Apple Store Online US - kupuju iPhone X

Máte iPhone chvilku? Jste tu nový? Nevíte kam dotaz zařadit? Potřebujete poradit? Tak všechno sem.

Chat fóra: a nikdo. Vstup do diskuze online

radegast | úte lis 28, 2017 6:13 pm

Apple Store Online US - kupuju iPhone X

Hezký večer,
mnozí už mě znáte, furt řeším to své Xko... Na vánoce letí moje známá do Států (Američanka), která se nabídla, že mi doveze Xko. Aby nemusela nic řešit, tak jsme se dohodli, že to objednám a zaplatím já přes Apple Store Online (US), ovšem při platbě jsem přišel na problém. Nemůžu zadat do billing information své telefonní číslo a ani tam není podpora Česka, jakožto země na seznamu, odkud akceptují karty. Vtipné je, že třeba Německo na tom seznamu je, ale Apple počítá stále s formátem telefonního čísla pro US, takže Němec si tam taky nic nekoupí. Ještě tam je možnost PayPal, ovšem furt to chce telefonní číslo. Nemáte někdo zkušenosti s tímto ? Taky tu už byla jedna velká debata, zda Apple US bere mezinárodní nebo jen americké karty, nemá někdo nedávnou zkušenost ? Jestli jo, taky bych byl rád, zda když jste daný produkt Applu rovnou nepoužívali, zda jste po převezli v krabičce či bez, v příručním nebo podpalubním zavazadle, ale tohle už je asi jen detail.
Díky moc za rady
Host
Host

Uživatelský avatar rony | úte lis 28, 2017 8:05 pm

Re: Apple Store Online US ?

vitaj, jasnacka,z tej tisicky ludi co sem chdoia jasneze si pamatame niekoho v zelenom nicku,

strasne a sialene spekulujes.

no ano,platobna karta vydana cz bankou sa do us online store neda.

vymyslel si si to vsetko dokonale dopredu a mas v kazdom bode nejakou botu :)

pretoze si to prespekuloval ;)

treba robit najjednoduchsie mozne veci.

ak nevies tolko veci naraz, tak to proste takto nedokazes dosiahnut. chod cestou, ktorej kroky ovladas a vies,ze ciel dosiahnes.

na tvoje problemy tu bolo kvanta diskusii :) takze klikaj hladaj citaj ;)) např tema dovoz iphone z usa a vella vella
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mba i7  iPhone  4  5S  X  iPad Pro  Pencil  TV4  WATCH  AirPods
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS

radegast | úte lis 28, 2017 8:30 pm

Díky za odpověď, taky jsem toho už dost pročetl, ale co jsem se dočetl, tak to byly třeba diskuse 5 let staré a nebo případně všichni šli přímo do kamenné prodejny, takže mé problémky to nevyřešilo. Taky bych to tak vyřešil, ale jí se moc nelíbí myšlenka, že pojede přes 3 státy s 1100 dolary v kapse, což jí chápu. Snažil jsem se to udělat jednoduše. Klikal jsem online store a nic. Tak prosím o trochu trpělivosti, fakt jsem to zkoušel hledat.
Host
Host

Uživatelský avatar rony | úte lis 28, 2017 9:15 pm

Ano, velmi v skratke. Chces jednorazovy nakup iPhone v USA. Ok, nebudeme riesit, ine prekvapenia, a zameriame sa na toto.

Prides do Apple Store (kamenna predajna Apple). Vypytas si iPhone X. A oni ho napriklad nemaju. Ok, povedzme, ze ano.

Povedia sumu. Povedzme ta prekvapi, ze bude vyssia ako si vyguglil. O VAT. To ale uz vies. Vyberies peniaze, zaplatis. Odchadzas, pribalis zabalenu krabicku do prirucnej batoziny a dovezies do Ciech.

Kupis originalnu nabijacku za 35 eur (neviem presne) a tesis sa.

Nakup v online store mozes absolovat a hlavnu prekazku uz vies. V skratke: neurobis to, neoplati sa ti ani o to snazit. Pamataj, jednorazova kupa, to je ten dovod.

Tvoj problem nie je o iPhone ale o tom ako nakupit v USA, ked v USA nie si.

Takze drzim palce, vrat sa, nam napisat ako a preco si to nakoniec neurobil tak,, ako si si myslel, ze to urobis. To bude uzitocne pre tisic dalsich ludi, ktori si vyguglia ceny na webe US Apple.

