Titulky co se daji vypnout konecne funkcni iphone 3.0

Odpovědět
sidelko
Host
Host
Příspěvky: 89
Registrován: ned srp 24, 2008 7:33 pm

Titulky co se daji vypnout konecne funkcni iphone 3.0

Příspěvek od sidelko »

Tady je pár screenů. Pokud se vám to zdá zdlouhavý tak to jen tak vypadá až si člověk zvykne na co šáhnout jde to rychle.
Obrázek
Obrázek
Obrázek

Zdroj : http://hendrik.kaju.pri.ee/2008/08/24/q ... -revealed/

Takže nějakou tu dobu už jsem členem fóra takže jsem se rozhodl podělit o mojí zkušenost s přčeváděním videa. Na starších softwarech jsem to dělal tak že jsem do avíčka vypálil natvrdo titulky programem avi recomp a potom převedl programem videora iphone converter do mp4(strašně zdlouhavý). Když jsem updatnul na soft 3.0 všiml jsem si nastavení skryté titulky. Říkám si k čemu to zase je, nekecám googloval jsem to asi tejden a nakonec jsem na to přišel. Můj starý dobrý program Videora iphone convertor mi začal ty videa nějak kazit chyba 2002 Bad public movie atom was found....Byl jsem nucen přejít na program Handbrake (doporučuju). Ve spojení s návodem (níže) je to mocná zbraň.

1)Stáhneme handbrake zde (pokud máte jiný program nevadí jako výsledný soubor potřebujeme M4V pokud máte MP4 nevadí jen to přejmenujte.

2) Stáhneme toto Vytvoříme si složku na disku C: (Tento počítač>Místní disk C:> vytvoříme složku subs) Do složky subs rozbalíme obsah toho co sme stáhli MP4box a dumpster.

3) Poté náš film překopírujeme do složky subs, např xena.m4v. Potřebujeme sem hodit i titulky takže zkopírujeme titulky xena.srt do složky subs na disku C:

4) Nyní potřebujeme titulky v kódování UTF-8 (většina je ANSI) otevřeme titulky xena.srt v poznámkovém bloku dáme uložit jako a vybereme kódování UTF-8 dáme uložit zeptá se nás jestli chceme potvrdit přepsání zmáčkeneme ano.

5) Teď ta zábavnější část. Pokud máte win XP dejt start spustit cmd. Pokud jedete na vistě dej jen start a napište cmd a enter. Nyní napište příkaz "cd /" (bez uvozovek) vyplivne to něco jako C:\> potom zadáme "cd subs" vyplivne to C:\subs> teď sme ve složce s naším videem xena.m4v a titulkama xena.srt.

6) Zadáme příkaz "MP4Box -ttxt nasetitulky.srt" (bez uvozovek) v našem případě bude příklad vypadat takhle "MP4Box -ttxt xena.srt" titulky se nám nyný předělají s formátu srt na formát ttxt.

7) Zadáme příkaz "MP4Box -add vasetitulky.srt:lang=cs vasevideo.m4v"
Příklad MP4Box -add xena.srt:lang=cs xena.m4v
chvíli to bude něco dělat a titulky se přidají do kontejneru m4v. Teď je ještě ale iphone nečte a proto budeme muset použít druhy program dumpster.

8) Video xena.m4v přetáhneme přímo na program dumpster. Jen video chytněte držte levé tlačítko u myši, přetáhněte na dumpster a pusťte.

9) Uvídete několik řádku kliejte postupně na moov -> trak -> mdia -> hdlr (ujistěte se že ste klikli na poslední trak v seznamu). Klikněte na položku Component subtype změnte číslo za posledním znakem dolaru ve spodním řádku na 7362746c a zmáčkněte Apply.
Nějak takle:
Obrázek

10) Blížíme se ke konci. Program zavřete a opakujte postup s přetažením videa na dumpster. Teď se proklikejte moov -> trak -> tkhd (zase to musí být poslední trak v seznau)klepněte na Alternate Group a poslední nulu přepište na dvojku číslo 2. Zmáčkněte Apply.
Takle:
Obrázek

11) A teď si to můžete užít. :D :D
iPlacka 3G 3.0 FW redsnow

Harrison
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 330
Registrován: úte čer 10, 2008 3:29 pm

Re: Titulky co se daji vypnout konecne funkcni iphone 3.0

Příspěvek od Harrison »

Alebo pouzijem program mp4te a mozem cely tento cirkus preskocit. ;) Otazka niekolkych sekund. Kedysi som tu na fore uz zverejnil navod na pouzitie, staci hladat...
    iPhone HW: iPhone2G(8GB), iPhone3G(8GB), iPhone5S (32GB), iPhone6 (64GB)
    Mac HW: MacBook Pro Retina (late 2013, 8GB, 256GB SSD)
    Ostatne: Apple Watch 1st gen., AppleTV 4th gen., Airport Extreme

alan222

Re: Titulky co se daji vypnout konecne funkcni iphone 3.0

Příspěvek od alan222 »

Souhlas stačí jen hledat. Mp4te funguje perfektne. Trvata jen chvilinku, tkaže tento návod je o ničem.

chudák sidelko, pro dobrotu na žebrotu, takové kapky :D 7luke...

edit: co ten CESKY nazev zas???


sidelko píše:Titulky co se daji vypnout konecne funkcni iphone 3.0

sidelko
Host
Host
Příspěvky: 89
Registrován: ned srp 24, 2008 7:33 pm

Re: Titulky co se daji vypnout konecne funkcni iphone 3.0

Příspěvek od sidelko »

Nevděčníci :D :D Jinak to MP4Te mi nějak nešlo si vzpomína v quick timu byli vidět ale v iphonu už ne.
iPlacka 3G 3.0 FW redsnow

elka
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 698
Registrován: sob lis 10, 2007 12:39 am

Re: Titulky co se daji vypnout konecne funkcni iphone 3.0

Příspěvek od elka »

Jen dotaz: k čemu přesně je vypínání titulků?

ls8
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 11456
Registrován: pát črc 11, 2008 6:52 pm

Re: Titulky co se daji vypnout konecne funkcni iphone 3.0

Příspěvek od ls8 »

Opravdu to na PC jde az ted? Na Macu uz bylo mozne pridavat soft titulky davno, dokonce jsem tady kdysi posilal odkazy (subler, muxo). Chudaci pececkari :D
iPhone XS 64GB | MacMini 2018 | MacBook Pro 15 2013

blaho.bro

Re: Titulky co se daji vypnout konecne funkcni iphone 3.0

Příspěvek od blaho.bro »

ten dumpster mi nechce ist neviete co z tim ???

cicolably
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 3277
Registrován: pon pro 22, 2008 10:31 pm

Re: Titulky co se daji vypnout konecne funkcni iphone 3.0

Příspěvek od cicolably »

:unknown:
nie je to trošku staré ? či ?
iPad Mini 16GB
iPhone 5 16GB

milan2022
Senior uživatel
Senior uživatel
Příspěvky: 913
Registrován: ned zář 07, 2008 9:40 am

Re: Titulky co se daji vypnout konecne funkcni iphone 3.0

Příspěvek od milan2022 »

trosku ano len z novembra 2009 8)

Odpovědět