Jak sprovoznit SSH na firmware 2.0

Pravidla fóra
V tejto sekcií uverejňujte informácie o zaujímavých aplikáciách. Váš príspevok by mal obsahovať názov aplikácie, popis, screenshoty či video a zdroj. Pred otvorením novej témy si overte vyhľadaním už existujúce vlákno o aplikácií, o ktorej chcete diskutovať.
Odpovědět
tvosi
Moderator fóra
Moderator fóra
Příspěvky: 4123
Registrován: pon lis 26, 2007 7:41 pm

Jak sprovoznit SSH na firmware 2.0

Příspěvek od tvosi »

Zdravim...
dnes jsem si nainstaloval cfw2.0, ale nevim jak mam rozjet SSH....poradite nekdo? openssh mam nainstalovane, jen je jakoby vypnuty a newim co nainstalovat aby se to rozjelo..diky za radu ;-)
Obrázek iPhone 2G 8GB
Obrázek iPhone 7 128GB Jet Black
Obrázek iPad Mini with Retina 32GB Silver
Obrázek Macbook Pro 13" mid-2009

aa007

Re: Jak sprovoznit SSH na firmware 2.0

Příspěvek od aa007 »

Mozna budu placat nevim .. ale zkus nainstalovat BossPrefs a tam je moznost zapnout SSH ... ale jeste nejedu na 2.0, takze asi to nebude fungovat :/

Saddako
iPhone guru
iPhone guru
Příspěvky: 1099
Registrován: stř čer 18, 2008 8:08 pm

Re: Jak sprovoznit SSH na firmware 2.0

Příspěvek od Saddako »

Zkus v generals vyresetovat nastaveni site. Mozna to mas vypnute jeste z puvodniho firmware (predpokladam, ze SSH mas doinstalovane)
Motto: Udělat cokoli blbuvzdorným je zhola nemožné, neboť blbci jsou ohromně vynalézaví

iPhone 11 Pro 256GB Midnight Green - TM - 13.7
iMac 27" 3.0GHz/32GB/256GB SSD (2019) CTO - 10.15.7
Macbook 12" 1.2GHz/8GB/256GB (2017) - 10.15.7

tvosi
Moderator fóra
Moderator fóra
Příspěvky: 4123
Registrován: pon lis 26, 2007 7:41 pm

Re: Jak sprovoznit SSH na firmware 2.0

Příspěvek od tvosi »

to aa007: na 2.0 BossPref nefunguje ;-)

to Saddako: super, dik za radu :-) uz to funguje :-) tohle me fakt vubec nenapadlo...
Obrázek iPhone 2G 8GB
Obrázek iPhone 7 128GB Jet Black
Obrázek iPad Mini with Retina 32GB Silver
Obrázek Macbook Pro 13" mid-2009

Entity

Re: Jak sprovoznit SSH na firmware 2.0

Příspěvek od Entity »

Cydia - Welcome page - OpenSSH Access How-To

Diablo

Re: Jak sprovoznit SSH na firmware 2.0

Příspěvek od Diablo »

Cesky navod jak zapnout SSH na FW 2.0 Tady .

Andilek

Re: Jak sprovoznit SSH na firmware 2.0

Příspěvek od Andilek »

Jen se chci zeptat, kdyz mi SSH normalne projde pres klic, pak mu zadam heslo a on timeoutuje spusteni shellu, jedna se o chybu poslednich verzi, nebo je potreba nekde neco prenastavit?
SSH localhostu normalne jede (zkouseno pres terminal iphone) a ssh z NB kamkoli jinam take. Jen na ten zatroleny iphone to nejde.

Pantani
patron iPhone.cz
patron iPhone.cz
Příspěvky: 908
Registrován: ned úno 10, 2008 1:50 pm

Re: Jak sprovoznit SSH na firmware 2.0

Příspěvek od Pantani »

Předpokládám, že OpenSSH pak zase vypnu zatím jedině tím způsobem, že ho odinstaluju - je to pravda?
Pište vaše požadavky ohledně iOS na iPhone feedback popř. iPad feedback a k iCloud na iCloud feedback, jinak si tu nestěžujte že to něco neumí

whisky96
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 980
Registrován: stř úno 13, 2008 9:47 pm

Re: Jak sprovoznit SSH na firmware 2.0

Příspěvek od whisky96 »

nie, mozes si zo Cyndie nainstalovat BossPrefs, tam mas moznost vypnut SSH

Pantani
patron iPhone.cz
patron iPhone.cz
Příspěvky: 908
Registrován: ned úno 10, 2008 1:50 pm

Re: Jak sprovoznit SSH na firmware 2.0

Příspěvek od Pantani »

dík, vycházel jsem z toho, že tady někdo psal, že bossprefs ještě na Cydii není.
Pište vaše požadavky ohledně iOS na iPhone feedback popř. iPad feedback a k iCloud na iCloud feedback, jinak si tu nestěžujte že to něco neumí

inr0t

Re: Jak sprovoznit SSH na firmware 2.0

Příspěvek od inr0t »

Návod mám na svých stránkách, jak pro Mac tak pro Win:)

straca22

Re: Jak sprovoznit SSH na firmware 2.0

Příspěvek od straca22 »

Pořád mi nefachá SSH v iphone přes ten terminal mi to furt ukazuje: localhost:~ mobile$ tag hned za to napíšu to ssh root@moje IP a já nwm, tso dělam blbě

Diablo

Re: Jak sprovoznit SSH na firmware 2.0

Příspěvek od Diablo »

Zkus se prihlasit jeste jako Root ( napis login , pak se ukaze znovu polozka login tak tam pak napis root , pak se ukaze polozka pass a tam napises alpine )

Pokud se uspesne prihlasis melo by se ti misto localhost:~ mobile$ ukazovat
localhost:~ root$

No a pak dej ten prikaz s tim ssh root@ipadress

Pokud ti to ani potom nepujde zkontroluj jestli tu IP Adresu pises opravdu spravne .

Popr jeste muzes zkusit nainstalovat pomoci Cydie balicek Automatic SSH .

straca22

Re: Jak sprovoznit SSH na firmware 2.0

Příspěvek od straca22 »

Almi: zmazaný citát a jeden post. necituj príspevok na ktorý odpovedáš, pokiaľ je predošlý. taktiež nepostuj viac krát za sebou a edituj svoje príspevky. tentokrát som to urobil za teba. nabudúce ti to už ale budem mazať.

Zkouším instalovat to automatic SSH protože mi to pak stejně ukazovalo nějaký command not found, nebo tag nějak

EDIT: tag díky moooc, už mi SSh fachá i s tim WinSCP, všechno, jak má, díky moooc

Wlashack

Re: Jak sprovoznit SSH na firmware 2.0

Příspěvek od Wlashack »

Zdravím,

tak jsem se včera odhodlal k upgrade 1.1.4 na 2.0. Vypadá to, že vše funguje v pohodě, jede mi i SSH (Terminál v Macu).

Řeším ale jednu věc. V 1.1.4 byl prográmek, který zpřístupnil pamět iPhonu ve Finderu. Zobrazil se normálně jako síťová složka a mohl jsem s ní pracovat jako s kteroukoli jinou.

Teď se sice do iPhonu přes Terminál dostanu ale nevím jak se dostanu k souborům tak jako u 1.1.4. Poradíte?

Odpovědět