Odhlášení icloud účtu bez hesla a pass kodu

Máte iPhone chvilku? Jste tu nový? Nevíte kam dotaz zařadit? Potřebujete poradit? Tak všechno sem.
Odpovědět
Jackun
Host
Host
Příspěvky: 2
Registrován: pon črc 15, 2019 9:43 pm

Odhlášení icloud účtu bez hesla a pass kodu

Příspěvek od Jackun »

Dobrý den,
Koupil jsem si telefon s nefunkčním displejem na opravu. Jedná se o 6s. Bohužel je po opravě na něm zámek obrazovky a stále přihlášený iCloud účet. Je nějaká možnost jak jej odstranit? Původní majitel si PIN nepamatuje, leda odemcit prstem a heslo k iCloud účtu i přes sliby zaslání navečer, jsem stále nedostal. Bohužel se nakonec nejednalo pouze o výměnu displeje a tak vzhledem k ceně opravy, bych jej rád zprovoznil. Je tu i jiná možnost? IOS 12, iPhone 6s 64GB.

Jirka_S
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 309
Registrován: čtv srp 27, 2015 4:01 pm

Odhlášení icloud účtu bez hesla a pass kodu

Příspěvek od Jirka_S »

Obávám se, že pokud si původní majitel nevzpomene, budete mít hezké, leč poněkud nezvyklé těžítko.
edit: nemohu si odpustit trochu sarkasmu - je to jako si koupit starší vůz, ale původní majitel není schopen poskytnout nejen klíče, ale ani velký techničák. Smysl takové (a podobné) koupě mi zůstává neznámý. :)

Tony1
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 3132
Registrován: sob črc 12, 2008 6:18 pm

Re: Odhlášení icloud účtu bez hesla a pass kodu

Příspěvek od Tony1 »

Ano toto je dost častý scénář kdy kupující koupí nefunkční zařízení pod dojmem lehkosti opravy (většinou Lcd) a po vpodstatě lehké opravě zjišťuji zamčení iCloudu iP. Od prodejce to má většinou průběh že iP fungoval a teď už nefunguje a prodává ho na opravu nebo náhradní díly, to zda prodejce ví že je iCloud uzamčení už je jen odhad a férovost samotného prodejce.
Máš možnosti prověření IMEI, pokud po prověření je iCloud Cleare tak zde je šance iCloud zrušit na netu je několik prodejců této služby, většinou zahraničních a v ceně 1200-2400,- s úspěšností 50-90% dokonce i na Aukro jsem tuto nabídku zahlédnout ale v ceně 3400,-.

Horší situace je pokud po prověření je iCloud Lost/Stolen, zde je toto zařízení vážně už jen těžítko. Zahlédl a zkusil jsem osobně službu u zařízení se statusem Lost a jediné co zde následovalo bylo postupné navyšování částky za zrušení, kdy v ceně 1200,- jsem to ukončil (500,- získání tel clísla a Apple id majitele, 800,- pokus o zrušení, neůspěšný, dál požadavek 290USD za pokus o zrušení přes GSX přístup. Zde jsem dál nepokračoval :roll: ).
Noťas, TOSHIBA, Macbook Pro
iPhone 6s space grey 16GB, Apple Store, UK
Operátor T-Mobile, Telefonika O2, Vodafone

Jackun
Host
Host
Příspěvky: 2
Registrován: pon črc 15, 2019 9:43 pm

Re: Odhlášení icloud účtu bez hesla a pass kodu

Příspěvek od Jackun »

Děkuji za odpovědi. Nakonec jsem se s původní majitelkou dohodl a údaje jsem získal. Přičemž teď ta kuriózní věc co se mi stala. Zkusil jsem zadat PIN k odemčení obrazovky asi už po 6té a na telefonu naskočilo logo jablíčka. Podržel jsem tlačítko vypínání s home buttonem a naskočil mi teploměr s jablíčkem. Tak jsem připojil k itunes přes kabel a telefon se asi dvakrát restartoval, byl kompletně vymazaný a spustil se jako nové zařízení. Ani po mě nechtěl minulý iCloud účet, i přesto že jsem jej neodhlasil. Nevím jak je to možné nebo co se stalo, ale nikam sem nic nezadával i přestože jsem údaje již měl.

Odpovědět