iMessage - jak vam funguje?

Pravidla fóra
V tejto sekcií uverejňujte informácie o zaujímavých aplikáciách. Váš príspevok by mal obsahovať názov aplikácie, popis, screenshoty či video a zdroj. Pred otvorením novej témy si overte vyhľadaním už existujúce vlákno o aplikácií, o ktorej chcete diskutovať.
Odpovědět
klakson23
Host
Host
Příspěvky: 54
Registrován: ned bře 20, 2011 10:32 am

Re: iMessage - jak vam funguje?

Příspěvek od klakson23 »

Vidím, že můj problém asi nikdo nedokáže vysvětlit :(

giingger
Host
Host
Příspěvky: 32
Registrován: sob bře 24, 2012 12:12 pm

Re: iMessage - jak vam funguje?

Příspěvek od giingger »

Kdyz uz tu tohle tema je, chtela bych se zeptat - vcera mi kamaradka co ma taky iPhone rikala ze ji ode mne iMessages chodi oddelene od normalnich sms a jakoby z toho mailu na kterem mam ucet na itunes a store a ne ode me jako od kontaktu, pritom me od ni chodi smsky i iMessage do jednoho vlakna uplne normalne. Myslite ze je to nejakym mym spatnym nastavenim nebo je chyba u ni? iPhone mam chvili takze vsem tem applim curinkam jeste nerozumim :)

Bufik
Host
Host
Příspěvky: 14
Registrován: pon pro 28, 2009 12:24 pm

Re: iMessage - jak vam funguje?

Příspěvek od Bufik »

Já jsem s iMessage naprosto spokojen až na jednu věc. Mám iPhone 4 a iPad 2 . Pokud mi kamarád pošle zprávu na emailový účet tak mi přijde na oba což je super ,ale po přečtení na jednom z nich se na druhém zařízení zpráva pořád zobrazuje jako nepřečtená. Dost mi to vadí že tu zprávu musím vlastně 2x otevřít. U emailu (hotmail) mi to funguje. Když přijde email na obě zařízení a jednom si email přečtu tak na druhém zmizí a označí se jako přečtený. Dá se to nějak vyřešit ?

iTukan
Moderator fóra
Moderator fóra
Příspěvky: 3021
Registrován: sob úno 07, 2009 5:54 pm

Re: iMessage - jak vam funguje?

Příspěvek od iTukan »

To bude tim,ze email zustava ulozeny na serveru,kdezto imessage se ulozi primo do zarizeni,nejsou ulozene nekde na centralnim ulozisti,odkud se synchronizuji jako emaily. Takze z principu to tezko pujde.
 MBPR 16"  iPhone 11 Pro  iPad Pro 11"  iPad Mini 2 4G  ATV 4K  Withings SmarScan

Bufik
Host
Host
Příspěvky: 14
Registrován: pon pro 28, 2009 12:24 pm

Re: iMessage - jak vam funguje?

Příspěvek od Bufik »

Asi to tak je. Ale je to škoda. Pokud by tohle vyřešili byli by iMessage naprosto dokonalé. :)

Jadro
iPhoneHolik
iPhoneHolik
Příspěvky: 2350
Registrován: pát bře 30, 2012 5:37 pm

iMessage - jak vam funguje?

Příspěvek od Jadro »

giingger píše:Kdyz uz tu tohle tema je, chtela bych se zeptat - vcera mi kamaradka co ma taky iPhone rikala ze ji ode mne iMessages chodi oddelene od normalnich sms a jakoby z toho mailu na kterem mam ucet na itunes a store a ne ode me jako od kontaktu, pritom me od ni chodi smsky i iMessage do jednoho vlakna uplne normalne.


A ma kamaradka ten email, ze ktereho ji chodi iMessages ulozeny u tveho kontaktu ve svem iPhone?

aramis1
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 243
Registrován: sob pro 26, 2009 8:53 am

Re: iMessage - jak vam funguje?

