Nefungujuce MMS po JB na os 4.0

Archiv neaktuálních Návodů
sleeperko

Re: Nefungujuce MMS po JB na os 4.0

Příspěvek od sleeperko »

Ja som si teraz vsimol, ze mms aj data sice funguju, ale chyba mi pocitadlo znakov v sms...napriek tomu ze to mam v nastaveniach zapnute...nestalo sa to este niekomu?resp. vie niekto co stym?

roaldo

Re: Nefungujuce MMS po JB na os 4.0

Příspěvek od roaldo »

počítadlo sa objaví až po napísaní prvého riadku!!!

sleeperko

Re: Nefungujuce MMS po JB na os 4.0

Příspěvek od sleeperko »

to viem...vsimol som si to pri viacerych sms-kach ze to nefungovalo...ale z nejakeho dovodu pomohol najprv respring a potom hned restart a uz to funguje...

arty
Host
Host
Příspěvky: 48
Registrován: čtv led 29, 2009 9:21 pm

Re: Nefungujuce MMS po JB na os 4.0

Příspěvek od arty »

pomocou redsn0w_win_0.9.5b5-5.zip... uz vsetko funguje prave odskusane

kuma
Host
Host
Příspěvky: 28
Registrován: pon srp 24, 2009 9:12 pm

Re: Nefungujuce MMS po JB na os 4.0

Příspěvek od kuma »

sleeperko píše:Ja som si teraz vsimol, ze mms aj data sice funguju, ale chyba mi pocitadlo znakov v sms...napriek tomu ze to mam v nastaveniach zapnute...nestalo sa to este niekomu?resp. vie niekto co stym?




inak, vypol som automaticke korekcie v ifone a zacalo mi pri smskach ukazovat 160 znakov a rata uplne od zaciatku...
iPhone 3G, 8GB Black, Orange-sk
iPhone 4S, 16 GB Black, Orange-sk

madaros

Re: Nefungujuce MMS po JB na os 4.0

Příspěvek od madaros »

tak me MMS taky nefungujou :( kdyz mi MMS prijde tak se nezobrazi a kdyz chci odeslat,tak se neodesle.. zkousel sem redsnow 9.5.5 a nic..

internet tethering funguje bez problemu (vodafone)

edit: tak jsem zkusil restore na originalni iOS4 bez JB a MMS mi stejne odeslat nejdou, je to nejaka chyba iOS4 ? MMS se jakoby odesila,ale neodesle (odesilani se zasekne cca na 90%), nastaveni jsem kontroloval,to je spravne-VODAFONE.. Zkousel jsem si poslat testovaci MMS a ta mi nedojde a pokud mi nekdo pposle MMS tak mi prijde,ale nezobrazi se obrazek a ta modra sipka co je v konverzaci u ty zpravy ma takovej divnej tvar,neni to kolecko,ale je jakoby spoštělá.. nekdo napad co s tim ? :(

Karl0s
Host
Host
Příspěvky: 41
Registrován: stř led 14, 2009 6:56 pm

Re: Nefungujuce MMS po JB na os 4.0

Příspěvek od Karl0s »

Komu nejdou mms a vyzkoušel vše co se zde psáno, nezapomeňte mít zaplá DATA! taky jsem měl problém z mms,po zapnutí mi vše frčí :wink:

madaros

Re: Nefungujuce MMS po JB na os 4.0

Příspěvek od madaros »

internet mi funguje normalne.. Mam pristupne i veskere nastaveni co se tyce MMS,to jsem kontroloval,ale pri odesilani se progres-bar sekne na cca 90% a neodesle se.. Pokud MMS prijde,tak neni videt obrazek a ikonka te sipky co je normalne u zprav kdyz je tam obrazek nebo cislo je zdeformovanej a pri kliknuti je videt pouze cerna obrazovka, nevim co s tim,tohle je jediny co mi nejde :(

madaros

Re: Nefungujuce MMS po JB na os 4.0

Příspěvek od madaros »

tady sou screeny jak to vypada kdyz mi prijde MMS.. telefon ji nezobrazi a sipka na obrazek je zdeformovana...

