Dvě zvukové stopy v .m4v nebo mp4?

Odpovědět
rampa.mekkvak

Dvě zvukové stopy v .m4v nebo mp4?

Příspěvek od rampa.mekkvak »

různě sem pročítal návody zde uvedené a nikde sem teď nemoh najít, zda je možný mít dvě audia v m4včku nebo mp4ce... v iphone je možnost zapínat titule a myslím i přepínat zvuky, jen nevim, kerej program to umožňuje? nevíte... na ttulky je třeba muxo...

ls8
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 11456
Registrován: pát črc 11, 2008 6:52 pm

Re: Dvě zvukové stopy v .m4v nebo mp4?

Příspěvek od ls8 »

Dve zvukove stopy kontejner m4v umi, ale iPhone stejne jako QuickTime (potazmo FrontRow i iTunes) umi zpracovat pouze prvni stopu.
iPhone XS 64GB | MacMini 2018 | MacBook Pro 15 2013

Diablo

Re: Dvě zvukové stopy v .m4v nebo mp4?

Příspěvek od Diablo »

Jedna z veci ktera me opravdu vadi .... a to prave ta nemoznost prepinat mezi tema zvukovejma stopama normalne do .Mp4 ty 2 zvukovy stopy prevedu ale iTunes / iPhone opravdu prehraje pouze jen jednu :( , jestli je nejaka moznost jakm to prepinat tak o ni nevim a pochybuji ze nejaka existuje alespon zatim teda.

vbruno
iPhone expert
iPhone expert
Příspěvky: 1145
Registrován: stř čer 11, 2008 7:52 am

Re: Dvě zvukové stopy v .m4v nebo mp4?

Příspěvek od vbruno »

Bojuju cely den s tim, ze chci prevest do iphone video, co ma 2 audio stopy. Vsechny programy mi ho v pocitaci prehravaji cesky, ale po prekonvertovani ho mam v iphone anglicky. Zkusil jsem Avidemux (nefunguje mi obraz videa), pak MPEG4 Direct Maker (ten mi obcas zresetuje pocitac), Xilisoft iPhone Vide Converter, Media Coder iPhone Edition, no proste vsechno a nikde nevidim nastaveni, kterou stopu chci vlastne zkonvertovat.

Nebo existuje moznost, ze sam iphone umi tyto stopy prepinat? ja jsem nic takoveho nenasel. Diky za radu.
::: iPhone 5S 16GB Space Grey :: iPad 2 32GB 3G :: MacBook Pro 13'' 2011 :: Apple TV 3 :::

pe.kova
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 1935
Registrován: sob lis 24, 2007 10:29 am

Re: Dvě zvukové stopy v .m4v nebo mp4?

Příspěvek od pe.kova »

Pokud se chcete zbavit anglické stopy, či nějaké jiné stahněte si VirtualDUbMod. musíte mít však video např. v .avi nebo nějakém jiném podporovaném formátu. Mp4 nepodporuje!

1. Obrázek

Vyberete video. File/Open video file...

2. Obrázek

Pak ve složce video Video , zaškrtnete Direct stream copy

3. Obrázek

Následně ve složce Stream vyberet Stream list

4. Obrázek

Vypnete potřebnou stopu stisknutím Disable a dáš OK

5. Obrázek

Pak zkontrolujte zda-li jste vypli správnou stopu přehrátím videa, pokud jste se spletli varťte se a dejte Enable a vypněte druhou

Pak už jen File/Save As.. Vyberete místo a uložíte v .avi

6. Obrázek

A nyní již překonvertujte a hoďte do vašeho miláčka

Fotky jsou v odkaze, z důvodu jeiich velikosti, rozlaďovali by forum
O ničem jiném nevim
Pokud něco potřebujete, zkuste nejdříve použít funkci hledat 8).
iPhone 4 4ever (NOW Available)

vbruno
iPhone expert
iPhone expert
Příspěvky: 1145
Registrován: stř čer 11, 2008 7:52 am

Re: Dvě zvukové stopy v .m4v nebo mp4?

Příspěvek od vbruno »

Diky moc za obsahlou odpoved, ja VirtualDubMod samozrejme znam. Problem s nim nastava v situaci, kdy ma video tzv. VBT, to znamena Variable Bitrate, VirtualDubMod na to dokonce upozornuje. V tomto pripade mi video ani pri direct stream copy nejde spravne ulozit, protoze je rozjete video se zvukem. Kazdopadne to jdu pro jistotu vyzkouset znovu.

Jeste jednou diky!
::: iPhone 5S 16GB Space Grey :: iPad 2 32GB 3G :: MacBook Pro 13'' 2011 :: Apple TV 3 :::

Odpovědět