Příspěvek od aramis1 »

Ja mam taky ipad a iphone.. Kdyz si prectu zpravu na jednom izarizeni, tak na druhem se objevi jako prectena, je pravda, ze mi to neposila na mail, ale na cislo...
vlastním ještě iPhone 3GS bez JB
utraceno v App Store 25,12+ €

korwin
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 487
Registrován: sob dub 03, 2010 6:04 am

iMessage - jak vam funguje?

Příspěvek od korwin »

Giingger: a mas u sebe v iMessage nastavené cislo nebo email?
iPhoneX: 256GB_11.2.2 iPad2: 64GB_WiFi iPad Air2: 64GB_GSM iPad Mini2: 64GB_GSM
MacBook Pro 13"Retina: Late2013 8GB RAM, 256GB SSD Mac mini: Late2014 16GB RAM, 256GB SSD

vertex
Host
Host
Příspěvky: 51
Registrován: pon lis 23, 2009 10:51 pm

Re: iMessage - jak vam funguje?

Příspěvek od vertex »

ahojte.
mam iPhone 4 iOS 5.1 bez JB.

po zapnuti iMesage ma system upozorni, ze tato sluzba bude spoplatnena. kliknem ok.
Stale mi ale pise, ze sluzba sa aktivuje. iMesage mi chodia len na mail. cislo sa stale aktivuje.
Tak isto aj facetime...:( Pise, ze caka na aktivaciu a da sa mi dovolat na facetime len cez mail.

Telefon som restorol z DFU modu asi 5x a stale to iste....ani zalohu som tam nedal. Proste to nejde zaktivovat, ani na uplne cistom telefone.
Bol som aj v Orange a vymenil som si sim za novu ....ani to nepomohlo.
Telefon je v poriadku, lebo ked tam dam hocijaku inu sim, tak cislo sa bez problemov aktivuje. Nejde to len na moje cislo :(
Neviete, co to moze byt?

Strýček
Host
Host
Příspěvky: 59
Registrován: úte lis 24, 2009 5:26 pm

Re: iMessage - jak vam funguje?

Příspěvek od Strýček »

Taky mi vcera sami od sebe zacly odchazet iMessage, ktere se na 2.straně objevuji jako ze prisly z meho AppleID (e-mailu) a z toho 2. telefonu mi chodí zpet normálně. Stačilo si můj appleID email přidat k danému kontaktu do telef. seznamu, ale jak se to mohlo stát?
Nic jsem ten den s telefonem ( ip4 32gb 5.0.1 ) nedelal a kdyz vse kontroluji na telefonu kteremu to bezi normalne, mame to shodne, je to asi vada v iOS ale nechci to kvuli tomu prehravat...
* servis mobilních telefonů Teplice *

Kuliss9
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 151
Registrován: stř bře 19, 2008 3:17 pm

Re: iMessage - jak vam funguje?

Příspěvek od Kuliss9 »

Chtel bych se zeptat mam novy ipad pritelkyne ma imessage na macbook pro, doted nam odesilani normalne fungovalo nyni po mem ipad updatu fw zpravy uplne prestali chodit vzdy to odesle napise odeslano a za par vterin nedoruceno, mezi macbook ip4 normalne funguje

Petrt
iPhone expert
iPhone expert
Příspěvky: 1573
Registrován: ned srp 24, 2008 12:45 pm

Re: iMessage - jak vam funguje?

Příspěvek od Petrt »

iMessage na iP3 s iOS5.1.1 žádný problém.
- odesíláš iMessage z iPadu na telefonní číslo nebo email? Oboje nefunguje?
- přijímá iPad zprávy?

