Hudební složky DO a V telefonu

Máte iPhone chvilku? Jste tu nový? Nevíte kam dotaz zařadit? Potřebujete poradit? Tak všechno sem.

Chat fóra: a nikdo. Vstup do diskuze online

R.O.B.I.N007 | pon črc 09, 2018 10:36 am

Zdravím, mám Iphone chvilku. A jediná věc co mi nedá spát je, zdali je nějak možné dát do telefonu celé složky hudby nikoliv jen jednotlivé skladby.
Jde mi o pořádek v telefonu a lepší přehled. První otázka zní jestli je to nějak možné protože přes Itunes jsem na to nějak nemohl přijít a pak, zda li existuje přehrávač který zobrazí složky. Děkuji. :)
Host
Host

Uživatelský avatar rony | pon črc 09, 2018 11:17 am

Re: Hudební složky DO a V telefonu

lze.

1. podmienka - tvoje mp3 musia mat vyplnene ID3 tagy. To vies urobit aj v iTunes (je to editor id3), tj. spravne vyplneny interpret, album, obrazok albumu, nazov skladby, idealne aj poradie skladieb.

2. potom v kniznici hudby v itunes mas odrazu nadherne vsetko prehladne.

3. pre umiestnenie hudby do iphone potom mas x moznosti -> bud rucne prenasas alebo si spravis playlist, tam nahadzes vsetko, co aktualne chces mat v iphone a zapnes synchronizaciu tohto playlistu s iphonom. Akonahle zmenis playlist, tak pri synchronizacii sa zmeny prenesu do iphonu.

Ale pekne a prehladne to je len ak si poriadne povyplnas tie id3. To je podmienka. V skutocnosti niet nic pohodlnejsie ako prejst na system hudobnej kniznice.

Opustis teda uplne triedenie hudby do suborovych zloziek a taketo praveke metody.
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mba i7  iPhone  4  5S  X  iPad Pro  Pencil  TV4  WATCH  AirPods
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS

R.O.B.I.N007 | pon črc 09, 2018 11:20 am

Jo takhle, uz tomu rozumim. No asi zvolim tedy tu jednodussi moznost a prejdu na knihovny, protoze tech skladeb mam pres 5 000. Jeste rychla otazka, lze ty skladby nejak komplet smazat z telefonu? Chtel bych zacit od znovu ale nedari se mi je smazat. Oznacim je vsetky v iphone a dam delete ale nic se nedeje.
Host
Host

casesik | pon črc 09, 2018 11:35 am

Koukám že to je stejné jako u fotek. Zatímco u fotek mi to docela šlo a teď nechápu lidi co používají stále složky, ale u hudby jsem se tomu ještě nějak nepřišel na chuť.
Host
Host

mirmo80 | pon črc 09, 2018 5:45 pm

R.O.B.I.N007 píše:Jo takhle, uz tomu rozumim. No asi zvolim tedy tu jednodussi moznost a prejdu na knihovny, protoze tech skladeb mam pres 5 000. Jeste rychla otazka, lze ty skladby nejak komplet smazat z telefonu? Chtel bych zacit od znovu ale nedari se mi je smazat. Oznacim je vsetky v iphone a dam delete ale nic se nedeje.
Dostal si ich tam synchronizaciou s iTunes a rovnako ich odtial aj dostanes. Treba ich odskrtnut, dat sync a budu prec.
iPhone si treba predstavit ako zrkadlo iTunes a vtedy to hlava nejako poberie [emoji846]
A najma, iPhone sa nesprava ako flash disk. To je tiez k tomu pochopeniu iTunes vzs. iPhone. Pochop to tak, ze ako si nastavis iTunes, tak budes mat iPhone. Zo zaciatku mozno nezmysel, vo finale je to super.
iPhone 8, iPhone SE, iPhone 5C, iPad mini 4, iPad Air, iPad 2, iPod Touch 5th, AW 3 42/38mm Silver
iPhoneHolik
iPhoneHolik

Uživatelský avatar rony | úte črc 10, 2018 5:35 am

to pekne sa ukaze az po vyznackovani skladieb. Ak mas v znaceni bordel, tak sa ti to javi strasne.
A znackovanie je sialene zdlhave, to je cely tvoj pocit. Ked to bude hotove, ocenis tie moznosti, smartlisty, prehlady kedy si co pocuval, kolkokrat... delenie zanrov, A sposoby ako vyberat skladby to iphone -> ty nemusis posuvat tam skladby po kuskoch, ked si vymyslis smartlisty, tak to budu robit za teba automaticky.
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS

casesik | úte črc 10, 2018 10:06 pm

Co nechápu že si to iTunes nedokáže otagovat sám.

Ono editovat 1000 písniček to bych dělal několik týdnů.
Host
Host

Uživatelský avatar rony | stř črc 11, 2018 5:43 am

pretoze nie je tak celkom nastroj na pesnicky, ktore nepochadzaju z itunes store. napriek tomu vsak v nom zostal nejaky identifikator ale je slaby.

ale na tagovanie "automaticky" su nastroje. ked som zacinal robit kniznicu z bordelu, co som mal, tak som par skusal.

usetrim ti cas: uspesnost je tak 60-70 percent. a nakoniec som aj tak par tisic skladieb otagoval rucne.

Natagovanie zanru ide hromadne, artists ide hromadne, albums ide hromadne. jedine nazvy skladieb treba porobit samozrejme song za songom.

Jedine takto dava itunes musis library potom zmysel.

Ak na to nmas naladu, tvoj kamarat bude Apple Music. :-)
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS

casesik | stř črc 11, 2018 6:19 am

Divím se že to nemají a to zdůvodu že  vlastní shazzam a ten jak známo je k rozpoznávání hudby.

Programem na tagovaní jsem udělal aspoň to že z názvu souboru "skupina-nazev písničky.mp3" toto hodil do tagu.

Ale kolonky album, rok, žánr, text písničky, booklet mám prázdné.
Host
Host

R.O.B.I.N007 | pát črc 20, 2018 5:19 pm

Já právě přešel z Androida na Ios a hrozně se mi líbilo pohodlně hodit z PC. Mám totiž v PC 2275 Alb všech žánrů a nebaví mě stále poslouchat na náhodné přehrávání. Ale nejspíš jsem už tomu přišel na kloub. PS: Itunes a Windows.. malem me to stalo rozmlacenej PC. Ale chapu ze me tim nutej poridit Imac :D
Host
Host

Prehľad diskusií na forum.iphone.cz

* indicates required

Zpět na Poradna