EDIT: Zkusil jsem cistej iOS4, i JB pres redsnow 9.5.5 a taky Custom pres SnowBreeze ale MMS nejdou, internet a vse ostatni jde

Mirec0729

Re: Nefungujuce MMS po JB na os 4.0

Příspěvek od Mirec0729 »

OS4 a JB redsn0w bez najmensich problemov. MMS som musel nastavit rucne ale vsetko frci tak isto aj mobilne data

Robil som JB podla navodu na zaciatku tohto fora a vsetko je tak ako ma byt.

hachetoeur
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 133
Registrován: ned zář 14, 2008 8:52 pm

Re: Nefungujuce MMS po JB na os 4.0

Příspěvek od hachetoeur »

Mohl by nekdo poradit, kde se da stahnout nejnovejsi verze RedSn0w? Uz pul hodiny hledam a nemuzu najit:(


JackieTran
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 4440
Registrován: sob lis 22, 2008 9:25 am

Re: Nefungujuce MMS po JB na os 4.0

Příspěvek od JackieTran »

hachetoeur : Priste zkus i na foru ;)
viewtopic.php?f=129&t=30330

mas tam odkaz na RedSn0w 0.9.5b5-5

hp500
Host
Host
Příspěvky: 115
Registrován: sob črc 10, 2010 12:21 pm

Re: Nefungujuce MMS po JB na os 4.0

Příspěvek od hp500 »

jolanek píše:alebo ak mate O2 (SVK)
tak nastavte takto a hned pojde :)
Obrázek



Zdravim. Vedel by mi niekto pomoct?
Mne MMS nejde iba odosielat: odosiela, odosiela a potom mi vedla odoslaneho obrazku ukaze cerveny vykricnik (odosielanie spravy zlyhalo) a pritom MMS prijimam bez problemov. Mam to presne tak nastavene ako uviedol jolanek a tiez mam os 4.0 a JB pomocou najnovsieho redsn0w, nekativny multitasking, aktovne pozadia aj percenta baterie, mam cydiu, no zatial nevyuzivam. Funguje mi internet, pouzivam len 2G a EDGE (nie 3G kvoli nedostatocnemu pokrytiu).
Ma niekto podobny problem? Neviem kde je problem, kedze mi vsetko ide, aj prijimanie MMS-iek, len ich neviem odoslat.
Dakujem za odpoved

arty
Host
Host
Příspěvky: 48
Registrován: čtv led 29, 2009 9:21 pm

Re: Nefungujuce MMS po JB na os 4.0

Příspěvek od arty »

skus restartnut iphone a pak by to malo fachat :)

hp500
Host
Host
Příspěvky: 115
Registrován: sob črc 10, 2010 12:21 pm

Re: Nefungujuce MMS po JB na os 4.0

Příspěvek od hp500 »

Nefunguje, stale ten isty problem :x

cony
Host
Host
Příspěvky: 5
Registrován: pon čer 29, 2009 8:28 am

Re: Nefungujuce MMS po JB na os 4.0

Příspěvek od cony »

skus ist este do nastaveni pozri si ikonu spravy a pozri ci tam mas osktnute mms

hp500
Host
Host
Příspěvky: 115
Registrován: sob črc 10, 2010 12:21 pm

Re: Nefungujuce MMS po JB na os 4.0

Příspěvek od hp500 »

Mam zaskrtnute vsetko, okrem "Zobrazit predmet". Nepomaha ani restart, uz som pouzival aj Cydiu, ale vsetko po starom, prijimam MMS, no odoslat ich neviem.

jackherrer
Moderator fóra
Moderator fóra
Příspěvky: 3737
Registrován: ned úno 01, 2009 10:40 am

Re: Nefungujuce MMS po JB na os 4.0

Příspěvek od jackherrer »

reset sitovych nastaveni probehl?
I will maintain an attitude of open-mindedness.

hp500
Host
Host
Příspěvky: 115
Registrován: sob črc 10, 2010 12:21 pm

Re: Nefungujuce MMS po JB na os 4.0

Příspěvek od hp500 »

Predtym neprebehol, ale teraz som skusal a opat sa nic nezmenilo.

jackherrer
Moderator fóra
Moderator fóra
Příspěvky: 3737
Registrován: ned úno 01, 2009 10:40 am

Re: Nefungujuce MMS po JB na os 4.0

Příspěvek od jackherrer »

tak udelej znova restore a jailbreak proved s tim novejsim redsnow+snobreeze
blade33 píše:Komu stale nejdu MMS staci spravit nasledovne

