Avidemux vs. iTunes 8.0

Odpovědět
vbruno
iPhone expert
iPhone expert
Příspěvky: 1145
Registrován: stř čer 11, 2008 7:52 am

Avidemux vs. iTunes 8.0

Příspěvek od vbruno »

Vyzkousel jste uz nekdo, jestli s novymi iTunes 8.0 jde prehrat i obraz v mpeg4 prekonvertovany z AvideMux?
::: iPhone 5S 16GB Space Grey :: iPad 2 32GB 3G :: MacBook Pro 13'' 2011 :: Apple TV 3 :::

N3o21
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 346
Registrován: stř čer 25, 2008 1:28 pm

Re: Avidemux vs. iTunes 8.0

Příspěvek od N3o21 »

Na konverzi používám jiný soft...
Nicméně, nezálezí na konverzním softu, ale formátu, do kterého. iTunes bere mám dojem Mpeg-4 H.264 a QuickTimeVideo. A ještě pár dalších... Víceméně různé variace MPEG-4, kromě WMV, DivX a XviD (vzalo mi to i to co sem ve složce s filmy neměl v H.264).

Nicméně iPhone a iPody přehrají jen MPEG-4 H.264.
Protože ten je nejméně náročný na dekompresy a optimalizován na mobilní zařízení. Takže Apple zvolilo, že mobilní přístroje budou přehrávat jen tenhle (je to čistě logické).

vbruno
iPhone expert
iPhone expert
Příspěvky: 1145
Registrován: stř čer 11, 2008 7:52 am

Re: Avidemux vs. iTunes 8.0

Příspěvek od vbruno »

Diky za odpoved !
::: iPhone 5S 16GB Space Grey :: iPad 2 32GB 3G :: MacBook Pro 13'' 2011 :: Apple TV 3 :::

pajcer
iPhone expert
iPhone expert
Příspěvky: 656
Registrován: úte dub 08, 2008 9:47 am

Re: Avidemux vs. iTunes 8.0

Příspěvek od pajcer »

no mne videa z Avidemux po vacsine sli v kazdom iTunes bez obrazu - ALE iPhone ich vedel prehrat, teda az do FW 2.x...
nástroj: iPhone 6 & iPad air 64GB no jb iOS 10

LukiX

Re: Avidemux vs. iTunes 8.0

Příspěvek od LukiX »

Ahoj!
Podle mě je to celkem důlržitý postřeh. Ono opravdu s iTunes 8.0 videa kódované AviDemuxem přehrávat nejdou, dokonce některé se mně nepodařilo ani přidat. Autoři AviDemuxu oponují tím, že je to v chybné implementaci H264 do quicktimu. viz:
http://avidemux.org/admForum/viewtopic.php?pid=18588
http://eugenia.gnomefiles.org/2008/01/03/the-avidemux-failure/

Po přečtení pár článků bych tomu i věřil.
Nicméně je fakt, že videa, která jsem překonvertoval AviDemuxem se mi v iPhonu na začátku vždy jako by sekla a musel jsem je ručně posunout v před a zase vzad a poté bylo přehávání již OK. Na dpopručení někoho zde na fóru jsem vyzkoušel MediaCoder iPhone Edition a vypadá slibně.

Odpovědět