Převod videa do iPhone zdarma a kvalitně - diskuze k článku

radekr
Host
Host
Příspěvky: 14
Registrován: ned led 06, 2008 2:10 am

Konverze videa na MacOS

Příspěvek od radekr »

Konverze z dvd - HandBrake - moznost zadani konverze primo pro iPhone, spousta nastaveni, vypaleni titulku atd.
Prevod jakehokoliv videosouboru vcetne zvuku (coz treba QuickTime ne vzdy zvladne) - iSquint. Je to konvertor videa pro iPod, takze pro iPhone v pohode taky.

Reyn
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 269
Registrován: čtv lis 29, 2007 5:50 pm

Příspěvek od Reyn »

prevadeni vetsiho poctu souboru v avidemuxu da celkem praci, vsechno se to musi rucne otevrit, znovu nastavit u vseho filtry (nebo nacist ulozenou skupinu filtru), zmenit cestu k titulkum a pridat do fronty...skoda ze to nejde nejak zautomatizovat

kvikvik
Host
Host
Příspěvky: 60
Registrován: pát pro 28, 2007 11:07 am

Příspěvek od kvikvik »

Reyn píše:prevadeni vetsiho poctu souboru v avidemuxu da celkem praci, vsechno se to musi rucne otevrit, znovu nastavit u vseho filtry (nebo nacist ulozenou skupinu filtru), zmenit cestu k titulkum a pridat do fronty...skoda ze to nejde nejak zautomatizovat


no jestli se bavime o prevodu videa avi->mp4, tak si to zautomatizovani nejak neumim predstavit. jestli chces mit slusny pomer kvalita/velikost (a prave u iphonu je ta velikost sakra dulezita), tak si s tim musis trochu pohrat. u avi mas ruzny pomery a velikosti stran (casto 1,85:1) musis to oriznout na pomer 3:2, jinak budes mit dole a nahore cerny pruh (ktery se da sice vyuzit na titulky, ale stejne je to skoda, je lepsi oriznout a ozelet okraje filmu), preskalovat, zvolit datovy tok, kvantizery a pocet prochudu v zavislosti na akcnosti filmu, dat si pozor na snimky v zavislosti na pal, ntsc (telecine, pulldown), sesynchronizovat titulky atd. jasne ze tohle za tebe udela nejake oneclick reseni, ale vysledek nemusi byt nejlepsi - soubor bude zbytecne treba velky nebo naopak nekoukatelny, nebo se ti mohou rozjet titulky, budo to kdovijak dlouho enkodovat atd. ja pouzivam mencoder (je sice starej, ale mam to pod kontrolou), rucne si vsechno nastavim a kontejner udelam pomoci mp4box, zas tak moc prace to neni. ale to je asi na delsi povidani.

hop
Host
Host
Příspěvky: 101
Registrován: stř lis 07, 2007 12:39 pm

Příspěvek od hop »

kvikvik píše:no jestli se bavime o prevodu videa avi->mp4, tak si to zautomatizovani nejak neumim predstavit. jestli chces mit slusny pomer kvalita/velikost (a prave u iphonu je ta velikost sakra dulezita), tak si s tim musis trochu pohrat. u avi mas ruzny pomery a velikosti stran (casto 1,85:1) musis to oriznout na pomer 3:2, jinak budes mit dole a nahore cerny pruh (ktery se da sice vyuzit na titulky, ale stejne je to skoda, je lepsi oriznout a ozelet okraje filmu), preskalovat, zvolit datovy tok, kvantizery a pocet prochudu v zavislosti na akcnosti filmu, dat si pozor na snimky v zavislosti na pal, ntsc (telecine, pulldown), sesynchronizovat titulky atd. jasne ze tohle za tebe udela nejake oneclick reseni, ale vysledek nemusi byt nejlepsi - soubor bude zbytecne treba velky nebo naopak nekoukatelny, nebo se ti mohou rozjet titulky, budo to kdovijak dlouho enkodovat atd. ja pouzivam mencoder (je sice starej, ale mam to pod kontrolou), rucne si vsechno nastavim a kontejner udelam pomoci mp4box, zas tak moc prace to neni. ale to je asi na delsi povidani.


Myslím, že by nebyl od věci návod, jestli budeš mít čas. Já sem zkoušel převod pomocí AVIDEMUX dle návodu na iphone.cz, ale mám jen zvuk bez obrazu (před tím zkoušeno i jiným postupem a výsledek stejný). Jedná se mi především o převod AVI s titulky, převod DVDček nebo videa bez titulků řeším "one-click" programem - jen si nastavím bitrate a oříznutí.

