Použitie zahraničnej SIM karty

Máte iPhone chvilku? Jste tu nový? Nevíte kam dotaz zařadit? Potřebujete poradit? Tak všechno sem.
Odpovědět
Jano777
Host
Host
Příspěvky: 4
Registrován: úte kvě 07, 2019 6:48 am

Použitie zahraničnej SIM karty

Příspěvek od Jano777 »

Zdravím Vás, potreboval by som pomoc. Mám iphone 5 a keď budem v Egypte si tam chcem dať egyptskú SIM kartu, aby som mal data. Moja otázka znie, keď si teda vymením na týždeň moju stálu SIm kartu za túto egyptskú, vymažú sa mi z mobilu data, kontakty, nastavanie atď? Alebo no stress, možem ju tam na týždeň dať a ani nemusím nič nejak nastavovať alebo upravovať? Díky moc za odpoveď, ak už tu podobná otázka je tak sorry, ale nevedel som ju násť. Jano

mike-biker
Moderator fóra
Moderator fóra
Příspěvky: 3469
Registrován: ned říj 09, 2011 12:39 pm

Re: Použitie zahraničnej SIM karty

Příspěvek od mike-biker »

Předpokládám, že kontakty jsou v telefonu, probíhá synchronizace s iCloudem, máš zálohu atd.
Pak samozřejmě výměna SIM je úplně v pohodě. Jen nevím, zda tam bude podpora LTE, iPhone 5 ještě některá pásma nepodporoval, přece jen už je to mobilní pravěk.
iPhone 14 Pro 256GB Silver.
iPhone 12 Mini 64GB RED as reserved.
MacBook Pro 16" M1 Max 24-Core GPU, 32GB Memory, 1TB SSD

Jano777
Host
Host
Příspěvky: 4
Registrován: úte kvě 07, 2019 6:48 am

Re: Použitie zahraničnej SIM karty

Příspěvek od Jano777 »

Díky moc za odpoveď :) keďže som v tejto oblasti docela neskúsený tak z vašej odpovedi neviem či som sa vyjadril v prvej otázke správne. Tak skúsim ešte upresniť.

Mne nejde o to, že keď tam vložím tú egyptskú sim kartu potrebujem vidieť kontakty a všetky veci čo vidím keď tam mám svoju bežnú sim kartu. Ide mi o to, či keď po týždni do telefonu dám zase moju bežnú kartu tak uvidím všetko tak jak vidím teraz. Čiže či touto výmenou si nejaké data alebo údaje z telefonu nezmažem. Počas toho týždňa, keď tam budem mať egyptskú kartu, je pre mňa podstaté sa dostať len na email a internet. Safari predpokladám, že bude fungovať štandartne a email tiež nemusím synchronizovať a budem chodiť cez Safari cez web.

A ak by to teda bolo jak dúfam, tzn. že egyptskú sim kartu možem použiť a o žiadne data a údaje neprídem, je prosím vás nejaký zvláštny postup jak tú novú kartu sprovozniť? Alebo stačí klasicky vložiť, zadať PIN a vybavené? Viem, že sú to asi dosť banálne dotazy, ale je to pre mňa veľmi doležité tak si chcem byť istý.

Ešte raz vám ďakujem za odpoveď. Jano

Jano777
Host
Host
Příspěvky: 4
Registrován: úte kvě 07, 2019 6:48 am

Re: Použitie zahraničnej SIM karty

Příspěvek od Jano777 »

mike-biker píše:Předpokládám, že kontakty jsou v telefonu, probíhá synchronizace s iCloudem, máš zálohu atd.
Pak samozřejmě výměna SIM je úplně v pohodě. Jen nevím, zda tam bude podpora LTE, iPhone 5 ještě některá pásma nepodporoval, přece jen už je to mobilní pravěk.


Díky moc za odpoveď :) ja len pre istotu sa ešte spýtam, mne primárne ide o to, aby som si nezmazal žiadne data alebo kontakty tým, že tam dám tú novú egyptskú kartu. Nejde mi o to, aby som všetky data mal k dispozícii keď tam budem mať tú egyptskú kartu. To čo vy popisujete je asi prípad, že chcem vidieť všetky data a kontakty keď bude v telefóne egyptská karta. To mi je jedno, ja to potrebujem len k prístupy na email, prípadne web. Ale keďže s tým nemám žiadne skúsenosti a nevyznám sa v iphonoch tak sa radšej pýtam, aby som mal istotu, že všetko bude v poriadku a nič neprídem.

Ešte raz díky za odpoved a čas. Jano

Uživatelský avatar
rony
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 19658
Registrován: pát pro 14, 2007 12:37 am

Re: Použitie zahraničnej SIM karty

Příspěvek od rony »

Na SIMkarte uz snad nikto rozumny nema nic ulozene. Tak ci tak jedina vec, co sa tam este ako tak uklada su kontakty ale iPhone uz od pociatku uplne kasle na ulozisko kontaktov na SIM.

Takze naozaj ide vymenit SIMku. Ja to dokonca robim rovno za behu iPhone.

Co ta moze trapit su samozrejme sluzby viazane na cislo. Takze napriklad ak mas dvojzlozkove autorizacie (sluzba ti posiela sms s kodom na tvoje domace cislo), tak si vcelku odstaveny... dalej sluzby ako iMessage a Facetime budu zmatene - pocitaj ze telefon odosle SMS z tej egyptskej SIM.

Osobne si myslim, ze ak ides na 1 tyzden dovolenku, tak by som sa s tym nezatazoval. Ak to potrebujes nutne pracovne (na dovolenke...), tak potom za normalnych okolnosti nic zvlastne sa neudeje. Vymeny SIM rozhodne nemenia nic v obsahu telefonu.

Dost problem je, ak by sim bola v zaklade zamknuta na pin kod :)
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mac mini  iPhone  4  5S  X  13 Pro  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods

Jano777
Host
Host
Příspěvky: 4
Registrován: úte kvě 07, 2019 6:48 am

Re: Použitie zahraničnej SIM karty

Příspěvek od Jano777 »

Díky za odpoveď. Mne fakt ide primárne o emaily. Autorizácie na túto slovenskú kartu naviazané nemám a služby jak iMessage využívať nepotrebujem.

Jediné čomu nerozumiem je tá posledná veta. Mohol by ste mi ju prosím vysveliť? Ďakujem. Jano

Uživatelský avatar
rony
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 19658
Registrován: pát pro 14, 2007 12:37 am

Re: Použitie zahraničnej SIM karty

Příspěvek od rony »

archaicky sposob ochrany - pri zapnuti starych mobilov si simka vypytala sim pin. s tym maval iphone problem - stacilo sim pin vypnut v inom mobile - v eu to uz snad operatori nepredavaju aktivne.

ak nemienis pouzivat imessage (co je dost divne) tak musis imessage vypnut.

result: simky mozes v iphone menit
len si pred cestou zopakuj hesla a pristupy k tvojmu apple id
moze ta to nemilo prekvapit lebo ios si bude opatovne pytat hesla a zrejme aj vyzadovat dostupnost internetu.
takze sa na to priprav.
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mac mini  iPhone  4  5S  X  13 Pro  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods

Odpovědět