Iphone 5 a sim karta

Máte iPhone chvilku? Jste tu nový? Nevíte kam dotaz zařadit? Potřebujete poradit? Tak všechno sem.

Chat fóra: a nikdo. Vstup do diskuze online

blod | sob čer 23, 2018 9:35 pm

Iphone 5 a sim karta

Dobrý den.Dostal jsem od kamaráda Iphone5.Když mi ho předával udělal tovární nastavení.Po smazání dat při spuštění neakceptuje žádnou sim kartu a ani jeho původní.Dostanu se jenom na nastavení jazyka a wifi.Při obnovení přes iTunes se v telefonu přehraje soft a poté iTunes napíše hlášku " Pokoušíte se aktivovat iPhone bez SIM karty ".Nevíte kde hledat chybu ? Děkuji za každou dobrou radu.
Host
Host

mirmo80 | ned čer 24, 2018 9:02 am

Iphone 5 a sim karta

A aky je povod? To vyzera na iPhone blokovany na nejakeho operatora, odblokovany pomocou nejakej Rsim. Odblok drzal do restore.

Prip. vlozit sim do ineho mobilu a skusit na nej vypnut PIN kod. Obcas aktivacia zlyhava na tomto.

Alebo potom HW problem.
iPhone 8, iPhone SE 64/16GB, iPad mini 4, iPad Air, iPad 2, iPod Touch 5th, AW 3 42/38mm, ATV 4
iPhoneHolik
iPhoneHolik

Uživatelský avatar mike-biker | ned čer 24, 2018 11:49 am

Re: Iphone 5 a sim karta

Zkusil bych udělat restore bez obnovy pomocí DFU modu.
Poté zkusit aktivovat s prokazatelně funkční NanoSIM.
Pokud je vadná čtečka karty, většinou vyskočí hláška - Žádná SIM, nebo tebou výše uvedená.
Kdyby byl telefon bloklý na cizího operátora, byla by tam hláška o nutnosti vložit správnou SIM.
iPhone Xs Max Space Grey
iPhone 7 32GB Silver as reserved
MacBook Pro Retina 15" Mid 2014, i7 4x2,5GHz 16GB RAM 256GB SSD + 256GB Jet Drive.
Moderator fóra
Moderator fóra

blod | ned čer 24, 2018 2:18 pm

Telefon používal přes rok osobně kamarád než mi ho dal.Osobně jsem byl u toho,když udělal ten restart do továrního nastavení.Je zajímavé,že už nechce akceptovat jeho sim kartu co tam byla a ani sim kartu co má dcerka ve svém iphonu 5.Nejsem zkušený uživatel přes iphony vždy jsem používal jiný systém,ale pokud by byl bloknutý,tak mit to itunes asi řekne,než začne s nějakou instalací.Podle imei 013411002330128 co mám jsme na nějakých www stránkách našli,že je vše vpořádku a kamarád ho také odhlašoval.Mohu se zeptat jak udělat to restore bez DFU modu a poprosit o kontrolu mého imei zda je vše vpořádku.Děkuji
Host
Host

Uživatelský avatar Tony1 | ned čer 24, 2018 9:56 pm

Pokud jde o iP5 tak v něm byla určitě neodborně měněna baterie a dotyčný co ji měnil poškodil na desce jednu součástku co má za následek nefukčnost čtečky sim.
Noťas, TOSHIBA, Macbook Pro
iPhone 6s space grey 16GB, Apple Store, UK
Operátor T-Mobile, Telefonika O2, Vodafone
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)

Prehľad diskusií na forum.iphone.cz

* indicates required

Zpět na Poradna