Rychlé vybíjení iPhonu 6s

Máte iPhone chvilku? Jste tu nový? Nevíte kam dotaz zařadit? Potřebujete poradit? Tak všechno sem.

Chat fóra: a nikdo. Vstup do diskuze online

Sebasten | stř črc 12, 2017 11:15 pm

Ahoj, poslední dobou začínám pociťovat, že se mi můj iPhone 6S 64 Gb vybíjí mnohem rychleji, než předtím. Je to poslední cca 1-2 týdny. Žádné nové aplikace ani widgety jsem neinstaloval, telefon používám stále stejným, obvyklým způsobem - možná i méně. Neumím si představit, kdybych ho používal jako v době velkého pracovního vytížení, to by určitě nevydržel.

Dále co nechápu: "využití" baterie mi ukazuje čas, který jsem na telefonu vůbec nestrávil, respektive reálně jsem třeba byl na telefonu 30-35 minut, ale ukazuje mi to 1 hodinu. Může to žrát nějaká aplikace na pozadí ?

Předem díky za odpovědi! :)
Host
Host

Uživatelský avatar rony | čtv črc 13, 2017 6:50 am

Re: Rychlé vybíjení iPhonu 6s

môže.
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mba i7  iPhone  4  5S  6S+  iPad Pro  Pencil  TV4  WATCH  AirPods
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS

Uživatelský avatar DD_ | čtv črc 13, 2017 9:11 am

Nastaveni -> Baterie - tam mas vyuziti baterie podle aplikaci atd, tak mrkni co ti to tam zere.
---
iPhone 7
iPad Mini Retina / iPad Pro 9.7" + Apple Pencil
Macbook Pro 13" 2014
iMac 21.5" late 2012
Apple Watch Sport 42mm
iPhone expert
iPhone expert

Sebasten | čtv črc 13, 2017 9:32 am

To je na tom to nejhorší, ze tam nevidím nic neobvyklého :/
Obrázek
Host
Host

michalv | čtv črc 13, 2017 9:38 am

Tam jsou stejne kraviny. Treba ja jsem vypnul aktivitu na pozadi a stejne tam mam u nekterych aplikaci aktivitu na pozadi.
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý

Uživatelský avatar rony | čtv črc 13, 2017 1:55 pm

pretoze to programatori mozu hovadsky obist. kokretne FB nejako dosiahol, ze aj po vypnti behu na pozadi sa javi akoby sa nejake veci robil sam od seba.
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS

Sebasten | pát črc 14, 2017 9:32 am

Muzu se zeptat proč to najednou neukazuje žádné údaje ?
Obrázek
Host
Host

Uživatelský avatar iTukan | pát črc 14, 2017 11:17 am

Máš to tam úpně dole napsané "Časy využití se zobrazí po úplném nabití iPhonu"... tedy dal jsi ho na nabíječku (připojil k PC kabelem) a odpojil dříve než se nabil na 100%.
 MBPR 13"  iPhone 7  iPad Pro 10.5"  iPad Mini 2 4G  ATV 3 
Moderator fóra
Moderator fóra

michalv | pát črc 14, 2017 12:30 pm

Me se dokonce stalo, ze jsem tam nemel vubec ten vypis tech aplikaci. A to jsem zkousel plne nabit baterku a neobjevilo se to tam.
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý

Sebasten | úte črc 25, 2017 3:48 pm

Mam par otázek: existuje nějaká aplikace, kde lze otestovat baterii a třeba to i něco relevantního řekne ? Slyšel jsem, ze v prvním roce koupě iPhonu ho lze reklamovat kdekoliv, je to tak ? Jinak jsem kupoval telefon u O2, mate s nimi, co se týká reklamaci, nějaké zkušenosti ? :)

A teď taková schizofrenní otázka :D někdy mam pocit, ze baterie je zcela v pořádku. Jsem například na Safari a prohlizim si stránky jako idnes, čtu články o telefonech, autech atd a za 20 minut mi baterie klesne cca o 4 %, což mi připadá jako v pořádku. Ale pak udělám par úkonu jako vyfotim fotku, napisu sms, rozsvítím telefon a rázem jsou třeba 2 % pryč. Ma to někdo také tak, můžete poradit prosím ? :)

Chci nejdříve vyzkoušet více možnosti, než telefon dam reklamovat, dost ho potřebuji a je to poslední varianta. :/

Pomůže třeba obnova telefonu ?
Host
Host

Uživatelský avatar Tony1 | stř črc 26, 2017 12:57 pm

Zapnutí či využití fotáku má největší odběr.
Noťas, momentálně TOSHIBA
iPhone 6 space grey 16GB, Apple Store, USA
Operátor T-Mobile, Telefonika O2, Vodafone
Starý pes fóra :)