Asi bych zkusil restore. Možná v tom má ale Apple krapet bordel, protože mně se třeba iM zprávy synchronizují mezi všema třema zařízenímá (mají společný Apple ID), ale bráchovi se mezi Macam a iPhonem občas nesynchronizují.
iPhone 13 Pro Watch s4 Silver SS MacMini 2018 iPad Air 4th TV 4K

jeenik
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 1123
Registrován: ned úno 08, 2009 5:20 am

Re: iMessage - jak vam funguje?

Příspěvek od jeenik »

známý měl iP4, aktivované iMessage, pak o iP4 přišel a vrátil se k iP3G. Kupodivu ho vidím, že má aktivní iMessage, přestože má iOS 4.2.1, faktem je že JB, nebo snad JB umožní iMessage?

giingger
Host
Host
Příspěvky: 32
Registrován: sob bře 24, 2012 12:12 pm

Re: iMessage - jak vam funguje?

Příspěvek od giingger »

korwin píše:Giingger: a mas u sebe v iMessage nastavené cislo nebo email?


No po pravde nevim kde to zjistim, jediny co jsem delala bylo ze jsem v nastavenich ty iMessage zapla a dala ze se to ma posilat jako normalni SMS kdyz nelze pouzit iMessage. Kde to zjistim? Diky :)

korwin
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 487
Registrován: sob dub 03, 2010 6:04 am

iMessage - jak vam funguje?

Příspěvek od korwin »

Nastaveni > zpravy > přijímat na > ID volajícího
Tam si vyber telefonní cislo pro iPhone a email treba pro iPad nebo MAC
iPhoneX: 256GB_11.2.2 iPad2: 64GB_WiFi iPad Air2: 64GB_GSM iPad Mini2: 64GB_GSM
MacBook Pro 13"Retina: Late2013 8GB RAM, 256GB SSD Mac mini: Late2014 16GB RAM, 256GB SSD

golik
Host
Host
Příspěvky: 54
Registrován: stř lis 12, 2008 8:06 am

iMessage - jak vam funguje?

Příspěvek od golik »

Chodi vse, text, obrazky, video bez problemu..viber to same mozna ho vic pouzivam ;)

fAUSt
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 347
Registrován: pon dub 11, 2011 11:16 am

Re: iMessage - jak vam funguje?

Příspěvek od fAUSt »

Je normální, že když má přítelkyně vypnuté wifi i mobilní data, tak se mi stále v iPhonu ukazuje, že je možné jí odeslat iMessage namísto klasické SMS, přitom není možné aby byla doručena, když nemá přístup k internetu ?

Situace iP4 -> iP4
iPhone 6S 128 GB Space Grey
iPad Mini 2 16 GB WiFi Silver
MacBook Air 13" Early 2014, OS X El Capitan

mike-biker
Moderator fóra
Moderator fóra
Příspěvky: 3469
Registrován: ned říj 09, 2011 12:39 pm

Re: iMessage - jak vam funguje?

Příspěvek od mike-biker »

Zpráva se odešle normálně "modrá", ale není doručena a po čase se změní na klasickou "zelenou" SMS. :)
iPhone 14 Pro 256GB Silver.
iPhone 12 Mini 64GB RED as reserved.
MacBook Pro 16" M1 Max 24-Core GPU, 32GB Memory, 1TB SSD

fAUSt
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 347
Registrován: pon dub 11, 2011 11:16 am

Re: iMessage - jak vam funguje?

Příspěvek od fAUSt »

No jasně, jen mě to trochu mate, myslel jsem, že iPhone pozná, že je druhá strana online a pošle místo SMS iMessage. Takto to vypadá jakože je druhá strana pořád k dispozici.
iPhone 6S 128 GB Space Grey
iPad Mini 2 16 GB WiFi Silver
MacBook Air 13" Early 2014, OS X El Capitan

dandal720

Re: iMessage - jak vam funguje?