Julek
Administrator
Administrator
Příspěvky: 9848
Registrován: pát říj 12, 2007 9:32 pm

Příspěvek od Julek »

Také se přidávám k žádosti o návod, pořádných návodů není nikdy dost...


.

Respektujte pravidla, pak si u mě můžete stěžovat na moderátory.


Obrázek

kvikvik
Host
Host
Příspěvky: 60
Registrován: pát pro 28, 2007 11:07 am

Příspěvek od kvikvik »

Julek píše:Také se přidávám k žádosti o návod, pořádných návodů není nikdy dost...
.


navod mohu udelat, to neni nic tezkyho. ale uvedomil jsem si, ze to asi bude pro vetsinu lidi tady problem - jsou to command-line utility, navic nevim jestli se daji sehnat uz hotove binarky pro win a pripadne by je musel nekdo prelozit a to neni nic lehkyho - musi se stahnout nekolik opensource baliku a prelozit, takze jestli se do toho nekomu chce, navod mohu udelat. ale mozna ze jsou nekde hotove ty binarky, az budu mit chvilku, podivam se po nich.

Uživatelský avatar
rony
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 19658
Registrován: pát pro 14, 2007 12:37 am

Příspěvek od rony »

NEVADI aj commanlike maniakom postup hodne pomoze
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mac mini  iPhone  4  5S  X  13 Pro  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods

kvikvik
Host
Host
Příspěvky: 60
Registrován: pát pro 28, 2007 11:07 am

Příspěvek od kvikvik »

rony píše:NEVADI aj commanlike maniakom postup hodne pomoze


takze hruby navod v

http://kvikvik.webhosting.klfree.net/iphone/avi2mp4.txt

nazory a diskuze hrnte sem, jestli bude zajem


Nedávej zde na tomto fóru linky do code. Z iPhonu to nelze otvírat + při použití funce hledat je to také nefunkční. Julek

Moglum

Příspěvek od Moglum »

Sthnul jsem si aktualni verzi Avidemux a zkonvertoval video s pouzitim "rychleho" nastaveni pro iPod. Vysledny soubor bez problemu prehraju jak v media playeru, media playeru classic i QuickTime playeru. Problem je, ze kdyz ho pridam do iTunes, pridaji ho do library jako hudebni soubor a ne jako video. Nevite co s tim?

raziel628

Příspěvek od raziel628 »

asi blbá otázka máš tam koncovku mp4(jenom jednou mi to iTunes vzalo bez ní)

Moglum

Příspěvek od Moglum »

S mp4 to iTunes nevezmou vubec. S mpg nebo mpeg jako hudbu.

spachal_tmp
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 1444
Registrován: úte pro 11, 2007 4:54 pm

Příspěvek od spachal_tmp »

Zkus to jako m4v, viz. ten clanek :P ..

Moglum

Příspěvek od Moglum »

Asi sem prokletej :) Nastavil sem vsechno presne jak je v tom clanku rucne, dal jako koncovku m4v a vyledek je soubor ktery iTunes uspesne pridaji do knihovny jako video, ale prehravaji jen hudbu. Obraz neni :) Budu to zkouset, ale pokud mate nekdo nejakou zarucenou konfiguraci tak to ocenim. Kazdopadne diky za rad.

Uživatelský avatar
rony
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 19658
Registrován: pát pro 14, 2007 12:37 am

Příspěvek od rony »

Avidemux: ja mam balik kodekov CCCP takze treba vychadzat z toho.

v Avidemux otvorim video, z menu zvolim prednastavene hodnoty pre ipod, rozlisenie polovicne. Potom u zvuku zvolim AAC, pridam titulky ak je treba a idem na to.

Vysledny subor ukladam ako .mp4 a ten otvorim v iTunes. Pridam artwork, popisky. Zosynchronizujem. Testoval som to na IT Crowds a to mi ide.

