[*] NAVIGON

Pravidla fóra
V tejto sekcií uverejňujte informácie o zaujímavých navigáciách. Váš príspevok by mal obsahovať názov aplikácie, popis, screenshoty či video a zdroj. Pred otvorením novej témy si overte vyhľadaním už existujúce vlákno o aplikácií, o ktorej chcete diskutovať.
Odpovědět
jankacek
Host
Host
Příspěvky: 57
Registrován: úte čer 03, 2008 5:39 pm

Re: NAVIGON - navigácia [AppStore]

Příspěvek od jankacek »

:shock: jakysi eror :D nevite kde smazat z iphonu NAVIGON 1.0 pri upgradu se neco pototo a kdyz sem to dal znova synchronizovat tak mi to v iP zabira misto na 2x jinak celkem pro me nepouzitelne v cestine, mam utopeny reprak a misto "nyni" rika "mmmmm"

Jediná věta, které nemohu porozumět. Nechceš to napsat ve "srozumitelštině"? Beavers.

all_in
Host
Host
Příspěvky: 145
Registrován: úte srp 19, 2008 5:39 pm

Re: NAVIGON - navigácia [AppStore]

Příspěvek od all_in »

chci pouzit v telephonu anlicky a v navigonu v cestine, nejde nejak to nastavit ?

creck
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 180
Registrován: úte srp 26, 2008 6:59 pm

Re: NAVIGON - navigácia [AppStore]

Příspěvek od creck »

vymenit nazvy souboru, takhle se jmenuji cz zvuky cze-CZE_Bara_def_sound.nfs, jak se jmenuji eng musis pohledat

manncinni

Re: NAVIGON - navigácia [AppStore]

Příspěvek od manncinni »

Stáhl jsem si Navigon, ale při přetahování do iPhone se instalace zastaví zhruba ve dvou třetinách a dál to nejde. Neporadí mi někdo co s tím?

steeLko

Re: NAVIGON - navigácia [AppStore]

Příspěvek od steeLko »

Stiahni si navigon legalne z appstore. Ale riesi sa to v tomto vlakne ,ze instalacia trva dlho a po dvoch tretinach sa zda ,ze sa zasekla.

Cyclope
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 196
Registrován: pát zář 12, 2008 4:30 pm

Re: NAVIGON - navigácia [AppStore]

Příspěvek od Cyclope »

all_in píše:
Cyclope píše:
Kony.cz píše:Tak jsem vsude cetl ze tato navigace funguje i pri zapnutem letovym rezimu...

Naopak... já jsem tady v tomto topicu uvedl, že signál GPS se nedá chytit při zapnutém letovém režimu :wink:
Edit: je to přesně na straně 24 dole :wink:
a da se bez sim karty ?

Předpokládám, že ano, protože v zahraničí, když jsem neměl dostupnou žádnou službu operátora, navigace frčela bez sebemenších problémů.

pepamp

Re: NAVIGON - navigácia [AppStore]

Příspěvek od pepamp »

juramac píše:Jestli mas Navigon koupeny oficialne z AppStore, tak nez tam napises, tak nejdrive zkus tu aplikaci z iPhonu pres iTunes smazat a znovu nainstalovat.A po dokonceni instalace take vypni a zapni iPhone. A take si zkontroluj, jestli mas v iPhonu spravny carrier seting na sveho operatora. I ten muze delat brikule.

no mám to koupený na appStore. Nejde to vůbec nainstalovat. takže z iphonu nemám co smazat. odklikl jsem to na itunes a dal aply a pak zase přidal a steně jako před tím 3 vteřiny a konec pak to doběhne rychle a hodí to zase error OxE 8000001:-( asi 2 tácy v háji:-( :evil:

pepamp

Re: NAVIGON - navigácia [AppStore]

Příspěvek od pepamp »

pepamp píše:
juramac píše:Jestli mas Navigon koupeny oficialne z AppStore, tak nez tam napises, tak nejdrive zkus tu aplikaci z iPhonu pres iTunes smazat a znovu nainstalovat.A po dokonceni instalace take vypni a zapni iPhone. A take si zkontroluj, jestli mas v iPhonu spravny carrier seting na sveho operatora. I ten muze delat brikule.

