záloha iphone

Máte iPhone chvilku? Jste tu nový? Nevíte kam dotaz zařadit? Potřebujete poradit? Tak všechno sem.

Chat fóra: a nikdo. Vstup do diskuze online

Maxx | ned kvě 13, 2018 11:42 pm

záloha iphone

Zdravím, potřeboval bych poradit jak nejlépe nazálohovat telefon? Vím, že mám asi 3 možnosti, iCloud, iTunes v PC a SW třetích stran?

Zálohu jsem ještě nedělal a synchronizace některých věcí mám vypnuté (fotek).

1. jde mi o to, jak nazálohovat komplet telefon, aby se obnovil do stavu v jakém je před zálohou (hlavně nastavení aplikací a uložené pozice her, jinak by pro mě záloha ztrácela smysl)
2. předpokládám, že iOS neumožňuje nazálohovat jen určité věci a pak jen určité obnovit?
např. mám hru, kterou si nazálohuju a pak jen jí obnovím, to asi nelze, nebo se pletu?
3. Když si do telefonu nahraju muziku (nebo nějaké soubory) mimo itunes (tím, že tel. připojím k PC, tak se mi tam zobrazí nějaké složky, kde si můžu přidat muziku a soubory), zálohuje se i toto automaticky, nebo o to přijdu?
4. když provedu zálohu, zálohuje se i nastavení aplikací a uložené pozice ve hrách? Nerad bych v některých hrách pokračoval od začátku....

Dále mám dotaz k fotkám, protože to mi není moc jasné, jak to funguje, slyšel/četl jsem jen nějaké protichůdné údaje, proto jsem u fotek vypnul synchronizaci.
1. když prý synchronizuji fotky, tak je pak jen těžko smažu, prý tam v icloudu zůstanou i když je z icloudu smažu? Prostě mi někdo povídal, že mu nejdou pak žádné fotky vymazat a někde pořád "trčí"...
2. Kvalita fotek je horší, teď nevím, kde přesně a kde přesně zůstane ta "plná kvalita", kterou jsem vyfotil... Zase mi někdo tvrdil, že myslím na icloud se stáhne fotka v plné kvalitě a v telefonu se zmanší, nebo naopak, prostě jsem v tom měl/mám zmatek....
no, asi nejlepší bude, jestli byste mi prosím dali link, kde by toto bylo vysvětlené, jak to s těma fotkama je....

Díky.
Host
Host

Uživatelský avatar rony | pon kvě 14, 2018 6:53 am

Re: záloha iphone

1. zaloha telefonu je 1:1 (orientacne laicky). A je to vyhradne a len zalohovanie do iCloud a zalohovanie do iTunes v pocitaci. Obidve su horedolu to iste, lisi sa to len kam data putuju. Zaloha iCloud sa robi vo "volnom case" telefonu, takze niekedy musi mat pokoj na to aby odzalohoval. Robi to teda cez internet. S tym musis pocitat. Zaloha do iTunes je mozno vyhodnejsia ak nechces vyuzivat internetovu linku - telefon sa automaticky (ak si to zapnes) zalohuje vzdy po prikablovani tleefonu k pocitacu, kde mas sparovany svoj pristroj k iTunes. V istych pripadoch je to rychlejsie a pohodlnejsie - zvyknes si kazdy den pripojit telefon k pocitaci (zosyncuje ti albumy fotiek, hudbu a urobi zalohu).

2. nie alebo ano ale inak ako si predstavujes

3. nie. Na hudbu je najlepsie ist cez iTunes music library. alebo pouzivat streamovace

4. vsetko.

Citaj https://support.apple.com/cs-cz/HT203977

Fotky
1. co? no ano, isty cas po zmazani tam musia zostat. Aj pre to aby si si vlastnou blbostou nezmazal co nechces ale hlavne sa zdielane albumy musia synchronizovat a udaj o zmazani sa musi preniest aj na ostatne zariadenia.
2. vnutri je plna kvalita ale iCloud to riesi tak, ze do konkretneho zariadenia posle fotku, ktora je v kvalite, ktora zariadeniu vyhovuje. Netreba sa tym zbytocne trapit.

Ak si myslis, ze je to hlupe pouzivat iCloud photo library, tak prezijes aj bez nej. Napr. ani ja ju nepouzivam - aj ti to odporucam, zatial skus fotky organizovat cez tvoj pocitac. Neskor prides na to, na co je iCloud Photos dobra (najma ak pouzivas viacero zariadeni).

Pouzivaj iTunes a synchronizaciu fotiek/albumov z pocitaca. Ak mas Mac tak vyhodne jeho katalog fotiek vo Photos. Ak si Win, tak zlozka na tvojom pocitaci a tam si mozes urobit podzlozky (tie budes vidiet v iPhone ako albumy). takto nemusis riesit dilemy ako s fotkami v iCloud.

Vacsinu otazok zodpoveda rovno Apple. Formou ako napriklad https://support.apple.com/cs-cz/HT204264
alebo formou MANUALU k iPhone.
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mba i7  iPhone  4  5S  X  iPad Pro  Pencil  TV4  WATCH  AirPods
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS

Maxx | pon čer 04, 2018 12:19 pm

Re: záloha iphone

Díky za info. Právě mám od Apple jen iPhone 7 a už zádné jiné zařízení (zatím). Na noťasu používám Linux, škoda, že nejde koupit OSX, jinak bych si ho tam dal a vyzkoušel. Applí notebooky jsem viděl a nijak mě nenadchly, hlavně používám skvělou Yogu 720, která nemá skoro žádnou chybu, škoda, že apple něco takového nenabízí.

Manuál k iPhonu jsem četl, ale díky za nasměrování na web, to jsem si zatím ještě nenastudoval, ohledně fotek.

Udělám asi zálohu do iCloudu, nebo možná raději do iTunes, protože na iCloud se mi to nevleze a nechci si kupovat více místa (ale ještě uvidím, zda nakonec nějaké místo nepředplatím), protože se chystám pořídit si nový iphone XI s 256 GB (128mička asi nebude a 64 je pro mě málo).

Co se týká hudby, většinou nic nestreamuji (občas jen DI.FM), nejsem furt na netu a wifi není tam, kde bych rád poslouchal... muziku řeším úplně mimo iTunes
Většinu muziky mám stejně nagrabovanou z legálně koupených CD, nobo pak nakoupených různě online... takže většinou poslouchám jen to.

Děkuji a hezký den, M.
Host
Host

Prehľad diskusií na forum.iphone.cz

* indicates required

Zpět na Poradna