1.) JB cez redsnow
2.) sno0wbreeze 1.6 + ipsw nakonci potvrdit ze uz mas JB
3.) iTunes
4.) shift+restore a cestu k firmware urobeny cez sn0wbreeze (default je na ploche)
5.) huraaa MMS

linka sn0wbreeze

http://ih8sn0w.com/index.php/download/file/sn0wbreeze16/pc

Prosim dajte vediet ci pomohlo...
I will maintain an attitude of open-mindedness.

hp500
Host
Host
Příspěvky: 115
Registrován: sob črc 10, 2010 12:21 pm

Re: Nefungujuce MMS po JB na os 4.0

Příspěvek od hp500 »

skusim sn0wbreeze 1.6, lebo predtym som to robil presne podla tvojho navodu, ale mal som 1.7 a vsetko sa mi podarilo, az na to, ze os4.0 spraveny prave cez ten sn0wbreeze mi pri instalacii v itunes vyskocil stary znamy error (cislo neviem uz ake)... neviem ci je rozdiel medzi 1.6 a 1.7 ... ?

jackherrer
Moderator fóra
Moderator fóra
Příspěvky: 3737
Registrován: ned úno 01, 2009 10:40 am

Re: Nefungujuce MMS po JB na os 4.0

Příspěvek od jackherrer »

hadam ze to byl error 1600-1604.. :arrow: iREB
I will maintain an attitude of open-mindedness.

madaros

Re: Nefungujuce MMS po JB na os 4.0

Příspěvek od madaros »

tak jsem zjistil ze nejdou jak MMS tak ani Internet tethering :(

zkousel jsem pres redsnow i snowbreeze podle navodu ale stale nic!

Johny004
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 294
Registrován: čtv čer 17, 2010 8:12 am

Re: Nefungujuce MMS po JB na os 4.0

Příspěvek od Johny004 »

Mě ty mmsky z čista jasna rozchodily až iPhone delivery
 iPhone 14 Pro
 Watch Ultra
 iPad Pro
 MacBook Air M2
 AirPods
 TV
 Time Capsule 4 TB

iLovecraft

Re: Nefungujuce MMS po JB na os 4.0

Příspěvek od iLovecraft »

Prosim i pomoc, priatelia.

Pred kratkym casom som sa na mojom iPhone 3G odhodlal na odkusanie iOS 4 a dokonca aj s multitaskingom funguje obstojne. Avsak! :!:
Vcera vecer som si uvedomil, ze vlastne z akehosi dovodu nemozem posielat MMS spravy. A tak som si prezrel tunajsie forum a planoval este jeden komplet novy restore + Redsn0w. Ako dobry napad mi spociatku prislo pouzit utilitu sn0wreeze, kedze JB spolu s Unlockom som uz mal.
A tak som vliezol do DFU modu a planoval urobit restore povodneho OS4. Lenze... Ostalo len pri planoch. iTunes mi totiz po chvili vypise tuto hlasku:

The iPhone "iPhone" couldn't to be restored. An unknown error occured (3194)"


Mno... a tym padom "zhasne fajka", pretoze nemozem nic ine s ifonom urobit. Pls, kde robim chybu bud ja... alebo Apple? :?:

Tymto tempom nielenze nerozchodim tie -censored- MMSky, ale napokon nerozbeham ani moj mily iPhone :cry:

kuma
Host
Host
Příspěvky: 28
Registrován: pon srp 24, 2009 9:12 pm

Re: Nefungujuce MMS po JB na os 4.0

Příspěvek od kuma »

vcera som riesil tento isty problem.. chcel som rozchodit MMS, ale... ked som upravil v sn0wbreeze iOS a urobil restor, tak co sa stalo, zamrzla instalaciaa z mojho iPhonu sa stala iTehla... hral som sa stym asi 7 hodiny a nevedel som to spravit sam... nastastie, sa jednemu skusenejsemu iPhonarovy podarilo ozivit mrtvy iPhone... zaujimave bolo to, ze som to robil presne tak isto ako on.. len mne to neslo v mojom iTunse.. preto ti radiim podla novych poznatkoch.. vezmi iPhone na taky iTunes, ked si ho este nemal syncnuty... nemusis ho davat do DFU modu, staci ako ho pripojis a das ho restornut na novu verziu iOS 4.0.1... musi ti to aj stiahnut a musis byt hlavne pripojeny na nete... ak toto nepojde, tak beeaavers mi poslal navod, podla ktoreho to on robil.. neskusal som ho, ale mal by pomoct

tu je:
http://ijafri.com/2010/06/23/downgrade- ... ydia-shsh/

vela stastia... ked tak ma kontaktuj... len som mal z toho riadne nervy...
iPhone 3G, 8GB Black, Orange-sk
iPhone 4S, 16 GB Black, Orange-sk

iLovecraft

Re: Nefungujuce MMS po JB na os 4.0

Příspěvek od iLovecraft »

