Aplikace pro internetové bankovnictví Komerční banky

Pravidla fóra
V tejto sekcií uverejňujte informácie o zaujímavých aplikáciách. Váš príspevok by mal obsahovať názov aplikácie, popis, screenshoty či video a zdroj. Pred otvorením novej témy si overte vyhľadaním už existujúce vlákno o aplikácií, o ktorej chcete diskutovať.
Design
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 416
Registrován: úte zář 23, 2008 5:11 pm

Aplikace pro internetové bankovnictví Komerční banky

Příspěvek od Design »

Pokud Vám chybí tato aplikace, tak pro Vás nemám dobrou zprávu. Neexistuje. Pokud jí ale chcete, mám pro Vás doporučení. Asi před měsícem jsem poslal požadavek na technické oddělení, aby mi poradili jak na internetové bankovnictví KB z iPhone, respektive jestli chystají nějakou aplikaci nebo jinou podporu.
Dnes mi přišla odpověď.

"Vazeny pane ....,

dovolte nam podekovat za Vas cas, ktery jste nam venoval pri predani vlastnich zkusenosti s aplikaci Mojebanka. Vas namet, ohledne podpory zarizeni typu iPhone / iPad, byl zarazen do seznamu pozadavku se strednedobym horizontem reseni a termin jeho realizace bude zavisly zejmena na cetnosti podobnych pozadavku od nasich dalsich uzivatelu.

V pripade dalsich dotazu nas prosim kontaktujte na bezplatne informacni lince pro aplikaci mojebanka / profibanka 800 152 152 nebo prostrednictvim teto emailove adresy.

Komercni banka, a.s., Vam preje prijemny den.
Nikola Mikulas a Jana Svezenova - utvar pece o zakazniky"


Takže pokud řešíte podobný problém jako já, pošlete obyčejný požadavek prostřednictvím formuláře na http://www.kb.cz/cs/o-bance/kontakty/index.shtml

GL!
Practice makes perfect
Twitter @Gabrieluss

jackherrer
Moderator fóra
Moderator fóra
Příspěvky: 3737
Registrován: ned úno 01, 2009 10:40 am

Re: Aplikace pro internetové bankovnictví Komerční banky

Příspěvek od jackherrer »

jednou sem to odesilal a dostala se mi stejna odpoved.. kaslou na nas..
reseni(ne prilis komfortni ale kdyz neni zbyti): teamviewer.
I will maintain an attitude of open-mindedness.

House_MD
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 2797
Registrován: úte čer 09, 2009 12:41 pm

Re: Aplikace pro internetové bankovnictví Komerční banky

Příspěvek od House_MD »

A to je ten důvod, proč já sem přešel od KB k ČSOB :-) Mám účet zadara, použitelné IB a dokonce i investiční účet zadarmo :-D
Nejhorší je, když je chudoba způsobena neschopností a leností.

Juramac

Re: Aplikace pro internetové bankovnictví Komerční banky

Příspěvek od Juramac »

Je to, jako se vsim jen o lidech. Vemte si napr. O2 a jeho tethering.... Jinak ja mam firemni CITI a soukromou raifku a zadne problemy, internetove bankovnictvi beha bez problemu pres web. Manzelka ma jeste postovni banku na rodinny ucet, ale ten jsem jeste z iPadu nezkousel.... Proste se "odbornikum" v komercce nechce, nemaji naladu se tim zabyvat a tak na to kaslou...a nejakych par jedincu s iPhony, jestli jim odejde jinam, to je netrapi, je zivi velke firmy a uvery pro ne. I to vypovida o urovni banky mnohe.... :cry:

Marthin
iPhone expert
iPhone expert
Příspěvky: 1238
Registrován: pon bře 09, 2009 11:42 am

Re: Aplikace pro internetové bankovnictví Komerční banky

Příspěvek od Marthin »

Njno, to by ale odborníci museli nějak vymyslet jak napasovat do aplikace certifikát, popř. jak ho brát z iPhone :(
Ono totiž bez autorizačního certifikátu se do banky nedostaneme a přihlašování stylem login@heslo u nich neexistuje.
(existuje +certifikát)

Šlo by to možná řešit, nějakou smskou s potvrzovacím kódem, která chodí při každé internetové transakci, ale asi se jim fakt nechce :mrgreen:

Jinak tehdy cca půl roku zpět jsem jim psal taky mail a stejná odpověď.