no mám to koupený na appStore. Nejde to vůbec nainstalovat. takže z iphonu nemám co smazat. odklikl jsem to na itunes a dal aply a pak zase přidal a steně jako před tím 3 vteřiny a konec pak to doběhne rychle a hodí to zase error OxE 8000001:-( asi 2 tácy v háji:-( :evil:

jinak už jsem tam psal ráno a přišla odpověď nic méně má angličtina není tak dokonalá tak musím sehnat někoho kdo se s tím popere

Klid. Je take mozne, ze pri downloadu aplikace z appstore se nekde neco "pohadalo" . O sve penize jsi neprisel. Stahni tu aplikaci znovu, platit ji uz podruhe samozrejme nebudes. Pripadne sem hod ten text odpovedi, urcite ti nekdo poradi. Juramac

Pifík
Host
Host
Příspěvky: 113
Registrován: ned srp 24, 2008 4:51 pm

Re: NAVIGON - navigácia [AppStore]

Příspěvek od Pifík »

Zkus si pročíst tohle vlákno http://forum.iphone.cz/viewtopic.php?f=71&t=4833
Obrázek iPhone 5c 16GB
Obrázek iPad (3rd gen.) 32GB
Obrázek Apple TV (3rd gen.)
Obrázek Mac mini 2009 2.26GHz 4GB RAM 64GB SSD

pepamp

Re: NAVIGON - navigácia [AppStore]

Příspěvek od pepamp »

pepamp píše:
pepamp píše:
juramac píše:Jestli mas Navigon koupeny oficialne z AppStore, tak nez tam napises, tak nejdrive zkus tu aplikaci z iPhonu pres iTunes smazat a znovu nainstalovat.A po dokonceni instalace take vypni a zapni iPhone. A take si zkontroluj, jestli mas v iPhonu spravny carrier seting na sveho operatora. I ten muze delat brikule.

no mám to koupený na appStore. Nejde to vůbec nainstalovat. takže z iphonu nemám co smazat. odklikl jsem to na itunes a dal aply a pak zase přidal a steně jako před tím 3 vteřiny a konec pak to doběhne rychle a hodí to zase error OxE 8000001:-( asi 2 tácy v háji:-( :evil:

jinak už jsem tam psal ráno a přišla odpověď nic méně má angličtina není tak dokonalá tak musím sehnat někoho kdo se s tím popere

Klid. Je take mozne, ze pri downloadu aplikace z appstore se nekde neco "pohadalo" . O sve penize jsi neprisel. Stahni tu aplikaci znovu, platit ji uz podruhe samozrejme nebudes. Pripadne sem hod ten text odpovedi, urcite ti nekdo poradi. Juramac

Dear Josef,

I'm sorry to hear that "MobileNavigator Europe" did not download successfully. It looks like it is still posted to your account and awaiting download, so you should be able to restart the download by following these steps:

1) Make sure you're using the latest version of iTunes. It can be downloaded free of charge from the Apple website:

http://www.apple.com/itunes/download

Note: Installing the latest version of iTunes will not affect your library or any items in your account that you haven't downloaded.
2) From the pull-down Store menu at the top, select Check for Available Downloads (if you're using iTunes 7, this option is called Check for Purchases). If you can't find this option, you can also click this link to check for purchases:

https://phobos.apple.com/WebObjects/MZF ... rPurchases

3) Enter your account name and password, then click Check. "MobileNavigator Europe" should begin downloading. If you receive an error message when downloading, try again after turning off any firewall or web-accelerator software that you may have installed. If the download process is interrupted for any reason, it should resume once you reopen iTunes.

This article provides more information about resuming interrupted downloads:

http://www.info.apple.com/kbnum/n93015

If "MobileNavigator Europe" does not download successfully after you've followed these instructions, reply to this email and I'll have the issue investigated for you. In your reply, please include:

- The name of your Internet service provider (ISP).

- The type of Internet connection (such as dial-up, cable modem, or DSL).

- Any troubleshooting steps you may have taken.