Stale maj na mysli, ze toto je forum o iPhone, nie primarne o nakupovani v USA.
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS

radegast | úte lis 28, 2017 9:41 pm

Tak teraz všeci ruky hore ! :Yahoo!: :Yahoo!: :Yahoo!:
Vím, že to ještě nic neznamená, ale ten vykřičník píše:
Order In Progress: Your order will be available soon.
We have all the information needed to complete your order. As soon as the item is ready, we’ll send you an update and prepare the shipment. You can still make changes to the order at this point.
Což by mohlo znamenat, že to hlavní už je za náma :) já vím, že pravděpodobně mi zítra přijde mail, že jsem idiot, že nejmovitější společnost světa nejde os*at, ale tohle mi prostě udělalo radost...
Pro přihlížející - koukejte na tu dodací dobu :cry: o týden víc než u nás ?
Obrázek
Host
Host

Uživatelský avatar rony | úte lis 28, 2017 10:42 pm

tak reportuj dalej :) sledujeme :)
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS

radegast | úte lis 28, 2017 10:51 pm

Re: Apple Store Online US - kupuju iPhone X

myslím, že už tohle je úspěch, že tak daleko se ještě drtivá většina našeho národa nedostala. Zajímalo by mě, jak by to vypadalo, kdyby ten iPhone byl dostupný, zda by ho už poslali. Zatím nemám ani peníze zablokované.
Host
Host

Uživatelský avatar mike-biker | úte lis 28, 2017 11:02 pm

Já jsem naposledy nakupoval v USA před X lety. Nic jsem neřešil, kamarád vše zařídil jak jsem mu to poslal a já mu jen přivezl prachy.
Zbožíčko jsem měl už přivezené u něj doma. :)
Samozřejmě nejlepší je nakoupit např. v Delaware, kde je TAX 0%.
iPhone X 256GB Space Grey
iPhone 6 16GB Silver as reserved
MacBook Pro Retina 15" Mid 2014, i7 4x2,5GHz 16GB RAM 256GB SSD + 256GB Jet Drive.
Moderator fóra
Moderator fóra

Uživatelský avatar rallydavid | stř lis 29, 2017 5:47 pm

To radegast: a jak jsi teda dokoncil tu objednavku? Co jsi vyplnil za platebni kartu a kam jsi dal adresu doruceni?
iPhone 3G 8 GB Black iOS 3.1.3 JB - Dead
iPhone 3GS 16 GB White iOS 6.1.6 JB
iPad 3 3G 64 GB White iOS 7.1.1 JB
iPhone 5S 16 GB White iOS 8.4 JB - Sold
iPhone 6S 64 GB White iOS 9.3.3 JB - Sold
iPad Mini Retina 16 GB Black iOS 9.3.3 JB

iPhone 7 32 GB Black iOS 10.3
Senior uživatel
Senior uživatel

radegast | stř lis 29, 2017 10:29 pm

Zadal jsem svou MasterCard vydanou RB tady v ČR. A adresa doručení ? Domov té známé, která mi pak ten iphone doveze :) jen asi si apple ještě furt nestrhnul peníze ani nezablokoval, což mě trochu děsí :/
Host
Host

Uživatelský avatar rony | čtv lis 30, 2017 6:59 am

Keby si cital diskusie, vedel by si, ze sumu si strhavaju _AZ_ ked ten telefon pre teba naozaj existuje a je odoslany.
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS

radegast | čtv lis 30, 2017 7:53 am

Bohužel, jak jsem četl, tak najít někoho se zkušenostma s Apple Online Storem se mi moc nepovedlo.
Naposledy upravil Julek dne čtv lis 30, 2017 9:44 am, celkově upraveno 2
Důvod: Nepostuj 2x za sebou, tvé příspěvky čekají na schválení.
Host
Host

Uživatelský avatar rony | čtv lis 30, 2017 5:15 pm

napriklad ja som kupoval z DE Apple online store.
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS

radegast | úte pro 05, 2017 9:40 pm

Dámy a pánové, představuji vám iPhone X ! Dnes v odpoledních hodinách byl můj iPhone X doručen na mou americkou adresu. Bohužel bych rád sdělil, na kolik to zatím vyšlo, ale RB má teď nějaké problémy s portálem na kreditní karty, což mě hezky řečeno - dosti irituje. Jsem rád, že se to povedlo, ovšem telefón uvidím až nejspíš 1. ledna. Ještě stále přemýšlím, že bych si dokoupil AppleCare, protože by měl být postaven nový Apple Store ve Vídni, což pro mě jako Ostraváka je už celkem sjízdné (oproti Drážďan). Ale nejsem si jistý, jestli by se mi to teď povedlo aktivovat v ČR. Teď bych se rád jen zeptal, dovezených iPhonů z USA je spousta, je okolo toho i spousta diskuze (i já se už ptal), ale nevím, zda je lepší dát iphone (v krabičce ?) do příručního nebo odbaveného zavazadla. Četl jsem spousty diskuzí, ale co jsem moc nečetl, tak to by bylo, že by nějak moc ty lidi s iphony chytaly. Nemá někdo nový zkušenosti ?
Díky moc, už se těším na na Nový rok :)
Obrázek
Host
Host

Prehľad diskusií na forum.iphone.cz

* indicates required

Zpět na Poradna