5S - rychlé vybíjení, hřeje

Máte iPhone chvilku? Jste tu nový? Nevíte kam dotaz zařadit? Potřebujete poradit? Tak všechno sem.

Chat fóra: a nikdo. Vstup do diskuze online

LinDan | úte črc 03, 2018 7:18 am

5S - rychlé vybíjení, hřeje

Dobrý den,

včera mi přišel použitý iPhone 5S 16GB silver, který jsem před necelým týdnem zakoupil na eBay.de.
Mobil je v dobrém stavu (vizuelně) a vše by bylo fajn, kdyby se, podle mého názoru, celkem rychle nevybíjel. Ráno jsem třeba aktualizoval iOS a během 2-3 minut ubylo 5% baterie. Pak jsem zkoušel nahrávat 5 minut video, opět 3-5% dolů. Mobil jsem nabil na 100% včera v 20:00, je 8:15 a jsem na 41% a to jsem s mobilem defakto nic nedělal! Přijde mi, že se i telefon při některých činnostech docela dost zahřívá v oblasti mezi logem Apple a nápisem iPhone. Chápu, že to kovové telefony dělají, ale jako hlavní mobil mám momentálně také kovový Xiaomi Redmi 4X a tam mi to přijde v pořádku... V čem by mohl být problém.
Dle faktury byla v telefonu měněna baterie 10. dubna 2018 firmou stuttgart-phone.de.
Mobil přišel naformátovaný, takže appkami by to být nemělo, ještě jsem víceméně nic moc neinstaloval.
Dal jsem za něj 2250,- Kč, je včetně originální krabice - je telefon v takovém stavu případně prodatelný alespoň na díly za nějakou rozumnou cenu nebo to bude o těžkém prodělku?

Díky
Host
Host

Uživatelský avatar Tony1 | čtv črc 05, 2018 4:25 pm

Re: 5S - rychlé vybíjení, hřeje

Klasický problém u iP 5s nde o poškozený nabíjecí čip oprva od 850-2500,- dle toho kde to necháš opravit. Pokud nic neseženeš napiš tony.va@tiscali.cz Prodejný je a v tomto stavu tak max 1000-1500,-
Noťas, TOSHIBA, Macbook Pro
iPhone 6s space grey 16GB, Apple Store, UK
Operátor T-Mobile, Telefonika O2, Vodafone
Starý pes fóra :)

LinDan | pát črc 06, 2018 7:57 am

Nevíš spíš, kdo by měl zájem o jeho koupi a za kolik? Je v super stavu, viz. https://imgur.com/a/KEcAkbK.

Ještě mě napadá, jestli se to dá nějak řešit s ebay.de. Mobil byl prodáván jako funkční, bez známek vad. I když, kdyby mne vrátili cenu mobilu a poštovné nikoliv, asi by to vyšlo stejně (finančně) jako to neřešit a prodat tady...

Mimochodem, telefon jde nabíjet v pořádku. A přes noc ubylo, když byl telefon ve spánku, jen 1% baterie. Nabíječka se zdá být originální. Jde nějak diagnostikovat, jestli se opravdu jedná o tento problém? Zahřívá se jen někdy. Ale včera jsem jej nechal hodinu na nabíječce a byl mobil i nabíječka byl hodně horký.
Naposledy upravil Julek dne pát črc 06, 2018 10:15 am, celkově upraveno 1
Důvod: Upraveno, editováno. inzerce je v jiném vlákni, přečti si pravdila fóra. Julek
Host
Host

Uživatelský avatar proste_ja | úte črc 10, 2018 1:59 pm

LinDan: Je na faktuře u výměny baterie uvedeno IMEI tvého telefonu? Neboli je jisté, že ta faktura opravdu patří k tvému telefonu a že ta baterie opravdu byla vyměněna? Pokud ne, může to být nějaká fake faktura a baterie tam může být stará. Přijde mi, že přesně takto se chová baterie, když je již na cestě do křemíkového nebe. Zkus zjistit počet nabíjecích cyklů, tím bude jasné, zda je baterie nová nebo stará. Pokud bude baterie v pořádku pak už jedině jak psal Tony1. Pokud bude baterie KO, zkus kontaktovat Mike-biker, který prodává origo baterie za rozumné ceny a přehození zvládne průměrný kutil sám doma.
Mimochodem Tony1 zde platí za jednoho z největších machrů na iPhony na tomto fóru. Dokáže opravit neopravitelné. ;-) Takže pokud ti nabízí pomoc, tak neváhej. :-D
Iphone X + Apple Watch Sport 42mm
Host
Host

