Proc neco jde a neco ne?

Odpovědět
saintjv
Host
Host
Příspěvky: 14
Registrován: stř pro 30, 2009 10:51 am

Proc neco jde a neco ne?

Příspěvek od saintjv »

AHoj lidi,
precetl jsem nekolik vlaken o konverzi videa. Vse fugovalo jak ma akorat ted mam maly problem. Pouzivam format factory. Provedl jsem konverzi u 4 pohadek. Vsechny jsem vlozil do iTunes a zaskrtnul sychronizovat. 2 filmy se do iPadu nakopcily a bezi ale ty dalsi 2 ne, pritom vse bylo stejnou metodou... Poardi mi nekdo co je spatne? Moc dekuji predem.

Clon
iPhonefil
iPhonefil
Příspěvky: 2782
Registrován: stř črc 11, 2012 4:29 pm

Re: Proc neco jde a neco ne?

Příspěvek od Clon »

Mozna mi zas nekdo rekne, ze jsem nemel odpovidat vubec. Ale popravde receno, o vetsine toho co pises - nemam vlastne ani páru. Ja nekonvertuji vubec. Nevidim zadny duvod a zabira to cas. A jak se znam, skladoval bych video originalni i konvertovane, takze by to zabiralo i misto. Na vsechno pouzivam prehravace nPlayer nebo Infuse Pro a zadne problemy nemam. Prehraji vsechno bez konverze.
Pokud mas nejaky konkretni duvod konvertovat - napis jej prosim.
iPhone X iOS 13.3, iPad Pro 11" iOS 13.3, ATV 4
(+ starsi kousky iPad 3 (NEW) 64 GB + cellular, iOS 7.1.1 + JB Pangu China, iPhone 5 64 GB, iOS 9.3.3 NO JB, iPad Air + Cellular 128 GB, iOS 9.3.3 NO JB)

Uživatelský avatar
rony
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 19653
Registrován: pát pro 14, 2007 12:37 am

Re: Proc neco jde a neco ne?

Příspěvek od rony »

neda sa odpovedat, tie 4 subory nevidime, nepovedal ziadne rozdiely, co kde vsade po nich patral. Ze povedal software, ktorym konvertuje vobec nepomoze.
Takze panboh vie na takyto dotaz vobec nejako reagovat.
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mac mini  iPhone  4  5S  X  13 Pro  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods

saintjv
Host
Host
Příspěvky: 14
Registrován: stř pro 30, 2009 10:51 am

Re: Proc neco jde a neco ne?

Příspěvek od saintjv »

Uplne tomu nerozumim. Zalezi na vstupnich formatech? Ja myslel ze jde o to co z toho konvertovaciho programu vystupuje, ze to je prece to co pak ma iTunes zbastit.
A proc konverzuji videa? Oni uz jdou avi a podobne soubory dat do knihovny? Mel jsem za to ze se to musi prevest na ty co aple umi prehrat.

Uživatelský avatar
rony
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 19653
Registrován: pát pro 14, 2007 12:37 am

Re: Proc neco jde a neco ne?

Příspěvek od rony »

ved to je to ze si nic konkretne nenapisal.

vstupne kodeky vystupne kodeky nastavenia rozmery videa kontaknery co v nich je kvanta informacii
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mac mini  iPhone  4  5S  X  13 Pro  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods

Clon
iPhonefil
iPhonefil
Příspěvky: 2782
Registrován: stř črc 11, 2012 4:29 pm

Re: Proc neco jde a neco ne?

Příspěvek od Clon »

Preferuješ jen a pouze knihovnu iTunes? Pak budeš muset konvertovat.
Infuse Pro má taky super knihovnu a žádné konvertování netřeba. Pro začátek by sis ji mohl aspoň načíst v AppStore.
Ale proti gustu - žádný dišputát.
iPhone X iOS 13.3, iPad Pro 11" iOS 13.3, ATV 4
(+ starsi kousky iPad 3 (NEW) 64 GB + cellular, iOS 7.1.1 + JB Pangu China, iPhone 5 64 GB, iOS 9.3.3 NO JB, iPad Air + Cellular 128 GB, iOS 9.3.3 NO JB)

mike-biker
Moderator fóra
Moderator fóra
Příspěvky: 3469
Registrován: ned říj 09, 2011 12:39 pm

Re: Proc neco jde a neco ne?

Příspěvek od mike-biker »

Stručně řečeno:
Filmy již jednou konvertované s kontejnery .avi, .mp4 atd., nemá moc smyslu zase převádět. Lepší je si koupit za pár babek výše uvedené, nebo např. AV Player. Ten přehraje skoro všechno.
Pokud máš jako zdroj např. Blue Ray, či DVD, pak samozřejmě je vhodné ripnout na velikost ca 2GB a do kontejneru m4v přímo pro iTunes a nativní přehrávač, nebo lze zase do libovolného, který přehraje výše uvedený.
iPhone 14 Pro 256GB Silver.
iPhone 12 Mini 64GB RED as reserved.
MacBook Pro 16" M1 Max 24-Core GPU, 32GB Memory, 1TB SSD

bedo.
Senior uživatel
Senior uživatel
Příspěvky: 704
Registrován: sob kvě 29, 2010 11:04 am

Re: Proc neco jde a neco ne?

Příspěvek od bedo. »

saintjv píše:Pouzivam format factory. Provedl jsem konverzi u 4 pohadek. Vsechny jsem vlozil do iTunes a zaskrtnul sychronizovat. 2 filmy se do iPadu nakopcily a bezi ale ty dalsi 2 ne, pritom vse bylo stejnou metodou...

používaš nejaké predvoľby určené priamo pre iPad? Principiálne by si mal dostať H.264 video a AAC zvuk a to celé zabalené do MP4 kontajnera, ale sú tam rôzne obmedzenia na profily a úrovne podľa výkonu HW prehrávača. Teda napr. iPad prehrá High@4.1, ale už nie High@5.1 video, pritom obidva sú H.264/MP4. Tie videá, ktoré iPad nevie prehrať, iTunes ani nekopíruje.

Skús sa pozrieť na tie súbory pomocou MediaInfo alebo VLC...

Odpovědět