- Any error messages you may have received.


děkuji všem:-)

Renfra

Re: NAVIGON - navigácia [AppStore]

Příspěvek od Renfra »

Zkus to znou stáhnout z AppStore (neboj, už to platit nebudeš). Mně to včera vyhazovalo přesně tu samou chybu u jedné hry (staženou už ji mám víc jak půl roku, takže nic novýho to nebylo), tak jsem ji stáhla znovu a nainstalovala se naprosto v pohodě.
Je hodně věcí mezi nebem a zemí ... :wink:

pepamp

Re: NAVIGON - navigácia [AppStore]

Příspěvek od pepamp »

Renfra píše:Zkus to znou stáhnout z AppStore (neboj, už to platit nebudeš). Mně to včera vyhazovalo přesně tu samou chybu u jedné hry (staženou už ji mám víc jak půl roku, takže nic novýho to nebylo), tak jsem ji stáhla znovu a nainstalovala se naprosto v pohodě.
Je hodně věcí mezi nebem a zemí ... :wink:



díky zkusím to někde na wifi doma to stahuju 5 hodin. snad to půjde. hlavně když nebudu platit znova. to už by se vyplatila koupit "normální" navigace

dodulo
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 2431
Registrován: sob čer 28, 2008 1:29 pm

Re: NAVIGON - navigácia [AppStore]

Příspěvek od dodulo »

pribudli dalsie verzie okrem Severnej Ameriky a Europy pribudla Australia a vychodna Europa, v nej sa nachadza aj Mapa Slovenskej republiky a aj Ceskej republiky+dalsie niektore staty, ktore su obsiahnute uz v baliku Europe + niektore navyse, Lotyssko, Litva, aplikacia ma velkost 409 MB

vychodna Europa: http://itunes.apple.com/WebObjects/MZStore.woa/wa/viewSoftware?id=324287299&mt=8

Australia: http://itunes.apple.com/WebObjects/MZStore.woa/wa/viewSoftware?id=322416630&mt=8
iPhone 6S gold 64GB iOS 9.3.5 - no jailbreak
iPhone 4S white 16GB iOS 7.1.2 - no jailbreak

spinmaster

Re: NAVIGON - navigácia [AppStore]

Příspěvek od spinmaster »

chcem sa opytat.. preco mi stale ukazuje 60tku v meste ked mame uz davno 50tku? na useku kde je 40tka mi to pekne ukaze ale inak mi ukazuje stale 60tku
dakujem

dodo_mt
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 3013
Registrován: sob čer 28, 2008 2:44 pm

Re: NAVIGON - navigácia [AppStore]

Příspěvek od dodo_mt »

Zalezi na mapovych podkladoch ka su starsie tak bohuzial... Mne na iGo 8.0 s novymi mapami (marec 09) ukazuje tiez 60 tku.

dodo
Apple iPhone 5 32GB White | iOS 8.1 - no JB | Orange
Apple iPad 32GB Wifi White
Apple Mac Mini i5 2.5GHz | Mind 2011 | SSD Crucial M4 128GB + HDD 500GB | Fusion Drive | 16GB Ram
Apple Keyboard (Wireless)
Apple Magic Mouse

Apple MacBook 13" | 2008 - dead

spinmaster

Re: NAVIGON - navigácia [AppStore]

Příspěvek od spinmaster »

aha.. to som nevedel ze to na tom zalezi... som myslel ze s updatom sa to vyriesi.. ale neva, pockame si a ja som zase o nieco mudrejsi

dodo_mt
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 3013
Registrován: sob čer 28, 2008 2:44 pm

Re: NAVIGON - navigácia [AppStore]

Příspěvek od dodo_mt »

Ono update moze byt moze byt ich aj viacej... ale pokial sa neaktualizuju mapy tak ti to nepomoze... myslim ze mapy sa aktualizuju kazde 3 mesiace... dalsia vec je ta ze ktore staty aktualizuje firma dodavajuca mapy... prednost urcite dostavaju tie vacsie.

dodo
Apple iPhone 5 32GB White | iOS 8.1 - no JB | Orange
Apple iPad 32GB Wifi White
Apple Mac Mini i5 2.5GHz | Mind 2011 | SSD Crucial M4 128GB + HDD 500GB | Fusion Drive | 16GB Ram
Apple Keyboard (Wireless)
Apple Magic Mouse

Apple MacBook 13" | 2008 - dead

propeler

Re: NAVIGON - navigácia [AppStore]

Příspěvek od propeler »

