iMessage - jak vam funguje?

Pravidla fóra
V tejto sekcií uverejňujte informácie o zaujímavých aplikáciách. Váš príspevok by mal obsahovať názov aplikácie, popis, screenshoty či video a zdroj. Pred otvorením novej témy si overte vyhľadaním už existujúce vlákno o aplikácií, o ktorej chcete diskutovať.
Odpovědět
zakp

iMessage - jak vam funguje?

Příspěvek od zakp »

Nevim jak Vy, ale ja jsem zatim s iMessage zklaman. Text mi celkem i chodi a rychle (do cca 5s prijde message) nicmene kdyz tam vlozim obrazek tak se jsem se krom jednoho pripadu nedockal (fotka z iPhone4).

Testoval jsem na wifi i 3G siti. Mam pouze jedno Apple ID, pouzivam je na 2 telefonech a jedno iPadu - jestli tam nebude zakopan pes.

Jake jsou vase poznatky?

zdcerny
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 421
Registrován: pon črc 14, 2008 6:59 pm

Re: iMessage - jak vam funguje?

Příspěvek od zdcerny »

Mě mezi IP4 a IP3GS to chodí v poho, text je okamžitě a obrázky jak kdy, ale vždy projdou. Jedu na wifi i na 3G.
Obrázek iP2G, 3G, 3GS, 4, 4S, iP5, iP5C, iP5S, iP6S+, iP7+, iPX, Xs Max 256GB
Obrázek Mac mini, MacBook, MacBook Pro Touch Bar
Obrázek iPod nano, Time Capsule, Apple TV 4, iPad Pro

roschfoure

Re: iMessage - jak vam funguje?

Příspěvek od roschfoure »

U me a kolegy take vse v poradku. Oba iP 4. Obrazek obcas prijde chvilku po textu. Ale vzdy zatim dorazil.

Anndy
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 2013
Registrován: úte lis 09, 2010 1:04 pm

Re: iMessage - jak vam funguje?

Příspěvek od Anndy »

Obrazky nechodia pri Edge pripojeni. Spravy ano.
Cize ak ste obaja na 3G, wifi, pojdu vam obrazky, ak je jeden iba na Edge, ci gprs, tak iba sprava.
iPhone 11Pro Silver 64GB, Telekom SK, bez JB
WATCH 44mm oceľové, Series 4, GPS+LTE
iPad mini 5, 64GB, wifi, SG
MBPro 13" 2018, i5, 16GB, 1TB SSD, Space Grey

Barberry.pha
Moderator fóra
Moderator fóra
Příspěvky: 8245
Registrován: pát dub 09, 2010 11:16 am

Re: iMessage - jak vam funguje?

Příspěvek od Barberry.pha »

obrazky chodi i pres edge, jenom to dele trva nez se to odesle, posilam pres edge obrazky a manzelka nikdy nerekla ze by ji nejaky neprisel.
" Nekdo ma rád vláčky ...někdo Apple Hračky :) "
Manual iPhone
iPhone 5S 32GB SpaceGrey MacBook White 2010 iPad Mini 16GB Black wifi

xslide
Moderator fóra
Moderator fóra
Příspěvky: 2674
Registrován: sob led 19, 2008 12:37 pm

Re: iMessage - jak vam funguje?

Příspěvek od xslide »

Já jsem přes to odeslal již cca 700 zpráv a všechny bez problému přišli. Jsem maximálně spokojen.
Obrázek MacBook Pro 13" 2018, Touch bar
Obrázek iPhone XS Max, black, iOS 12
Obrázek Apple Watch 4, black, 44mm

0XEEr
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 312
Registrován: čtv kvě 05, 2011 8:47 pm

Re: iMessage - jak vam funguje?

Příspěvek od 0XEEr »

Taky max spokojenost, konkurence se muze jit zahrabat.

Anndy
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 2013
Registrován: úte lis 09, 2010 1:04 pm

Re: iMessage - jak vam funguje?

Příspěvek od Anndy »

Mne obrazky cez edge nechodia. A niekde som cital, ze sa nepreposielaju cez edge.
iPhone 11Pro Silver 64GB, Telekom SK, bez JB
WATCH 44mm oceľové, Series 4, GPS+LTE
iPad mini 5, 64GB, wifi, SG
MBPro 13" 2018, i5, 16GB, 1TB SSD, Space Grey

niky79

Re: iMessage - jak vam funguje?