Spokie

Re: Aplikace pro internetové bankovnictví Komerční banky

Příspěvek od Spokie »

Na SR uz Tatrabanka kde mam ucet vytvorila aplikaciu pre iphone. Ostatne banky by mohli ist tiez tou cestou. Myslim si ze v mobilbankingu je buducnost. Telefon je vzdy blizsie ako pocitac.

Design
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 416
Registrován: úte zář 23, 2008 5:11 pm

Re: Aplikace pro internetové bankovnictví Komerční banky

Příspěvek od Design »

Rozumím tomu, že pro 30 klientů asi nebudou investovat do programátorů, kteří jim to napíšou a tím spíš, že využívají certifikáty, kde je to asi složitější, ale pokud bude uživatelů více, mohli by přístup změnit. Uvidíme.
Practice makes perfect
Twitter @Gabrieluss

Harny

Re: Aplikace pro internetové bankovnictví Komerční banky

Příspěvek od Harny »

Tak jsem vcera zasilal dotaz. Tohle se resi na vice diskusich po netu a lidi pobizeji zaslat mail do KB, opravdu to muze urychlit vydani aplikace pro iPhone!
Vcera jsem dostal nasledujici odpoved a jak je videt, uz znaji priblizny termin vydani. Chcete to o pul roku driv? Premlouvejte lidi at se KB *piseme* ptaji jestli je app v planu. Prikladam odpoved:

Vazeny pane Xxxx,
 
v soucasne dobe jsou skutecne obe sluzby internetoveho bankovnictvi (Mojebanka a Mobilni banka) postaveny na protredi jazyka Java a proto je prozatim nelze vyuzivat na pristrojich typu iPhone a iPad. V teto souvislosti jiz pracujeme na nove verzi bankovnictvi, urcene pro tento typ pristroju, kde bude zavislost na Jave, odstranena. Bohuzel presny termin uvedeni teto nove verze bankovnictvi neni prozatim znam (predpoklad je prelom roku 2011/2012).
 
V pripade dalsich dotazu nas prosim kontaktujte na bezplatne informacni lince pro aplikaci mojebanka a profibanka 800 152 152 nebo prostrednictvim teto emailove adresy.


FYI odepsali mi za nekolik hodin :)

Hrabatko
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 96
Registrován: pon čer 28, 2010 5:03 pm

Re: Aplikace pro internetové bankovnictví Komerční banky

Příspěvek od Hrabatko »

Ahoj, já myslím, že se všichni dočkáme. Stačí vyčkat.

beky02
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 270
Registrován: úte úno 19, 2008 3:02 pm

Re: Aplikace pro internetové bankovnictví Komerční banky

Příspěvek od beky02 »

Kdyby od nich fungovalo nejake propojeni na financni aplikace pro iZarizeni, tak by to bylo super.

Harny

Re: Aplikace pro internetové bankovnictví Komerční banky

Příspěvek od Harny »

Poslete jim vsichni mail na mojebanka@kb.cz s dotazem, jestli chystaji app pro iphone :).
Muze to urychlit vyvoj..

Juramac

Re: Aplikace pro internetové bankovnictví Komerční banky

Příspěvek od Juramac »

Nechci ti brat iluze, ale neurychli ti vubec nic. To se musi v bance nejdrive nekdo rozhodnout, ze by to mozna bylo dobre udelat, pak musi nekdo vypocitat naklady, pak to musi nekdo pripravit a zajistit si argumenty pro prosazeni a obhajeni investice, nad tim se pak mozna sejde nekdy nejaka rada , ktera o takovych vecech rozhoduje a musi to schvalit. No a pak nastupuje programator, zpravidla externi, ktery takovou aplikaci musi pripravit, pak se dlouhe mesice testuje a pak se sejde opet ta rada, ktera bude na vyvojare tlacit, ze je to moc drahe , bude se s nim dlouho dohadovat, az mu bud dojde trpelivost a sekne s tim, a nebo se spokoji s nejakou almuznou. No a pak to rada mozna mozna spusti. A vsechny tyto kroky maji jednu podstatnou podminku. Nesmi ani jeden clanek v tom retezu zivat, musi si na to najit cas a naladu a musi predevsim chtit. V takovych institucich to neni nic jednoduche, a KB je znama svym pristupem k malym klientum...... :(

