iCloud fotografie

Máte iPhone chvilku? Jste tu nový? Nevíte kam dotaz zařadit? Potřebujete poradit? Tak všechno sem.

Chat fóra: a nikdo. Vstup do diskuze online

Nikolka21 | stř čer 13, 2018 4:40 pm

iCloud fotografie

Ahoj všem.

Ráda bych se zeptala. Koukala jsem na apple support, ale stejně to nemůžu pochopit. Potřebovala bych někoho, kdo mi to vysvětlí jako úplnému idiotovi. Mám iPhone s 128Gb a Mac Book s ulozistem 256GB. Z 99% mám vyčerpané uložiště na Macbooku, nemůžu zbytek nově nafocených fotek importovat do macbooku. Na Macbooku jsem si tedy rozšířila icloud uložiště z 5GB na 50GB. Tím pádem můžu importovat všechny fotky na icloud a nebudou v PC? A jak se to dělá? Jdu do nastavení -fotky - volby - zaškrtnu co chci a mělo by se to uploadovat na icloud a potom fotky zmiznou z PC a uvolní se mi místo na disku? Zkusila jsem to a nic se neděje. Přijde mi, že v to mám strašnej guláš v obou zařízenách, protože občas něco dám na icloud a pak to tam zase není. Vážně se to snažím pochopit, asi jsem blbá, ale prostě mi to nějak nejde. Omlouvám se všem, co to mají za banalitu a děkuji předem za ochotu.
Host
Host

jeenik | čtv čer 14, 2018 7:00 am

Re: iCloud fotografie

V nastavení musí být zaškrtnutá a povolená knihovna fotek na icloudu na iphonu i na macbooku. Fotky se synchronizují automaticky, je možnost synchronizaci povolit na iPhonu pouze přes wifi. Jinak hrozí vyčerpání datového limitu u operátora. Někdy to trvá déle, někdy ne. Pokud je na macbooku plné úložiště, tak bych zadal možnost optimalizace úložiště, což udělá na macbooku to, že uvidím jen náhledy fotek a při zobrazení fotky se mi bude stahovat z icloudu, a záleží par na rychlosti internetu, jak rychle se to bude zobrazovat v plném rozlišení.
iPhone X 256GB - T-Mobile (iOS 11.x), iPad Air 2 wifi+3G 64GB (iOS 11.x), Apple TV 4
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS

Nikolka21 | čtv čer 14, 2018 8:59 pm

Super. Děkuju. Každopádně. Když mám ty věci v Macu a potom budu chtít icloud vypnout, nic se mi nesmaže, že? Protože když jsem chtěla vypnout icloud drive, tak mi to napsalo hlášku: Všechny dokumenty uložené na icloudu budou odstraněni i z macu.
Host
Host

jeenik | pát čer 15, 2018 6:24 am

A kde jste chtela icloud drive vypnout? Jinak pokud nechcete o fotky prijit a nechcete si ubirat z mista na cloudu, doporucuji fotky davat do sdilenych alb, muzete je sdilet jen sama se sebou. Take doporucuji zalohovat do google photos, ve zmensenem formatu fotky je tam neomezeny ulozny prostor.
Pred uplnym smazanim fotky je jeste jedna pojistka, smazane fotky je jeste nejakou dobu (asi mesic?) mozno obnovit.
iPhone X 256GB - T-Mobile (iOS 11.x), iPad Air 2 wifi+3G 64GB (iOS 11.x), Apple TV 4
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS

nunasjiri | pát čer 15, 2018 11:44 am

Presne jak popisuje Jeniik to mam udelane. Sdilene, v telefonu cisto, zaloha na Google photos, a mam klid

Znáš http://spravodaj.madaj.net/ ?
Host
Host

Prehľad diskusií na forum.iphone.cz

* indicates required

Zpět na Poradna