Příspěvek od niky79 »

0XEEr píše:Taky max spokojenost, konkurence se muze jit zahrabat.


To si nejsem jisty :wink: vzhledem k tomu, ze to funguje pouze na iOS, zatimco konkurencni Viber je k dispozici i na Androidu, cimz znacne, alespon v mem pripade, rozsiruje pocet prijemcu plus volani zdarma :wink: Ale je pravda, ze s ostatnimi iOS people pouzivame hlavne iMessage.

SteveJSF
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 1923
Registrován: úte lis 04, 2008 1:37 am

iMessage - jak vam funguje?

Příspěvek od SteveJSF »

Ja jsem spokojeny. Co se tyce te konkurence - Viber - iMessages mi funguje samo od sebe, neresim kdo tu sluzbu ma nebo nema, neresim jestli to pujde pres iMessages nebo SMSkou. Pocitam, ze u Viber to tak jednoduche nebude, ze jo?
Několik iPhonů, iPadů, MacBooků, Time Capsule, Apple TV, iPod Nano, AR.Drone...

xslide
Moderator fóra
Moderator fóra
Příspěvky: 2674
Registrován: sob led 19, 2008 12:37 pm

Re: iMessage - jak vam funguje?

Příspěvek od xslide »

Přesně tak, takhle je to integrováno přímo v FW.

Pro mě osobně nejlepší vylepšení oproti staršímu FW.
Obrázek MacBook Pro 13" 2018, Touch bar
Obrázek iPhone XS Max, black, iOS 12
Obrázek Apple Watch 4, black, 44mm

niky79

Re: iMessage - jak vam funguje?

Příspěvek od niky79 »

No Viber to ma take dobre promyslene. Automaticky oznaci lidi, kteri maji Viber a kterym muzes volat/psat zdarma. A pokud chces poslat smsku cloveku, co nema Viber, posle se to normalne jako sms.

Jedinou nevyhodou je, ze smsky zde nejsou provazany se standardni sms aplikaci.

Barberry.pha
Moderator fóra
Moderator fóra
Příspěvky: 8245
Registrován: pát dub 09, 2010 11:16 am

iMessage - jak vam funguje?

Příspěvek od Barberry.pha »

Tak znova, iMessega i s obrazky se ODESILANI ikdyz je clovek pripojeny pres Edge. Akorat se zprava odesila docela dlouho, vyzkouseno, oba iphony byli na Edge.

POZNÁMKA MODERÁTORA:

toto je tema o iMesage, pokud vas to nuti porovnavat iMessage s podobnymi app ktere takto odesilaji zpravy, zalozte si na to Topic!!!
" Nekdo ma rád vláčky ...někdo Apple Hračky :) "
Manual iPhone
iPhone 5S 32GB SpaceGrey MacBook White 2010 iPad Mini 16GB Black wifi

kiciN
Host
Host
Příspěvky: 123
Registrován: úte zář 14, 2010 11:26 am

Re: iMessage - jak vam funguje?

Příspěvek od kiciN »

jsem moc spokojen, s přítelkyní si to nemůžeme vynáchvalit, bomba :)
jak bylo psáno, obrázky dorazí trošičku později
iPhone 6 64 GB space grey
MacBook Air 13' early 2015
history: iPhone 5S, 5, 4S, 4, 3GS, 3G

PreMac

Re: iMessage - jak vam funguje?

Příspěvek od PreMac »

Tak já jsem asi jediný komu iMessage nefunguje!!! Když zadám heslo k ID tak mi to napíše abych se připojil k síti a to jsem na WiFi a stejně nic :x Manželka má stejný telefon, stejného operátora O2 a šlape jí to jak má, moje ID je najednou nežádoucí :oops: Nemáte někdo tip jak to napravit, já už zkusil i nové ID, nové heslo a nevím co všechno a pořád nic !!! :evil:
Děkuji všem za tip...

Ťapkala

Re: iMessage - jak vam funguje?