Zdravim vsechny. Tohle je muj prvni prispevek na tomhle foru i kdyz sem chodim pro rady a tipy uz delsi dobu. A tak tomu bylo i vcera kdyz jsem se rozhodoval, kterou navigaci od ktere spolecnosti si koupit. Popravde jsem byl presvedceny, ze si koupim navigaci od spolecnosti Sygic. Je to slovenska spolecnost tak mi to prislo jako nejlepsi reseni kdyz uz si mam vybirat mezi vice spolecnostma nabizejicimi stejny, nebo podobny produkt. Stejne jsem se ale chtel jeste ujistit, ze je produkt funkcni, bezproblemovy a ze funguje aspon na podobne urovni jako ty od jinych spolecnosti. Na tomto foru jsem se vsak docetl, ze je v mnohem horsi nez treba Navigon, ktery jsem si nakonec diky temto prispevkum koupil. Jako duvod se nejcasteji uvadelo, ze navigace Sygic je spozdena nekdy i o 25 metru a podobne. Tak jsem si vceraa vecer nainstaloval Navigon a vidal se do centra Prahy. Pobavilo me hlaseni navigace pozor nebezpecne misto kdyz jsem se ocitl na krizovatce u Jiraskova mostu. Ale tam se taky moje poloha tak nejak zasekla i kdyz jsem byl uz asi v polovine mostu. Takhle se navigace chovala pomerne casto, takze si rikam, ze ani sdileni zkusenosti jinych lidi bohuzel nemusi byt tim spravnym voditkem pri vyberu te spravne aplikace. Navic vypocty dojezdu do cile jsou velmi ale velmi optimisticke. Zvlast na nekolikasetkilometrove vzdalenosti.
Takze priste bych se uz asi nenechal v rozhodovani tolik ovlivnit nazory jinych lidi i kdyz je fakt ze mi spousta prispevku na tomhle foru v mnohem pomohla. :wink:

dodo_mt
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 3013
Registrován: sob čer 28, 2008 2:44 pm

Re: NAVIGON - navigácia [AppStore]

Příspěvek od dodo_mt »

Mohol si este pockat a kupu odlozit... Mam prist teraz TomTom s niecim tak isto nieco od iGo (neviem ci uz vyslo alebo nie priznam sa nesledoval som navigacie kedze som mal 2Gcko uz zacinam :)) A vyskusat hmm ako to poveda lepsie alebo overene produkty/navigacie. :) Popripade vyskusat Trial navigacie a potom sa rozhodnut na zaklade svojich skusenosti.

dodo
Apple iPhone 5 32GB White | iOS 8.1 - no JB | Orange
Apple iPad 32GB Wifi White
Apple Mac Mini i5 2.5GHz | Mind 2011 | SSD Crucial M4 128GB + HDD 500GB | Fusion Drive | 16GB Ram
Apple Keyboard (Wireless)
Apple Magic Mouse

Apple MacBook 13" | 2008 - dead

Golf
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 1567
Registrován: sob bře 21, 2009 10:47 pm

Re: NAVIGON - navigácia [AppStore]

Příspěvek od Golf »

propeler > "pozor, nebezpečné místo", takhle navigon označuje radary, tedy místa kde se měří. Jinak za ty výpadky nebo absenci signálu GPS nemůže podle všeho navigace, ale asi Apple (volbou slabšího čipu a možná i většího rozptylu citlivostí, stále obestřeno nejasnostmi proč někdo má a jiný nemá signál, ale to ses tu asi dočetl). A určitě je Navigon lepší volba, než Sygic...
No a co se týká těch tras a časů, po nějakých těch praktických zkušenostech z Navigonu je to věc, která mě osobně dost štve a proto čekám na TomToma (jiné mapové podklady a hlavně zkušenost s ním z jiných platforem, a iGo má podle všeho také stejný mapový základ jako Navigon, takže z bláta do louže)
dodo > Oni jsou trialy?
Naposledy upravil(a) Golf dne stř srp 05, 2009 8:47 am, celkem upraveno 2 x.
Lidstvo vyhyne na vlastní blbost. Příspěvky některých uživatelů na (nejen) tomto fóru jsou toho jasným důkazem...

iPhone 13 Pro Max
MBA 2014 13" i5 8GB RAM
iPad Air 3 64GB LTE
Powerbeats Pro
Apple TV 2G + 4G
AW5 44
Mac mini 2021

dodo_mt
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 3013
Registrován: sob čer 28, 2008 2:44 pm

Re: NAVIGON - navigácia [AppStore]

Příspěvek od dodo_mt »

Fak som navigacie nejako zvlast nestudoval. Ale myslim :) ze som zachytil bud tu na fore alebo priamo na App Store pri niektorej navigacii Litle verziu. Ak sa mylim tak sa ospravedlnujem.