Příspěvek od dandal720 »

Zdravím právě řeším problém s iMessages. Osoba, které je určena zpráva je v zahraničí kde používá sim kartu místního operátora a má aktivní internet. Zpráva byla odeslaná na telefonní číslo nikoliv na e-mail na mém telefonu je označena jako doručena nikoliv jako přečtená (potvrzení o přečtení je nastaveno). Je možné že zpráva bude opravdu doručena až poté co bude telefon opět s českou sim?

Díky za pomoc

Papek
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 248
Registrován: úte zář 21, 2010 9:05 pm

Re: iMessage - jak vam funguje?

Příspěvek od Papek »

To zavisi od dotycneho, ci si k telefonnemu cislu priradil e-mail. Ked sa pozries do nastaveni pre iMessage, tak si mozes zvolit, na akych cislach a e-mailoch budes dostupny. Cize ak si hodi do telefonu zahranicnu simku a prihlasi sa pod svojim AppleID, tak by mu to malo prichadzat na toto nove cislo.
iPad Mini White 1st gen
iPhone 7 32GB Black
Lumia 950 DS White

kotelník
iPhonefil
iPhonefil
Příspěvky: 2935
Registrován: úte čer 30, 2009 3:00 pm

iMessage - jak vam funguje?

Příspěvek od kotelník »

Muzete mi prosim poradit jak docilit toho, aby mi iMessage chodily i na iPhone i na iPad?
Dekuji moc


Taky tady http://spravodaj.madaj.net/ HD
Macbook pro Retina 2015, 13" 256GB, 8GB RAM
iPhone 6S space gray, 64GB

Petrt
iPhone expert
iPhone expert
Příspěvky: 1573
Registrován: ned srp 24, 2008 12:45 pm

Re: iMessage - jak vam funguje?

Příspěvek od Petrt »

Na iPadu i iPhonu musí být nastavený stejný email (na mobilu samozřejmě navíc ještě mobilní číslo).
iPhone 13 Pro Watch s4 Silver SS MacMini 2018 iPad Air 4th TV 4K

Marr
Host
Host
Příspěvky: 146
Registrován: úte pro 29, 2009 1:52 pm

Re: iMessage - jak vam funguje?

Příspěvek od Marr »

muzu se optat, jde nejak nastavit to, kdyz zpravu nelze odeslat jako iMessages, aby se neodeslala vubec? vzdy se mi odesle jako obycejna sms, coz nechci..

kotelník
iPhonefil
iPhonefil
Příspěvky: 2935
Registrován: úte čer 30, 2009 3:00 pm

Re: iMessage - jak vam funguje?

Příspěvek od kotelník »

Petrt píše:Na iPadu i iPhonu musí být nastavený stejný email (na mobilu samozřejmě navíc ještě mobilní číslo).

už jsem to pochopil, ten kdo mi píše, musí zvolit, že mi píše na mejl a ne mobilní číslo, pak to příjde na iPad, iPhone i Macbook...Když tam dá číslo, tak pouze na mobil..
Chápu to dobře?
Děkuji moc za pomoc

Marr píše:muzu se optat, jde nejak nastavit to, kdyz zpravu nelze odeslat jako iMessages, aby se neodeslala vubec? vzdy se mi odesle jako obycejna sms, coz nechci..


Obrázek
Naposledy upravil(a) kotelník dne ned srp 12, 2012 7:51 pm, celkem upraveno 2 x.
Macbook pro Retina 2015, 13" 256GB, 8GB RAM
iPhone 6S space gray, 64GB

mrzic
iPhone expert
iPhone expert
Příspěvky: 2264
Registrován: ned dub 20, 2008 2:18 pm

iMessage - jak vam funguje?

Příspěvek od mrzic »

Koukni se do nastaveni zprav. Je tam prepinac, ze pokud neni imessage k dispozici, tak se zprava odesle jako SMS.
MacBook Pro 2018 Touch Bar, macOS 11.0
iPad Pro 10.5, iPadOS 14
iPhone 12 Pro Max, iOS 14
Apple TV4

Marr
Host
Host
Příspěvky: 146
Registrován: úte pro 29, 2009 1:52 pm

Re: iMessage - jak vam funguje?