Příspěvek od Ťapkala »

Dobrý den, já jsem dneska poprvé měla možnost vyzkoušet iMessage a musím říct, že spokojenost. Jen mne mrzí, že mám tak málo lidí, se kterými můžu tuto službu využívat. Tak pokud se budete někdy nudit a nebo si jen tak rádi popovídáte, budu moc ráda, když mne kontaktujete prostřednictvím této služby :) z(tečka)fikackova(zavináč)gmail(tečka)com. Budu se těšit :)

monjar
Host
Host
Příspěvky: 3
Registrován: pon lis 29, 2010 5:12 pm

Re: iMessage - jak vam funguje?

Příspěvek od monjar »

ja som to este namal sancu odskusat moje iMessage: monjar.janco@gmail.com

Alek13
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 303
Registrován: pát říj 02, 2009 1:15 pm

Re: iMessage - jak vam funguje?

Příspěvek od Alek13 »

Ipad+iphone=v pohode))
Ale dneska s kamosem nam to nejak ne slo.. Zatim je 100% funkcni viber
iPhone 3GS
iPad 2
iPhone 4S
Macbook / 2010 / SSD / OS X 10.9.
iPhone 5

shkenny

Re: iMessage - jak vam funguje?

Příspěvek od shkenny »

Mám iPhone4 + iPad
Dá se udělat, že iMessage, co mi přijdou na iPhona (na tel. číslo), se mi budou duplikovat i do iPadu a naopak. Když odešlu z iPadu někomu iMessage, tak aby se mi i na iPhonu zobrazilo ve zprávách, jako odeslaná...

mrzic
iPhone expert
iPhone expert
Příspěvky: 2264
Registrován: ned dub 20, 2008 2:18 pm

Re: iMessage - jak vam funguje?

Příspěvek od mrzic »

Jedině, pokud budeš mít iMessage zaregistrovaný na obou zařízeních na stejný email.
MacBook Pro 2018 Touch Bar, macOS 11.0
iPad Pro 10.5, iPadOS 14
iPhone 12 Pro Max, iOS 14
Apple TV4

shkenny

Re: iMessage - jak vam funguje?

Příspěvek od shkenny »

v Iphonu mam v Nastavení-Zprávy-Přijímat na- vyplněný stejný mail jako v iPadu a nejde to...

mrzic
iPhone expert
iPhone expert
Příspěvky: 2264
Registrován: ned dub 20, 2008 2:18 pm

Re: iMessage - jak vam funguje?

Příspěvek od mrzic »

Druhá strana Ti musí poslat iMessage na email a ne na tel. číslo.
MacBook Pro 2018 Touch Bar, macOS 11.0
iPad Pro 10.5, iPadOS 14
iPhone 12 Pro Max, iOS 14
Apple TV4

shkenny

Re: iMessage - jak vam funguje?

Příspěvek od shkenny »

Však jsem psal výše při dotazu, že sms na tel. číslo !!!

mrzic
iPhone expert
iPhone expert
Příspěvky: 2264
Registrován: ned dub 20, 2008 2:18 pm

Re: iMessage - jak vam funguje?

Příspěvek od mrzic »

Já jsem to pochopil, proto jsem Ti odpovídal, že to jde pouze na email.
MacBook Pro 2018 Touch Bar, macOS 11.0
iPad Pro 10.5, iPadOS 14
iPhone 12 Pro Max, iOS 14
Apple TV4

krankenwagen

iMessage - jak vam funguje?

Příspěvek od krankenwagen »

Zo vcera mam dost zlu skusenost, pisal som s kamaratom vo Francuzsku cez iMessage, no jemu tam medzitym vypadol net, a ja som posielal dalej (stale ukazovalo modre Odoslat, bolo napisane iMessage), a na klasicku sms sa mi to preplo az po 4 odoslanej sprave, cize som poslal 4 obycajne smsky do Francuzska :/

shkenny

Re: iMessage - jak vam funguje?

Příspěvek od shkenny »

mrzic píše:Já jsem to pochopil, proto jsem Ti odpovídal, že to jde pouze na email.



