Jaké rozlišení videa nahrát do iPhone4?

Odpovědět
zandom07

Jaké rozlišení videa nahrát do iPhone4?

Příspěvek od zandom07 »

Mám takový jednoduchý dotaz. U předchozích iPhonů co jsem měl jsem videa konvertoval v programu Free Video to iPhone Convertor v rozlišení 480x320. Jak je to s iPhone 4? Existuje nějaký konvertor, co by videa překonvertoval přímo do rozlišení 960x640? A pokud ano, bude to iPhone 4 přehrávat plynule? Přeci jen videa co natáčí jsou v hd, tak proč si do něj nenahrát taky nějaký filmeček a vychutnat si ho v plném rozlišení na jemňoučkém displeji?

Lincoln Six Echo
Moderator fóra
Moderator fóra
Příspěvky: 3739
Registrován: pát čer 25, 2010 8:53 pm

Re: Jaké rozlišení videa nahrát do iPhone4?

Příspěvek od Lincoln Six Echo »

Jistěže bude přehrávat plynule. 960x640 není zas takové extra rozlišení. Na konvertování ti stačí kdejaký konvertor. Zvolíš MP4 kontejner, AVC(H264) kodek pro video, AAC pro zvuk, rozlišení 960x640. Bitrate videa bych dal minimálně 2000 kbps, zvuku podle tvé náročnosti.

:!: Pokud má původní video menší rozlišení (týká se hlavně klasických DVDripů) nechej rozlišení původní.
  • iPhone 6s
  • Mac mini (Late 2012) | MacBook Pro (Early 2015)
  • AirPort Extreme 5th gen

cernakus
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 281
Registrován: pát dub 11, 2008 8:16 pm

Re: Jaké rozlišení videa nahrát do iPhone4?

Příspěvek od cernakus »

jen názor:
Nedoporučuji používat nativní rozlišení IP4 ani pro HD filmečky. Prvně proto, že budou setsakra velké (cca 4:1), druhak proto, že budou nekompatibilní se staršímy iphony (to tě asi trápit moc nebude), tretiak proto, že i když je iPhone 4 určitě zvládne přehrát, zapotí se u toho podstatně více a zbytečně si zvedneš spotřebu, no a čtverak - to na ten displej čumíš z 25 cm, že ten rozdíl poznáš?

Obecně s tím budeš mít martýrium. Nejprve budeš muset nají HD zdroj (težší než najít klasický DVDrip), pak ho stáhnout (podstatně delší než u DVDrip), pak zkonvertovat (podstatně delší než u DVDrip-> 480x320) a pak náhrát do iPhone (déle to trvá a zabere mnohem více místa). A výsledek? Ze standartního pohledu cca 40 cm to prostě na 3,5 palcovém displeji nerozlišíš.

Takže se naskýtá otázka, před kým vlastně chceš machrovat? Před kamarády nebo před sebou? :-)

zandom07

Re: Jaké rozlišení videa nahrát do iPhone4?

Příspěvek od zandom07 »

No mám 20.sérii simpsnů ve fullhd, a vypadají perfektně. Tak to chci zkusit a machrovat i nad sebou :D

Lincoln Six Echo
Moderator fóra
Moderator fóra
Příspěvky: 3739
Registrován: pát čer 25, 2010 8:53 pm

Re: Jaké rozlišení videa nahrát do iPhone4?

Příspěvek od Lincoln Six Echo »

Tak nažhav PC a s chutí do toho :mrgreen:
  • iPhone 6s
  • Mac mini (Late 2012) | MacBook Pro (Early 2015)
  • AirPort Extreme 5th gen

zandom07

Re: Jaké rozlišení videa nahrát do iPhone4?

Příspěvek od zandom07 »

No hned jak příjdu z práce jdu na to :-) To jsem zvědavej jak to bude vypadat :D

zandom07

Re: Jaké rozlišení videa nahrát do iPhone4?

Příspěvek od zandom07 »

Doublepost smazán. ls8

Odpovědět