Iphone SE nelze přijímat MMS

Máte iPhone chvilku? Jste tu nový? Nevíte kam dotaz zařadit? Potřebujete poradit? Tak všechno sem.

Chat fóra: a nikdo. Vstup do diskuze online

nicooo | čtv srp 09, 2018 8:48 pm

Iphone SE nelze přijímat MMS

Ahoj, mám problém s přijímáním a odesíláním MMS, mám to zapnutý, ale pokud se nepřipojím na mobilní data tak mi prostě nepřijde, na wifi to nefunguje a správně má. Mobilní data nepoužívám, všude je dost wifi, když je potřeba, takže s tím mám celkem problém, když nevím kdy mi někdo co pošle. Co s tím? Co jsem hledala na netu tak všude je napsáno, že jsou potřeba data nebo wifi, ale přes wifi mi to prostě nefunguje
Host
Host

Uživatelský avatar rony | pát srp 10, 2018 5:56 am

Re: Iphone SE nelze přijímat MMS

MMS nutne potrebuju mobilne data, cez tuto podmienku NEJEDE VLAK.
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mba i7  iPhone  4  5S  X  iPad Pro  Pencil  TV4  WATCH  AirPods
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS

Uživatelský avatar mike-biker | pát srp 10, 2018 1:31 pm

Hlavně MMS je přežitek z doby mobilního pravěku, kdy 1kb se vyvažoval zlatem a platinou.
Dneska už neznám nikoho, kdo by tuto předpotopní technologii ještě používal. Určité opodstatnění má, když chceš poslat prarodičům na velmi starý mobilní telefon fotku vnoučat.
Jinak klasika - iMessage, mail, Whatsapp a bambilijón dalších.
iPhone X 256GB Space Grey
iPhone 6 16GB Silver as reserved
MacBook Pro Retina 15" Mid 2014, i7 4x2,5GHz 16GB RAM 256GB SSD + 256GB Jet Drive.
Moderator fóra
Moderator fóra

nicooo | ned srp 12, 2018 9:35 am

Mě to moc předpotopní nepřijde pro lidi co nemají Iphone, pořád je pro ně nejpohodlnější jak mi poslat fotku, hlavně v místě bez netu což díky super Applu zjevně postrádá význam, když to bez dat nefunguje. Nevadí, další důkaz, že Android je tisíckrát lepší a do Applu už nikdy nepůjdu. Jedinej důvod proč jsem ho pořídila byl malá velikost a skvělej foťák. Tak uživatelsky nepřizpůsobivej systém jsem ještě nezažila. Co si člověk nezaplatí to nemá
Host
Host

Uživatelský avatar mike-biker | ned srp 12, 2018 11:52 am

Myslím, že i u Androidu je na MMS potřeba data. Stačí sice GPRS, ale bez dat to nejede.
Samozřejmě jsou místa, kde není ani signál, takže pak je to úplně jedno, co chceš poslat, jak to chceš poslat a na čím to chceš poslat. Prostě to nejde.
Ještě si pamatuji, jak se složitě nastovovalo APN pro MMS, data atd. na starých "hloupých" Sony Ericssonech.

Jinak částečně souhlasím, IOS je relativně uzavřený systém, i když oproti začátkům už umí skoro vše.
Ale přece jen Android je daleko více možné uživatelsky přizpůsobit. Daní za to je zvýšená nestabilita, záseky systému, snadnější napadnutí telefonu hackery a nutnost použití silnějšího "železa".
Také se u Androidu asi pohodlněji "kradou" aplikace, přece jen IOS bez JB toto neumožňuje.
MacBook Pro Retina 15" Mid 2014, i7 4x2,5GHz 16GB RAM 256GB SSD + 256GB Jet Drive.
Moderator fóra
Moderator fóra

nicooo | ned srp 12, 2018 12:01 pm

Před SE jsem měla Galaxy s3 mini, tam mi MMS fungovaly normálně. Prostě mi přijde stupidní si je platit u operátora a pak znova za data. Ono stačí, že pokud někdo nemá Iphone nebo kupu nějakých aplikací tak si nemůžeme propojit ani bluetooth, to mi přijde předpotopní v dnešní době. jasně messenger a podobný věci fungujou na všechno, ale to na každým telefonu, v podstatě iphone je bez aplikací naprosto nepoužitelnej telefon pro lidi jako já co mají telefon jako telefon a ne počítač, bohužel pro mě jiná volba nebyla, když jsem ho kupovala, aby splnil moje požadavky malých rozměrů a hodně dobrýho foťáku
Host
Host

jumbo78 | ned srp 12, 2018 12:36 pm

I na Androidu je třeba mít zapnuta data. Nicméně, stačí upravit APN a data netečou. Takže sice jsou "zapnuta", ale to je tak vše.

Zkus zapnout data v nastavení, pokud je nemáš u operátora aktivní, mělo by to být ok.
Host
Host

nicooo | ned srp 12, 2018 3:18 pm

Ale o tom se přesně bavím :-) já je zapnutý mít nechci a ani nemám, pokud potřebuju internet využívám wifi. Nemám mobil místo počítače. To je jedno, dotaz byl zodpovězen, holt se obejdu bez MMS
Host
Host

Uživatelský avatar mike-biker | pon srp 13, 2018 10:40 am

Pokud chceš použít MMS, musíš mít zapnutá data. Klidně zavolej na APPLE support či k operátorovi, jak by to eventuelně mohlo jít, ale obávám se, že s iPhonem těžko.
Jediné co vím je to, že za MMS platíš, ale ne za data na něj spotřebovaná. Rovněž příjem MMS je zdarma.

Chápu, že někomu stačí jen volání a SMS, data používá jen přes WiFi.
Moderator fóra
Moderator fóra

Prehľad diskusií na forum.iphone.cz

* indicates required

Zpět na Poradna