dodo
Apple iPhone 5 32GB White | iOS 8.1 - no JB | Orange
Apple iPad 32GB Wifi White
Apple Mac Mini i5 2.5GHz | Mind 2011 | SSD Crucial M4 128GB + HDD 500GB | Fusion Drive | 16GB Ram
Apple Keyboard (Wireless)
Apple Magic Mouse

Apple MacBook 13" | 2008 - dead

annaud

Re: NAVIGON - navigácia [AppStore]

Příspěvek od annaud »

Trialy bych taky brala :)

Golf
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 1567
Registrován: sob bře 21, 2009 10:47 pm

Re: NAVIGON - navigácia [AppStore]

Příspěvek od Golf »

Slibované trialy byly, a tuším že to byl zrovna Navigon (nebo TT?). Zatím nic :(
Lidstvo vyhyne na vlastní blbost. Příspěvky některých uživatelů na (nejen) tomto fóru jsou toho jasným důkazem...

iPhone 13 Pro Max
MBA 2014 13" i5 8GB RAM
iPad Air 3 64GB LTE
Powerbeats Pro
Apple TV 2G + 4G
AW5 44
Mac mini 2021

propeler

Re: NAVIGON - navigácia [AppStore]

Příspěvek od propeler »

Ja pred koupi software vetsinou zkousim ale ani Navigon ani Sygic nenabizel trial mode pokud se nepletu. Proto jsem zvolil tenhle zpusob preferenci jinych uzivatelu.
Golf-> Rikas, ze Navigon je urcite lepsi.Ty mas obe navigace? Hodnotis na zaklade osobni zkusenosti?
Je zname nejake konkretni datum kdy by mel TomTom vyjit se svou navigaci?

dodo_mt
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 3013
Registrován: sob čer 28, 2008 2:44 pm

Re: NAVIGON - navigácia [AppStore]

Příspěvek od dodo_mt »

TomTom pisal iba ze niekedy v lete alebo po lete... :?

dodo
Apple iPhone 5 32GB White | iOS 8.1 - no JB | Orange
Apple iPad 32GB Wifi White
Apple Mac Mini i5 2.5GHz | Mind 2011 | SSD Crucial M4 128GB + HDD 500GB | Fusion Drive | 16GB Ram
Apple Keyboard (Wireless)
Apple Magic Mouse

Apple MacBook 13" | 2008 - dead

propeler

Re: NAVIGON - navigácia [AppStore]

Příspěvek od propeler »

Takze nic urcityho. Hmm. Dik za odpoved. :wink:

Golf
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 1567
Registrován: sob bře 21, 2009 10:47 pm

Re: NAVIGON - navigácia [AppStore]

Příspěvek od Golf »

propeler > Nene, obě navigace nemám... Sygic jsem "sledoval" už od dob jeho prvních zmínek na netu, o těch jeho negativech psalo dost lidí (i pár tady na fóru, srovnání i s první nedotaženou verzí Navigonu dopadalo dost tragicky), takže jsem jej rovnou zavrhnul. Ale navigace používám už hezkou řádku let, takže srovnávat co mám :wink:
Lidstvo vyhyne na vlastní blbost. Příspěvky některých uživatelů na (nejen) tomto fóru jsou toho jasným důkazem...

iPhone 13 Pro Max
MBA 2014 13" i5 8GB RAM
iPad Air 3 64GB LTE
Powerbeats Pro
Apple TV 2G + 4G
AW5 44
Mac mini 2021

propeler

Re: NAVIGON - navigácia [AppStore]

Příspěvek od propeler »

Golf-> No ja prave myslel, ze srovanvat lze jen to co clovek zkusi. Proto mi to stale prijde nelogicky kdyz rikas, ze mas co srovnavat, ale nemas Sygic. To co uzivatele psali o Sygic-u, pozoruju u Navigonu, ale tezko rict jestli by to bylo se Sygic-em lepsi nebo horsi, kdyz ho proste nemam.

