Potrebujem přeinstalovat software iphone 6s

Máte iPhone chvilku? Jste tu nový? Nevíte kam dotaz zařadit? Potřebujete poradit? Tak všechno sem.

Chat fóra: a nikdo. Vstup do diskuze online

Nicholas | ned říj 07, 2018 2:54 pm

Potrebujem přeinstalovat software iphone 6s

Zdravím, mám iphone 6s, nový, kupovaný od druhého uživatele. Pro každý případ chci provést přeinstalaci software. Vždyť to znáte - cerberus - skryté systémové aplikace, nechci přijít o citlivá data a prosím neříkejte mi, že stačí dát tovární nastavení, to opravdu ne. Poradíte? Děkuji za odpověd
Host
Host

Uživatelský avatar rony | ned říj 07, 2018 4:43 pm

Re: Potrebujem přeinstalovat software iphone 6s

1. Nastaveni, Vseobecne, Resetovat, Vymazat cely obsah a nastavenia. Toto dostane iPhone do panenskeho uvodneho stavu. Prosim, nerikejte mi, ze ne, opravdu to bude kompletne cisty telefon.

2. Pripojis k iTunes vo svojom pocitaci cez kabel a urobis tam v podstate to iste (nastavenie iPhone ako novy iPhone). ale siel by som najprv bod 1.

3. ak uz v telefone cosi mate, bod jedna to komopletne zmaze. Ak ste do iOS vkladali svoje Apple ID, mozno to bol bod, kedy ste mali byt paranoicky :-) ak nie, bod pre vas. Ak tam ale tie data mate, pred bodom 1. sio dokladne preverte ake data mate v iCloud (dostanete sa tam z pocitaca na www.icloud.com - ak mate uz apple id, bezte tam a vazne si to tam preklikajte). Bezte aj na http://appleid.apple.com a dokladne si preluskajte svoje nastavenia Apple ID a snazte sa riadit aj odporucaniami Apple pre ochranu vasho Apple ID. Maly tip: Apple ID je dolezitejsie ako vas iPhone, mozete nam verit.

Mimochodom, to si mal urobit este pri pritomnosti pana predosleho majitela. Moze ta prekvapit uzamknutie na jeho Apple ID alebo ina necakana zalezitost.

Ako nevyhnutna podmienka je, aby si si zalozil Apple ID a poctivo odlozil zapisovane udaje (nazov konta, heslo, odpovede na bezpecnostne otazky), spravne vypisal bezpecnostny email, spravne nastavil kontaktne t. c. a dalsie veci. Najdes to aj na http://appleid.apple.com/ kde mozes Apple ID kompletne zalozit. Vpravo dole mas prepinac na cesky jazyk.

Nie je to ziadna sialena operacia, chvilu pockat kym sa mobil obnovi a potom uz len pozorne vyplnit Apple ID (pozor, treba mat aj platobnu kartu, hodne ti ulahci, ak ju tam nakonfigurujes, netreba sa toho bat, Apple nie je taky devil, ktoreho by si sa mal triast, skor naopak, snazenim sa to nejako obabrat si sposobis viacej skody).

pekny den, a ak chces rady, tak pocuvaj, co radime, premyslaj nad tym, co ides urobit a pred tym ako to ides urobit ;-)
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mba i7  iPhone  4  5S  X  iPad Pro  Pencil  TV4  WATCH  AirPods
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS

Prehľad diskusií na forum.iphone.cz

* indicates required

Zpět na Poradna