Převod videa do iPhone zdarma a kvalitně - diskuze k článku

Diablo

Re: Převod videa do iPhone zdarma a kvalitně - diskuze k článku

Příspěvek od Diablo »

Dej si na Google vyhledat Media Coder Iphone Edition ... Free Program bez Spywaru a Adwaru , naprosto jedoduchy , perfektni komprese a vyborna podpora integrace titulku .....

spachal_tmp
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 1444
Registrován: úte pro 11, 2007 4:54 pm

Re: Převod videa do iPhone zdarma a kvalitně - diskuze k článku

Příspěvek od spachal_tmp »

Panove (a pripadne damy), posledni varovani: diskuzi o prevodu videa do iPhone je tady mraky. Reste zde prosim veci tykajici se uvedeneho clanku.

Diablo

Re: Převod videa do iPhone zdarma a kvalitně - diskuze k článku

Příspěvek od Diablo »

Tak ono na tom clanku uz neni moc co resit kdyz je ten clanek neaktualni a da se rict takrka nefunkcni....

spachal_tmp
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 1444
Registrován: úte pro 11, 2007 4:54 pm

Re: Převod videa do iPhone zdarma a kvalitně - diskuze k článku

Příspěvek od spachal_tmp »

Odvazne tvrzeni ;) .. Clanek je psany k urcitemu datu, tj. v dobe, kdy nikdo nemel o fw 2.x ani poneti. Jsem si na 101% jisty, ze i s novymi verzemi avidemux je pro fx1.x 'plne funkcni'.
Jina vec je ta, ze se zde resi problemy ktere s uvedenym clankem ci avidemux nemaji nic spolecneho. Nemyslim si, ze temat tykajicich se prevodu videa do iP je tady malo, nevidim jediny duvod proc by se to melo probirat zde.
Neustale si tu stezujete, ze je tady slozite cokoliv najit. Tohle je presne ten duvod, dokud nebudou lide pri zasilani svych prispevku premyslet, nezlepsi se to.

Diablo

Re: Převod videa do iPhone zdarma a kvalitně - diskuze k článku

Příspěvek od Diablo »

Jasne, chapu jak to myslis a samozrejme mas pravdu ale jen sem chtel naznacit ze ten clanek je znacne neaktualni jelikoz FW 1.1.X tu ma uz malokdo a v tom clanku nebo na zacatku tohoto Topicu neni ani zminka o tom ze Avidemux ma s novym FW 2.X problemy, a prave tohle me prijde mnohem vic matouci nez to, ze tu nekteri castecne odbocili od hlavni myslenky tohoto Topicu...

spachal_tmp
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 1444
Registrován: úte pro 11, 2007 4:54 pm

Re: Převod videa do iPhone zdarma a kvalitně - diskuze k článku

Příspěvek od spachal_tmp »

Upravil jsem prvni prispevek, happy? :]

McDog

Re: Převod videa do iPhone zdarma a kvalitně - diskuze k článku

Příspěvek od McDog »

Co tak daco rychle ako free video to iphone converter ale s moznostou nastavenia hlasitosti zvuku?Lebo to vsetko hra strasne potichu

Lukáš Petr
iPhone expert
iPhone expert
Příspěvky: 843
Registrován: sob bře 29, 2008 10:13 am

Re: Převod videa do iPhone zdarma a kvalitně - diskuze k článku

Příspěvek od Lukáš Petr »

OT: nejlepsi je Xilisoft Video Converter Ultimate (pro prevod videa) a Xilisoft DVD ripper Ultimate (pro prevod z DVD).

K clanku: zkousel jsem uz driv, a s firmwarem 2.x nefungoval -> pravdepodobne nepujde ani na 3.x => k nicemu (promin spachale)
iPhone 6S 64GB fw. 5.0.1
Macbook Pro 15" retina mid 2015

Moje aplikace: Timelines | Routie | Quadratic Master
crafted by Glimsoft.com

m4x
Host
Host
Příspěvky: 111
Registrován: sob zář 12, 2009 10:53 am

Re: Převod videa do iPhone zdarma a kvalitně - diskuze k článku

Příspěvek od m4x »

chcem sa spytat co ovplyvnuje to, aby som dokazal video roztiahnut na fullscreen ?
cez nejaky convertor (neviem si spominat aky,viacej som ich poskusal) som konvertoval a pri prehravani je v pravom rohu taka moznost, ze ak mate hore a dole cierny pasik, mozte to roztiahnut po celej obrazovke.. ale neviem prist na to ako to sprovoznim opatovne pretoze pouzivam uz iny konverotr konkretne xilisoft iphone video converter a tato moznost mi nefunguje, vie mi niekto helfnut pls ?
iPhone 3GS 16GB [iOS 4 JB] - O2 SK
iPhone 3G 16GB [iOS 4.1 JB] - O2 SK

7luke.com

Re: Převod videa do iPhone zdarma a kvalitně - diskuze k článku

Příspěvek od 7luke.com »

Tak to Tě nechápu... ale zkus normálně při přehrávání videa na něho 2x za sebou poklepat....

