slovenska kontrola pravopisu

Odpovědět
hrko

slovenska kontrola pravopisu

Příspěvek od hrko »

Zdravim, urobil som si pomocou http://code.google.com/p/iphoneshop/ slovnik, ktory kontroluje slovenske preklepy (nahradenim slovnika pre US kontrolu pravopisu - takze pri zvoleni US klavesnice sa kontroluje SK pravopis, pri zvoleni UK klavesnice sa kontroluje EN pravopis, je potrebne si v settings zapnut obe klavesnice).
kontrola je bez diakritiky zalozena na open source zozname slovenskych slov (uz som zabudol ktory slovnik som pouzil, snad ma open source komunita za to nezlyncuje). funguje vsak len pre slova dvoj a viacpismenkove. jednopismenkove stale funguju americky. Vie niekto urobit z tych suborov (vid linka) instalator, ktory by sa dal pripadne pridat do CZ,SK repository?
alebo vie niekto urobit aj instalator, ktory by to pridal ako slovnik specialne pre slovencinu aj so slovenskou klavesnicou?

http://www.edisk.sk/stahni/89881/Archive.zip_778.15KB.html

ak nie, tak si hocikto moze rucne subor nahrat (a nahradit existujuce, urobte si pripadne zalohu) do
/System/Library/KeyboardDictionaries/
v iPhone alebo iPodeT

:)

Uživatelský avatar
rony
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 19653
Registrován: pát pro 14, 2007 12:37 am

Re: slovenska kontrola pravopisu

Příspěvek od rony »

boh ti zehnaj za tvoju pracu!
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mac mini  iPhone  4  5S  X  13 Pro  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods

ilijusin

Re: slovenska kontrola pravopisu

Příspěvek od ilijusin »

ot:

oficialne nejlepsi prvni prispevek co kdy :)

drsny
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 1414
Registrován: sob pro 08, 2007 8:38 pm

Re: slovenska kontrola pravopisu

Příspěvek od drsny »

balicek je hotovy, jen mi pls nekdo prelozte nasledujici vety, at to je spravne slovensky, asi bych to zvladnul, ale mohl bych udelat nejakou chybu...

sk slovník pre autokorekturu
nainstaluje autokorekturu (T9) pro vámi používanou klávesnicu
nepodporovaná verze firmware. tento balíček je pouze pro firmware 1.1.1 - 1.1.4
postupně budeš dotazován, které slovníky autokorektury chceš přepsat. přepiš ten, kterou klávesnici používáš
chceš přepsat Angličtinu (US)?
chceš přepsat Němčinu?
chceš přepsat Angličtinu (UK)
chceš přepsat Francouzštinu?
instaluji českou autokorekci textu (T9)
Obnovuji Anglickou (US) autokorekci textu (T9)
Obnovuji Německou autokorekci textu (T9)
Obnovuji Anglickou (UK) autokorekci textu (T9)
Obnovuji Francouzskou autokorekci textu (T9)

vydrzim asi do pulnoci, tak pokud to bude do te doby, nahodim balicek jeste dnes


edit: jeste hlasky pro stranku more info

cz slovník pro autokorekturu

tento balíček nainstaluje autokorekturu (T9) pro vámi používanou klávesnivci. instalátor se se bude postupně dotazovat, které slovníky autokorektury chcete přepsat. přepište ten, který odpovídá klávesnici, kterou používáte.

odinstalace uvede vše do původníého stavu

Uživatelský avatar
rony
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 19653
Registrován: pát pro 14, 2007 12:37 am

Re: slovenska kontrola pravopisu

Příspěvek od rony »

sk slovník pre autokorektúru
nainštaluje autokorektúru ("T9") pre vami používanú klávesnicu
nepodporovaná verzia firmware. tento balíček je len pre firmware 1.1.1 - 1.1.4
postupne dostaneš otázky, ktoré slovníky autokorektúry chceš prepísať. zvoľ ten, ktorého klávesnicu používaš
chceš prepísať Angličtinu (US)?
chceš prepísať Nemčinu?
chceš prepísať Angličtinu (UK)?
chceš prepísať Francúzštinu?
inštalujem slovenský slovník autokorektúry ("T9")
Obnovujem Anglický (US) slovník autokorektúry
Obnovujem Nemecký slovník autokorektúry
Obnovujem Anglický (UK) slovník autokorektúry
Obnovujem Francúzsky slovník autokorektúry
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mac mini  iPhone  4  5S  X  13 Pro  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods

Uživatelský avatar
rony
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 19653
Registrován: pát pro 14, 2007 12:37 am