Jedine je trosku podivne robenie hromadneho konvertovania v tomto programe, clovek to musi vazne pochopit ako to autor myslel.
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mac mini  iPhone  4  5S  X  13 Pro  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods

insoul
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 161
Registrován: ned led 20, 2008 2:13 pm

Příspěvek od insoul »

ahojte tak toto je moj first prispevok :) no ak by mal niekto zaujem ja som uz poskusal vela converterov ale tak najviac sa asi vyznamenal nidesoft iphone videoconverter ... kledne si ho mozte stiahnut trial z ich stranky... a ak sa bude pacit napisem sem licencne cislo aj meno ... vcera som si to zakupil a celkom sa mi to paci aj rychlostou aj velkostou suboru a kvalitou ... a hlavne ze video robi na celu obrazovku :) :D

http://www.nidesoft.com/iphone-video-converter.html


nedávej věci do code zde na tomto fóru. Julek
serial number tu určitě nezveřejňuj smažu to.

hop
Host
Host
Příspěvky: 101
Registrován: stř lis 07, 2007 12:39 pm

Příspěvek od hop »

OK, zásadní otázka - umí převádět DivX/XviD včetně titulků? Podle toho co jsem viděl na webu, tak zřejmě ne... Takových programů existují mraky, proto se tu řeší Avidemux, apod. kde lze nastavit i převod filmů s titulky (a tím právě nemyslím DVD).


pozn. moderatora: vies odstranovat zbytocne kvotovany text z tvojich odpovedi? Vies, ze je to zbytocne a otravne, pokial to, co kvotujes je tesne pred tvojou spravou? rony

watterman

Příspěvek od watterman »

Ja pouzivam "Media Coder iPhone Edition" ma to v sobe rovnou iphone profil, muzes si take vybrat kvalitu )mala, stredni...) muzes pridat k videu titulky, nastavit jejich font, proste me vyhovuje ve vsech smerech :) a kvalita vychazejiciho videa je skvela i na "stredni" ;)

hop
Host
Host
Příspěvky: 101
Registrován: stř lis 07, 2007 12:39 pm

Příspěvek od hop »

Díky moc za tip, funguje to perfektně. Škoda jen že převod trvá celkem dlouho ve srovnání s jinými programy (22 min. video převádělo 36 minut (P4 3GHz)). Ještě to pořádně otestuju a případně sem hodím postřehy a zkušenosti.

cemak
Host
Host
Příspěvky: 29
Registrován: pát lis 23, 2007 5:41 pm

Příspěvek od cemak »

Přesně tak, pro mě to nevychází nijak růžově, když převádím video dýl než na něj pak koukám. Ale kvalitka obrazu je víc než dobrá i na "Normal"

Uživatelský avatar
rony
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 19658
Registrován: pát pro 14, 2007 12:37 am

Příspěvek od rony »

skusal som ten Media Coder iPhone Edition

vyzera pekne avsak zdalo sa mi, ze je neuveritelne pomaly.
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mac mini  iPhone  4  5S  X  13 Pro  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods

hop
Host
Host
Příspěvky: 101
Registrován: stř lis 07, 2007 12:39 pm

Příspěvek od hop »

Jojo, je to tak, je pomalý, asi tak jako Handbreake... Ale pro mě je to zatím použitelný, bohužel s Avidemux mi jede jen zvuk a nemám moc čas testovat sady kodeků (Ale zkusím to ještě s CCP, když to tobě funguje). Zatím zůstanu u Media Coder a holt si hodím do dávky pár věcí vždycky přes noc.

kvikvik
Host
Host
Příspěvky: 60
Registrován: pát pro 28, 2007 11:07 am

Příspěvek od kvikvik »

rony píše:skusal som ten Media Coder iPhone Edition

vyzera pekne avsak zdalo sa mi, ze je neuveritelne pomaly.


jak pomaly? dej sem nejaky cisla (cas, originalni velikost a datovy tok), orientacne samozrejme. zajima me porovnani s tim mencoderem. dik

Uživatelský avatar
rony
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 19658
Registrován: pát pro 14, 2007 12:37 am

Příspěvek od rony »

zdalo sa mi, ze jeden diel The Big Bang Theory robil urcite dlhsie ako 1 1/2 hodiny, mozno viac.

Pritom cojaviem IT Crowd mozno o 1/3 dlhsie ako je dlzka dielu.

ps: nekomentujte vykon mojho PC lebo vas zmoderujem :-))))
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mac mini  iPhone  4  5S  X  13 Pro  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods

spachal_tmp
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 1444
Registrován: úte pro 11, 2007 4:54 pm

Příspěvek od spachal_tmp »

Mno, sice porad nevim proc resite alternativy (chapu pripad kdy avidemux z nejakeho duvodu neslape, ale i tak nebude problem v aplikaci, jako spise v kodekach), ale pokud se Rony podivas do clanku, prevadim ITCrowd asi ~140fps. Vcetne klicovani titulku, resize a pridani okraju. Coz je i pri dvoupruchodovem prevodu asi 3x vyssi rychlost nez pri prehravani, nehlede na to, ze prvni pruchod mi beha asi 2x rychleji, okolo 230fps, takze ve vysledku jeste o neco vetsi fofr:) ..

