iP Xr - fotoaparát nedokáže zaostriť, trasie obraz a ....

Máte iPhone chvilku? Jste tu nový? Nevíte kam dotaz zařadit? Potřebujete poradit? Tak všechno sem.
Odpovědět
beno78
Host
Host
Příspěvky: 105
Registrován: stř črc 28, 2010 3:11 pm

iP Xr - fotoaparát nedokáže zaostriť, trasie obraz a ....

Příspěvek od beno78 »

Zdravím ...

Potreboval by som poradiť. Už druhý krát sa mi stalo že pri používaní fotoaparátu (aj pri videu) sa celý obraz trasie, fotoaparát nedokáže zaostriť a vydáva pri tom zvuky ako keby skratoval. prvý krát sa to objavilo pred cca mesiacom a pol, po výmene za druhý mobil opäť tá istá vada do mesiaca. Momentálne čakám na vybavenie reklamácie. Zariadenie nebolo vystavené vlhkosti, nepadlo mi. Využívam ho aj ako navigáciu v aute (možno chyba súvisiaca s prehriatím), a na motorke (žeby mu vadili jemné otrasy z chodu motora?).
Neviem či robím chybu niekde ja , alebo som len náhodou narazil na vadné kusy.
Riešil podobný problém niekto? Viete mi poradiť i robím niečo zle?

Ďakujem.

Uživatelský avatar
rony
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 19653
Registrován: pát pro 14, 2007 12:37 am

Re: iP Xr - fotoaparát nedokáže zaostriť, trasie obraz a ...

Příspěvek od rony »

nejaky nevhodny obal?
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mac mini  iPhone  4  5S  X  13 Pro  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods

beno78
Host
Host
Příspěvky: 105
Registrován: stř črc 28, 2010 3:11 pm

Re: iP Xr - fotoaparát nedokáže zaostriť, trasie obraz a ...

Příspěvek od beno78 »

Obal je značkový - Quad Lock. Tak neviem čo by na ňom mohlo byť zlé :no:

Uživatelský avatar
rony
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 19653
Registrován: pát pro 14, 2007 12:37 am

Re: iP Xr - fotoaparát nedokáže zaostriť, trasie obraz a ...

Příspěvek od rony »

okej a skusali sme to chvilu vydrzat bez znackoveho obalu na ktorom by nemalo byt nic zle?

ps: takze to mas namontovane na bajku, nevyhrkas to za ten mesiac? usudzujem z google podla nazvu toho znackoveho obalu - milion vysledkov upevnenia na bajk...
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mac mini  iPhone  4  5S  X  13 Pro  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods

beno78
Host
Host
Příspěvky: 105
Registrován: stř črc 28, 2010 3:11 pm

Re: iP Xr - fotoaparát nedokáže zaostriť, trasie obraz a ...

Příspěvek od beno78 »

Neviem čo myslíš pod pojmom "vyhrkať". Obal drži v držiaku perfektne. A tie otrasy niesú také silné aby to zničilo mobil. Chlap v servise mi tvrdil že otrasy mu nemôžu vadiť, že na to je ten telefón stavaný .... tak ja neviem.
Ale z druhej strany ... problémy začali až po používaní obalu.
Ešte ma napadla jedna možnosť. V aute je mobil pripnutý k palubovke takým držiakom - magnetkou. Či tá magnetka nezničí niečo čo slúži na stabilizáciu/zaostrovanie obrazu? Ale to som používal aj pri predchodcovi (iP 5s a SE) a nikdy nebol problém.

mirmo80
iPhonefil
iPhonefil
Příspěvky: 3502
Registrován: stř srp 08, 2012 1:00 pm

Re: iP Xr - fotoaparát nedokáže zaostriť, trasie obraz a ...

Příspěvek od mirmo80 »

beno78 píše:Neviem čo myslíš pod pojmom "vyhrkať". Obal drži v držiaku perfektne. A tie otrasy niesú také silné aby to zničilo mobil. Chlap v servise mi tvrdil že otrasy mu nemôžu vadiť, že na to je ten telefón stavaný .... tak ja neviem.
Lenze co tebe moze prist ako jemne otrasy, moze mobil upevneny na motorke vnimat inak. Urcite nie su otrasy ako otrasy. Dalej bude asi rozdiel zatrasenie rukou a permanente (intenzivne z pohladu mobilu?) otrasy pocas jazdy. Ze je mobil dobre upevneny, neznamena ze sa netrasie. Ale to iba nahlas uvazujem. Zatial mi to vsak vychadza ako jedina suvislost. Asi by som mobil po reklamacii - ak ti daju novy kus - skusil nepouzivat na motorke a uvidis co sa stane. Na niektore chyby treba ist vylucovacou metodou, ak pricina nie je ihned jasna, alebo na nu moze vplyvat viac faktorov.
iPhony, iPady, AirPods, AW SE 40/44, ATV 4K (1. gen), MacBook Air (M1, 2020), AirTag. SW väčšinou aktuálny.

Metalgirl
Moderatorka fóra
Moderatorka fóra
Příspěvky: 12973
Registrován: pon úno 15, 2010 8:17 pm

Re: iP Xr - fotoaparát nedokáže zaostriť, trasie obraz a ...

Příspěvek od Metalgirl »

Tak třeba já vozím na rámové trubce svůj iPhone na kole a tam dostává řádné otřesy a problém s fotoaparátem nemám. A tam fakt dostává bomby, kolo netlumí tak dobře jako motorka. Stejně ho vozím v autě na magnetickém držáku, tam to taky nemá vliv. Podle mě se bude jednat o výrobní vadu fotočoček, které se objevují i u dalších modelů a dotyčný měl jen smůlu, že chytil druhý kus se špatně vyrobenou čočkouvou soustavou. Mimochodem nám lidi vraceli ihned po koupi do nedávna první várky Xek i Xsek s tím, že jim tam nefunguje i TrueDepth kamera, u některých kusů jim třeba zadní foťák nenastartoval vůbec, zůstal černý a jiné vady spojené s foťáky.
Jsme rádi, že dodržujete PRAVIDLA fóra. Jsi zde nový? PAK ZAČNI ZDE.

Odpovědět