Re: slovenska kontrola pravopisu

Příspěvek od rony »

sk slovník pro autokorektúru

tento balíček nainštaluje slovenský slovník autokorektúry ("T9") pre vami používanú klávesnicu. inštalátor sa bude postupne pýtať, ktoré pôvodné slovníky autokorektúry chcete prepísať. prepíšte ten, ktorý zodpovedá klávesnici, ktorú používate.

odinštalácia vráti pôvodný stav.
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mac mini  iPhone  4  5S  X  13 Pro  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods

drsny
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 1414
Registrován: sob pro 08, 2007 8:38 pm

Re: slovenska kontrola pravopisu

Příspěvek od drsny »

balicek sk slovník pre autokorektúru je na cz / sk repository. testoval jsem na 1.1.4 a jevi se to funkcnim.

whisky96
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 980
Registrován: stř úno 13, 2008 9:47 pm

Re: slovenska kontrola pravopisu

Příspěvek od whisky96 »

ahoj, ak autor nie je proti, mohli by sme to zahrnut priamo do slovenskej lokalizacie (podobne ako je spravena ceska lok.)

uz nam chyba iba plna slovenska klavesnica a sme komplet ;-)

hrko

Re: slovenska kontrola pravopisu

Příspěvek od hrko »

mozete to pouzit ako len chcete. len by som rad upozornil, ze od toho netreba ocakavat zazraky. tym ze slovencina (rovnako aj cestina) ma velke mnozstvo variant jedneho slova zmenenych len o priponu (mama, mame, mamu, mamy, ...) tak autokorekcia niekedy navrhuje zmenit slovo aj ked je gramaticky spravne (neviem, mozno maju algoritmus, ktory uvazuje len niekolko prvych variant). niektore slova su pre autokorekciu dokonca take zakerne, ze sa na chvilu zasekne (skuste napisat "pri" alebo "pre" - to druhe je pomalsie ako prve) aj ked sa da pisat dalej, obraz (aj zvuk klavesnice) sa na par sekund zasekne.
SW ktory som pouzil na vytvorenie autokorektury pouziva ako zaklad zoznam slov aj s ich pravdepodobnostami vyskytu, ja som bol samozrejme natolko "lenivy" ze pravdepodobnost vyskytu som dal u vsetkych slov rovnaky (akosi sa mi nechcelo patrat po tejto pravdepodobnosti pre kazde slova v kazdom tvare :) )nehovoriac o tom ze stale nie celkom rozumiem, preco autokorekcia navrhne niekedy aj slova, ktore som zjavne napisat nechcel, napriklad Jozef namiesto mozes, aj ked s a f su od seba az dva znaky na klavesnici, takze je to dost malo pravdepodobny preklep ...
no keby som vedel o algoritme viac, tak by to bolo lepsie, ale toto je naozaj len take lenive nasukanie zoznamu slovenskych slov do toho SW na google code :)
je to lepsie ako nic (mne sa s tym pise ovela lepsie), ale ako vravim, zazraky necakajte :)

Uživatelský avatar
rony
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 19653
Registrován: pát pro 14, 2007 12:37 am

Re: slovenska kontrola pravopisu

Příspěvek od rony »

"Jozef namiesto mozes"

to je vysvetlenie pri pohlade na klavesnicu: zrejme to uvazuje aj s klasickym preklepom, ked netrafis presne klavesu a problem posledneho pismena je zasa spellcheck, kedy proste pozrie "moze*" a zisti, ze jedine vhodne slovo je "mozes". Cize teoreticky by napr. mal rozlisovat jozef a Jozef a pokial som teda napisal Jozes, tak mi neponukne "mozes" ale "Jozef" :)
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mac mini  iPhone  4  5S  X  13 Pro  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods

hrko

Re: slovenska kontrola pravopisu

Příspěvek od hrko »

no nedalo mi to a hladal som tie data z ktorych som vychadzal, bol to slovnik
http://www.sk-spell.sk.cx/aspell-sk

a zistil som napriklad, ze slovo "mozes" nepozna autokorektura jednoducho preto, lebo v tom slovniku chyba :) tak to mozno s tym apple algoritmom nebude az take zle, len potrebuje lepsi slovnik. (asi :) )

vsimo

Re: slovenska kontrola pravopisu

Příspěvek od vsimo »

Mne to na 1.1.3 nejde. Po par tuknutiach aplikacia spadne. Skusal som to v poznamkach a emaile. Pouzivam US a UK klavesnicu. Nechal som si prepisat slovnik UK klavesnice. Nastastie pri US klavesnici, kde je povodny slovnik, to nepada.

Update: Uz to ide. Telefon je dobre restartovat a chvilu pockat. Mozno system si vytvara chvilu index toho noveho slovnika.

Odpovědět