Koks | ned črc 30, 2017 5:18 pm

Pomůže od instalovat Facebook a Messenger ;)

Budeš mít víc baterie a víc casu

Sent from my iPhone using Tap&talk
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý

Uživatelský avatar sharkee | pát srp 04, 2017 9:24 am

FB opravdu nestojí za vším zlem světa, nemám delší životnost po odinstalovani FB

Sharkee
sharkee
iPhone8 + iPad mini2WiFi + MBA2014 + AWsport + aTV4
iPhone expert
iPhone expert

Sebasten | sob srp 05, 2017 10:57 am

Tak kdyby někoho zajímalo aktuální info, tak tady je: :)

Takže minulý týden jsem se rozhodl, že dám telefon reklamovat a uvidím, co teda z toho bude. Zakoupen u O2 a proto donesen minulý pátek na pobočku k O2 k reklamaci, že se rychle vybíjí. Včera po týdnu mi přišla smska, že reklamace je vyřízena. Dost mě teda překvapila ta rychlost - za jeden týden vše hotovo.

Výsledek je takový, že reklamace byla uznána, respektive vada se projevila a byla vyměněna baterka za novou baterku. Takže teď uvidíme a snad bude všechno v pořádku už. :)
Host
Host

sk8er_b0y | sob srp 05, 2017 8:53 pm

len tak otazka mimo :) ako stary si mal ten telefon? zrejme bol este v zaruke takze dva roky nemal.... (len taka info pre mna po kaom case asi zvykne baterka blbnut)
Diky :)
Host
Host

Sebasten | sob srp 05, 2017 10:44 pm

to sk8er_b0y:
Telefon byl zakoupen v září 2016, čili starý cca 10 měsíců :) Zjistil jsem ale že na určité série iPhonu 6S vyrobené v září/říjen 2016 se vztahuje akce Apple, kdy zdarma jim vymění baterku. Dozvěděl jsem se to v iStylu, ale lze to nalézt i na stránkách Apple. Bohužel můj telefon do těchto sérií, které se dělili podle sériového čísla nepatřil. Domnívám se však, že v mé sérii nebylo tolik telefonu "vadných", tak ji prostě do té výměnné akce, nebo jak bych to nazval nezahrnuli. Ale to je pouze má domněnka :)

Každopádně baterii mám vyměněnou, dle zprávy ze servisu splňuje veškeré parametry, tak snad to tak bude :)
Host
Host

michalv | ned srp 06, 2017 8:35 am

Tak reklamaci u apple moc nechapu. Tady na foru jsem se dozvedel, ze do roka se vymenuje iphone za repas. Ted se zase dozvim, ze se iphony opravujou. Tak to nechapu, jak to tedy doopravdy je?
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý

mirmo80 | ned srp 06, 2017 9:39 am

Plati to v apple predajniach, tie u nas ale nie su. U nas/vas su len APR a ti maju/mozu mat ine podmienky dane legislativou danej krajiny. Teda v niektorych situaciach aj oprava.
iPhone 8, iPhone SE, iPhone 5C, iPad mini 4, iPad Air, iPad 2
iPhoneHolik
iPhoneHolik

michalv | ned srp 06, 2017 10:13 am

Me ale rekli na lince apple, ze se telefony vymenuji za repas. Tak ze si myslim, ze to bude prekvapeni co prijde ze servisu, jestli repas, nebo opraveny telefon.
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý

Sebasten | ned srp 06, 2017 12:38 pm

Tak s reklamací nevím jak to tedy je, ale je rozdíl jestli telefon je koupen u operátora nebo u Applu (případně v jakémkoli eshopu), tam pak jsou poměrně rozdílné podmínky a přístupy. Ale pokud je teda pravda, co píšeš, že si koupím nový telefon a místo opraveného mi přijde repasovaný, tak to by se mi moc nelíbilo.
Host
Host

michalv | ned srp 06, 2017 4:05 pm

Ja jsem se toto dozvedel az tady ve foru, ze se iphony vymenuji za repasy. Na infolince mi pred tim rekli, ze se davaji novy a az potom to z nich vylezlo, ze je to repas.
Me se to taky nelibi, kdyz uz tak by mel davat apple vymenu za novy iphone, kdyz stoji takovej ranec a chlubej se kvalitou, ktera neni o moc lepsi, mnohdy horsi nez tel. za 13tis
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý

mirmo80 | ned srp 06, 2017 4:54 pm

Uplne by stacilo, keby to prestali nazyvat "vymena za novy" kus. Na temu repas tu je toho popisane celkom dost.
iPhone 8, iPhone SE, iPhone 5C, iPad mini 4, iPad Air, iPad 2
iPhoneHolik
iPhoneHolik

michalv | ned srp 06, 2017 6:05 pm

To by stacilo no, ale porad by me zajimalo jak to teda vubec s tim servisem teda je.
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý

Uživatelský avatar rony | ned srp 06, 2017 7:50 pm

uprimne povediac, mne by sa nepacilo aby mi vratili opravovany. repas od Apple, nie repas Jozka z ulicky za rohom, znamena nove telo, nova baterka. Takze prepacte mi, ze pri poruche budem radsej za ten vas repas, ktory by vas viac sklamal ako rozoberany opravovany povodny iphone. Takze ziadny Jozko nech sa nesnazi to opravovat.