Komentaru se tedy zdrzim, mne staci jen naznacit :P .. jeste by me tady nekdo moderoval a co ja pak s tim .. ;)

kvikvik
Host
Host
Příspěvky: 60
Registrován: pát pro 28, 2007 11:07 am

Příspěvek od kvikvik »

me treba vadi, ze avidemux bezi pod x11, coz sice neni uplne zasadni, ale je to vopruz. je pak lepsi pouzivat v terminalu avidemu-bin, ale to uz je pro me lepsi mencoder, se kterym uz vim co a jak ohledne nastaveni. pak je problem, ze mi u tech prevedenych veci nejde video, ale jenom zvuk, coz je uz docela zasadni. ale chapu, ze pod win to treba neni tak spatny, ale to se me netyka. jinak teda rychlost enkodovani pomalejsi nez realny cas pro prevod avi->mp4 spis smutna, rony :) hele a proc tam pridavas okraje? mozna je to v tom clanku napsany, ale ted si to nejak nevybavuju?

ert

Příspěvek od ert »

mě na minim to ani nefachá pod x11 a ta 2 verze taky nic moc

kvikvik
Host
Host
Příspěvky: 60
Registrován: pát pro 28, 2007 11:07 am

Příspěvek od kvikvik »

2 verze jako nativni nebo co tim myslis? mam avidemux2 a je taky pod x11, tak jsem ted trochu rozhozenej...

watterman

Příspěvek od watterman »

pomaly? ja konvertuju jeden dil South Parku (176MB, 22 minut) cca za 30 minut... Avidemux to konvertoval cca taky nak 25 minut. navic media Coder iPhone Edition, je hodne uzivatelsky privetivy, a najdete v nem hned vse potrebne

ert

Příspěvek od ert »

kvikvik píše:2 verze jako nativni nebo co tim myslis? mam avidemux2 a je taky pod x11, tak jsem ted trochu rozhozenej...


2.4 Final GTK

2.4 Final QT4

ani 1 mi pořádně nešla

kvikvik
Host
Host
Příspěvky: 60
Registrován: pát pro 28, 2007 11:07 am

Příspěvek od kvikvik »

watterman píše:pomaly? ja konvertuju jeden dil South Parku (176MB, 22 minut) cca za 30 minut... Avidemux to konvertoval cca taky nak 25 minut. navic media Coder iPhone Edition, je hodne uzivatelsky privetivy, a najdete v nem hned vse potrebne


hm, me mencder jede urcite pres 200fps i o dost vic, podobne jak psal spachal u avidemux (teda jenom video, audio jedu separatne a muxovani taky, ale to je jedno). podle me je zbytecny pri prevodu avi->mp4 pokud nema zdroj kolem 2000kbps pouzivat vicepruchodove enkodovani a prilis sofistikovane nastaveni ohledne b-snimku, makrobloku, kvantizace, promenlivosti datoveho toku a dalsim veci pro zlepseni nebo zmenseni vysledku, protoze ty zlepsuji pnrs radove v desetinach db, ale za cenu i radoveho zpomaleni enkodovani. proste bych nechal vsechny volby nastaveny na hodnotach optimalizovanych pro rychlost, protoze na originalu zalezi predevsim a ten je vetsinou uz tak jako tak mizerny. je otazka, jestli tohle jde v nejakem win frontendu nastavit? pokud ano, zkuste si pohrat s volbama, snad se to zrychli...

kvikvik
Host
Host
Příspěvky: 60
Registrován: pát pro 28, 2007 11:07 am

Příspěvek od kvikvik »

ert píše:2.4 Final GTK

2.4 Final QT4

ani 1 mi pořádně nešla


aha, qt4 je nativni, ale jen nejake beta a me na intelu pada, takze nic.

