iMessage - jak vam funguje?

Pravidla fóra
V tejto sekcií uverejňujte informácie o zaujímavých aplikáciách. Váš príspevok by mal obsahovať názov aplikácie, popis, screenshoty či video a zdroj. Pred otvorením novej témy si overte vyhľadaním už existujúce vlákno o aplikácií, o ktorej chcete diskutovať.
Odpovědět
sharkee
iPhone expert
iPhone expert
Příspěvky: 1876
Registrován: pát lis 25, 2011 11:19 am

Re: iMessage - jak vam funguje?

Příspěvek od sharkee »

A ma oba to číslo přiřazené k iMessage a ne jen treba email?
sharkee
iPhone11Pro + iPAD2018/iPad mini2WiFi + MBP2018TB + MBA2014 + aTV4 + BeatsSOLO3WL + AirPods2019WC

Clon
iPhonefil
iPhonefil
Příspěvky: 2782
Registrován: stř črc 11, 2012 4:29 pm

Re: iMessage - jak vam funguje?

Příspěvek od Clon »

Popravde vubec netusim o cem je rec (jako zmenila jsem si jeji cislo na iPhone), nebo co znamena "cislo prirazene k iMessage" - to se snad nekde da udelat?
Podivej se do Nastaveni / zpravy / iMessage - jestli jsou zapnute. A pod tim je Odesilani a prijem - jestli tam ma sve cislo.
A obe dve samozrejme musite byt v ten moment posilani zprav on-line. Bud pres wifi nebo pres mobilni data.
iPhone X iOS 13.3, iPad Pro 11" iOS 13.3, ATV 4
(+ starsi kousky iPad 3 (NEW) 64 GB + cellular, iOS 7.1.1 + JB Pangu China, iPhone 5 64 GB, iOS 9.3.3 NO JB, iPad Air + Cellular 128 GB, iOS 9.3.3 NO JB)

sharkee
iPhone expert
iPhone expert
Příspěvky: 1876
Registrován: pát lis 25, 2011 11:19 am

Re: iMessage - jak vam funguje?

Příspěvek od sharkee »

Ano, je přiřadit k čemu se iMessage váže, k emailu, nebo telefonního číslu. Já měl nejprve iPad a tak jsem měl iMessage jen k emailu a ne číslu mobilu
sharkee
iPhone11Pro + iPAD2018/iPad mini2WiFi + MBP2018TB + MBA2014 + aTV4 + BeatsSOLO3WL + AirPods2019WC

Clon
iPhonefil
iPhonefil
Příspěvky: 2782
Registrován: stř črc 11, 2012 4:29 pm

Re: iMessage - jak vam funguje?

Příspěvek od Clon »

Těžko, dost těžko se tvé věty čtou :-(
Po několikanásobném přečtení jsem pochopil, že mluvíš o tom samém jako já v předchozím příspěvku.
Možná by jsi mohl vzít do úvahu, že "innie" položila svůj první dotaz, předpokládám tedy, že se kdoví jak neorientuje. A tvou větu jsem opravdu nepochopil ani já, natož ona. Takže by jsi asi mohl psát tak, aby tě i někdo pochopil (tedy hlavně tazatel). Předpokládám že jsi Čech a že jsi absolvoval minimálně základní školu. Zkus si to prosím tě po sobě napřed přečíst, než to odešleš. Nebo to po odeslání edituj.
A mimochodem - iMessage chodí i na e-mail (např. na iPad) - jak nakonec píšeš i sám ve svém dalším příspěvku, takže v podstatě zase nechápu, co přesně jsi ve své první odpovědi chtěl říct. Čeština je natolik bohatá, že odpovědět začátečníkovi půl řádkem asi nebude dost. Dokonce ani mě to nebylo dost.
iPhone X iOS 13.3, iPad Pro 11" iOS 13.3, ATV 4
(+ starsi kousky iPad 3 (NEW) 64 GB + cellular, iOS 7.1.1 + JB Pangu China, iPhone 5 64 GB, iOS 9.3.3 NO JB, iPad Air + Cellular 128 GB, iOS 9.3.3 NO JB)

sharkee
iPhone expert
iPhone expert
Příspěvky: 1876
Registrován: pát lis 25, 2011 11:19 am

iMessage - jak vam funguje?

