Iphone 5 a sim karta

Máte iPhone chvilku? Jste tu nový? Nevíte kam dotaz zařadit? Potřebujete poradit? Tak všechno sem.

Chat fóra: a nikdo. Vstup do diskuze online

blod | sob čer 23, 2018 9:35 pm

Iphone 5 a sim karta

Dobrý den.Dostal jsem od kamaráda Iphone5.Když mi ho předával udělal tovární nastavení.Po smazání dat při spuštění neakceptuje žádnou sim kartu a ani jeho původní.Dostanu se jenom na nastavení jazyka a wifi.Při obnovení přes iTunes se v telefonu přehraje soft a poté iTunes napíše hlášku " Pokoušíte se aktivovat iPhone bez SIM karty ".Nevíte kde hledat chybu ? Děkuji za každou dobrou radu.
Host
Host

mirmo80 | ned čer 24, 2018 9:02 am

Iphone 5 a sim karta

A aky je povod? To vyzera na iPhone blokovany na nejakeho operatora, odblokovany pomocou nejakej Rsim. Odblok drzal do restore.

Prip. vlozit sim do ineho mobilu a skusit na nej vypnut PIN kod. Obcas aktivacia zlyhava na tomto.

Alebo potom HW problem.
iPhone 8, iPhone SE, iPhone 5C, iPad mini 4, iPad Air, iPad 2, iPod Touch 5th, AW 3 42/38mm, ATV 4
iPhoneHolik
iPhoneHolik

Uživatelský avatar mike-biker | ned čer 24, 2018 11:49 am

Re: Iphone 5 a sim karta

Zkusil bych udělat restore bez obnovy pomocí DFU modu.
Poté zkusit aktivovat s prokazatelně funkční NanoSIM.
Pokud je vadná čtečka karty, většinou vyskočí hláška - Žádná SIM, nebo tebou výše uvedená.
Kdyby byl telefon bloklý na cizího operátora, byla by tam hláška o nutnosti vložit správnou SIM.
iPhone Xs Max Space Grey
iPhone 7 32GB Space Grey as reserved
MacBook Pro Retina 15" Mid 2014, i7 4x2,5GHz 16GB RAM 256GB SSD + 256GB Jet Drive.
Moderator fóra
Moderator fóra

blod | ned čer 24, 2018 2:18 pm

Telefon používal přes rok osobně kamarád než mi ho dal.Osobně jsem byl u toho,když udělal ten restart do továrního nastavení.Je zajímavé,že už nechce akceptovat jeho sim kartu co tam byla a ani sim kartu co má dcerka ve svém iphonu 5.Nejsem zkušený uživatel přes iphony vždy jsem používal jiný systém,ale pokud by byl bloknutý,tak mit to itunes asi řekne,než začne s nějakou instalací.Podle imei 013411002330128 co mám jsme na nějakých www stránkách našli,že je vše vpořádku a kamarád ho také odhlašoval.Mohu se zeptat jak udělat to restore bez DFU modu a poprosit o kontrolu mého imei zda je vše vpořádku.Děkuji
Host
Host

Uživatelský avatar Tony1 | ned čer 24, 2018 9:56 pm

Pokud jde o iP5 tak v něm byla určitě neodborně měněna baterie a dotyčný co ji měnil poškodil na desce jednu součástku co má za následek nefukčnost čtečky sim.
Noťas, TOSHIBA, Macbook Pro
iPhone 6s space grey 16GB, Apple Store, UK
Operátor T-Mobile, Telefonika O2, Vodafone
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)

Prehľad diskusií na forum.iphone.cz

* indicates required

Zpět na Poradna