iMessage - jak vam funguje?

Pravidla fóra
V tejto sekcií uverejňujte informácie o zaujímavých aplikáciách. Váš príspevok by mal obsahovať názov aplikácie, popis, screenshoty či video a zdroj. Pred otvorením novej témy si overte vyhľadaním už existujúce vlákno o aplikácií, o ktorej chcete diskutovať.
Odpovědět
Bartsin
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 156
Registrován: úte črc 22, 2008 8:38 am

Re: iMessage - jak vam funguje?

Příspěvek od Bartsin »

Možna jsem objevil Ameriku, ale docela me baví jakysi "iMessage chat".
Když pošlete iMessage hromadnou zprávu na 2 různé adresaty (samozřejmě oba musi mit ip na iOS 5 podporující iMessage) stane se z toho jakoby hromadný chat. Odpověd jednoho chodi nejen vám ale i druhému adresatovi. A to i v případe, ze se vzájemně nemají v adresáři.
Rozhodne jiné chování než u hromadné sms.

TDa
iPhone expert
iPhone expert
Příspěvky: 1109
Registrován: čtv kvě 06, 2010 6:35 pm

Re: iMessage - jak vam funguje?

Příspěvek od TDa »

cczero: Nemám to ověřené na 100% ale zdá se mi, že u čísla nesmíš mět napsané "Mobil" ale "iPhone", potom to iMessage ověřuje ;)

n4pst3r

Re: iMessage - jak vam funguje?

Příspěvek od n4pst3r »

Taky musím potvrdit funkčnost, zatím jsem zkoušel odesílat zprávy (i obrázky) z iP 4S na iPad 2 a naopak a vždy v pohodě. Většinou přes wifi ale občas i přes normální internet v mobilu (né 3G) a vždy v pohodě. Zprávy chodí téměř okamžitě (dejme tomu do 2 vteřin) a obrázky dejme tomu třeba 10 - 15 vteřin (odhadem), ale vždy přišlo všechno co mělo. Až budu mít čas, tak přehraju SW i na starším iP 3GS, ale domnívám se, že by neměl být problém ani tam.

lukas26
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 353
Registrován: úte črc 01, 2008 4:26 pm

Re: iMessage - jak vam funguje?

Příspěvek od lukas26 »

GR3NADE: nene, pozná to i číslo, které je uvedeno jako mobil ;-)

Baluška

Re: iMessage - jak vam funguje?

Příspěvek od Baluška »

takže k této aplikaci potřebuji internet nebo ji lze používat i bez internetu ?

Lincoln Six Echo
Moderator fóra
Moderator fóra
Příspěvky: 3739
Registrován: pát čer 25, 2010 8:53 pm

Re: iMessage - jak vam funguje?

Příspěvek od Lincoln Six Echo »

iMessages jsou integrovány už ve Zprávách. Je logické, že když nebudeš mít připojení k internetu nebo ten na druhé straně nebude mít iZařízení s iOS 5 s přístupem na internet, budou se posílat normální SMS
  • iPhone 6s
  • Mac mini (Late 2012) | MacBook Pro (Early 2015)
  • AirPort Extreme 5th gen

ggzanetka

Re: iMessage - jak vam funguje?

Příspěvek od ggzanetka »

Prosím o radu!
Normálně mi fungovalo iMessage, ale od vcerejska se ukazuje "odesílání" a milimetr před odesláním iMessage zastaví a neodesle se nic :(. Nastavení mám pořád stejne,jedine co jsem udělala bylo,že jsem si nainstalovala iCloud... je možné,že mi to přestalo fungovat kvůli iCloud? Nic jiného jsem jinak nedělala... nebo je mozné,že mám slabou WiFi?! uz si nevím rady,tak budu ráda, kdyz mi pomůžete.... děkuju

0XEEr
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 312
Registrován: čtv kvě 05, 2011 8:47 pm

Re: iMessage - jak vam funguje?

Příspěvek od 0XEEr »

Zkus poslat zpravu pres 3Gcko, nebo to poslat pres jinou wifinu..

