[?] Jak nastavím v MediaCoderu jiny pomer obrazu videa ?

Odpovědět
ddodo

[?] Jak nastavím v MediaCoderu jiny pomer obrazu videa ?

Příspěvek od ddodo »

zdravim,
chcel by som vediet, ako dosiahnem v programe MediaCoder to, ze postavy nebudu tenke ako zapalky. myslim, ze by som potreboval mat pomer obrazu 4:3, ale nijake take nastavenie som v tom programe nenasiel.
dakujem za odpoved

//spachal: (plati obecne) Zkuste se prosim pred pojmenovanim vlakna alespon trochu zamyslet, zda by nesel zvolit vhodnejsi nazev. Pak si stezujete, ze se zde spatne hleda, ale uvedomte si, ze si tohle zpusobujete sami sobe navzajem .. Dik za pochopeni! :P
Naposledy upravil(a) spachal_tmp dne ned kvě 11, 2008 11:42 am, celkem upraveno 1 x.
Důvod: Puvodni nazev: pomer obrazu

scorpi
patron iPhone.cz
patron iPhone.cz
Příspěvky: 1774
Registrován: stř bře 05, 2008 7:14 am

Re: pomer obrazu

Příspěvek od scorpi »

Myslíš špatně. Potřebuješ 480 x 320, což nejen u mě celkem logicky vychází 3:2. Zdrojové video bývá často 640×352 bodů (tj. poměr stran 1,8) Pokud mohu doporučit, přečti si výborný popis programu na převod videa do ajfonu tady
Osobně používám a stačí nastavit jednu stranu a prog si druhou dopočítá sám. Máš možnost volby okrajů videa v případě kdy není u zdrojového videa poměr stran 3:2, můžeš vkládat title přímo do videa.

fajnman

Re: pomer obrazu

Příspěvek od fajnman »

doufam, ze pouzivas mediacoder pro iPhone?! :-)

watterman

Re: pomer obrazu

Příspěvek od watterman »

:roll:
To je tak těžké naťukat web výrobce? Je to Apple.com, kdyby jsi nevěděl -> tam kliknout na velké tlačítko "iPhone" no a tam?! Ano, na Tech Specs a proč zrovna tam? Jelikož tam je napsané rozlišení displeje, kdyžtak zkus na stránce vyhledat něco jako resolution kdyby jsi to nemohl najít... Máš to tam pěkně popsané. Nechápu proč se všichni tak bojí jít na adresu apple.com a tam něco pozjišťovat?


Mimochodem - to video potom vložíš do iPhone pomocí iTunes... (http://apple.com/itunes) - ano zase apple.com :?
Ikonky přesunuješ pomocí tohohole videa
http://www.apple.com/iphone/fingertips/ ... tml?tip=11
A ještě jednou - toho apple.com se nemusíš bát :)

.:Hamilton:.

Re: pomer obrazu

Příspěvek od .:Hamilton:. »

watterman: ddodo se neptal na rozlišení displeje iPhone, nýbrž na to, jaký má nastavit rozměr výsledného videa. což je rozdíl 8)
ddodo: tohle je jediná vada MediaCoderu, zjisti poměr obrazu u původního videa a pak z nabídky v MediaCoderu vyber takové, které se bude poměrově originálu blížit co nejvíce...

watterman

Re: pomer obrazu

Příspěvek od watterman »

@.:Hamilton:. - pěkný, ale chytrý člověk z rozlišení pozná o jaký poměr se jedná... 480:320 == 3:2
Lehká matematika: 480/320 = 1,5 -> 3:2 = 1,5

:wink:
Alespoň myslím, že to tak platí :)
Naposledy upravil(a) watterman dne ned kvě 11, 2008 11:44 am, celkem upraveno 1 x.

fajnman

Re: [?] Jak nastavím v MediaCoderu jiny pomer obrazu videa ?

Příspěvek od fajnman »

samozrejme, ze tento clovek nema verzi pro iPhone, kde mas rozliseni nadefinovane, jinak v mediacoderu je to delane, tak ze se samozrejme pomer zachovava, pri jakemkoliv rozliseni..

.:Hamilton:.

Re: pomer obrazu

Příspěvek od .:Hamilton:. »

mno, na tvém výpočtu je něco shnilého. iPhone rozhodně nemá displej s poměrem 4:3. napovím ti: největší společný dělitel čísel 480 a 320 je 160 (největší číslo, které dělí obě čísla beze zbytku). podělením získáš poměr 3:2=1,5 a nikoli tvých 4:3. :roll:

ddodo

Re: pomer obrazu

Příspěvek od ddodo »

Hamilton: dakujem, za pochopenie dotazu :)
scorpi: je to fajn program, ktory si mi odporucil, bohuzial s titulkami naraba inak ako by som si predstavoval. MediaCoder ich dava priamo do filmu, zatial co Avidemux nastavi uzsi obraz a titulky da do cierneho pola pod neho. Potreboval by som program, ktory zvladne tieto dve veci (zmenu pomeru obrazu na 4:3, resp. 3:2 a zaroven da titulky priamo do obrazu filmu)
fajnman: MediaCoder for iPhone/iPod Touch - to je program, ktory mam nainstalovany. napriek tomu som rad, ze si si tak isty tym, ze ho nemam ;)
Priatelia, dakujem Vam za pomoc

watterman

Re: [?] Jak nastavím v MediaCoderu jiny pomer obrazu videa ?

Příspěvek od watterman »

@.:Hamilton:. - kdyby jsi se trochu porozhlédl, můj příspěvek jsem upravil dříve než tvoje odpověď přišla do tématu. Jenom jsem tam narychlo něco nasmolil a potom jsem si všiml, že to mám špatně.

fajnman

Re: [?] Jak nastavím v MediaCoderu jiny pomer obrazu videa ?

Příspěvek od fajnman »

ot: no, radsi se k tomuto tematu nebudu vyjadrovat, nekdo te uci matematiku..
Naposledy upravil(a) fajnman dne ned kvě 11, 2008 11:59 am, celkem upraveno 1 x.

.:Hamilton:.

Re: [?] Jak nastavím v MediaCoderu jiny pomer obrazu videa ?

Příspěvek od .:Hamilton:. »

watterman píše:@.:Hamilton:. - kdyby jsi se trochu porozhlédl, můj příspěvek jsem upravil dříve než tvoje odpověď přišla do tématu. Jenom jsem tam narychlo něco nasmolil a potom jsem si všiml, že to mám špatně.


upravil jsi to JEDNU minutu předtím, než jsem postl svůj příspěvek. takže relax

ddodo

Re: [?] Jak nastavím v MediaCoderu jiny pomer obrazu videa ?

Příspěvek od ddodo »

fajnman: riesim to, pretoze to nakonvertuje zle. pokial si precitas moju povodnu otazku zistis, ze filmy sa mi zuzia. vyzera to, ako ked mas na TV pomer stran 4:3, ale vysielanie je 16:9.

fajnman

Re: [?] Jak nastavím v MediaCoderu jiny pomer obrazu videa ?

Příspěvek od fajnman »

sorry uz jsem dal edit. :-) mne se filmy zuzi, ale nekdy jdou natahnout na dipleji iPhone. vlastne video ani nepouzivam, skoda baterii, oci a casu. :-)

Odpovědět