House_MD
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 2797
Registrován: úte čer 09, 2009 12:41 pm

Re: Aplikace pro internetové bankovnictví Komerční banky

Příspěvek od House_MD »

Nejjednodušší je jít do ČSOB, tam si zřídit účet, vyplnit žádost, aby vám z jiné banky převedli peníze na váš nový účet a ten starý zrušili
Nejhorší je, když je chudoba způsobena neschopností a leností.

Juramac

Re: Aplikace pro internetové bankovnictví Komerční banky

Příspěvek od Juramac »

nejenom do CSOB ale do vetsiny jinych bank :) Ja osobne mam 3 ucty , kazdy v jine bance a funguje tam bankovnictci z Phonu i z iPadu bez problemu u vsech....
(CITI, Raifka a Postovni) ..... :)

House_MD
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 2797
Registrován: úte čer 09, 2009 12:41 pm

Re: Aplikace pro internetové bankovnictví Komerční banky

Příspěvek od House_MD »

já psal ČSOB, protože tam mám zkušenost, že to funguje...
Nejhorší je, když je chudoba způsobena neschopností a leností.

Unown
Senior uživatel
Senior uživatel
Příspěvky: 606
Registrován: úte bře 02, 2010 4:03 am

Aplikace pro internetové bankovnictví Komerční banky

Příspěvek od Unown »

CSOB ma primo aplikaci?

Harny

Re: Aplikace pro internetové bankovnictví Komerční banky

Příspěvek od Harny »

Ne vzdy je to tak jednoduche. Pokud najdete banku, ktera mi jako Slovakovi da tak vyhodny uver jako KB tak prosim, ale platit tisice rocne navic na urocich se mi nechce :) Zmena banky neni vzdy jednoducha a pro urcite pripady je to tak nevyhodne, az je zmenit banku "nemozne". Na vsechno se musite divat ze sirsi perspektivy..
Navic mi KB vyhovuje pristupem, portfoliem sluzeb atd.

vbruno
iPhone expert
iPhone expert
Příspěvky: 1145
Registrován: stř čer 11, 2008 7:52 am

Re: Aplikace pro internetové bankovnictví Komerční banky

Příspěvek od vbruno »

OT: Jak píše Jura, že je to o lidech, připomíná mi to můj dotaz na Mobilní O2TV na infolince O2 (Oddělení specializované na Data):

Já: "V aplikaci O2TV se mi záhadně předplatil příjem na jeden měsíc"
Operátor: "My žádnou aplikaci pro příjem mobilní TV na iPhone nemáme"


:-D
::: iPhone 5S 16GB Space Grey :: iPad 2 32GB 3G :: MacBook Pro 13'' 2011 :: Apple TV 3 :::

Design
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 416
Registrován: úte zář 23, 2008 5:11 pm

Re: Aplikace pro internetové bankovnictví Komerční banky

Příspěvek od Design »

Koukám, že už byli v KB konkrétnější.
Practice makes perfect
Twitter @Gabrieluss

Prchal

Re: Aplikace pro internetové bankovnictví Komerční banky

Příspěvek od Prchal »

20.1.11 jsem se rozhodl, že je v KB také popošťouchnu, protože i mě, tato absence velice vadí a je to taková má brzda v rozhodování se o koupi iPadu a do půl hodiny jsem dostal tuto odpověď:

Vážený pane Prchale,

jak správně uvádite, nemožnost využití mobilních zařízení od společnosti apple (iPhone, iPad, apod..) pro přihlášení do aplikace Mojebanka, je způsobeno absencí rozhraní Java od společnosti Oracle v těchto zařízeních. Toto neplatí pro desktopové platformy (iMac, minimac, apod...) s plnohodnotným MacOSX.