Odpověděl jsi "Jedině, pokud budeš mít iMessage zaregistrovaný na obou zařízeních na stejný email." ==> na obou zařízeních mám v iMessages zaregistrovaný stejný mail...

mrzic
iPhone expert
iPhone expert
Příspěvky: 2264
Registrován: ned dub 20, 2008 2:18 pm

Re: iMessage - jak vam funguje?

Příspěvek od mrzic »

To jsme si nerozuměli. Já to myslel tak, že na tel. číslo to nejde, jde to pouze, pokud posíláš iMessage na email. Všimni si, že pokud máš zaregistrované jak tel. číslo a zároveň email, stejně iPhone řadí zprávy do dvou konverzací. Jedna na číslo, druhá na email. Pro jednu je ID tel. číslo, pro druhou je ID email.
Musel by jsi nějak naklonovat svojí simku a tu pak mít v iPadu.
MacBook Pro 2018 Touch Bar, macOS 11.0
iPad Pro 10.5, iPadOS 14
iPhone 12 Pro Max, iOS 14
Apple TV4

samson010
Senior uživatel
Senior uživatel
Příspěvky: 797
Registrován: sob led 31, 2009 12:52 pm

Re: iMessage - jak vam funguje?

Příspěvek od samson010 »

krankenwagen píše:Zo vcera mam dost zlu skusenost, pisal som s kamaratom vo Francuzsku cez iMessage, no jemu tam medzitym vypadol net, a ja som posielal dalej (stale ukazovalo modre Odoslat, bolo napisane iMessage), a na klasicku sms sa mi to preplo az po 4 odoslanej sprave, cize som poslal 4 obycajne smsky do Francuzska :/


to omrzi teda, mne sa stalo nieco podobne, bolo by fajn ak by pred odoslanim bolo na vyber, ci to chces odoslat ako imessage alebo normal, popripade ak ako imesage a nebude dostupny poslat ako normal spravu atd,

rmi
Host
Host
Příspěvky: 35
Registrován: úte zář 02, 2008 11:50 pm

Re: iMessage - jak vam funguje?

Příspěvek od rmi »

Ja som mojku prvu iMessage konverzaciu zacal cez Siri... a to som chcel povodne poslat smsku :) Nasledne som skusil video a uplne super, dokonca aj hned preslo. Takze spokojnost

smoldik
iPhone guru
iPhone guru
Příspěvky: 1082
Registrován: ned čer 21, 2009 7:10 pm

Re: iMessage - jak vam funguje?

Příspěvek od smoldik »

ja bych teda osobne uvital moznost blokovani uzivatelu. jakmile jednou zjisti vas iMessage mail nebo cislo, muze vas porad bombardovat zpravami, coz se mi od jednoho vola z fóra děje. :)
MacBook Pro 13" (2017)
iPhone XS Max 256 GB Gold
https://twitter.com/smoldik

derkon

Re: iMessage - jak vam funguje?

Příspěvek od derkon »

Ahoj lidi, nedávno mi kámoš udělal jb a unlock na tethered iOs 5... Všechno funguje v pořádku, jediné co ani mě ani kámošovi nefunguje, je iMessage. Oba máme iphone 3GS, já mám 06.15 (nevim jestli to s něčím souvisí). Při pokusu odeslat zprávu nám to vždy napíše, že se to neodeslalo. Když si ale napíšem sami sobě iMessage, tak přijde bez problému do pár vteřin. Nevíte někdo, co s tím? Ve vedlejším topicu jsem četl něco o tom, že telefon by iMessage nemusela rozpoznat telefon jako unlocknutý, nic víc k tomu ale nepíše, tak se ptám tady :) Za každou radu budu rád. Díky

cczero
Senior uživatel
Senior uživatel
Příspěvky: 790
Registrován: pát říj 21, 2011 12:01 am

Re: iMessage - jak vam funguje?

Příspěvek od cczero »

funguje 100%, ale má to jednu malou vadu, z 504 položkového seznamu, přijímá iMessage, pouze jeden kontakt :D ... víc lidí totiž nemá iPhone s iOS5

Harny

Re: iMessage - jak vam funguje?

Příspěvek od Harny »

cczero: da se to nejak hromadne zjistit?

brco
Host
Host
Příspěvky: 47
Registrován: stř bře 05, 2008 11:20 am

Re: iMessage - jak vam funguje?