DD_
iPhone expert
iPhone expert
Příspěvky: 1321
Registrován: čtv srp 12, 2010 12:48 pm

Re: iMessage - jak vam funguje?

Příspěvek od DD_ »

Zkusil bych vypnout a zapnout iMessage v Nastaveni.
---
iPhone 7
iPad Mini Retina / iPad Pro 9.7" + Apple Pencil
Macbook Pro 13" 2017
iMac 21.5" late 2012
Apple Watch 3 Sport 42mm

ggzanetka

Re: iMessage - jak vam funguje?

Příspěvek od ggzanetka »

to všechno uz jsem dělala...kromě teda připojeni na jinou WiFi...myslím,že mám nějakou slabou WiFi,protoze jsem měla problém i s přihlášením iMessage a FaceTime!zitra se zkusím připojit na jinou WiFi... díky moc ;)

asd111

Re: iMessage - jak vam funguje?

Příspěvek od asd111 »

osobně s imessage nemám jediným promlé použivam to skoro jak chat:D díky tomu že hodně mích známy použiva iphone tak už si nepišeme na FB ale imessage:)

Shootercz
Host
Host
Příspěvky: 6
Registrován: úte led 03, 2012 11:56 am

Re: iMessage - jak vam funguje?

Příspěvek od Shootercz »

Musim říct že s imessage jsem nadmíru spokojen prakticky vyhodilo všechny IM které jsem do té doby používal. Teď je zapnu maximálně kvůli lidem kteří nemají iOS zařízení. A je i docela sranda když jsem měl na ipadu rozhovor a vedle sebe ipod a iphone a jak zablikali všechny přístroje najednou:-)

Chosef76
Host
Host
Příspěvky: 18
Registrován: stř říj 12, 2011 4:16 pm

Re: iMessage - jak vam funguje?

Příspěvek od Chosef76 »

Posílání iMessage mezi mým a manželčiným iPhonem 4S funguje skvěle. Jen delší doba (někdy do několika minut) při odesílání obrázku nebo videa..., ale v tom bych problém neviděl. Prozatimní nedokonalost služby je jen v malém počtu kontaktů s možností užívat iMessage. ;-)
iPhone 4S 16GB

hanzogi
Host
Host
Příspěvky: 30
Registrován: úte dub 13, 2010 8:53 am

Re: iMessage - jak vam funguje?

Příspěvek od hanzogi »

Lidičky mi imessage fungovalo dobře ale s kolegou máme problém že jak se jeden z nás odpojí z internetu tak nám to pořad ukazuje že jsme připojení a normalní sms nepříjde. Až se připojí k netu tak zpráva přijde jako imessage. čím to může být?

georgesoft
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 159
Registrován: čtv srp 12, 2010 10:47 am

Re: iMessage - jak vam funguje?

Příspěvek od georgesoft »

Ja mam CFW a UNLOCK a u IMESSAGE mi to pise Ceka na aktivaci..... Netusite proc? Uz jsem zkousel vse - posital aktivacni email na jiny mail a pod.... Vubec se mi tam neukaze moje cislo, jen email....

jennydrums
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 342
Registrován: úte říj 27, 2009 12:33 pm

Re: iMessage - jak vam funguje?

Příspěvek od jennydrums »

U mě nastal problém - u jednoho kontaktu mi už od nástupu iMessage chodí jeho zprávy, ne z jeho čísla (nezobrazuje se pod jménem) ale z apple ID. Vyřešil jsem to tak, že jsem jeho ID přidal k jeho kontaktním informacím.

Obdobně teď dostávám iMessage od kamaráda, od kterého mi donedávna chodily zprávy pod jménem tak jak jej mám uloženého v kontaktech aniž bych měl jeho ID zaneseno v kontaktních informacích.

Má někdo podobnou zkušenost, popř. zná příčinu?

LionKing
Host
Host
Příspěvky: 46
Registrován: úte lis 23, 2010 2:17 pm

Re: iMessage - jak vam funguje?

Příspěvek od LionKing »

Pro ty co chteji vedet jestli odeslaji sms nebo imessage: V nastaveni zprav najdete polozku "odeslat jako sms pokud je imessage nedostupny" . Pokud to budete mit vypnuto tak se imessage doruci az bude adresat na netu.

hanzogi
Host
Host
Příspěvky: 30
Registrován: úte dub 13, 2010 8:53 am

Re: iMessage - jak vam funguje?

