[*] NAVIGON

Pravidla fóra
V tejto sekcií uverejňujte informácie o zaujímavých navigáciách. Váš príspevok by mal obsahovať názov aplikácie, popis, screenshoty či video a zdroj. Pred otvorením novej témy si overte vyhľadaním už existujúce vlákno o aplikácií, o ktorej chcete diskutovať.
Odpovědět
Lukáš Petr
iPhone expert
iPhone expert
Příspěvky: 843
Registrován: sob bře 29, 2008 10:13 am

Re: NAVIGON - navigácia [AppStore]

Příspěvek od Lukáš Petr »

creck píše:jak tenhle clovek muze byt ,,senior,, :lol:


No ono ipa je normální formát všech apps, ketré máš uložené v počítači, a které jsou stáhnuté legálně přes apstore. Takže se rozhodně o warez nejadná! :wink:
iPhone 6S 64GB fw. 5.0.1
Macbook Pro 15" retina mid 2015

Moje aplikace: Timelines | Routie | Quadratic Master
crafted by Glimsoft.com

SSORG
Host
Host
Příspěvky: 14
Registrován: sob lis 22, 2008 10:30 pm

Re: NAVIGON - navigácia [AppStore]

Příspěvek od SSORG »

S tím signálem to muže být pravda.Dělal jsem dva iP( 3G 8Gb) a jeden šlapal v pohodě(signál GPS po najetí navigace cca 15 sec.) a druhemu to trvalo tak 3-5 minut a potom zase stráta signálu a podobně.A ten první v pohodě ukazoval signál i když jsem byl v bytě 2 metry od okna.Bydlím v 7 patře.Jak jsem četl tak nekteří taky mají s tím problém.Takže asi každej iP je jinej. :(
P.S. nehodil by někdo tu češtinu třeba na edisk?

Golf
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 1567
Registrován: sob bře 21, 2009 10:47 pm

Re: NAVIGON - navigácia [AppStore]

Příspěvek od Golf »

Má to 6 kB...
Lidstvo vyhyne na vlastní blbost. Příspěvky některých uživatelů na (nejen) tomto fóru jsou toho jasným důkazem...

iPhone 13 Pro Max
MBA 2014 13" i5 8GB RAM
iPad Air 3 64GB LTE
Powerbeats Pro
Apple TV 2G + 4G
AW5 44
Mac mini 2021

SSORG
Host
Host
Příspěvky: 14
Registrován: sob lis 22, 2008 10:30 pm

Re: NAVIGON - navigácia [AppStore]

Příspěvek od SSORG »

Tak ji někam šoupni pls.
:(

Golf
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 1567
Registrován: sob bře 21, 2009 10:47 pm

Re: NAVIGON - navigácia [AppStore]

Příspěvek od Golf »

Na poi.cz je databáze, která je pro všechny možné navigace, asi nejaktuálnější a hlavně ze všech naprosto myslitelných "oborů" (třeba i sexshopy :wink: ). Stačí se zaregistrovat a stáhnout si zdrama ten soubor a nahrát do navigace. Ale u iP to bude právě ten problém, že se tam asi normálně nebude moci dohrát (včetně ikon, druhů zvuk. upozornění, ale to zase není tak důležité, jsou rozdělené pěkně na radary pevné, v semaforech, místa kde se často měří, úsekové, z toho plynoucí upozornění), takže bez JB to podle všeho nepůjde. Na TomTomu je to přímo od nich (radary), ale placené (a určitě ne tak aktuální a úplné), u ostatních asi taky... (a celoevropská databáze asi není u radarů to pravé ořechové :mrgreen: )
Lidstvo vyhyne na vlastní blbost. Příspěvky některých uživatelů na (nejen) tomto fóru jsou toho jasným důkazem...

iPhone 13 Pro Max
MBA 2014 13" i5 8GB RAM
iPad Air 3 64GB LTE
Powerbeats Pro
Apple TV 2G + 4G
AW5 44
Mac mini 2021