Golf
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 1567
Registrován: sob bře 21, 2009 10:47 pm

Re: NAVIGON - navigácia [AppStore]

Příspěvek od Golf »

Tak si ten Sygic pořiď, abys měl co srovnávat :mrgreen: Jestliže několik lidí napíše stejnou špatnou zkušenost a nikdo jiný jí nevyvrátí, tak se z toho nepoučím a raději vyzkouším sám... Je to tak?
Jinak, nejsem bůh, ale za těch pár let (aktivně cca od roku 2002, před tím laborování např. s Psionem) mám představu o tom, co má a nebo nemá navigace dělat. A základem je rychlost a přehlednost, ruku v ruce s dobrou volbou trasy plus aktuální databáze radarů :wink: To ostatní (citlivost GPS u iP je jiná věc) v podstatě jenom odvádí pozornost od řízení, takže toho nesmí být zas moc...
Pokud máš jiný názor (nebo i zkušenosti?), tak jej měj...
A celkem by mě zajímalo (a asi nejen mě), co stejného ty dvě navigace dělají, jak si zmínil...
Lidstvo vyhyne na vlastní blbost. Příspěvky některých uživatelů na (nejen) tomto fóru jsou toho jasným důkazem...

iPhone 13 Pro Max
MBA 2014 13" i5 8GB RAM
iPad Air 3 64GB LTE
Powerbeats Pro
Apple TV 2G + 4G
AW5 44
Mac mini 2021

Beavers
Moderator fóra
Moderator fóra
Příspěvky: 5790
Registrován: úte črc 01, 2008 3:17 pm

Re: NAVIGON - navigácia [AppStore]

Příspěvek od Beavers »

Nevím, zda vůbec někdy pochopím, proč si lidi nepořídí navigaci vhodnou pro jeho auťák a nemají to pak jako součást jeho vybavení. Proč si každý myslí, že mobilní telefon bude natolik univerzálním zařízením, které bude umět všechno na světě? Pochopte, že to, co telefony "umí" jsou jen náhražky seriózního vybavení čehokoli, v tomto případě navigace. Mobilní telefon je kapesní zařízení, určené k telefonování. To, že do nich výrobci cpou kdejakou blbost je jen kvůli prodejnosti a jen díky naivitě lidí se to prodává velmi dobře. To, že přijde rozčarování, tím se nikdy nikdo nepoučí - prostě každý by měl rád v kapse univerzální přístrojek, který třeba nafoukne a bude z něho mít sprchový kout. I ten iPhone je pořád jen a jen telefon, který nikdy nebude mít reproduktory velké ani jako tranzistorové rádio (které mimochodem také má zvuk, který rve uši), takže z něho nevyždímete větší hlasitost než je schopen. Co by kdo chtěl od 5 mm velkého repráčku?!
A když máte na auto, to už nemáte těch pár tisíc na pořádnou navigaci?

marseli
Senior uživatel
Senior uživatel
Příspěvky: 721
Registrován: ned črc 20, 2008 5:22 pm

Re: NAVIGON - navigácia [AppStore]

Příspěvek od marseli »

Pred kazdou jizdou by se trasa mela nastudovat ( nejen v pristroji ale treba i v PC na jine mape), ale malokdo to dela vc. me. Proto vetsinou spoleham v mistech kde to neznam na navigaci a to doslova 100% - je vsak jasne, ze kdyz me zene nesmyslnou cestou ( zakaz, proti jednosmerka ...) tak spoleham na selsky rozum. Proto v techto pripadech dost pouzivam prepocitani trasy, zkontroluji o kolik to bude delsi a pokud v poho tak pokracuji dle navigace. Rozhodne verim vice navigaci nez nejakym cedulkam (rozumejte nazvy mest ) ktere jsou podel silnice.

OT : ja zacinal s navigaci na iPaq 3970 pres serial kabel do kolebky a pote redukci na GPS eTrex Legend, soft : Pocket KIM

Golf
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 1567
Registrován: sob bře 21, 2009 10:47 pm

Re: NAVIGON - navigácia [AppStore]

Příspěvek od Golf »

Beavers > Je mi jasný, že se dostáváme tak trochu jinam, OT :wink:
Ono to s tou navigací podle auta není tak jednoduché, originál navigace je většinou drahá a je součástí středního (nebo jiného) panelu. PNAčka mají oproti mobilům někdy větší úhlopříčku, ale kam s ní ? (přísavky uprostřed čelního skla, když odejdu z auta tak mám někde v kapse další krabičku na tahání...)??? Řešení v mobilu je celkem ideální, umí stejně jako ty PNAčka (což je ale zase malér, protože složité ovládání na malé obrazovce je za jízdy nebezpečné, umístění v autě v mnoha případech také diskutabilní)... Proto preferuji jednoduchou a jasnou možnost navigace v autě (která doufám přijde). A navíc se koukni kolem sebe, lidi mají desetitisíce, statisíce a milióny na auta, telefonují a nejsou si schopni pořídit blbý handsfree za tisícovku :cry:
Lidstvo vyhyne na vlastní blbost. Příspěvky některých uživatelů na (nejen) tomto fóru jsou toho jasným důkazem...