Komerční banka aktuálně pracuje na vývoji nativních aplikací pro iOS a Android tak, abychom těmto uživatelům umožnili přístup k účtu pomocí jejich oblíbeného mobilního zařízení. V současné chvíli však nebyl zveřejněn termín uvolnění těchto aplikací.

Váš e-mail bereme jako námět na zlepšení pro budoucí rozvoj v této oblasti, na kterém již pracujeme. Můžeme potvrdit, že do budoucna s takovou aplikací přijdeme, ale termín není prozatím znám.

Děkujeme za pochopení a věříme, že i nadále budete našim spokojeným klientem.

Komerční banka, a.s., Vám přeje příjemný večer.
Petr Liška a Petra Bulínová - útvar péče o zákazníky

Design
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 416
Registrován: úte zář 23, 2008 5:11 pm

Re: Aplikace pro internetové bankovnictví Komerční banky

Příspěvek od Design »

Dobře, že píšete. Jedině poptávka vyvolá nabídku. Tak snad se dočkáme třeba letos.
Practice makes perfect
Twitter @Gabrieluss

stikyworld
Host
Host
Příspěvky: 106
Registrován: čtv úno 18, 2010 9:35 am

Re: Aplikace pro internetové bankovnictví Komerční banky

Příspěvek od stikyworld »

Dneska jsem jim taky napsal.
 iPhone 5 64GB iOS7 White  iPad mini 64GB White  iPhone 4 16GB Black  iMac 21,5"  Apple Developer

roschfoure

Re: Aplikace pro internetové bankovnictví Komerční banky

Příspěvek od roschfoure »

Tak taky napsano. Jsem zvedav za jak dlouho odepisou.

Edit: tak odepsali celkem rychle a to co odepsali me hodne pripomina uz to co napsali ostatnim.

Vazeny pane Xxxxx,
 
v soucasne dobe jsou obe sluzby internetoveho bankovnictvi (MojeBanka a Mobilni Banka) postaveny na prostredi jazyka Java a proto je prozatim nelze vyuzivat na pristrojich typu iPhone a iPad. V teto souvislosti jiz pracujeme na nove verzi bankovnictvi, urcene pro tento typ pristroju, kde bude zavislost na Jave odstranena. Bohuzel presny termin dokonceni vyvoje a uvedeni teto nove verze bankovnictvi, neni prozatim znam.
 
V pripade dalsich dotazu nas, prosim, kontaktujte na bezplatne informacni lince pro aplikaci MojeBanka a Profibanka 800 152 152 nebo prostrednictvim teto e-mailove adresy.
 
Komercni banka, a.s., Vam preje prijemny den.
Xxxxxxx a Xxxxxx - utvar pece o zakazniky

blinok
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 286
Registrován: sob úno 26, 2011 3:59 pm

Re: Aplikace pro internetové bankovnictví Komerční banky

Příspěvek od blinok »

Csob aplikaci nema a ani s safari se prihlasit nejde. House_md kouzelnik?

Poradte prosim

Freddy_cze

Re: Aplikace pro internetové bankovnictví Komerční banky

Příspěvek od Freddy_cze »

Teď jsem volal do KB s tím, že FIO banka už aplikaci má a jak to teda vidí KB. Pán na technickém řekl, ať u KB určitě zústávám, protože aplikace pro iPhone se již vyvíjí a po chvilce přemlouvání z něj vypadl termín červenec/srpen 2011!!!

Což by bylo super!

Design
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 416
Registrován: úte zář 23, 2008 5:11 pm

Re: Aplikace pro internetové bankovnictví Komerční banky

Příspěvek od Design »

No konečně.
Practice makes perfect
Twitter @Gabrieluss

Harny

Re: Aplikace pro internetové bankovnictví Komerční banky

Příspěvek od Harny »

KB vydala novou aplikaci pro iPhone, ktera zatim nabizi jen omezenou funkcnost a vesmes jen staticke informace, jako lokaci bankomatu a oteviraci dobu pobocek.