Varel69

Re: NAVIGON - navigácia [AppStore]

Příspěvek od Varel69 »

Nevím jestli se to tu už objevilo, ale našel jsem dost velkou vadu u navigonu. A to tu že v menších obcích a vesničkách mě to občas hází do jednosměrek a zákazu vjezdu. V Praze se mi to zatím nestalo ale na vesnici už docela často.... Jinak me Navigon zatím nezklamal až na ty radary a plánování trasy z bodu A do bodu B šlape je docela přesná neseká se. Toť prozatím vše....

tyshan

Re: NAVIGON - navigácia [AppStore]

Příspěvek od tyshan »

Poslednu dobu mám aj ja problém so signálom robí mi presne to čo popisujete vyššie, s os 2.2 signál bol úplne v poho teraz ho chytim len pod šírim nebom keď vojdem do auta hneď sa strati, pred nahranim os 3.0 som v aute mal signál. Skúšal som aj restore ale nepomohlo.

jardahar

Re: NAVIGON - navigácia [AppStore]

Příspěvek od jardahar »

jozef píše:CZ (čeština): V adresari en.lproj nahradte subor Gui.strings




Mohl bys mi prosim napsat cestu k adresari en.lproj? Dekuji

burr0head
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 405
Registrován: stř lis 21, 2007 10:33 am

Re: NAVIGON - navigácia [AppStore]

Příspěvek od burr0head »

/private/var/mobile/Applications/xxxxxx-xxxx-xxxx-xxxx-xxxxxxx/NAVIGON.app

ty "X" jsou cisla, to ma kazdy jine....
iPhone 4S iOS 7 ,Vodafoun

Petrt
iPhone expert
iPhone expert
Příspěvky: 1573
Registrován: ned srp 24, 2008 12:45 pm

Re: NAVIGON - navigácia [AppStore]

Příspěvek od Petrt »

jardahar:
sosni si todle a nebo ten link z predchozi stranky
http://www.edisk.cz/stahnout-soubor/542 ... .15KB.html

Postup:
Složku bcs.lproj rozbalte a nahrajte přes total commander (či jiný SSH klient) do iPhonu do \private\var\mobile\Applications\xxx\NAVIGON.app. To "xxx" má každý jiný, takže musíš najít tu správnou složku (imho to bude ta, která má nejvíc GB :mrgreen: )

Lidé z jiného fóra doporučují při problémech s nalezením signálu GPS provést restore mobilu - prej se tímto zbavili problémů.
iPhone 13 Pro Watch s4 Silver SS MacMini 2018 iPad Air 4th TV 4K

jardahar

Re: NAVIGON - navigácia [AppStore]

Příspěvek od jardahar »

Dikec lidi,zda se mi to a nebo je jen prostredi v CZ, ale hlas tam cz neni?

Fillbiker

Re: NAVIGON - navigácia [AppStore]

Příspěvek od Fillbiker »

To se ti nezda... ale podle me budou hlasy ulozeny v tech souborech s "privlastkem" _OGG a koncovkou uz nevim jakou... Takze pokud nekdo sikovnej dokaze vytahnout zvuk ze Sygicu a spravne ho nastrihat a vyexportovat do tohohle, tak to muze slapat s ceskym zvukem.

Cyclope
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 196
Registrován: pát zář 12, 2008 4:30 pm

Re: NAVIGON - navigácia [AppStore]

Příspěvek od Cyclope »

Varel69 píše:Nevím jestli se to tu už objevilo, ale našel jsem dost velkou vadu u navigonu. A to tu že v menších obcích a vesničkách mě to občas hází do jednosměrek a zákazu vjezdu. V Praze se mi to zatím nestalo ale na vesnici už docela často....


Jojo, když jsem měl možnost testovat, toto se mi stávalo v našem městě často, myslím, že zas v takové díře nebydlím, má přes 40.000 obyvatel..