Příspěvek od hanzogi »

Lionking: Jenže já to zaškrtnute mám a i když kolega není online (bez internetu) posílá to přes imessage a nechce to odeslat jako sms. Až se připojí k internetu tak mu příjde ta imessage.

huld4
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 331
Registrován: pát čer 04, 2010 11:03 am

Re: iMessage - jak vam funguje?

Příspěvek od huld4 »

Zdravim,

Mel bych dva dotazy: 1)muzu pouzit imessage i pres BiteSMS ?
2)musi mit prijemce take iOS5 a vyssi nebo staci aby mel iPhone ?

Diky za odpovedi

Barberry.pha
Moderator fóra
Moderator fóra
Příspěvky: 8245
Registrován: pát dub 09, 2010 11:16 am

iMessage - jak vam funguje?

Příspěvek od Barberry.pha »

Musi mit ios5 a musi byt oba pripojeni na netu.
" Nekdo ma rád vláčky ...někdo Apple Hračky :) "
Manual iPhone
iPhone 5S 32GB SpaceGrey MacBook White 2010 iPad Mini 16GB Black wifi

huld4
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 331
Registrován: pát čer 04, 2010 11:03 am

Re: iMessage - jak vam funguje?

Příspěvek od huld4 »

no takze ja budu treba na netu a poslu to a ono to pres Bite sms samo pozna ze ma iOs5 a posle se to automaticky jako imessage a jemu se to doruci az se pripoji nanet ?

xslide
Moderator fóra
Moderator fóra
Příspěvky: 2674
Registrován: sob led 19, 2008 12:37 pm

Re: iMessage - jak vam funguje?

Příspěvek od xslide »

Přes BiteSMS to nejde. Musíš posílat přes klasické SMS.

Před posláním to ověří dostupnost iMessage a buď pošle normálně nebo jako IM.
Obrázek MacBook Pro 13" 2018, Touch bar
Obrázek iPhone XS Max, black, iOS 12
Obrázek Apple Watch 4, black, 44mm

niky79

iMessage - jak vam funguje?

Příspěvek od niky79 »

Přes bitesms iMessage samozřejmě funguji, nechápu, proc někdo tvrdí opak.

Petrt
iPhone expert
iPhone expert
Příspěvky: 1573
Registrován: ned srp 24, 2008 12:45 pm

Re: iMessage - jak vam funguje?

Příspěvek od Petrt »

Dotaz - z ipadu mohu poslal zpravu (iMessage) i na emailovou adresu, ale na iPhonu tato moznost chybi (nejde vlozit do adresata email). Vytvoreni kontaktu pouze s emailem nepomuze, vlozeni adresy pres schranku taky ne. Komunikaci musi zacit iPad, pak funguje odpoved i z mobilu. Je na to nejake jine reseni ?
(mam v iPadu zamerne u iMessage jiny email jak v mobilu, muzu si takto psat mezi temito zarizenimi bez zdvojovani zprav).
iPhone 13 Pro Watch s4 Silver SS MacMini 2018 iPad Air 4th TV 4K

jennydrums
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 342
Registrován: úte říj 27, 2009 12:33 pm

Re: iMessage - jak vam funguje?

Příspěvek od jennydrums »

od včerejška mam 4S, a s jedním kámošem se nevidíme jako iMessage.. u jiných jo ale v tomto případě ne.. nechápu proč. Dokonce jsem, tak jak to popisuju v tomhle vláknu výše, přiřadil jeho appleID ke kontaktu a nic..

EDIT: Dotyčný "vidí modře" mě i spoustu dalších iOS5 kontaktů. Dotyčným v pořádku chodí zprávy. Mě taky vidí modře ale nic mi od něj nechodí, jen obyč sms.

Nějaká rada?

FreeriderCZ
Host
Host
Příspěvky: 91
Registrován: úte lis 16, 2010 12:56 pm

Re: iMessage - jak vam funguje?