"Již na podzim rozšíříme novou Mobilní banku 2 o první aktivní aplikace, jako jsou kalkulačky hypotečních a spotřebitelských úvěrů. V první polovině roku 2012 pak začnou v Mobilní bance 2 fungovat další aktivní operace, jako je přehled zůstatků a transakční historie, bankovní převody a další,“ uvedl Mojmír Prokop, vedoucí Přímého bankovnictví Komerční banky."

http://finexpert.e15.cz/dalsi-banka-uva ... e-telefony

Stahovat muzete zde: http://itunes.apple.com/tw/app/id447750755?mt=8

stikyworld
Host
Host
Příspěvky: 106
Registrován: čtv úno 18, 2010 9:35 am

Re: Aplikace pro internetové bankovnictví Komerční banky

Příspěvek od stikyworld »

KB katastrofa končím s nima !
 iPhone 5 64GB iOS7 White  iPad mini 64GB White  iPhone 4 16GB Black  iMac 21,5"  Apple Developer

eunice

Re: Aplikace pro internetové bankovnictví Komerční banky

Příspěvek od eunice »

Taky jsem psala na komerčku,čekala bych,ze uz to budou mít hotové a přišla mi odpověd s tím,ze nova aplikace bude 26.5. ...to si ještě potkáme...aspoň uz je ale znamo konkretni datum.

honza.svasek
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 201
Registrován: úte srp 02, 2011 6:14 pm

Re: Aplikace pro internetové bankovnictví Komerční banky

Příspěvek od honza.svasek »

Mám unicreditbank jen kvůli smartbankingu. KB sice používám jako standartní účet. Nicméně na tu aplikaci čekám jako na boží smilování. Unicreditbank se má ještě hodně co učit....hlavně s přístupem
Apple iPhone 5, 32GB
The New Apple iPad 16GB, 4G
iMac 21' inch, Mid 2011
MacBook Air, 2012 64GB
iCloud 50GB
Steve Jobs, Steve Wozniak 1976

Džanek
Host
Host
Příspěvky: 143
Registrován: ned srp 02, 2009 6:22 am

Re: Aplikace pro internetové bankovnictví Komerční banky

Příspěvek od Džanek »

Tak KB jsem už dávno poslal do kopru. Můžou mít aplikaci jakou chtějí, za ty poplatky co ti darmožráči chtějí mi to nestojí. Jsem u Fio a maximální spokojenost, jak s bankou, tak i s aplikací.

Marthin
iPhone expert
iPhone expert
Příspěvky: 1238
Registrován: pon bře 09, 2009 11:42 am

Re: Aplikace pro internetové bankovnictví Komerční banky

Příspěvek od Marthin »

Mail z KB o novinkách...

Vaše účty budete moci také ovládat s pomocí mobilního telefonu a služby Mobilní banka 2, kterou si jednoduše a zdarma stáhnete do svého mobilního telefonu bez nutnosti uzavřít novou smlouvu.

Více informací o připravovaných novinkách včetně možnosti vyzkoušet si nové prostředí služby MojeBanka najdete na http://www.kb.cz.

K plánovaným změnám dojde nejdříve k 26. 5. 2012. O přesném datu Vás budeme v předstihu informovat na internetových stránkách Komerční banky a prostřednictvím zprávy ve schránce služby MojeBanka.

manasek-cze
Host
Host
Příspěvky: 149
Registrován: pát led 28, 2011 7:57 pm

Re: Aplikace pro internetové bankovnictví Komerční banky

Příspěvek od manasek-cze »

Marthin: Taky jsem na to koukal a rikal si konecne...ale...kdyz se pak clovek podiva na demo te nove verze a zajede do nastaveni mobilni banky, tak zjisti ze to je cele na prd. Musi se nastavit ucty ktere se daji pres mobil ovladat, a hlavne, musi se nastavit protistrany kam lze pres mobil posilat penize. Proste porad to neni to co maji jine banky ktere jeste mam, napriklad mbank, kde se da ucet bezne ovladat pres web na iOS zarizenich bez jakehokoliv omezeni a tragickych certifikatu.
Jen co skonci fixace hypoteky tak bezim jinam, ono celkove to ovladani a design uctu u KB je tragedie a vyznat se v tom je des bes...
iPhone 8 Plus 64 White
iPad Pro 64 GB White
Apple Watch 3
Apple TV 4k
HomePod