Chapem, ze vam to nejde cez hlavu, no ten vas povodny kus bol nepojadny, chybny. A vsetky najnovsie iphony su s vodeodolnou upravou. To neverim ziadnemu Jozkovi nech si hovori sebe ako chce, ze to da do povodneho stavu.

Pre mna: "repas" >>>>>>>>>>>>>>>>>>>> "opravovany".

APR musia v servise plnit podmienky Apple. V zarucnom rozhodne. V prvom roku rozhodne. Ci to musi plnit aj gsm operator to netusim, ale tam nikomu neodporucam kupovat iphone - aspon po tych historkach o rieseni problemov v zaruke, co sa tu nazbieralo za tie roky.
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS

Uživatelský avatar Metalgirl | pon srp 07, 2017 8:03 pm

Do jednoho roku se mění za repas, v druhém roce, pokud tam je vada odstranitelná opravou, tak se i opravuje, ale neopravuje se to tady u nás, APRka i servisy to posílají kamsi do servisního centra Apple do Velké Británie tuším. Pokud tam je vada, která se nedá snadno opravit, tak se provádí i v druhém roce výměna za repas. Vím, že někteří zákazníci odmítli takovou výměnu - pouze samotného telefonu a dožadovali se výměny za nové obchodní balení, tedy za celý, zabalený, nový iPhone. Nejspíš to legislativa tady u nás umožňuje, nemám ale prostudováno tak do hloubky, zda má zákazník takovou výměnu právo odmítnout a chtít nové balení. Zda je to tak pouze v prvních 6 měsících od koupě a poté od 7. měsíce od koupě je tam rozdíl, že může dostat výměnu za adekvátní zařízení, tedy se stejnými parametry či lepšími, ale nemusí to být již celé nové obchodní balení. Tzn. že když zákazník dostane výměnu pouze samotného telefonu, který je ve stavu nového zařízení, tak je to adekvátní výměna.
Jsme rádi, že dodržujete PRAVIDLA fóra. Jsi zde nový? PAK ZAČNI ZDE.
Moderatorka fóra
Moderatorka fóra

Koks | pon srp 07, 2017 9:35 pm

Pokud se vyskytne neopravitelna výrobní vada, má možná právo na nový kus či odstoupit od smlouvy - od NOZ po cele 2 roky, 6 měsíců bylo ve starém OZ.

Sent from my iPhone using Tap&talk
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý

Uživatelský avatar Metalgirl | sob srp 12, 2017 7:09 am

To jo, ty dostaneš nový adekvátní kus, ale ne celé nové balení. Tam si právě nejsem jistá, jestli po celé 2 roky můžeš odmítnout jen výměnu telefonu samotného a požadovat celé nové balení tzn. celý nový zabalený iPhone ve folii.
Pokud se objeví 3 stejné potvrzené vady nebo 4 potvrzené různé vady, tak tam je to jasné, máš nárok na odstup od kupní smlouvy.
Moderatorka fóra
Moderatorka fóra

Sebasten | sob srp 12, 2017 1:53 pm

A to, co teď píšete platí pro telefon zakoupeny u Apple nebo u operátora ? :) u operátora je to asi dost rozdílné, ze ? :)
Host
Host

Uživatelský avatar Metalgirl | pon srp 14, 2017 8:12 pm

Tak operátoři to mají trošku jinak, co se týče těch podmínek opravy, oni to posílají do Britexu a bůhví, co tam s nimi mají nasmlouvané, jestli iPhony můžou klidně rozebírat a opravovat nebo jestli to též posílají do servisního centra Applu, těžko říct. On tím, že operátor nakoupí iPhony od Applu, ty iPhony jsou jejich majetkem (operátorů) a můžou s nimi nakládat při reklamaci, jak se jim zlíbí.
Moderatorka fóra
Moderatorka fóra

Sebasten | stř srp 16, 2017 12:05 pm

Tak už téměř dva týdny používám opravený telefon, jak jsem zde psal a připadá mi to stejné jako před opravou. Já nevím, co si o tom mám myslet. Měla být vyměněna baterka, telefon měl být řádně odzkoušen, má mít vlastnosti dané Applem, ale nemůžu si pomoci, prostě mi to připadá pořád to stejné.

