iPad s AppleTV pro rodiče - info

Máte iPhone chvilku? Jste tu nový? Nevíte kam dotaz zařadit? Potřebujete poradit? Tak všechno sem.

Chat fóra: a nikdo. Vstup do diskuze online

zizkin | čtv říj 04, 2018 5:04 pm

iPad s AppleTV pro rodiče - info

Zdravím zdejší applisty.
Obracim se na Vás s pár dotazy. Prosim Vaši odpověď zasílejte vždy s konkrétní číslicí, aby bylo videt, k jakému bodu se odpověď vztahuje.

Moji rodiče jsou nepolibeni technikou (když už, tak velmi malo) a tak vše důležité, co se musí řešit přes PC (banka, emaily, přihlášky do školy pro sourozence atd..) řeší přes mě.
Jenže já uz taky ne vždy mám na to sílu a čas a tak je potřeba je to postupně začít učit. Vzhledem k tomu, že uz mam zkušenosti s prarodiči, kteří si pred lety pořídili PC a ze me se z hodiny na hodinu stalo chodící call centrum, nechci uz tuto "chybu" udělat znovu (určitě to znáte).
Zpět k rodičům.
Nejlehčí a plně dostačující se mi jeví iPad (2018/Pro). Droidy jsem uz zkousel v minulosti, jenze to bylo marne, a ne kvuli tomu, že jim neco neslo, ale droid proste nešel .
Takze iOS.
Otec chytrý telefon nema, matka má po mne asi 1,5 roku iPhone 5S, takze nebude žádný problém s obavou "nové zařízení."
Zajímá mě tedy:

1) jak jste vyřešili AppleID pro rodiče?
Mam jim vytvořit nove společné nebo použít matky? Je mi jasne, ze to závisí na dohodě rodičů, zda si chtějí držet soukromí, ale hledam spis vyhody nevýhody. Co vše se s tim IDckem pretahne.
Ma to byt jejich společné zařízení. Emaily nejsou na AppleID závislé a ma ho jen matka, takze to tam bude, imessage nevim, zda na tabletu jsou (ty prave nejsou nutne mit), fotky ok, ale jdou sdílet...atd..

2) RODINNÉ SDÍLENÍ: využíváte ho někdo?
Cetl jsem clanek, pro a proti. Vypada to velmi super, jenze prijde mi, ze je to spise pro dva dospělé (matka-otec) a pro jejich malé děti.
Jenze my bychom meli schéma 4 dospělí (matka-otec, syn, syn) a problem je, ze se nakupy v appStore platí přes jednu kartu. A to mi prijde blby, aby 4 dospělí. Ostatní věci jdou nahradit jinymi: kalendar skrze Google (stejne mame vsichni gmail ucet), fotky nasdilet skrze ios mimo rodinu, pripadne si je posleme pres whatsapp nebo iMessage, hudbu mame Spotify..
Jedinou vyhodu vidim pouze v nakupu aplikaci v appleStore, ze kdyby ji chtěli všichni, platí se tedy jen jednou?) viz treba FilmicPro. - je to tak?
Takze prosím vyjádření těch, kteří to reálné využívaji.

3) APPLE TV:
a posledni nakonec. K iPadu, aby si pořídili appleTV. Aby si mohli z tabletu prohlížet na tv, otec, aby mohl sledovat O2tv (fotbal) z tabletu na TV. (Udajne do konce roku by mela byt dostupná přímo v appleTv, ale jinak by to mělo jit teda pres zrcadleni že?
Zde me zajima, jak funguje air play. Na webu applu pisou, ze musi byt APPLE TV s iphone v jedné sítí, kdežto napr. Petr Mára ve videu říkal, ze appleTV funguje s iphonem/ipadem přes vlastní síť (jako např. gopro), tudiz není nutné připojeni k netu. Nekdo mi radil, ze je potreba udelat na telefonu hotspot, jenze ten bez datového přijeni vytvořit nejde.
(Zajima me to i z důvodu, ze si ji chci pořídit taky a tahat si sebou po dovolených, abychom si mohli a přítelkyni prohlednout fotky z mobilu na pokoji na monitoru nebo pokojske tv, kde by ale wifi nebyla)
Dalsi vec, kdyz si na AppleTV stahnu hru, která nepotřebuje připojení k netu, lze mit appletv jako "prenosnou konzoli"?

omlouvám se, ze je to dlouhé, ale je třeba vse vysvětlit, abych předešel zbytečným komentářům
Diky moc

Píšu z mobilu
Host
Host

mirmo80 | čtv říj 04, 2018 5:32 pm

Re: iPad s AppleTV pro rodiče - info

To chodiace call centrum ma dostalo :) Ale presne viem o čom hovoríš, keď s PC začal pracovať môj svokor. Už sa len dopracovať k tomu, čo sa vlastne stalo bola misia, pretože každý problém mal len jeden názov - nejde mi :-D

K tvojím bodom a za seba by som to riešil takto:

1) No ak mama bude chcieť mať iPad prepojený s iPhonom tak je dobré dať ho na jej ID. Ak jej nevadí, že obsah "jej" iPhonu sa dostane do rúk otcovi, tak je to ok. Ak je to jej pracovný telefón, tak rozhodne druhé ID. Ale ani spoločné ID neznamená 1:1 zariadenia. Veľa vieš vypnúť/zapnúť. Dá sa s tým pohrať. Napr. IM a FT na iPade nastavíš na email. Teda nebude mame zvoniť mobil, ak niekto bude volať na iPad. Asi by som začal jej ID a keď to bude vadiť, založíte nové.

2) áno, a nedá sa to vyriešiť, nákupy sa platia zo správcovej karty. Aj keď si ty, ako člen rodiny pridáš svoju. Skúšal som to a naozaj to nejde. Ak sa s týmto zmierite, tak potom je pre vás rodinné zdieľanie super. Pozor ale na niektoré inapp nákupy. Nie na všetky sa rodinné zdieľanie vzťahuje. Ale väčšinou sa to týka životov v hrách, coinov a pod blbostí.

3) áno, airplay funguje aj bez wifi siete. Odskúšané.
Či pôjde nejaký obsah aj bez pripojenia neviem odpovedať.
iPhone 8, iPhone SE, iPhone 5C, iPad mini 4, iPad Air, iPad 2, iPod Touch 5th, AW 3 42/38mm Silver, ATV 4
iPhoneHolik
iPhoneHolik

zizkin | čtv říj 04, 2018 5:52 pm

Re: iPad s AppleTV pro rodiče - info

Děkuji moc za plnohodnotné odpovědi. :)
To ID teda otestuji. Ja si chci iPad taky pořídit a zatim nevím, co vše to umi propojit s iphonem, takze to budu testovat především u sebe. Samozřejmě to volání jak říkáš, na iPad pro rodiče nechci. Jedine, co bych chtěl propojit s jejim iP jsou snad jen fotky, ale nakonec bude asi lepsi, aby si jen ty vybrane pres airplay posilala do tabletu sama, nez aby se tam snychronizovalo vse, co vyfotí.

Ještě jednou diky :)

Píšu z mobilu
Host
Host

Prehľad diskusií na forum.iphone.cz

* indicates required

Zpět na Poradna