5s nenabíjí/ vybíjí se

Máte iPhone chvilku? Jste tu nový? Nevíte kam dotaz zařadit? Potřebujete poradit? Tak všechno sem.

Chat fóra: a nikdo. Vstup do diskuze online

kouBaMW | pát led 12, 2018 7:24 pm

5s nenabíjí/ vybíjí se

Mám problém s iphonem 5s, z ničeho nic nejde nabíjet. Teď momentálně je vybitý a vyplý, když připojím nabíječku, rozsvítí se jen ikonka vybité baterie a ikona výzvy k připojení kabelu, ale nenabíjí, když nabíječku odpojím, opět se obě ikony rozsvítí, takže nějaká reakce/ kontakt tam je.. Zkoušel sem i jiný kabel i jinou nabíječku, ale nic. Poradí někdo ? Díky moc za každou radu.

Jo a ještě taková věc, nevím jestli to má spojitost- před tím než se vypl jsem ho zkusil restartovat (protože už nešlo to nabíjení), ale co je divné že baterka byla nějakých 17% a během chvilky před tím restartem už jen 1%, takže restart proběhl jen z půlky resp se jen vypnul a už nejde zapnout- zbytek je popsaný výše

tady obrazek co se mi zobrazuje https://support.apple.com/library/conte ... -error.jpg
Naposledy upravil kouBaMW dne stř úno 21, 2018 1:01 pm, celkově upraveno 1
Host
Host

Uživatelský avatar Tony1 | sob led 13, 2018 11:38 am

Re: 5s nenabíjí

Zkus vtomto pořadí

- opatrně vyčistit konektor
- vyměnit baterii
- překontrolovat flex kabel nabíjení
- poškozen čip nabíjení vyměnit (servis)
Noťas, TOSHIBA, Macbook Pro
iPhone 6s space grey 16GB, Apple Store, UK
Operátor T-Mobile, Telefonika O2, Vodafone
Starý pes fóra :)

kouBaMW | sob led 13, 2018 1:49 pm

Konektor jsem taky zkousel cistit, ale diky. Jinak prosimte nevis zhruba kolik vyjde vymena toho cipu ?
Host
Host

Uživatelský avatar Tony1 | ned led 14, 2018 1:48 pm

Ceny jsou různé od 2500,- po 1450,- dokonce u jednoho servisu jsem viděl opravu základní desky v ceně 5490,- s dobou opravy 20-30 dnů. U iPhone 5s jde o lehčí opravu a záleží kolik čipů je třeba měnit max 2 min jeden. Jde o 1610A1 a 68813W10. Pokud nikoho nenajdeš, tak mi napiš tony.va@tiscali.cz a myslím že ti pomůžu.

KejnosCZE | stř led 17, 2018 4:44 pm

Docela me zabiji ceny oprav telefonu v CR a SK. Cela procedura zabere cca 30-40 min. Chip jde koupit za 5 USD. xD
Host
Host

kouBaMW | pát led 26, 2018 5:47 pm

Ahoje, tak napisu jak sem dopadl:

Zasel jsem do kseftu s mobilama u nas ve meste (non Apple), popisuju problem dcerce za pultem a z pozadi ze ozve druha dcerka servismanka ze: "To bude konektor, stoji 1000kc...", tak si v duchu rikam dobre, pocital jsem vic.., no ale jeste je napadlo ho zkusit dat nabijet na jejich nabijecku a rikaly ze mam dojit za pul hodky, jestli se nezbrcha.., odjel jsem a vratil se cca za 2 hodky a buchta mi nese iphone zaply, plne funkcni a nabity asi na 70%..., vejram na to jak puk, tak sme jeste zkusili moji nabijecku, muj kabel, jejich nabijecku, jejich kabel atd..., no proste MUJ kabel byl spatny JENZE to mi hlava nebere, protoze doma sem zkousel dva dalsi kably sice neoriginalni, ale vzdycky nabijely bez problemu, takze v jeden moment mi prestaly nabijet tri kabely...- to nemuze byt normalni. Koupil jsem tedy u holek novy kablik za dve kila a iphone nabiji jak novy, ALE pravdepodobne je v haji baterka, kdyz plne nabiju, pak procenta mizi pred ocima a i kdyz necham tel vyply, za den je baterka vybita uplne, coz ale taky moc nechapu, protoze do posledni chvile se tvarila dobre, vydrzela 2 dny pri celkem vydatnem pouzivani...
Host
Host