Příspěvek od sharkee »

Možná je ten problém s chápáním jen u Tebe. Tuto možnost jsi evidentně nezvážil. Problém může být ten, že když je svázán jen s emailem, nebo i s emailem a to na dvou zařízeních, pak dorazí klidně na iPad připojený na WiFi, ale nedorazí na mobil, který není momentálně na datech. Dle popisu to bude problém s parováním oněch účtů. Už jen popis "z mobilu na iPhone" je divný.

PS: trolli osobní invektivy si nech do hospody. Děkuji.
sharkee
iPhone11Pro + iPAD2018/iPad mini2WiFi + MBP2018TB + MBA2014 + aTV4 + BeatsSOLO3WL + AirPods2019WC

jennydrums
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 342
Registrován: úte říj 27, 2009 12:33 pm

Re: iMessage - jak vam funguje?

Příspěvek od jennydrums »

Nevím jestli to tady někde na foru už nepadlo, resp. předpokládám, že to je funkce o které každý ví, ale já na ni narazil čirou náhoudou. O co jde:

- iMessage, otevřená konverzace, dám telefon k uchu, mluvím a automaticky se nahraje audio odpověď. Následně záznam, buďto odešlu a nebo smažu.

Nějak mi tahle funkcionalita úplně unikla. Jsem jediný? :)

Clon
iPhonefil
iPhonefil
Příspěvky: 2782
Registrován: stř črc 11, 2012 4:29 pm

Re: iMessage - jak vam funguje?

Příspěvek od Clon »

Tak tohle taky slysim (ctu) prvne. A funguje to?
iPhone X iOS 13.3, iPad Pro 11" iOS 13.3, ATV 4
(+ starsi kousky iPad 3 (NEW) 64 GB + cellular, iOS 7.1.1 + JB Pangu China, iPhone 5 64 GB, iOS 9.3.3 NO JB, iPad Air + Cellular 128 GB, iOS 9.3.3 NO JB)

mirmo80
iPhonefil
iPhonefil
Příspěvky: 3502
Registrován: stř srp 08, 2012 1:00 pm

Re: iMessage - jak vam funguje?

Příspěvek od mirmo80 »

Jj, funkcia sa povoluje/zakazuje priamo v nastaveniach iM.
iPhony, iPady, AirPods, AW SE 40/44, ATV 4K (1. gen), MacBook Air (M1, 2020), AirTag. SW väčšinou aktuálny.

Uživatelský avatar
rony
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 19653
Registrován: pát pro 14, 2007 12:37 am

Re: iMessage - jak vam funguje?

Příspěvek od rony »

dik za tip, paci sa mi to
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mac mini  iPhone  4  5S  X  13 Pro  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods

sharkee
iPhone expert
iPhone expert
Příspěvky: 1876
Registrován: pát lis 25, 2011 11:19 am

iMessage - jak vam funguje?

Příspěvek od sharkee »

Tak ona je ostatně ikona mikrofonu vpravo od okna kde se píše zpráva a funguje jako hlasová pošta
sharkee
iPhone11Pro + iPAD2018/iPad mini2WiFi + MBP2018TB + MBA2014 + aTV4 + BeatsSOLO3WL + AirPods2019WC

lions_coach
Host
Host
Příspěvky: 1
Registrován: stř srp 12, 2015 4:44 pm

iMessage

Příspěvek od lions_coach »

Zdravím, mám nově svůj první iPhone 4S, koupil jsem ho jako použitý, ale neblokovaný. Vše funguje jak má, krom iMessage a FaceTime.. V AppleID mám číslo zadáno takto: Kód země 203 a své tel. číslo, v nastavení iPhonu mám obojí aktivní (žádné čekání na aktivaci a podobně), u tel. čísla je fajfka a je zašedlé, u e-mailu je také fajfka a je černé, takže by podle mě mělo být vše v pořádku. Zkoušel jsem mazat kontakty, mazat zprávy, aktivovat, deaktivovat, zapínat, vypínat, čekal jsem 24 hodin, jestli to není jen se zpožděním, ale bohužel vždy, když píšu na zařízení s iMessage, píše to normální zelenou zprávu.

Netušíte někdo, co s tím?

Díky za odpovědi.
Naposledy upravil(a) iTukan dne stř srp 12, 2015 8:24 pm, celkem upraveno 1 x.
Důvod: sloučeno sem...

Tony1
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 3132
Registrován: sob črc 12, 2008 6:18 pm

Re: iMessage - jak vam funguje?

