k použití, tedy bez JB. Nechám to být. Tímhle si život otravovat nebudu :-)

mirmo80
iPhonefil
iPhonefil
Příspěvky: 3511
Registrován: stř srp 08, 2012 1:00 pm

Re: Open VPN aplikacia

Příspěvek od mirmo80 »

Aha, to ma nenapadlo, že VPN profilov môže byť viac :).
iPhony, iPady, AirPods, AW SE 40/44, ATV 4K (1. gen), MacBook Air (M1, 2020), AirTag. SW väčšinou aktuálny.

pegas
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 1525
Registrován: úte říj 07, 2014 8:10 am

Re: Open VPN aplikacia

Příspěvek od pegas »

ls8 píše:Sorry, přes víkend jsem byl offline. Ve FAQ na webu OpenVPN mají evidentně chybu, sekce začínající tagem <tls-auth> musí samozřejmě končit tagem </tls-auth>.

Nevíte někdo, zda jde někde v openVPN nastavit výjimku pro připojení. Vysvětlím ... mám trvale zapnutý VPN do firemní sítě, ale v práci, kde jsem na firemní wi-fi, logicky VPN nefunguje. Takže když přijdu do práce, VPN se samo odpojí, což znamená, že když jdu z kanclu, musím ho znovu zapnout. Mohl bych samozřejmě aktivovat v nastavení openVPN nekonečné připojení, což by mi ale brutálně cucalo baterku, protože by se to pořád pokoušelo připojit i těch cca 10 hodin, co jsem v kanclu na firemní síti. Takže řešením by bylo, vytvořit v nějakém konfiguračním souboru openVPN výjimku, že připojení je trvalé, vyjma IP adresy xxxxxx.

DD_
iPhone expert
iPhone expert
Příspěvky: 1321
Registrován: čtv srp 12, 2010 12:48 pm

Re: Open VPN aplikacia

Příspěvek od DD_ »

No pokud te chapu dobre, tak ty bys chtel, aby OpenVPN poznala pres co ses zrovna pripojenej a podle toho se bud pripojil nebo ne. To se obavam, ze OpenVPN nema moc sanci zjistit na jakem pripojeni se zrovna nachazis (firemni WiFi vs. soukroma WiFi vs. Mobilni Data).
---
iPhone 7
iPad Mini Retina / iPad Pro 9.7" + Apple Pencil
Macbook Pro 13" 2017
iMac 21.5" late 2012
Apple Watch 3 Sport 42mm

pegas
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 1525
Registrován: úte říj 07, 2014 8:10 am

Re: Open VPN aplikacia

Příspěvek od pegas »

Jojo, tak nějak. Tušil jsem, že to bude asi problém. Ale jelikož jsme jen konzumní uživatel openVPN, bez hlubší znalosti, zeptal jsem se. Každopádně díky za odpověď. Holt si tu VPNKu budu dále zapínat až půjdu z kanclu.

Odpovědět