Příspěvek od brco »

Neda. Druha chyba je v tom, ze idem pisat spravu, vyberiem kontakt a ked ma iMessage tak mi to hned ukaze. Ale, ked si s danym clovekom pisem a on sa potom napriklad odpoji z WiFi, tak mi to stale ukazuje iMessage a az ked poslem spravu a oznaci ju ako textovku zistim, ze uz neposielam iMessage.
BB Passport
MacBook 12"

samson010
Senior uživatel
Senior uživatel
Příspěvky: 797
Registrován: sob led 31, 2009 12:52 pm

Re: iMessage - jak vam funguje?

Příspěvek od samson010 »

tak mna to imessage sem tam nasiera, momentalne poslane imessage, pise dorucene no na druhej strane nic nedoslo, poslal som 2 sms tak, dalsia vec ked som dal iphone do reklamacie, pouzival som nokiu, priatelka mi isla poslat spravu, vypla si wifi, mobilny internet nema, odoslalo jej to 2x imessage, nepisalo ani dorucene nic a ani po pol hodine neposilalo normalnu sms, takze som sa nedozvedel nic atd,

niky79

Re: iMessage - jak vam funguje?

Příspěvek od niky79 »

brco píše:Neda. Druha chyba je v tom, ze idem pisat spravu, vyberiem kontakt a ked ma iMessage tak mi to hned ukaze. Ale, ked si s danym clovekom pisem a on sa potom napriklad odpoji z WiFi, tak mi to stale ukazuje iMessage a az ked poslem spravu a oznaci ju ako textovku zistim, ze uz neposielam iMessage.


Ale to prece neni chyba. Musis to brat tak, ze chces nekomu napsat smsku, za kterou normalne zaplatis. Ale v nekterych pripadech se to posle jako iMessage (= poslana zdarma). Jako na rovinu, chces rici, ze kdybys dopsal danou zpravu a v tuto chvili by se zmenila iMessage na SMS, ze bys tu zpravu neposlal?

samson010
Senior uživatel
Senior uživatel
Příspěvky: 797
Registrován: sob led 31, 2009 12:52 pm

Re: iMessage - jak vam funguje?

Příspěvek od samson010 »

takze posielam imessage medzi 2 iphone 4 a nic nechodi, pise dorucene ale sms nikde nic, posielane asi 10 sprav

updatol som na iOS 5.0.1 kedze je novy iphone a mal som tam stary iOs, predtym na predoslom iphone ktory siel do reklamacie nam imessage fungovalo skvele, nechapem

EDIT: po restarte imessage ako tak funguje, ale zase facetime nespoji, ach

Koren
Host
Host
Příspěvky: 17
Registrován: stř pro 23, 2009 10:20 am

Re: iMessage - jak vam funguje?

Příspěvek od Koren »

Mozna blba otazka kde ta app imessage je? Ja sem myslel ze je implementovana v ios.

TDa
iPhone expert
iPhone expert
Příspěvky: 1109
Registrován: čtv kvě 06, 2010 6:35 pm

Re: iMessage - jak vam funguje?

Příspěvek od TDa »

Koren: je to v aplikaci Zprávy.. když používáš iMessage tak je tlačítko Odeslat modré, když normální zpráva tak zelené ;)

cczero
Senior uživatel
Senior uživatel
Příspěvky: 790
Registrován: pát říj 21, 2011 12:01 am

Re: iMessage - jak vam funguje?

Příspěvek od cczero »

Harny, jasně, že se to zjistit nedá hromadně, na tohle skvěle funguje Viber, že ihned utvoří seznam s lidma co maj Viber, iMessage to nedělá, takže to že z 500 položkovýho seznamu to má jeden člověk je jen odhad, ale z lidí co má iPhone, se mi i iMessage udělala jen u jednoho, takže ostatní nemají asi iOS5 ... s tím vypínáním wifi na druhé straně, je to možné, ale zase se dá předpokládat že pokud má někdo iPhone, tak bude mít nějaký, i třeba ten minimální internet v mobilu, takže když se vypne wifi, tak musí iPhone přijímat data, takže si spíš myslím, že jak jednou tam iMessage naskočí, měla by tam být pořád..

Odpovědět