kvikvik
Host
Host
Příspěvky: 60
Registrován: pát pro 28, 2007 11:07 am

Příspěvek od kvikvik »

jinak na macu existuje hezky frontend

Submerge.app

umi "pripaleni" titulku i exporty (quicktime knihovna) do iphonu, bohuzel neda se moc ovlivnit nastaveni (podobne jako u quicktime) takze neni moc rychly, ale funguje. ja kdyz pospicham, ja v nem prirendruji titulky a pak preenkoduji do mp4 pomoci iSuint.app, ktery je o tridu rychlejsi a pro iphone bohate dostacujici (pro zajimavost pouziva totiz ffmpeg libavcodec knihovnu stejne jako avidemux :) i mencoder :) )

ert

Příspěvek od ert »

jakže se nedá nastavit u QT? Na pro verzi v poho

kvikvik
Host
Host
Příspěvky: 60
Registrován: pát pro 28, 2007 11:07 am

Příspěvek od kvikvik »

a jaky export u qt pouzivas?

ert

Příspěvek od ert »

rozlišení pro founa ,x264 či h264 , se střední kvalitou do mov +občas ostřící filtr

ale zatím to nemám pro founa- stačí dodržet max 2-2,5 mb za sekundu

kvikvik
Host
Host
Příspěvky: 60
Registrován: pát pro 28, 2007 11:07 am

Příspěvek od kvikvik »

co jsem upgradoval na leoperda tak jsem nejak prisel o pluginy do qt, a ty formaty co tam ted mam jsou dost orezany, neda vubec nic nastavit. pokusim se nejaky sehnat a vyzkousim, ale co mam z drivejska odzkousene, tak to bylo vzdycky trochu liny. uvidime.

Reyn
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 269
Registrován: čtv lis 29, 2007 5:50 pm

Příspěvek od Reyn »

kvikvik píše:no jestli se bavime o prevodu videa avi->mp4, tak si to zautomatizovani nejak neumim predstavit. jestli chces mit slusny pomer kvalita/velikost (a prave u iphonu je ta velikost sakra dulezita) ...

jasne, ale treba momentalne konvertuju serial How I Met Your Mother, ktery má celkem 66 dílů o stejnem rozliseni...a v Avidemuxu nikde nemuzu nastavit aby to automaticky prevedl podle jednoho nastaveni (+treba titulky se stejnym nazvem jako soubor), takze musim vsechno otevirat, menit cestu k titulkum a davat do fronty, coz nejakou tu dobu trva :)

*tak ted zkousim ten mediacoder a vypada to zajimave, jeste do toho pronikam, ale asi to vyresi muj problem

kvikvik
Host
Host
Příspěvky: 60
Registrován: pát pro 28, 2007 11:07 am

Příspěvek od kvikvik »

v tomto pripade pro davkovy prevod je vhodne pouzit command_line, bavod u avidemuxu je tady

http://www.avidemux.org/admWiki/index.p ... line_usage

nebo podobne pouzit i jiny nastroj (treba mencoder)

toncek
Moderator fóra
Moderator fóra
Příspěvky: 3018
Registrován: pát led 11, 2008 9:21 pm

Příspěvek od toncek »

Měl bych dotaz, stále se mi nedaří překonvertovat video pro iPhone..Zkoušel jsem to už 3x a pokaždé se stejným výsledkem - Ve výsledném videu je jenom zvuk - obraz stále černý..Vždy jsem postupoval přesně podle návodu (aspoň si to myslím :) ). Kontroloval jsem jestli mám vše nastaveno tak jak je to popsáno v článku. Opravdu nevím možná jsem něco přehlédl, ale nevím co..


EDIT:

Tak jsem zjistil, že obraz nehraje jenom v PC, ale v iPhonu jo..Pouze jak je přehled videií v iPhonu tak místo náhledu je jakoby bílý obrázek, ale pak už to hraje normálně..Zvláštní..

Jinak ještě jeden problém, jak pustím v iPhonu dané video tak na pravé straně u kraje mi bliká takový tenký barevný pruh - většinou fialově...Nevíte někdo čím to je způsobeno a jak se toho zbavit?
iPhone 6 16GB
iPad 4 32GB
MacBook Pro (late 2008, 2.4 GHz, 8GB RAM)

MartyM
Host
Host
Příspěvky: 6
Registrován: ned úno 03, 2008 2:47 pm

Re: MAC

Příspěvek od MartyM »

ert píše:na MACovi doporučujete co ?

ffmpegx , Quicktime pro či Streamclip(i WIN) ??

A proč vlastně ne h264,dyt máme omezený prostor a oba h264 uměj přes HW?


submerge pripoji titulky a konvertuje do iphone formatu

Odpovědět