Uživatelský avatar iTukan | sob led 27, 2018 10:13 am

A nestalo se tak po update iOS?
 MBPR 13"  iPhone X  iPad Pro 10.5"  iPad Mini 2 4G  ATV 4K 
Moderator fóra
Moderator fóra

kouBaMW | sob led 27, 2018 11:29 pm

No sem tam se neco aktualizovalo, ale iOS 11 jsem nechtel a na to jsem neprechazel a vysralo se to, potom jak se zbrchal, sem zkusil tedy aktualizovat na 11, ale problem s vybijenim pretrvava, kazdopadne jsem se na jabko celkem nasral (za ty penize a vydrzel mi od novoty jen rok), hodil sem ho do supliku a koupil opet android
Host
Host

Uživatelský avatar iTukan | ned led 28, 2018 1:16 pm

Problém s kabely může být při používání neoriginálních, ale hlavně necertifikovaných applem. O neoriginálních kalelech tu jsou témata.
IMHO jsi měl vyměnit baterii a použít certifikovaný kabel. 5s není nejmladší telefon, kdo ví v jaké kondici baterie je? Že je rok starý telefon nemluví o stavu baterie, i kdyby jsi ho kupoval jako nový. Kdo ví kde jak dlouho ležel na skladu. Zkoušel jsi ji nějakým SW diagnostikovat?
No nic, přešel jsi na Android, tím je to asi uzavřeno.
 MBPR 13"  iPhone X  iPad Pro 10.5"  iPad Mini 2 4G  ATV 4K 
Moderator fóra
Moderator fóra

Uživatelský avatar Tony1 | ned led 28, 2018 3:26 pm

Dost často to tímto scénařem končí, majitel má problém zajde do servisu k měničúm dílů, tam mu vyčistí konektor a naúčtují si 1000,- v lepším případě mu vymění flex kabel a nyúčtují si 1300,- , iPhone nabíjí ale nevydrží a majitel dál už nechce investovat do iP a odloží ho, následně po odložení se bateriě úplně vybije.
V případě problému s nabíjením by se měl prve zkontrolovat konektor a vyčistit ho, pokud nepomúže nebo iP nevydrží je čas na proměření iP a následné vyhodnocení problému. Někdy toto jednoduché měření s multimertem v ruce ušetří spoustu peněz a i čas jak servisního technika tak majitele.
Vždy se měří krajní piny a to po odpojení baterie a připojení 100% dobrého kabelu a nabíječky.
Třeba u iP 5s musí být naměřeno od 3,6-4,2V vše nižší je špatně.
Další měření je měření baterie pokud na středním pinu nenaměříte žádnou hodnotu s protějšími piny tak je baterie kaput. Baterii neprospívá ani její vybití na 0V, jde sice oživit s použitím digitálního zdroje napětí ale už bude na hraně .

kouBaMW | ned led 28, 2018 4:32 pm

Tony1: diky za info, urcite vyzkousim
iTukan: zatim jsem nezkousel nic, jinak nerikam ze koncim s jabkem, jen jsem potreboval rychle nahradu, tak jsem to vyresil androidem, stim ze treba casem si 5s-ko necham opravit a pak do supliku pujde zase android a bude jako zalozni
Host
Host

Prehľad diskusií na forum.iphone.cz

* indicates required

Zpět na Poradna