Pifík
Host
Host
Příspěvky: 113
Registrován: ned srp 24, 2008 4:51 pm

Re: NAVIGON - navigácia [AppStore]

Příspěvek od Pifík »

Jen připomínám, že dneska je poslední den (pro ty co váhají s koupí), kdy je možné pořídít Navigon za uváděcí cenu. Zítra bude podle všeho o 25? dražší.
Jinak osobně doufám, že Navigon v blízké době hodlá uvést slíbený update s podporou češtiny a také rozšíření programu. Třeba samotných kategorii POI je např. oproti TomTomu žalostně málo..
Obrázek iPhone 5c 16GB
Obrázek iPad (3rd gen.) 32GB
Obrázek Apple TV (3rd gen.)
Obrázek Mac mini 2009 2.26GHz 4GB RAM 64GB SSD

kangz
Host
Host
Příspěvky: 24
Registrován: úte zář 09, 2008 2:30 pm

Re: NAVIGON - navigácia [AppStore]

Příspěvek od kangz »

Vcera som stiahol a nainstaloval. Navigacia naviguje vyborne, dnes som s nou presiel cez 300 km po Slovensku.

Co je mi vsak zahadou je skutocnost, ze mi nefunguje hlasove navigovanie i napriek tomu, ze mam telefon nastaveny v settings na UK. neviete, ako rozbehat anglicke hlasove povely v navigacii?

Fillbiker

Re: NAVIGON - navigácia [AppStore]

Příspěvek od Fillbiker »

Ty musi fungovat normalne. Nemas telefon zapnuty do ticheho rezimu? Zkontroluj, zda mas dostatecne zvysenou hlasitost. V samotnem Navigonu pak klikni vpravo nahore na tu ikonku "i" a tam mas nastaveni hlasitosti take.
Jinak to musi slapat čeče.

Blbnu, ne na ikonku "i", ale kdyz jsi v mape, tak normalne vpravo nahore klikni na Volby, (Options).
Naposledy upravil(a) Fillbiker dne úte čer 30, 2009 12:00 pm, celkem upraveno 1 x.

Fillbiker

Re: NAVIGON - navigácia [AppStore]

Příspěvek od Fillbiker »

Prave jdu laborovat s ceskym zvukem, tak az pujdu z prace, tak to vyzkousim a pak dam vedet jak to dopadlo.

Jinak ano, treba iDA mela problemy se zvukem, tak se to resilo pres zesileni zvuku v iPod a pak uz to bylo v poho. U Navigonu jsem ale nemel zadnej problem nikdy.

kangz
Host
Host
Příspěvky: 24
Registrován: úte zář 09, 2008 2:30 pm

Re: NAVIGON - navigácia [AppStore]

Příspěvek od kangz »

juramac: no, skusim, ked sa budem vracat z prace ... potom dam vediet, ci to pomohlo :)
dakujem ale za aktualnu radu!



edit: skutocne to funguje. pri ohlaseni napr. 300m pred krizovatkou sa zmeni "ringer volume" len na "volume" a je mozne nastavit hlasitost navigacie. Zistujem, ze to ma celkom prijemny hlas :))
Dakujem za radu!!

simir77
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 204
Registrován: pát zář 12, 2008 6:24 pm

Re: NAVIGON - navigácia [AppStore]

Příspěvek od simir77 »

Ahoj,mam dotaz na vydrz baterie...chci navigaci pouzivat predevsim na kole ci pri turach,nemate nekdo zdani s jakou dobou pouzitelnosti muzu pocitat.Dekuji
MiniBook Lenovo 1.60 GHz Windows 7
Ipad 16 GB WiFi

Macbook Air
Game center:simir77
Twitter: Simir7777

havlbrod
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 170
Registrován: čtv črc 03, 2008 6:11 pm

Re: NAVIGON - navigácia [AppStore]