@kuma: Mno, vcera som sa s tym este potrapil a napokon sa mi (stale v ramci povodneho iTunes, ktory mam v PC) na X-ty krat podarilo, metodami pokus-omyl, prinutit iTunes, aby zacal nahadzovat novy FW. Uprimne povedane, najprv som z toho nebol nadseny, pretoze som sa obaval, ze nebude korektne fungovat JB a hlavne Unlock. Kupodivu, aj ked tam teda teraz mam OS 4.0.1, JB sa podaril bez problemov a taktiez Unlock funguje. Zrejme medzi danymi verziami nebude velky rozdiel.
Co ma vsak stale stve, su chybajuce MMS spravy a vlastne az teraz som si uvedomil, co mi este v nastaveniach chyba... Mobilna datova siet! T.j. v podstate nikde v ramci nastaveni nie je ani zmienka o MMS a ani o datach. Avsak co sa tyka datoveho prenosu... Aj ked som z toho jelen -- napriek vsetkemu funguje (v sieti O2). :?:

A este celkovo k teme... Pokusal som sa postupovat podla navodu, ktory je tu zverejneny. Vytvoril som si aj custom FW pomocou sn0wbreeze 1.7, avsak ked som ho chcel nahrat cez iTunes do ifonu, vyhodilo mi to staru znamu chybovu hlasku "Error 1600" (alebo nejake podobne cislo medzi tym, ehm). A tak zom, dla odporucania, stiahol aplikaciu iREB. Problem je v tom, ze aj ked je ifon v DFU mode a ja v i REB stlacim button pre iPhone 3G, nic sa nedeje. Rozhodne nezbelie obrazovka ani sa neudeje ziadna ina znamka toho, ze by iREB nieco urobil.
Tusi niekto, co s tym? Btw, este jedna zvlastnost na zaver... Ak som sa pri instalovani iOS 4 niekedy pred cca tyzdnom dobre pozeral, tak nastavenia "Mobilnej datovej siete" a MMSky som tam nezahliadol ani vtedy, ked este nebol v ifone ziadny JB... Nechaaapem. :?

Wolfator

Re: Nefungujuce MMS po JB na os 4.0

Příspěvek od Wolfator »

Obrázek[/quote]

Mohl by jste někdo poslat foto na nastavení českého 02 MMS ?

jackherrer
Moderator fóra
Moderator fóra
Příspěvky: 3737
Registrován: ned úno 01, 2009 10:40 am

Re: Nefungujuce MMS po JB na os 4.0

Příspěvek od jackherrer »

I will maintain an attitude of open-mindedness.

samson010
Senior uživatel
Senior uživatel
Příspěvky: 797
Registrován: sob led 31, 2009 12:52 pm

Re: Nefungujuce MMS po JB na os 4.0

Příspěvek od samson010 »

mam jailbreak cez redsnow a nefungujuce MMS mi dost vadia, existuje nejaky zaruceny sposob ako to spojazdnit ? tomu navodu moc nerozumiem, prve jailbreak a potom restore cez itunes ?

snad sa tu coskoro objavi sposob jailbreaku kde to bude hned fungovat

Ralfik
Host
Host
Příspěvky: 99
Registrován: úte zář 09, 2008 2:50 pm

Re: Nefungujuce MMS po JB na os 4.0

Příspěvek od Ralfik »

1.) JB cez redsnow
2.) sno0wbreeze 1.6 + ipsw nakonci potvrdit ze uz mas JB
3.) iTunes
4.) shift+restore a cestu k firmware urobeny cez sn0wbreeze (default je na ploche)
5.) huraaa MMS

Tu je postup přece JB už máš tak pokračuj od kroku 2

iLovecraft

Re: Nefungujuce MMS po JB na os 4.0

Příspěvek od iLovecraft »

Mno, tak mozno niekomu pomoze opis toho, co som s mojim ifonom stvaral, kym som sa KONECNE dopracoval na iOS 4.0.1 k pracujucim MMSkam a uz sa v menu objavilo aj nastavenie Mobilnej datovej siete. Nic z toho predtym neslapalo a uz sa mi z tych restore procedur pomaly zavarovala mozgovna...