Příspěvek od FreeriderCZ »

Lze nějak sloučit iMessages se SMS aby byly ve zprávách pod jedním jménem? Například u kontaktu Bratránek mám vyplněn jak email přes který mi chodí iMessages tak telefonní číslo ze kterého chodí SMS, ale SMS chodí zvlášť a iMessages také, takže mám ve zprávách 2x Bratránek.

Petrt
iPhone expert
iPhone expert
Příspěvky: 1573
Registrován: ned srp 24, 2008 12:45 pm

Re: iMessage - jak vam funguje?

Příspěvek od Petrt »

FreeriderCZ: pokud oba odesíláte na tel. číslo přiřazené ke iMessage, tak to chodí do jedné komunikace jak SMS, tak iMessage. Pokud ale ty pošleš zprávu na tel. číslo a on ti odpoví na email (který máš přiřazený k tvému iMessage), tak se ti to objeví jako další komunikace.
iPhone 13 Pro Watch s4 Silver SS MacMini 2018 iPad Air 4th TV 4K

FreeriderCZ
Host
Host
Příspěvky: 91
Registrován: úte lis 16, 2010 12:56 pm

Re: iMessage - jak vam funguje?

Příspěvek od FreeriderCZ »

Díky za vysvětlení :) Já právě zatím nezkoušel odesílaní zprávy z iPhonu na iPhone, tak sem se obával toho, že se komunikace bude taktéž rozdělovat.

odleteldekel
Sons of Jailbreak
Sons of Jailbreak
Příspěvky: 333
Registrován: sob úno 09, 2008 7:53 pm

Re: iMessage - jak vam funguje?

Příspěvek od odleteldekel »

otazka..imessange je posielanie sprav a obrazkou medzi IP zadara hej??? ale len medzi IP..cize whatsapp je lepsi nie??? mozem posielat spravy aj na androida..nechapem preco si to tak vsetcia chvalite..teda ak som to spravne pochopil
iPhone 6 ios 9.3.3 JB

bedo.
Senior uživatel
Senior uživatel
Příspěvky: 704
Registrován: sob kvě 29, 2010 11:04 am

Re: iMessage - jak vam funguje?

Příspěvek od bedo. »

Prečo by nás mal zaujímať nejaký Android? Takto je to pekne integrované v systéme...

odleteldekel
Sons of Jailbreak
Sons of Jailbreak
Příspěvky: 333
Registrován: sob úno 09, 2008 7:53 pm

Re: iMessage - jak vam funguje?

Příspěvek od odleteldekel »

bedo.preco??? lebo nie kazdy ma iphone...jednoduche..
iPhone 6 ios 9.3.3 JB

Barberry.pha
Moderator fóra
Moderator fóra
Příspěvky: 8245
Registrován: pát dub 09, 2010 11:16 am

Re: iMessage - jak vam funguje?

Příspěvek od Barberry.pha »

VAROVÁNÍ MODERÁTORA:

smysl tvych prispevku? Vyvolat tady flame? Kazdy vime co je imessage a co je whatsapp, kazde ma sve pro a proti, tak prestan resit whatsapp v topicu o imessage, at si kazdy pouziva co chce! Pokud v tom budes pokracovat budou s toho vyvozeny dusledky
" Nekdo ma rád vláčky ...někdo Apple Hračky :) "
Manual iPhone
iPhone 5S 32GB SpaceGrey MacBook White 2010 iPad Mini 16GB Black wifi

capalm
Host
Host
Příspěvky: 104
Registrován: čtv kvě 26, 2011 9:13 am

Re: iMessage - jak vam funguje?

Příspěvek od capalm »

Mám 3GS s 5.0.1 a sestry přítel uplně to samé. Nefunguje mezi náma iMessage. Oba jsme připojeni k netu, ale prostě ODESLAT tlačítko je neustále červené. Když jsem telefon před týdnem kupoval, mezi prodávajícího 4S a mým 3GS to frčelo.

Lze to vůbec nějak řešit? Páč je to pouze jako zapnout vypnout funkci ale není tam nic jako pokusit se navázat spojední přes iMessage, nebo něco jako v tom smyslu.

niky79

Re: iMessage - jak vam funguje?

