Iphone 6 nejde zapnúť

Máte iPhone chvilku? Jste tu nový? Nevíte kam dotaz zařadit? Potřebujete poradit? Tak všechno sem.

Chat fóra: a nikdo. Vstup do diskuze online

KosSo | úte čer 26, 2018 7:36 pm

Iphone 6 nejde zapnúť

Zdravím, v prvom rade sa ospravedlňujem ak sa to už nieked riešilo ale na rýchlo som to nenašiel.

Pred pár dňami som kúpil Iphone 6 s prasknutým displejom. Displej som vymenil a všetko v poriadku fungovalo. (nemenil som displej prvý krát). Po pár dňoch ho idem zapnúť a nič. Vôbec nereaguje, nechal som ho aj pár hodín na nabíjačke a nič, druhú nabíjačku som tiež skúšal. Neviete ked môže byť chyba ? Tipujem to možno na batériu alebo nabíjací konektor ? Ani hard reset mi nefunguje keď podržím home button+power 10-15 sekúnd tak nič. Vopred ďakujem za všetky rady. Servis normálny v blízkosti nemám tak sa najskôr opýtam tu.
Host
Host

simor | stř čer 27, 2018 2:03 am

Re: Iphone 6 nejde zapnúť

Zdar.
Koukni na desku, jestli tam nenajdeš nějaké stopy oxidace.
Nejednou jsem měl na stole telefon na výměnu panelu, nejen Iph, a raději kontroluji střeva co jde, než se pustím do výměny LCD a podobně.
Host
Host

KosSo | stř čer 27, 2018 2:56 pm

Vďaka , no skúsil som dať dole displej a na prvý pohľad nevidím nič na matičnej , treba ju komplet vybrať ? Do toho sa mi veľmi púštať nechce:D Predchádzajúci majiteľ menil batériu mala by byť originál tak či tá nebude znova zlá. Lebo vôbec nereaguje na nič , ani tvrdý reset ani po pripojení ku PC ani DPU nič.Snáď to matičná nebude
Host
Host

KosSo | stř čer 27, 2018 2:58 pm

+ sory za double post ale pridávam ešte foto :

https://imgur.com/a/XsxfUph
Host
Host

simor | stř čer 27, 2018 10:34 pm

No pokud nejsi moc zběhlý v rozborce celýho founu, svěř to někomu jinému, jinak není problém zkouknout nějaké schopné video (youtube, ifixit atd...)
na A4 si poznač, odlož všechny šroubky a plechy přesně jak patří, aby ses z toho pak nezvencl, v těch šroubcích jsou fakt rozdíly :) skoro nepoznatelné.
Desku je třeba vyndat ven a pořádně prohlídnout.
Jasně, nemusí to být vůbec tím, ale je to jedna z věcí, kterou je třeba stejně vyloučit.
Host
Host

Uživatelský avatar Tony1 | pát čer 29, 2018 8:11 am

Z 90% chyb začínajících mněničů dílů a konkrétně Lcd je poškození desky prohozením šroubků u stínícího plechu Lcd. Zkus sundat tento plech a odzkoušej zda iP pojede. Jde hlavně o pravý dolní šroub.
Noťas, TOSHIBA, Macbook Pro
iPhone 6s space grey 16GB, Apple Store, UK
Operátor T-Mobile, Telefonika O2, Vodafone
Starý pes fóra :)

KosSo | ned črc 01, 2018 11:29 am

Vďaka za odpoveď.

No skúšal som ho už aj predtým bez toho pliešku a nejde ani tak , ale keď som si vsimol aj na fotke tak jeden ten závit ako keby je poškodený a neviem či sa to mne podarilo alebo to už bolo pred tým lebo urcite viem keď som dával prvý krát plech dole že neboli tam všetky skrutky ale neviem ktorá chýbaala. Ak by to bola ale táto chyba tak dá sa to dáko opraviť ? Ďakujem
Host
Host

Uživatelský avatar teekex | ned črc 01, 2018 4:26 pm

2KosSo:
Tomuto nerozumim "Po pár dňoch ho idem zapnúť a nič.", to byl po vymene LCD ten telefon vypnuty a kdyz jste jej zkousel zapnout tak nesel? Ostatni me kdyztak opravi, ale pokud je baterie kaput tak po pripojeni na originalni nabijecku by se mel telefon po chvili rozjet. Pokud se nerozjede tak bude problem mozna i nekde jinde. Zkusil bych jiny LCD.
Pokud pripojite telefon k iTunes tak ho nacte nebo vubec? Pokud ho nacte, jde udelat obnoveni pres DFU?
Host
Host

KosSo | ned črc 01, 2018 9:47 pm

Áno telefón fungoval , dal som ho do výrobných nastavení ale stále fungoval. Neskúšal som prejsť prvotné nasatvenia len úvodnú obrazovku od Apple ukazovalo (Hallo , Cia atď) vypol som ho a nepouźíval. Po pár dňom som šiel zapnúť a nič. Nereaguje na nič , ani na kábel na nabíjačku ani po pripojení ku PC aj rôzne káble som skúšal. Ani hard reset ako som písal nič nereaguje. Keby je batéria totalne KO tak by šiel aspoň hard reset ? Pýtam sa preto či náhodou nebude zlý ten nabíjací konektor, alebo soft alebo fakt uź len tá matičná
Host
Host

Uživatelský avatar Tony1 | čtv črc 05, 2018 4:18 pm

Když tak mi napiš jak jsi popsal že tam je něco znát, tak jde určitě o ten problém co jsem popsal a dovedu ho opravit, pokud teda nebyl použit úplně moc dlouhý šroubek můj mejl. tony.va@tiscali.cz
Noťas, TOSHIBA, Macbook Pro
iPhone 6s space grey 16GB, Apple Store, UK
Operátor T-Mobile, Telefonika O2, Vodafone

Prehľad diskusií na forum.iphone.cz

* indicates required

Zpět na Poradna