Skratka... Aj ked mi ifon odmietal v jednom momente nakopnut do jeho utrob z restore ten ci onen FW (a specialne ten, ktory bol modifikovany cez sn0wbreeze), tak napokon mi iTunes ponukol aktualizaciu na 4.0.1. Nasledne som s "malou dusickou" urobil JB cez redsn0w (paradoxne som proste MUSEL vybrat FW 4.0, pretoze posledna verzia redsn0w este novsie FW nepozna). Nastastie, vsetko prebehlo ako ma... V ifone mam iOS 4.0.1, aj ked JB som urobil cez 4.0.
Nasledoval unlock cez ultrasn0w, ten NASTASTIE taktiez nerobi problemy a v pohode odblokuje ifon.
Nuz... a ked uz sa mi podarilo zariadenie dostat do takehoto vcelku radostneho stavu, nainstaloval som "imobiledelivery". Niekto tu spominal, ze prave to mu rozchodilo MMSky, takze som bol zvedavy.
Vysledok? Cudujsasvete... ale po nahodeni "imbobiledelivery" mam SKUTOCNE v menu so spravami moznost nastavit MMS (t.j. uz ich je mozne aj posielat!) a ako bonus mi pribudlo aj nastavenie datovej siete... :)

Takze... Zase raz sa potvrdilo, ze s iPhonom sa treba obcas trosku viac "pohrat", ale ked uz je to napokon vsetko nakonfigurovane dla vlastnych predstav, tak ten pocit za to stoji :lol:.

Azda tento prispevok bude niekomu napomocny...

madaros

Re: Nefungujuce MMS po JB na os 4.0

Příspěvek od madaros »

tak mě ty MMS nefungujou ani bez JB.. proste ani origo iOS4 mi MMS neposila ani neprijima nechapu,ze to
nevim co s tim.. zkousel sem redsnow+snowbreeze 1.6 a nic,ani potom to nejde..

madaros

Re: Nefungujuce MMS po JB na os 4.0

Příspěvek od madaros »

Doublepost smazán. TommyS

thomasek79
Host
Host
Příspěvky: 145
Registrován: ned lis 15, 2009 9:41 pm

Re: Nefungujuce MMS po JB na os 4.0

Příspěvek od thomasek79 »

Já jsem nainstaloval ze Cydie iRealSMS a stala se zajímavá věc, v SMS editoru telefonu se objevil foťák na MMS, leč v samotném iRealSMS je tahle možnost zašedlá a nedá se použít. Nicméně MMS normálně fungujou :D
iPhone 3G -> iPhone 4 -> iPhone 5 -> iPhone 6S -> iPhone X
& iPad 2

madaros

Re: Nefungujuce MMS po JB na os 4.0

Příspěvek od madaros »

tak jsem downgradoval zpatky na 3.1.3 +JB a MMS porad nefungujou.. tak ted teda uz vazne nevim cim to je a hlavne co s tim ??! :(

Simbasek

Re: Nefungujuce MMS po JB na os 4.0

Příspěvek od Simbasek »

Zkoušel jsi restore?

ananas
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 249
Registrován: čtv črc 29, 2010 11:17 am

Re: Nefungujuce MMS po JB na os 4.0

Příspěvek od ananas »

iLovecraft píše: Cudujsasvete... ale po nahodeni "imbobiledelivery" mam SKUTOCNE v menu so spravami moznost nastavit MMS (t.j. uz ich je mozne aj posielat!) a ako bonus mi pribudlo aj nastavenie datovej siete... :)

Azda tento prispevok bude niekomu napomocny...


Caute,
kde najdem to "imobiledelivery" ? Ani google to nepozna :(

madaros

Re: Nefungujuce MMS po JB na os 4.0

Příspěvek od madaros »

ano.. MMS nejdou posilat ani kdyz je tam ofiko OS bez JB ! proste se zprava neodesle,zustane zasekla pred koncem odesilani a nic :(

mms mi prijde,ale nemuzu ji odeslat

Odpovědět