Příspěvek od Tony1 »

Nevím co tam máš za kód země ale formát čísla by měl být
Apple ID Bla Bla

Pro zastižení jste na čísle
+420 602 000 111
abcd@blabla.cz

Toť vše navíc číslo se ti do okénka zkopírujte samo když máš vloženou sim kterou používáš běžně v telefonu. Pozor zapnout data nebo iPhone připojit k wifi.
Noťas, TOSHIBA, Macbook Pro
iPhone 6s space grey 16GB, Apple Store, UK
Operátor T-Mobile, Telefonika O2, Vodafone

Tonda512
Host
Host
Příspěvky: 102
Registrován: sob dub 19, 2014 12:49 pm

Re: iMessage - jak vam funguje?

Příspěvek od Tonda512 »

Prosím o radu.

S přítelkyní mi iMessega fungují normálně. Ale s kamarádem nikoliv. Na jeden čas odjel na Sovensko, tak měl vyplá data a posílali jsme si tedy SMS. A o d té doby co se vrátil, tak to nefunguje. Nastavení obou zařízení je stejné jako před odjezdem, jen iMessage nefungují. Zde jsem našel radu, že mám smazat všechny zprávy, co jsme si poslali jako SMS.
To jsem udělal a hle, při psaní nové zprávy už jsem měl tlačítko "Odeslat" modré. Myslel jsem, že je vyhráno. Ale při pokusu o odeslání zprávy se mi zobrazí ihned "Nedoručeno". Zkusil jsem tedy smazat celou konverzaci s kamarádem, ale při začátku nové už mi ta zase nabízí zelené tlačítko(tedy jako SMS).

Aktivaci a deaktivaci jsem zkoušel, reset síťových nastavení také.

jeenik
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 1123
Registrován: ned úno 08, 2009 5:20 am

Re: iMessage - jak vam funguje?

Příspěvek od jeenik »

A nebude problém u něj?

Aparat
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 256
Registrován: stř srp 19, 2009 2:32 pm

Re: iMessage - jak vam funguje?

Příspěvek od Aparat »

Nevite, jak si mam aktivovat imessage ? Strcil jsem si do iP sluzebni simkartu, na ktery mam zakazany odchozi sms do zahranici.. Lze to vubec nejak aktivovat bez odeslani sms do zahranici ?

sharkee
iPhone expert
iPhone expert
Příspěvky: 1876
Registrován: pát lis 25, 2011 11:19 am

Re: iMessage - jak vam funguje?

Příspěvek od sharkee »

Zkus dát iMessage k emailu a ne k tel číslu
sharkee
iPhone11Pro + iPAD2018/iPad mini2WiFi + MBP2018TB + MBA2014 + aTV4 + BeatsSOLO3WL + AirPods2019WC

Aparat
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 256
Registrován: stř srp 19, 2009 2:32 pm

Re: iMessage - jak vam funguje?

Příspěvek od Aparat »

Tak to mam, to je v pohode.. Ale nevim, kdyz mi druha strana posle zpravu (nema muj email), tak jestli to dorazi jako iMessage nebo normalni sms.

Metalgirl
Moderatorka fóra
Moderatorka fóra
Příspěvky: 12973
Registrován: pon úno 15, 2010 8:17 pm

Re: iMessage - jak vam funguje?

Příspěvek od Metalgirl »

Nevšimli jste si teď poslední dobou takové věci, že když jeden z lidí, který má aktivované imessage, není připojený k internetu, tak se vám neukazuje konverzace zelená tedy jako sms a je stále modrá tedy jako imessage? Zjistila jsem to včera, kde to blbne mezi zařízeními na nových iOS 9. U jednoho člověka, který má stařičký iPhone 3GS s iOS 6.1.6, tak tam to funguje správně. U toho iOS 6.1.6 jakmile je jeden z nás odpojený z internetu, odesílám SMSky. Ale mezi zařízeními s iOS 9 to nefunguje správně. Totálně nevím, co s tím? Už jsme zkoušeli všechno, odhlásit imessage, facetime, dokonce iCloud, reset nastavení sítě. Znovu se přihlásit na zařízení do všeho a pořád to blbne. Předpokládám tímto, že bude bordel někde v novém iOS 9, který neumí rozeznat, jestli se má jednat o SMS nebo iMessage konverzaci.
Jsme rádi, že dodržujete PRAVIDLA fóra. Jsi zde nový? PAK ZAČNI ZDE.

Tony1
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 3132
Registrován: sob črc 12, 2008 6:18 pm

Re: iMessage - jak vam funguje?