m4x
Host
Host
Příspěvky: 111
Registrován: sob zář 12, 2009 10:53 am

Re: Převod videa do iPhone zdarma a kvalitně - diskuze k článku

Příspěvek od m4x »

aby som to mozno ujasnil

pri konvertovani cez nejaky program mi to skonvertovalo tak, ze som vedel plnohodnotne vyuzit funkciu v iphone, ze sa rozsiri video na celu obrazovku bez ustrihnutia obrazu z filmu ci toho "vrchneho a spodneho cierneho pasika"

cez xilisoft mi to skonvertuje tak, ze mi tato moznost vobec nefunguje

skusil som uz dalsi program cez ktory, to konecne zase funguje, ale nerozumiem stale v com sa to lisi :-? je to urcite v nejakych nastaveniach konvertovania videa a ja netusim v com.. jedine mi napada ci to nemoze byt "Aspect ratio" keby som dal 16:9, ale to sa mi javi byt ako riadna hlupost.. inak uz netusim preco sa to tak lisi v tom xilisofte (inak zakladne nastavenia [tok,rozlisenie,kvalita,zvuk,atd.] su samozrejme identicke)
pride mi to zvlastne preco mi to v kazdom softe spravi inak a pri tom nastavenia sa javia byt uplne identicke a tak isto aj kodek samozrejme

edit:
ok, nechajme tak..
este mi napadlo, ze iphone 3GS nataca vo formate "mov" a tak teda premyslam ci by teda nebolo mozno lepsie konvertovat do formatu mov s lepsiou kvalitou a mozno s lepsiou komprimaciou ? teda ak je to vobec mozne (ci teda aplikacia iPod prijme mov videa)
iPhone 3GS 16GB [iOS 4 JB] - O2 SK
iPhone 3G 16GB [iOS 4.1 JB] - O2 SK

rixi

Re: Převod videa do iPhone zdarma a kvalitně - diskuze k článku

Příspěvek od rixi »

Na konvert videi z AVI a MKV do iphonu pouzivam jednoduchy Xvid 4 PSP (freeware), bez problemov pomer stran aj titulky. Moznost zadat viac videi na spracovanie naraz, co vitam.

Skusal som aj lite mobile ediciu Mediacodera, ale po roznych kombinaciach nastaveni v nom som nedosiahol zelanu kvalitu, raz to boli problemy s kodekmi, potom umiestnenie titulkov a podobne.

Do pozornosti chcem dat este odskusany simple programcek Handbrake (tiez freeware), ktory vo verzii 0.9.3 tiez bezproblemov konvertuje do iphonu/ipodu, vratane DVD. SRT a MKV titulky zatial nepodporuje, len DVD. Naprava je prislubena v najblizsej verzii.

Dufam ze sa moje tipy niekomu helpnu :) Staci mat jeden z tychto programov a nic viac neriesit a nemat tak tolko balastu v PC.

majklmajkl

Re: Převod videa do iPhone zdarma a kvalitně - diskuze k článku

Příspěvek od majklmajkl »

Omlouvám se za přihlouplý dotaz, ale mám problém dostat video vyrobené v avidemuxu do iPhone 3G.
Video jsem uspěšně zkonvertoval, použil jsem automatické nastavení, po té ho přodal do iTunes, ale když ho chci syncnout do iPhonu tak mi to napíše že volně přeloženo: "soubor nebyl zkopírován protože soubor nemůže být přehrán na tomto iPhone".
Ví někdo co je vlastně špatně?
Díky za případnou radu...

sidelko
Host
Host
Příspěvky: 89
Registrován: ned srp 24, 2008 7:33 pm

Re: Převod videa do iPhone zdarma a kvalitně - diskuze k článku

Příspěvek od sidelko »

Handbrake powa je proste nejlepsi a fakt sem se nesetkal s rychlejsim softem a pokud ma nekdo problem s titulema daji se tam dat za 20sec a daji se vypinat a zapinat http://hendrik.kaju.pri.ee/2008/08/24/q ... -revealed/ na pozadani prelozim.
iPlacka 3G 3.0 FW redsnow

evlo

Re: Převod videa do iPhone zdarma a kvalitně - diskuze k člá

Příspěvek od evlo »

Poradite me prosim commandline pro mencoder pro 3G? Nechci pouzivat ruzne ty fronendy, protoze je to pro me daleko komplikovanejsi, takhle si udelam .cmd, prdnu na to soubory a mam hotovo. Bohuzel i kdyz jsem googlil, tak cokoliv jsem nasel po pokusu o sync v itunes pise, ze to iphone neprehareje.
Zkousel jsem treba

-vf dsize=480:-2,scale=-8:-8 -oac faac -faacopts mpeg=4:object=2:raw:br=128 -of lavf -lavfopts format=mp4 -ovc x264 -sws 9 -x264encopts nocabac:level_idc=30:bframes=0:bitrate=512:vbv_maxrate=1500:
vbv_bufsize=2000:threads=auto:turbo=1:global_header:threads=auto:
subq=5:frameref=6:partitions=all:trellis=1:chroma_me:me=umh


zkusil jsem to pak i prejet tim mp4boxem, take bez uspechu

Text upraven diky rozhozeni layoutu. MG

EDIT: tak jsem nakonec pouzil handbrake CLI, to pouziva uplne stejne knihovny jak emencoder, takze je to jedno a staci tam vybrat profile iphone & ipod a vsechno funguje :)

Odpovědět