Člověk dá šílené peníze za telefon a pak 10 měsíců od koupě řeší tohle. Jsem z toho vážně zoufalej. To skoro vypadá jako by na tom telefon v opravě nic neudělali, i když to asi bude blbost, ale i tak už nevím, co si myslet..
Host
Host

michalv | stř srp 16, 2017 4:20 pm

Presne jak pises, uzivatel absolutne nevi jestli dostane repas, nebo opravenej tel. Na youtube jsem videl par videii jeden kluk si na to taky stezoval, mel to 2x v servisu a baterku mu nevymenili a az po 3 ji vymenili. Je fakt, ze za takovou cenu co chtej za iphone by meli davat nove komplet baleni. Noo pro priste vim ze si nemam kupovat predrazenou cinskou hracku.
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý

Uživatelský avatar Metalgirl | pát srp 18, 2017 11:01 pm

A si myslíš, že u jiných značek to je lepší? TI povím jak to je, Samsungy opravují do té doby, dokud nemáš 3x stejnou nebo 4x různou vadu a nárok na odstup od kupní smlouvy, žádná výměna, sem tam udělají výjimku u drahých modelů, pokud se závada projeví do pár dnů od koupě, tam pak provedou výměnu celého balení. Jinak pouze opravují. Huawei tak samo. Pokud je závada pár dní od koupě, udělají výměnu samotného telefonu, ale ne celého balení, jinak též opravují dookola až dokud není nárok na odstup. Sony pouze opravuje do doby, než vznikne nárok na odstup. NIkdo z těchto výrobců ti nedá nové balení, ani jeden. Takže si žijte v té fantas bublině dál.
Moderatorka fóra
Moderatorka fóra

Uživatelský avatar Tony1 | sob srp 19, 2017 12:39 pm

Tak tak já píše metalgirl to co poskytuje Apple a myslím tím výměnu za repas je nadstandardní. Navíc a teď už budu dedukovat a dle mé technické znalosti iPhone u repasu jde v podstatě o nový iP.
- kryt, musí být nový obsahuje stopy užívání, IMEI vygravírované do krytu
- flex kabely, jsou součástí krytu a jsou dodávány z montážní linky v předmontovaném stavu v krytu.
- deska, pokud je nefunkční či poškozená, jde zreciklovat a následně určitě je použit osazený polotovar do kterého dodatečně připájí buď původní čip a baseband čip, nebo tento polotovar už je kompletní a jen u něj aktualizování IMEI, SN, region, prostě info z původního iP, nebo je použita deska z iP kde je funkční a reklamuje se u něj něco úplně jiného navíc myslím že je vložena do testovacího zařízení a překontrolována pomocí test pointů, které jsou součástí každého el. zařízení.
- lcd jednoznačně celý nový komplet myslím že neexistuje Lcd u reklamovaného iP bez sebemenšího vrypu, možná nějaká vyjímka z x 10000 kusů
- kamera ta by šla použít pokud se nereklamuje.
Ano spekulují dle technických znalostí a složitostí iP a pokud bych měl takovéto servisní středisko zakládat tak bych to takto dělal.
Pozor píší tu o origo repasu od Apple. Nechci se bavit o repasu prodejce co iP prodává a následné reklamace si řeší svím servisem nebo sjednanými servis. službami.
Podtrženo sečteno ve finále zákazník dostane nový iP ale bez příslišenství, které vpodstatě má.
Noťas, momentálně TOSHIBA
iPhone 6 space grey 16GB, Apple Store, USA
Operátor T-Mobile, Telefonika O2, Vodafone

michalv | sob srp 19, 2017 8:09 pm

Ja si zase o taktice applu a jeho servisu s repasy myslim sve. Nechapu, ze takovy gigant jako je apple ma zapotrebi shanet od zakazniku reklamovane iphony a repasovat je a jeste k tomu platit na vic zamestnance(servisaky), ktery vybiraji stare dily z iphonu a delaji z nich "stare-nove"
Ono kdyby to bylo tak jak pise tony1, ze by vsechny dily vymenily za nove, tak by se jim to nevyplatilo ani repasovat, kdyz by prakticky vse vymenily, tak by ti mohli rovnou dat iphone novy z vyroby. Ale tak to asi nebude, protoze kdyz ti tam nechaji neco z iphonu ktery predchozimu majiteli 10x upadl na zem, treba kameru, nebo jakoukoliv cast ze stareho iphonu a ten dil jim projde pres test, ze je ok, tak takovy repas bych opravdu dostat nechtel. Proto si myslim, ze jestli chce apple delat nadstardatni servis, mel by vymenovat telefon za uplne novy z vyroby tzn. vsechny dily nove.
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý

Prehľad diskusií na forum.iphone.cz

* indicates required

Zpět na Poradna