Příspěvek od havlbrod »

na kole? na tůrách? jakona kole jen na silnicích, pokut vím tak ciklo mapy to nemá:-) a na pěší turistiku to už vůbec není:-D a ktomu je to navigace, značně nekvalitní:-) počkej na tom tom.. a další:-) porovnej a pak kup.
ip 5c

hrabi

Re: NAVIGON - navigácia [AppStore]

Příspěvek od hrabi »

simir77: doporucuji na kolo umistit stare dobre dynamo, jinak se zapnutou navigaci daleko nedojedes :wink:

simir77
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 204
Registrován: pát zář 12, 2008 6:24 pm

Re: NAVIGON - navigácia [AppStore]

Příspěvek od simir77 »

Děkan :)
MiniBook Lenovo 1.60 GHz Windows 7
Ipad 16 GB WiFi

Macbook Air
Game center:simir77
Twitter: Simir7777

Golf
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 1567
Registrován: sob bře 21, 2009 10:47 pm

Re: NAVIGON - navigácia [AppStore]

Příspěvek od Golf »

Týýý brďo, tak "ciklo" se mi opravdu líbí... Pětkrát do roka sednu na kolo, takže jsem vlastně "ciklista". To jsem tedy netušil :mrgreen:
Jinak k té výdrži, od dob SonyEricssonu přes Nokii, HTC Polaris až k iPhonu, ani ne dvě hodiny, hoďku a půl, kdo má načatou baterku tak něco přes hodinu (možná ani to ne). Víc ani ťuk... To dynamo by se hodilo, jenom kdybych si ho neurazil o kandelábr :wink:
Lidstvo vyhyne na vlastní blbost. Příspěvky některých uživatelů na (nejen) tomto fóru jsou toho jasným důkazem...

iPhone 13 Pro Max
MBA 2014 13" i5 8GB RAM
iPad Air 3 64GB LTE
Powerbeats Pro
Apple TV 2G + 4G
AW5 44
Mac mini 2021

creck
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 180
Registrován: úte srp 26, 2008 6:59 pm

Re: NAVIGON - navigácia [AppStore]

Příspěvek od creck »

mam trosku problem :D pokud vim, navigon sliboval neco takoveho ve svych reklamnich prohlasenich

no takze obrazek se nebude konat , porad mi to pise tohle : Omlouváme se, ale bylo dosaženo maximální velikosti příloh.

obrazek ma 13kb, tak uz nevim co s tim, jen co jsem chtel napsat, navigon sliboval pomalu realnou trasu s priblizenim, zatim mam jen nejaky pohled z vrchu kde nevidite skoro nic,pripada mi to trosku jako sprostarna, ze jsem koupil neco kde v reklame naslibovali hory doly a skutek utek :cry:

nakonec jsem to nahral na imageshack

Obrázek

Obrázek

milford
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 222
Registrován: čtv srp 07, 2008 1:30 pm

Re: NAVIGON - navigácia [AppStore]

Příspěvek od milford »

creck: to slibujou všichni :D Ve skutečnosti to ale Navigon nabízí, ale závisí to na tom, kde zrovna jsi, protože tyto "reálné" pohledy jsou jen na pár místech Evropy (většinou dálnice u větších měst?). Kdyby jsi měl takto pokrýt celou Evropu, tak by to nebylo moc levné.
Apple iPhone 4S 16GB white - fw 7.0 GM, noJB - krasavec :)
Apple iPhone 3G 8GB black - fw 4.2.1 noJB - v depozitu

Fillbiker

Re: NAVIGON - navigácia [AppStore]

Příspěvek od Fillbiker »

Vidis,to jsem si ani nevsiml ze to takhle ma vypadat i pro iphone.:-) Je to docela sprostarna.:-(

creck
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 180
Registrován: úte srp 26, 2008 6:59 pm

Re: NAVIGON - navigácia [AppStore]

Příspěvek od creck »