Příspěvek od Marr »

^^ dekuju moc, obema :-)

Petrt
iPhone expert
iPhone expert
Příspěvky: 1573
Registrován: ned srp 24, 2008 12:45 pm

Re: iMessage - jak vam funguje?

Příspěvek od Petrt »

Kotelnik: no to si nejsem až tak jist, že musí psát na "email". Já mám na Macu i v iPhonu stejný email (v iPadu ne, abych si mohl psát mezi iPadem a mobilem bez zdvojování zpráv) a všechny iMessage zprávy, které mi někdo pošle na mobil (tj. na mobilní číslo) se objeví i ve Zprávách na Macu. Opačně to samé. Na mobil mi nikdo nepíše iMessage na emailový kontakt, protože to prostě nejde (z mobilu nezačneš iMessage komunikaci na email).

Z toho si myslím, že musí stačit pouze zadat ve všech přístrojích stejný email - u mě to tak funguje.

edit: důvod úpravy viz. zpráva níže.
Naposledy upravil(a) Petrt dne ned srp 19, 2012 4:18 pm, celkem upraveno 1 x.
iPhone 13 Pro Watch s4 Silver SS MacMini 2018 iPad Air 4th TV 4K

kotelník
iPhonefil
iPhonefil
Příspěvky: 2935
Registrován: úte čer 30, 2009 3:00 pm

Re: iMessage - jak vam funguje?

Příspěvek od kotelník »

jakto, že ne? U mě jde zvolit, zda chci poslat na mejl či na číslo...mě to funguje až mi prostě píše na mejl
Macbook pro Retina 2015, 13" 256GB, 8GB RAM
iPhone 6S space gray, 64GB

Petrt
iPhone expert
iPhone expert
Příspěvky: 1573
Registrován: ned srp 24, 2008 12:45 pm

Re: iMessage - jak vam funguje?

Příspěvek od Petrt »

Kotelník: aha beru zpět. To je asi nějaká novinka. V době uvedení iMessage nešlo při tvorbě nové zprávy napsat do pole "Komu" emailovou adresu (přitom na iPadu to šlo od začátku). Na klávesnici chyběl zavináč apod. Když jsem zkoušel udělat kontakt pouze s emailem, tak ten nešel ani vybrat jako adresát.
iPhone 13 Pro Watch s4 Silver SS MacMini 2018 iPad Air 4th TV 4K

petrusha
Host
Host
Příspěvky: 11
Registrován: pon zář 10, 2012 10:46 am

Re: iMessage - jak vam funguje?

Příspěvek od petrusha »

zdravím ,prosím vás zakoupila jsem si iphone 4s , a mam s temito zpravami problem kdyz si to zadam v nastaveni o aktivaci tak mi to nabiha a pritom mi to tam pise ze neni aktivovano at zkusim znou, pritom rozpozná iphone kdyz nekomu pisi ale odesila s emi to z meilu kdyz teda muj meil pridaji do kontaktu tak je problem vyresen ale proc se mi tato zprava hlasi ze to neni aktivni ? to same i face time take mi to nejde zapnout a navic v nastaveni u imessage mam jen nastaven meil a nikde mi nejde pridat moje tel cislo aby se to odesilalo jako z neho a ne z meilu dekuji za vasi odpoved

mrzic
iPhone expert
iPhone expert
Příspěvky: 2264
Registrován: ned dub 20, 2008 2:18 pm

Re: iMessage - jak vam funguje?

Příspěvek od mrzic »

Pravděpodobně nemáš povolené SMS do zahraničí.
MacBook Pro 2018 Touch Bar, macOS 11.0
iPad Pro 10.5, iPadOS 14
iPhone 12 Pro Max, iOS 14
Apple TV4

petrusha
Host
Host
Příspěvky: 11
Registrován: pon zář 10, 2012 10:46 am

Re: iMessage - jak vam funguje?