Příspěvek od Tony1 »

Zkus ještě přehodit sim kartu za nějakou jinou, potvrď u ní iMessage, a pak vrať svou a znovu potvrď iMessage.
Noťas, TOSHIBA, Macbook Pro
iPhone 6s space grey 16GB, Apple Store, UK
Operátor T-Mobile, Telefonika O2, Vodafone

Sajfi
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 141
Registrován: pon pro 03, 2012 5:38 pm

Re: iMessage - jak vam funguje?

Příspěvek od Sajfi »

Měl bych jeden dotaz iMessage a FaceTime. Kdysi jsem si s těmito službami propojil i služební email. Teď bych ho chtěl "odpojit", ale nějak se mi nedaří. I když ho v telefonu odstraním a napíše mi to, že nepůjde používat na žádném zařízení, tak po odhlášení a přihlášení k iMessage se tam ten email zase automaticky doplní. Lze ho nějak odstranit trvale? (tj. zobrazení emailů asociovaných pro iMessage pro dané Apple ID)
iPhone 8 64 GB Space Gray
iPad mini II WiFi 32 GB Space Gray
Apple TV 4K

Jadro
iPhoneHolik
iPhoneHolik
Příspěvky: 2350
Registrován: pát bře 30, 2012 5:37 pm

Re: iMessage - jak vam funguje?

Příspěvek od Jadro »

Vsak zobrazeny tam bude (pokud ho mas u sveho kontaktu). Jen nesmi byt zaskrtly v Nastaveni zprav iMessage. Pripadne ho zkusit smazat od sveho Kontaktu

Sajfi
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 141
Registrován: pon pro 03, 2012 5:38 pm

Re: iMessage - jak vam funguje?

Příspěvek od Sajfi »

u kontaktu už to nemám ... Ty emaily si to stáhne samo po zadání Apple ID při přihlášení ... Tudíž to "někde" je přiřazené ... Ne, že by se s tím nedalo žít, ale stejně by mě zajímalo, jestli to někde vymazat jde ...
iPhone 8 64 GB Space Gray
iPad mini II WiFi 32 GB Space Gray
Apple TV 4K

Jadro
iPhoneHolik
iPhoneHolik
Příspěvky: 2350
Registrován: pát bře 30, 2012 5:37 pm

Re: iMessage - jak vam funguje?

Příspěvek od Jadro »

A co Nastaveni - Zpravy - Odesilani a prijem - u te adresy tapnout na to "i" v krouzku, co je u ni v radku vpravo - Odstranit tento email ;-)

Sajfi
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 141
Registrován: pon pro 03, 2012 5:38 pm

Re: iMessage - jak vam funguje?

Příspěvek od Sajfi »

To jsem samozřejmě zkusil jako první ... :-) Ale je to dočasné. Po odhlášení a znovupřihlášení se nechtěný email stáhne zase ...
iPhone 8 64 GB Space Gray
iPad mini II WiFi 32 GB Space Gray
Apple TV 4K

mirmo80
iPhonefil
iPhonefil
Příspěvky: 3502
Registrován: stř srp 08, 2012 1:00 pm

Re: iMessage - jak vam funguje?

Příspěvek od mirmo80 »

Asi by som skusil uplny restart IM. Tzn. vsetko odhlasit, deaktivovat sluzbu, vybrat sim kartu, trosku pockat a potom vsetko nastavit spat.
iPhony, iPady, AirPods, AW SE 40/44, ATV 4K (1. gen), MacBook Air (M1, 2020), AirTag. SW väčšinou aktuálny.

jennydrums
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 342
Registrován: úte říj 27, 2009 12:33 pm

Re: iMessage - jak vam funguje?

Příspěvek od jennydrums »

Narazil jsem na změnu u imessage, asi po updatu na novější iOS. U odeslané zprávy se dalo klikem vyvolat nabídka, kde byly možnosti jako "předčítat", "odeslat jako textovou zprávu". Právě možnost odeslat jako sms mi teď jaksi chybí, protože tahle funkce, kdy když je druhá strana mimo data tak telefon odešle jako textovku, nebyla vždy úplně spolehlivá. Proto jsem tuhle možnost manuálního odeslání v případě, že jsem věděl, že druhá strana je "offline", využíval.

Není to někde skryté? :)

Onygzzer
patron iPhone.cz
patron iPhone.cz
Příspěvky: 546
Registrován: sob led 10, 2009 3:48 pm

Re: iMessage - jak vam funguje?