LinDan | úte črc 10, 2018 3:44 pm

proste_ja: Díky za příspěvek. IMEI na faktuře uvedeno není... V aukci s telefonem na eBay.de byly následující dva obrázky týkající se baterie a HW: obrázek 1, obrázek 2. Včera jsem poslouchal zhruba 1,5-2 hodiny hudbu z YouTube přes reproduktor a baterie spadla ze 100% na 40%. Ještě předtím jsem aplikoval jsem velkou spoustu tipů pro šetření baterie z tohoto článku: https://www.lifewire.com/tips-to-extend ... fe-1999884 . Předtím jsem měl asi 3 měsíce jetý iPhone 4S, kde už ta baterie měla něco za sebou, ale přišlo mi, že takhle rychle dolů teda nešla. Potřeboval bych zjistit, jestli je to normální chování (jasně, vím, že iPhony nemají kdovíjakou výdrž) nebo jestli tam je opravdu vadný ten nabíjecí chip nebo je něco s baterií - nechci telefon nabízet na prodej jako funkční, když si jeho funkčností nejsem 100% jist a pokud na "chybu" upozorním, prodám jej jen s velkou ztrátou. Pokud by tam byl opravdu nějaký HW problém, tak by byla ještě možnost otevřít na eBay spor a pokusit se získat část peněz zpět.

Edit: // appka Battery life ukazuje 0% úroveň opotřebení baterie a hodnotí ji jako perfektní... Doba běhu: https://i.imgur.com/JLdpM87.jpg
Host
Host

mirmo80 | úte črc 10, 2018 9:20 pm

Mam pocit ze aktualne neexistuje appka pre iZariadenie ktora by dodala uplne relevantne udaje o baterke. Najma pocet cyklov, co teraz potrebujes zistit asi najviac. Coconut battery cez mac.
iPhone 8, iPhone SE, iPhone 5C, iPad mini 4, iPad Air, iPad 2, iPod Touch 5th, AW 3 42/38mm, ATV 4
iPhoneHolik
iPhoneHolik

LinDan | úte črc 10, 2018 9:36 pm

Mac nemám, takže bohužel. Ale zkusil jsem nainstalovat do Windows iBackupBot a připojit mobil a tady je info o baterce, co mi z něj vylezlo: https://i.imgur.com/3Axjw0z.jpg
Host
Host

Uživatelský avatar proste_ja | úte črc 10, 2018 10:07 pm

LinDan: Jak píše Mirmo80, zjistit v jaké je baterka kondici jde jen přes Mac. Já měnil baterku na IP5S už 2x (jedné dcerce loni na podzim a druhé letos na jaře). Zkoušel jsem různé apky ale všechny hlásili, že je baterie v pořádku. Přitom byla KO. Pokud nemáš Macbook, tak zkus někoho z kamarádů, kdo ho má, ať ti na Iphona koukne a zjistí stav baterky.
Jinak myslím, že pokud baterii měnila firma, mělo by IMEI být ve faktuře uvedeno. To že ti dodaly nějákou fakturu, kde je výměna baterie neznamená, že je to faktura od baterie ve tvém telefonu. Holt Bazoš, Aukro, Avizo i Ebay je plné podvodníků a člověk musí být opatrný a zdravě nedůveřivý. ;-)
Ještě mě napadá, že by se dala nechat udělat diagnostika tvého Iphonu v nějákém servisu. Nicméně nevím, co to stojí. Zkus třeba nějaký čas telefon používat a třeba zjistíš jeho chování v závislosti na běžném používání či větší zátěži. Pak ti třeba tady místní odborníci lépe poradí. ;-)
Iphone X + Apple Watch Sport 42mm
Host
Host

LinDan | stř črc 11, 2018 8:18 pm

Nedůvěřivý jsem dost, ale tady jsem evidentně naletěl a nechal se unést mnoha pozitivními hodnoceními a celkovým 100% hodnocením prodejce a několika jeho zprávami, kde mne přesvědčoval, že mobil funguje zcela bez problému. Přidávám odkaz na aukci. Mobil byl prodáván jako plně funkční, takže pokud je tam nějaký problém, tak se pokusím co nejrychleji otevřít na eBay spor. Ideálně do mobilu už nechci cpát žádné peníze... Koupil jsem si jej jen kvůli tomu, abych ozkoušel novější iOS a po měsíci-dvou jej zase poslal do světa.

edit

Ještě bych rád dodal, že pokud najedu do Nastavení - Baterie, tak ve Využití baterie se i po 30 minutách zobrazuje "Informace o baterii budou k dispozici po několika minutách používání iPhonu.". Mám dojem, že je to tam takhle beze změny celou dobu, od momentu co mi telefon přišel...
Naposledy upravil jackherrer dne čtv črc 19, 2018 9:12 am, celkově upraveno 1
Důvod: ndelej prosim doubleposty, diky. jh
Host
Host

Uživatelský avatar Tony1 | sob črc 21, 2018 7:50 pm

Pokud se ti tam nezobrazuje využítí baterie tak je tam baterie co není originální a nebo výssí kvalitní kopie.
Noťas, TOSHIBA, Macbook Pro
iPhone 6s space grey 16GB, Apple Store, UK
Operátor T-Mobile, Telefonika O2, Vodafone

Prehľad diskusií na forum.iphone.cz

* indicates required

Zpět na Poradna