Příspěvek od niky79 »

"Nefunguje mezi náma iMessage. Oba jsme připojeni k netu, ale prostě ODESLAT tlačítko je neustále červené."

To nechapu? Bud je modre nebo zelene. Pokud je cervene, pak je problem nekde jinde.

Seeker
Host
Host
Příspěvky: 29
Registrován: ned kvě 02, 2010 8:23 am

Re: iMessage - jak vam funguje?

Příspěvek od Seeker »

Píšu z iP4 na kolegův iP4S jako SMS a protože máme oba iOS 5.1 a zapnuté iMessage chodí to jako krásně modré bubliny :-) takže spokojenost maximální...

klakson23
Host
Host
Příspěvky: 54
Registrován: ned bře 20, 2011 10:32 am

Re: iMessage - jak vam funguje?

Příspěvek od klakson23 »

Dobrý den,
mi iMessage nefunguje a netuším proč. normálně v nastavení zpráv zapnu iMessage, dále tam mám zapnuto "poslat jako SMS", přijímat na (2adresy) jedna je moje tel čislo a druhá je můj email na @seznam.cz Apple ID je moje emailová adresa @seznam.cz, ID volajicího je moje emailová adresa @seznam.cz

A nejde mi to. Musím ještě někde něco nastavit? popř někde moje ID zaregistrovat - aktivovat? Jde to vůbec na @seznam.cz nebo musím mít gmail popř @me.com?

Stále mi to odesílá jako klasickou sms a kámoš co má taky IP mi posílal iMessage, jemu se to objevilo modře, ale mi nic nepřišlo

wifi nebo 3g mám zapnuto, mám paušál.

Děkuji za rady

pegancr
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 241
Registrován: pon zář 07, 2009 1:39 pm

Re: iMessage - jak vam funguje?

Příspěvek od pegancr »

Ja mam s imessage jiny problem. Muze mi nekdo poradit?
Pokud jsou oba iphony na wifi, imessage mi funguje ok. Pokud jsem na wifi jen ja, zprava se odesle jako imessage (zmodra) a ceka a ceka. Jako sms se proste neposle.

Driv mi to fungovalo, nema nekdo nejakou radu?

Barberry.pha
Moderator fóra
Moderator fóra
Příspěvky: 8245
Registrován: pát dub 09, 2010 11:16 am

iMessage - jak vam funguje?

Příspěvek od Barberry.pha »

A ten druhy iphone nema zapnute mobilni data? iMessage se posilaji pouze mezi iDevice kterou jsou obe pripojene k netu, pokud to druhe neni a ty si jsi, tak tobe se to odesle sice jako iMessage, ale kdy zjisti ze ten druhy neni tak to odesle jako sms, pokud je to v nastaveni zapnute.
" Nekdo ma rád vláčky ...někdo Apple Hračky :) "
Manual iPhone
iPhone 5S 32GB SpaceGrey MacBook White 2010 iPad Mini 16GB Black wifi

xslide
Moderator fóra
Moderator fóra
Příspěvky: 2674
Registrován: sob led 19, 2008 12:37 pm

Re: iMessage - jak vam funguje?

Příspěvek od xslide »

Mám poslední dny obrovskej problém s iMessage. Prostě mi třeba z ničeho nic začnou chodit (na mobilu i v macu) iMessage třeba 2 dny staré.

Přijde jich takhle třeba 5 za sebou, do toho nějaká nová, je to všechno promíchané a vůbec nevím co s tím.

Dělá to někomu taky?
Obrázek MacBook Pro 13" 2018, Touch bar
Obrázek iPhone XS Max, black, iOS 12
Obrázek Apple Watch 4, black, 44mm

Deraspoth
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 231
Registrován: sob led 31, 2009 7:44 pm

iMessage - jak vam funguje?

Příspěvek od Deraspoth »

Jojo mě to dělá na iPadu. Zrovna teď mi přisly dva dny staré zprávy. Často se mi to poslední dobou stává v noci. Ale začalo to dělat poprvé, tak před 14-ti dny.

Odpovědět