No navadi me to na myslenku, neodsuzujme az tak uplne warez, obzvlast pro nasi republiku na kterou stejnak vsichni kaslou, nez jsem vyhodil tolik $ tak vyzkouset to v realu, nedam za to ani deravy gros :wink:

kulan67
Host
Host
Příspěvky: 8
Registrován: sob bře 21, 2009 10:35 pm

Re: NAVIGON - navigácia [AppStore]

Příspěvek od kulan67 »

Tenhle náhled je na sjezdu z D5 v Berouně .Je to paráda.

shimie
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 368
Registrován: pon bře 17, 2008 8:15 pm

Re: NAVIGON - navigácia [AppStore]

Příspěvek od shimie »

@creck:
Mne sa ta cesta co pises zobrazuje, teda skusal som navigaciu len raz a to som si dal najblizsiu dedinu za nasim mestom. pri zchadzani z dialnice sa mi zobrazilo toto.

2,5 km od miesta odbocenia z dialnice:

Obrázek

1,1 km od miesta odbocenia, sa mi zobrazil tento obrazok a zostal do doby kym som nezisiel z dialnice.

Obrázek
Naposledy upravil(a) shimie dne úte čer 30, 2009 8:43 pm, celkem upraveno 1 x.
iPhone X black - 64GB
iPhone 6 - 64GB
iPad Air - 16GB
iMac 27" 3.2GHz

dawe73
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 538
Registrován: pon pro 24, 2007 1:06 pm

Re: NAVIGON - navigácia [AppStore]

Příspěvek od dawe73 »

I mě se real view zobrazuje. Testováno na asi 5-ti sjezdech na D1 (Praha východ, Měřín, Brno západ, Brno střed) a D2 (Hustopeče). Jak popisuje shimie, cca 1km před sjezdem z dálnice.

havran66
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 300
Registrován: stř čer 17, 2009 10:59 am

Re: NAVIGON - navigácia [AppStore]

Příspěvek od havran66 »

Mně se ty náhledy zatím nezobrazily. Jezdil jsem ale jenom v Praze a po R10. Na několika místech včetně Liberce jsem sjel a nic. Zajímavý je, že v navigaci je i hodně polních a lesních cest, což mě docela překvapilo. Signál chytá dobře a tady na chalupě i v uzavřený místnosti. Chvíli to sice trvá, ale jak ho chytne, tak ho nepustí. :)
¨
PS. Je 1.7. a Navigon stojí pořád 105 CHF.

dodo_mt
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 3013
Registrován: sob čer 28, 2008 2:44 pm

Re: NAVIGON - navigácia [AppStore]

Příspěvek od dodo_mt »

havran66: nemoze to byt tym ze este nemaju spravene vsetky zjazdy v mapach? :?

dodo
Apple iPhone 5 32GB White | iOS 8.1 - no JB | Orange
Apple iPad 32GB Wifi White
Apple Mac Mini i5 2.5GHz | Mind 2011 | SSD Crucial M4 128GB + HDD 500GB | Fusion Drive | 16GB Ram
Apple Keyboard (Wireless)
Apple Magic Mouse

Apple MacBook 13" | 2008 - dead

Pifík
Host
Host
Příspěvky: 113
Registrován: ned srp 24, 2008 4:51 pm

Re: NAVIGON - navigácia [AppStore]

Příspěvek od Pifík »

Nikde jsem nečetl, že má ten update být zrovna dnes. Na twitteru navigonu je pouze informace, že update jistě bude, ale nepíšou kdy. Na App Store je stále úváděcí cena, což znamená že minimálně update ceny ještě během dneska proběhne.
Obrázek iPhone 5c 16GB
Obrázek iPad (3rd gen.) 32GB
Obrázek Apple TV (3rd gen.)
Obrázek Mac mini 2009 2.26GHz 4GB RAM 64GB SSD

havran66
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 300
Registrován: stř čer 17, 2009 10:59 am

Re: NAVIGON - navigácia [AppStore]

Příspěvek od havran66 »