Příspěvek od petrusha »

a jak to mám prosim upravit ?

CooLajz
Host
Host
Příspěvky: 111
Registrován: stř čer 30, 2010 7:55 am

Re: iMessage - jak vam funguje?

Příspěvek od CooLajz »

To musis resit s operatorem
OpenFeint, Plus, GameCenter ID: CooLajz

Petrt
iPhone expert
iPhone expert
Příspěvky: 1573
Registrován: ned srp 24, 2008 12:45 pm

Re: iMessage - jak vam funguje?

Příspěvek od Petrt »

Mne teda prijde divne, aby mel nekdo blokovane sms do zahranici + si nejsem vubec jist, jestli se pro aktivaci iMessage musi nekam posilat sms (u Facetime ano).

Prosel jsem si FAQ na apple.cz a je tam jedna veta:
"iPhone automatically registers your phone number for use with FaceTime and iMessage during activation."

Takze je otazka, zda je mobil nastaven spravne.

Link zde
iPhone 13 Pro Watch s4 Silver SS MacMini 2018 iPad Air 4th TV 4K

petrusha
Host
Host
Příspěvky: 11
Registrován: pon zář 10, 2012 10:46 am

Re: iMessage - jak vam funguje?

Příspěvek od petrusha »

mastaveni mám v poradku ale mam blokle hovory do zahranici tak zkusim toto u operatora kdyztak napisi , a jeste mam dotaz ohledne smajliku stahla jsem si aplikaci ale kamradka ma ty smajliky primo u zprav vedle mezerniku ja musim naject na aplikaci a nejdrive vybrat smajkiky a pak teprve psat a komu ale nemuzu treba psat a k tomu dat smajl musim si to nekam prehodit nebo jak nevite ?

korwin
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 487
Registrován: sob dub 03, 2010 6:04 am

Re: iMessage - jak vam funguje?

Příspěvek od korwin »

Přidej si klavesnici emodži v nastavení....
iPhoneX: 256GB_11.2.2 iPad2: 64GB_WiFi iPad Air2: 64GB_GSM iPad Mini2: 64GB_GSM
MacBook Pro 13"Retina: Late2013 8GB RAM, 256GB SSD Mac mini: Late2014 16GB RAM, 256GB SSD

petrusha
Host
Host
Příspěvky: 11
Registrován: pon zář 10, 2012 10:46 am

Re: iMessage - jak vam funguje?

Příspěvek od petrusha »

děkuju tak to už mám , jste užasní díky díky moooooc

karlos91

Re: iMessage - jak vam funguje?

Příspěvek od karlos91 »

driv jsme si s pritelkyni psali na skypu, ale od doby co upla na ML tak nic jinyho nez iMessage nepouzivame a funguje to skvele. Jen mi trochu leze na nervy, ze kdyz pisu z iPadu, iPhone porad oznamuje prichozi zpravu, chtel bych nejak nastavit vychozi zarizeni, ale to asi nejde. A taky v textovkach, kdyz chci prejit z sms na iMessage, tak jednou se mi podarilo (poklepanim, nebo cim) zmenit textovku na iM rovnou v tom creatoru, od ty doby si lamu hlavu, jak jsem to udelal)) Rady?

iTukan
Moderator fóra
Moderator fóra
Příspěvky: 3021
Registrován: sob úno 07, 2009 5:54 pm

Re: iMessage - jak vam funguje?

Příspěvek od iTukan »

Rada - precti si alespon toto vlakno nez se zeptas na vysvetlene veci, je tu popsano jak rozdelit posilani iMessage mezi zarizeni i vysvetleni jak zarizeni zjistuje dostupnost druhe pro poslani iMessage.
 MBPR 16"  iPhone 11 Pro  iPad Pro 11"  iPad Mini 2 4G  ATV 4K  Withings SmarScan

Odpovědět