iPhone 13 Pro Max
MBA 2014 13" i5 8GB RAM
iPad Air 3 64GB LTE
Powerbeats Pro
Apple TV 2G + 4G
AW5 44
Mac mini 2021

Beavers
Moderator fóra
Moderator fóra
Příspěvky: 5790
Registrován: úte črc 01, 2008 3:17 pm

Re: NAVIGON - navigácia [AppStore]

Příspěvek od Beavers »

Tak nějak to cítím i já.

Merlin_CZ
Host
Host
Příspěvky: 48
Registrován: úte pro 04, 2007 8:23 am

Re: NAVIGON - navigácia [AppStore]

Příspěvek od Merlin_CZ »

No třeba já osobně potřebuji navigaci jednou za měsíc, když jedu někam kde to neznám. Proč si kvůli tomu kupovat PNA který stoprocentně zapomenu doma (protože nechávat to v autě je riziko) zrovna když ho budu potřebovat.
Navíc displej na iPhonu je na podstatně lepší úrovni než jakýkoliv mobil, zvláště co se čitelnosti na slunci týče.

OT : hovada s telefonem u ucha při 80tce ve městě bych střílel, ale co naděláme.
iPhone 4S 64GB 6.1.2.JB

propeler

Re: NAVIGON - navigácia [AppStore]

Příspěvek od propeler »

Golf-> Ty mi evidetne nerozumis a ja to teda nebudu dal rozebirat, protoze uz je to OT. Ja nerikam co by dobra navigace mela nebo nemela delat. Ja nechci srovnavat a taky to narozdil od tebe nedelam, ja jsem se jen nechal ukecat na Navigon od lidi, ktery tvrdili, ze Sygic ukazuje polohu s nekolika metrovym spozdenim, coy se mi deje stejne s Navigonem. Nepsal bych to znovu kdyby ses me neptal, protoze jsem to napsal ve svem prvnim prispevku. Ja jen nechapu, proc nekdo vynasi soud nad necim s cim nema osobni zkusenost. Tecka.
Abych se vratil k topicu, jel jsem ted bezmala 800km za pouziti Navigonu a jsem s navigaci az na par malickosti velice spokojen. Vse co ted pisu je z me vlastni zkusenosti. Ocenil jsem zejmena znaceni a navigovani na velkych mestskych okruzich kde se ridic strati velice snadno. Rezim se prepne do modu kde jsou znaceny vsechny pruhy s vyznacenim tech do kterych je potreba se zaradit, taky navigacni tabule nad silnici takze si ridic hned udela prehled kde je a kam se ma dostat. Opravdu skvela funkce. Pomohla mi u Brna, Bratislavy, Budapesti ale i u Miskolce, coz neni ani hlavni mesto ani velkomesto. Taky odhad casu nebyl pak v realu tak premrstenej. Kdyz jsem ale dojel do cile, aplikace padla. Mozna je to taky nova funkce :lol: Je pravda, ze bezela bez prestavky vic nez sest hodin. Ted uz opravdu nelituju tehle investice. :wink:

gorkyj

Re: NAVIGON - navigácia [AppStore]

Příspěvek od gorkyj »

caute,

tak som koncom juna absolvoval cestu bratislava - amsterdam este z neupdatovanym softom a bolo to v pohode.funkciu to plni aj ked v amsterdame bol dost tvrdohlavy.jeden tunel bol zavrety a keby som nepouzival popri navigacii aj rozum,tak tam som este doteraz. z obchvatu som nezisiel na tunel ale pokracoval som dalej.v podstate az skoro do mesta ma stale chcel obracat na ten tunel - prepocitaval nove trasy stale na tunel.ale to bolo asi skratka kvoli tomu,ze to do isteho momentu bola stale najrychlejsia cesta.