Dodo_mt:To určitě. Tohle je ke všemu "jen" rychlostní silnice. Spíš jsem to dal jako informaci, že na této komunikaci to nefunguje. Škoda.

lapi

Re: NAVIGON - navigácia [AppStore]

Příspěvek od lapi »

AHOJ VSEM
mam dotaz jde nahrat cestinu do Navigonu aniz bych musel mit JB ?
rozbalil jsem Navigon dle navodu a prehral ten soubor ale nevim jak to mam dat zpet do slozky itunes a do formatu IPA .
Prosim o radu a neukamenujte mne pokud jsem trupka :cry: ale nechci nic zkazit.
Dík

beedee

Re: NAVIGON - navigácia [AppStore]

Příspěvek od beedee »

Myslim, ze sa tu niekde na zaciatku vlakna riesilo, ze sa neda pridat viac ako jeden prejazdovy bod. Zacal som sa s tym len pred chvilkou hrat a uplne jednoducho ide pridavat viac prejazdovych bodov cez options->add interim destination.

Inak zatial app bezi spolahlivo, prostredie prehladne a nenachadzam nic co by mi na Navigone nevyhovovalo. Super! :D mozno nie som narocny... ale mam uz Garmin Nuvi 760, takze som zvyknuty na istu kvalitu a Navigon zatial nesklamal. Aj garmin ma svoje muchy :wink:

EDIT:
lapi píše:AHOJ VSEM
mam dotaz jde nahrat cestinu do Navigonu aniz bych musel mit JB ?
rozbalil jsem Navigon dle navodu a prehral ten soubor ale nevim jak to mam dat zpet do slozky itunes a do formatu IPA .
Prosim o radu a neukamenujte mne pokud jsem trupka :cry: ale nechci nic zkazit.
Dík


Easy. No znovu to zbal a premenuj na priponu [zakázáno], hod do itunes a sync...
Naposledy upravil(a) beedee dne stř črc 01, 2009 10:34 am, celkem upraveno 1 x.

Golf
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 1567
Registrován: sob bře 21, 2009 10:47 pm

Re: NAVIGON - navigácia [AppStore]

Příspěvek od Golf »

Jenom doplním, že to ""Add interim destination" jde jenom když dám "Start Navigation", (v "Show maps" a potom "Options" tato nabídka není) potom je tato nabídka v "Options", dříve jí tam budete marně hledat...
Lidstvo vyhyne na vlastní blbost. Příspěvky některých uživatelů na (nejen) tomto fóru jsou toho jasným důkazem...

iPhone 13 Pro Max
MBA 2014 13" i5 8GB RAM
iPad Air 3 64GB LTE
Powerbeats Pro
Apple TV 2G + 4G
AW5 44
Mac mini 2021

cernakus
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 281
Registrován: pát dub 11, 2008 8:16 pm

Re: NAVIGON - navigácia [AppStore]

Příspěvek od cernakus »

Takova zajimavost, na UK appstore je navigon za 55 liber, coz je o jarku 15 eur lacinejsi nez eurova cena. Taky maji jen UK edition za 38 liber. Ceny, se navzdory proklamacim zatim nehly.

Siso2

Re: NAVIGON - navigácia [AppStore]

Příspěvek od Siso2 »

Zdar páni. Mne fahčí Navigon dobre. Akurát mám problémy že mi ukazuje zlú ulicu alebo cestu. Idem po Nitrianskej a ukazuje Gogoľovú atď. Ani jedna nie je správna. Máte stým problém?

shimie
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 368
Registrován: pon bře 17, 2008 8:15 pm

Re: NAVIGON - navigácia [AppStore]

Příspěvek od shimie »

Ano niekedy to pise zlu ulicu, ale robi mi to aj klasicka navigacia tomtom.
Inac mi to vobec nevadi, nezalezi mi na uliciach, hlave ze sa dostanem presne do ciela.
iPhone X black - 64GB
iPhone 6 - 64GB
iPad Air - 16GB
iMac 27" 3.2GHz

Odpovědět