Marthin
iPhone expert
iPhone expert
Příspěvky: 1238
Registrován: pon bře 09, 2009 11:42 am

Re: Aplikace pro internetové bankovnictví Komerční banky

Příspěvek od Marthin »


manasek-cze
Host
Host
Příspěvky: 149
Registrován: pát led 28, 2011 7:57 pm

Re: Aplikace pro internetové bankovnictví Komerční banky

Příspěvek od manasek-cze »

No doufam ze to je nejaka stara verze jeste z 90. let...tohle snad uz nikde ani nemuze bezet.
iPhone 8 Plus 64 White
iPad Pro 64 GB White
Apple Watch 3
Apple TV 4k
HomePod

mouchanek
Host
Host
Příspěvky: 57
Registrován: čtv srp 26, 2010 10:48 pm

Re: Aplikace pro internetové bankovnictví Komerční banky

Příspěvek od mouchanek »

tohle je stará app co jsem měl v N73 před 6ti lety

atirita
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 291
Registrován: pát srp 07, 2009 8:33 am

Re: Aplikace pro internetové bankovnictví Komerční banky

Příspěvek od atirita »

Takze aplikacie na mobil sa v planovanom termine nedockame :(

Vážená klientko, vážený kliente,
děkujeme Vám za Vaši přízeň a zájem o služby Komerční banky, a.s. Rádi bychom Vás informovali o změnách
v Podmínkách pro poskytování a využívání přímého bankovnictví, které vstoupí v účinnost mezi daty 26. 5. 2012 a
31. 7. 2012, a to dnem, který Vám bude sdělen nejméně 7 kalendářních dnů předem způsobem sjednaným pro
sdělování informací o změně Podmínek.

Vysvětlení změn:
 rozšíření služeb přímého bankovnictví o službu MojeBanka Business a službu Mobilní banka 2

Takze KB sklamala na plnej ciare ...
Obrázek iPhone 4 16GB iOS 5.1.1
Obrázek iPad 1 64GB+3G iOS 5.1.1

lopikol

Re: Aplikace pro internetové bankovnictví Komerční banky

Příspěvek od lopikol »

Předražená banka, která je, co se týká moderních technologií, úpně out! Naštěstí jsem od ní už odešel a mám karty + pojištění o 68% levněji než u KB.

atirita
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 291
Registrován: pát srp 07, 2009 8:33 am

Re: Aplikace pro internetové bankovnictví Komerční banky

Příspěvek od atirita »

Tak KB vydala konecne aplikaciu pre iPhone. Ziadna slava to ale nieje :(
Pokial chcete odoslat platbu pomocou aplikacie musite mat najskor prijmatela preddefinovaneho cez internetbanking.
Takze pokial Vas nejaka platba zaskoci a Vy nieste pripraveny mate smolu :(

Cakal som do poslednej chvile, ze ma tymto presvedcia, ale i moj druhy ucet cez FIO je prijatelnejsi a v podstate zadarmo oproti tomu co to stoji u KB.

KB je totalne out takze s nimi koncim
Obrázek iPhone 4 16GB iOS 5.1.1
Obrázek iPad 1 64GB+3G iOS 5.1.1

Roman_Pe
iPhone expert
iPhone expert
Příspěvky: 1700
Registrován: stř lis 17, 2010 10:55 pm

Re: Aplikace pro internetové bankovnictví Komerční banky

Příspěvek od Roman_Pe »

Mne to nechce ani nabehnúť a prihlásiť sa. Neberie heslo a ID :(

Macbook Pro 13'', 2,4GHz, 8Gb. Ram, SSD-Corsair Force 3 series 120GB, OSX Mavericks
Apple Airport Extreme 4RD / WD My Passport Studio 1 TB
iPhone 5S-32Gb. Silver
iPhone 4S-16Gb White
iPad mini 16Gb White

Odpovědět