Příspěvek od Onygzzer »

Čus. Pořídil jsem si nový iPhone7 a svůj starý sem dal ženě místo jejího starého iP4S. Potýkám se ale s problémem, který nejsem schopen vyřešit. Když jsem v práci, a nemám zde signál, zapínám si režim letadlo. Po zapnutí mi ale od ženy chodí sms zdvojeně - jednou jako sms, a jednou jako imessage. Nastaveno mám na obou telefonech tak jako vždy v minulosti, tzn. posílat z čísla a ne z mailu, a aktivní volbu “při nedostupnosti imessage poslat jako sms”. Zkoušel jsem i smazat to 4S z jejího Cloudu, jestli by toto nemohlo dělat neplechu, ale nepomohlo. Nenapadá vás někoho jak to pořešit? V minulosti nikdy nebyl problém.
Historie: iP2G, iP3G, iP3GS, iP4, iP5, iP7.....

iTukan
Moderator fóra
Moderator fóra
Příspěvky: 3021
Registrován: sob úno 07, 2009 5:54 pm

Re: iMessage - jak vam funguje?

Příspěvek od iTukan »

Odpověď jsi napsal sám, vypni “při nedostupnosti imessage poslat jako sms”. Když jsi v režimu letadlo (nedostupný), dojde k pokusu o doručení imessage, to si iOS zkotroluje přes servery jestli došla. Nedojde-li, pošle telefon SMS, ale doručení už si nemá jak zkontrolovat, zda dorazila. Po návratu na signál operátor doručí SMS a applí servery doručí imessage, které nejspíše někde zůstanou ve frontě. Chybu bych viděl na straně jablečných serverů, že nezrušily odesílání imessage. SMS od operátora již zrušit nelze.
 MBPR 16"  iPhone 11 Pro  iPad Pro 11"  iPad Mini 2 4G  ATV 4K  Withings SmarScan

Onygzzer
patron iPhone.cz
patron iPhone.cz
Příspěvky: 546
Registrován: sob led 10, 2009 3:48 pm

Re: iMessage - jak vam funguje?

Příspěvek od Onygzzer »

No ale já to chci mít aktivní. Nikdy nebyl problém. Jakmile odesílací telefon, nebo příjmací neměl data, zpráva se odeslala jako sms a všechno proběhlo korektně. Zádrhel je prostě v tom jak píšeš - "Chybu bych viděl na straně jablečných serverů, že nezrušily odesílání imessage". Toto ale vždy předtím fungovalo tak jak má.
Historie: iP2G, iP3G, iP3GS, iP4, iP5, iP7.....

jennydrums
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 342
Registrován: úte říj 27, 2009 12:33 pm

Re: iMessage - jak vam funguje?

Příspěvek od jennydrums »

Já a mé blízké okolí se momentálně potýkáme se situacemi, kdy odpovědi na mé zprávy se řadí před mou zprávu s dotazem.

Je to nějaký známý problém?

sharkee
iPhone expert
iPhone expert
Příspěvky: 1876
Registrován: pát lis 25, 2011 11:19 am

Re: iMessage - jak vam funguje?

Příspěvek od sharkee »

ano, je to bug v iOS, aktualizujte
sharkee
iPhone11Pro + iPAD2018/iPad mini2WiFi + MBP2018TB + MBA2014 + aTV4 + BeatsSOLO3WL + AirPods2019WC

Kony.cz
Senior uživatel
Senior uživatel
Příspěvky: 926
Registrován: pát črc 17, 2009 2:01 pm

Re: iMessage - jak vam funguje?

Příspěvek od Kony.cz »

aktualizace nepomuze. Je to ve vetsine pripadech problem s SE iPone. Manzelka ma problem i po posledni aktualizaci
[*]iPad 2 Wi-Fi 16 GB Black JB
[*]iPhone SE 16 GB Gold
[*]iPhone 6 16 GB White
[*]iPhone X 64 GB Black

DD_
iPhone expert
iPhone expert
Příspěvky: 1321
Registrován: čtv srp 12, 2010 12:48 pm

Re: iMessage - jak vam funguje?

Příspěvek od DD_ »

Mam stejnej problem na iPhone 7 a ani 11.2.5, ktera to mela resit, to nevyresila. Tedka instaluju 11.2.6 - ale ta podle vseho resi jen problem s padem aplikaci pri zobrazeni Telugu znaku.
---
iPhone 7
iPad Mini Retina / iPad Pro 9.7" + Apple Pencil
Macbook Pro 13" 2017
iMac 21.5" late 2012
Apple Watch 3 Sport 42mm

Odpovědět