ale co ma viac ***** je fakt,ze nemozem nastavovat body prejazdu - urcit ktorou trasou chcem ist.to mi dost prekaza pri ceste do zahranicia kde clovek chce sem tam prejst nejakou oblastou iba kvoli zaujimavosti krajiny. napriklad si nastavim cestu bratislava - neapol a chcem aby som isiel cez milano. dost neprakticke nastavovat ulicu,cislo a psc ked clovek chce prejst len okolo mesta (priklad mozno blby,ale su miesta kde clovek chce prejst kvoli scenerii,atd). toto je dost neprakticka vec hlavne pri cestovania typu road trip,ked sa s partiou chceme po ceste z bodu A do bodu B pozriet okrajovo aj na bod C :)

s pozdravom

Expresivní výraz odstraněn. Beavers.

Cyclope
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 196
Registrován: pát zář 12, 2008 4:30 pm

Re: NAVIGON - navigácia [AppStore]

Příspěvek od Cyclope »

gorkyj píše:..napriklad si nastavim cestu bratislava - neapol a chcem aby som isiel cez milano. dost neprakticke nastavovat ulicu,cislo a psc ked clovek chce prejst len okolo mesta..

Já jsem byl s verzí 1.0.0 v zahraničí a průjezdné body si nastavoval zcela normálně, bez nutnosti vkládat ulici, či dokonce čp. (Příklad) Prostě jsem jel z Rijeky do Mariboru, nechtěl jsem jet přes Záhřeb, tak jsem nastavil průjezd přes Ljubljanu, ihned po vyhledání města jsem potvrdil volbu a navigace mne ihned vedla po ideální trase obchvatem. Takže o nějakém nastavování ulice nemůže být ani řeč :wink:

Golf
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 1567
Registrován: sob bře 21, 2009 10:47 pm

Re: NAVIGON - navigácia [AppStore]

Příspěvek od Golf »

gorkyj > Jeden průjezdní bod uměl Navigon i před updatem (a bylo to i tady, teď samo jich umí už víc), tak nevím co řešíš :|

No já dnes na víkend budu mít k dispozici iP i s iGo, tak si dám trochu práce a porovnám (aby mě někdo nenařknul z toho, že nemám osobní zkušenost a i přes cizí poznatky, byť několikrát opakované, vynáším soudy a porovnávám :wink: )

Edit: Tak první chybička pro "něco" ve srovnání... Jedno bude na 3G a druhé na 3GS (takže srovnávat rychlost překreslování a načítání nelze... v reálu jsou zhruba srovnatelné v plynulosti, zpoždění neregistruji u žádného vůči sobě). Nicméně v aktuálnosti map vede v prvním kole Navigon (východní Evropu má údajně iGO svojí, Navigon Navteq), a to stačila jenom cesta přes Prahu domů. Hezčí grafiku (jemnější a kultivovanější) má Navigon, překvapivě pro mě, u iGO mi vadí moc barev a věcí rušivých na display oproti konkurenci, nicméně pár drobností u iGO (i podle Kopise zde) je fajn...
Lidstvo vyhyne na vlastní blbost. Příspěvky některých uživatelů na (nejen) tomto fóru jsou toho jasným důkazem...

iPhone 13 Pro Max
MBA 2014 13" i5 8GB RAM
iPad Air 3 64GB LTE
Powerbeats Pro
Apple TV 2G + 4G
AW5 44
Mac mini 2021

jankacek
Host
Host
Příspěvky: 57
Registrován: úte čer 03, 2008 5:39 pm

Re: NAVIGON - navigácia [AppStore]

Příspěvek od jankacek »

navigon super teda az na to ze me to v nasem malem meste poslalo pres "chodnik" po schodech strme dolu :-D a ten chodnik je takovej ze tam auto proste nemuze :D

Golf
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 1567
Registrován: sob bře 21, 2009 10:47 pm

Re: NAVIGON - navigácia [AppStore]

Příspěvek od Golf »

A neměl jsi v profilu trasy místo auta nastaveného chodce? Pokud ne (i pokud ano), tak jenom poznámka, neexistuje žádná dokonalá navigace...
Lidstvo vyhyne na vlastní blbost. Příspěvky některých uživatelů na (nejen) tomto fóru jsou toho jasným důkazem...

iPhone 13 Pro Max
MBA 2014 13" i5 8GB RAM
iPad Air 3 64GB LTE
Powerbeats Pro
Apple TV 2G + 4G
AW5 44
Mac mini 2021

Odpovědět