Jak přesně funguje Spotify?

Máte iPhone chvilku? Jste tu nový? Nevíte kam dotaz zařadit? Potřebujete poradit? Tak všechno sem.

Chat fóra: a nikdo. Vstup do diskuze online

Qwizz | pát led 27, 2017 12:53 pm

Jak přesně funguje Spotify?

Zdravím,
nadpis mluví za sebe. Jak je to přesně se Spotify? Že budu platit data je jasné, ale je možné mít zdarma neomezeně, nebo je to tak, jak jsem někde četl, že zdarma je to pouze na měsíc a poté se musí platit? Nemyslím teď Premium účet.

Děkuju za vysvětlení
iPhone SE 16GB Gold iOS 10.3.3
Apple Watch 42mm hliník, Space Grey
Airpody
Host
Host

Uživatelský avatar rony | pát led 27, 2017 3:41 pm

Re: Jak přesně funguje Spotify?

Prehravat mozes kolko chces. Mesacny poplatok firme Spotify je za pouzitie niektory funkcii - napr. skip skladby mozes robit len obmedzeny pocet. Presny vyber playlistu je takisto len pod pausalom - zadarmo si totiz vyberies nieco ale nasledujuce skladby uz vybera Spotify a bez platenia ich nemozes ovplyvnit. Mozes mat bez platenia nieco ako "moj styl" - najdes nieco, ulozis si to a on ti potom podla tohto vyberu mixuje podobne skladby.
V zadarmo verzii teda mozes pocuvat kolko chces, dokonca si mozes vybrat "styl" a on ti k nemu uz sam vybera.

Platene Spotify je potom uz take, ze cielene si vyberas interpretov, albumy, skladby a len z nich si robis playlist. Pod playlistom myslim sled skladieb, ktore sa ti postupne prehravaju.

Urcite su este ine obmedzenia ale to doplnia ti, co si Spotify platia alebo omnoho masivnejsie pouzivaju ako ja :-)

Avsak: klient Spotify je zadarmo, staci si ho stiahnut do mobilu a zacat pouzivat - hned uvidis co sa da a co nie.

Za mna osobne: mam uz vybudovanu vlastnu kniznicu s hudbou, takze pre mna to zmysel nema.
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mba i7  iPhone  4  5S  6S+  iPad Pro  Pencil  TV4  WATCH  AirPods
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS

Uživatelský avatar sharkee | pát led 27, 2017 4:06 pm

u Spotify zdarma nelze ani poslouchat offline, tedy stáhnout do úložiště iPhonu
sharkee

iPhone6S + iPad mini2WiFi + MBA2014 + AWsport + aTV4
iPhone expert
iPhone expert

Uživatelský avatar cuting | pát led 27, 2017 6:09 pm

Upřimně, dodnes jsem smysl a účel Spotify nepobral, ale asi to bude tím, že jsem už "stará garda" odkojená iTunes Store. Mám stovky písniček nakoupených na iTunes po jednom dolaru, z nich mám udělané desítky různých knihoven nejenom podle interpretů ale i náladovky, jednu , tu největší knohovnu i do auta. Ale i tam stejně, jako v práci na počítači stejně nejčastěji poslouchám klasické rádio a "své skladby" pouštím vyjímečně. Smysl a účel Spotify jde proto mimo mou pozornost.
 Apple hračky 
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS

Qwizz | pát led 27, 2017 10:28 pm

Děkuju pánové za podrobné informace, mám vše co jsem potřeboval ;)
iPhone SE 16GB Gold iOS 10.3.3
Apple Watch 42mm hliník, Space Grey
Airpody
Host
Host

Renik | sob čer 17, 2017 11:58 am

Ahojte, momentalne skusam Spotify trial, zatial som spokojny. Chcel by som subscribnut Family, ale ma to hacik. Chcem to pre mna, priatelku a brata, ktory byva inde. Je to mozne alebo to spotify nejak kontroluje?

Vdaka
MacBook Pro Retina 13” 2016 | 2 GHz Intel Core i5 | 8 GB 1867 MHz LPDDR3 | 256 GB SSD | Intel Iris Graphics 540 | MacOS Sierra
iPhone 7 128GB Black | iOS 10
Apple TV 4 64GB
Senior uživatel
Senior uživatel

Uživatelský avatar DD_ | pon čer 19, 2017 10:08 am

Musis u vsech vyplnit stejnou adresu, kde bydlite, pote to vse funguje v pohode. Prijde mi to celkem zvlastni zpusob urcovani rodiny, ze jsou to lide, zijici na jednom miste, ale je to tak.
---
iPhone 7
iPad Mini Retina / iPad Pro 9.7" + Apple Pencil
Macbook Pro 13" 2014
iMac 21.5" late 2012
Apple Watch Sport 42mm
iPhone expert
iPhone expert

Uživatelský avatar rony | pon čer 19, 2017 10:30 am

pretoze to myslia len spolocnu domacnost tj. najblizsia rodina. A mimo licencie je teda trebars aj tvoj dospely brat, ktory zije s detmi a manzelkou uplne inde.
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS

Uživatelský avatar DD_ | pon čer 19, 2017 10:47 am

Ano, ja chapu jak to maji udelane, cetl jsem i jejich podminky, nicmene porad pro mne je rodina neco jineho nez spolecna domacnost.
U nich jedina podminka v terms and conds je: All account holders must reside at the same address to be eligible for the Premium for Family Plan. - to je definice spolecne domacnosti, nikoliv rodiny. That's it :). Kdyz budeme parta studentu sdilejicich jeden byt, tak bych nas za rodinu naoznacil, ale podle jejich podminek si muzem zalozit Family plan.
---
iPhone 7
Macbook Pro 13" 2014
iMac 21.5" late 2012
Apple Watch Sport 42mm
iPhone expert
iPhone expert

seamaster | pon čer 19, 2017 11:41 am

Trochu to upresnim, vo free verzii mozes pocuvat, co chces, aj album si vyberies, ake bude hrat len "shuffle" to znamena, ze poradie skladieb si urci spotify nahodne a este Ti do toho bude davat reklamy.

Dalsou podstatnou vecou je, ze nebude fungovat "spotify connect" nechce sa mi rozpisovat, co to je, ja si to bez connect neviem ani predstavit. Ale zavisi, ci mas doma receiver, ktory to podporuje.

Taky tady http://spravodaj.madaj.net/
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý

Uživatelský avatar rony | pon čer 19, 2017 3:16 pm

DD a je to dolezite? Asi nie. Mne dava vacsi zmysel, ze pod Family myslia rodinu v spolocnej domacnosti. Konstrukcie o byvani kamaratov v jednom byte si uz mozeme nechat mmo. Tu sme v CZ regone, kde sa kazda blbost snazi nejako obchadzat a pitvat :-) predpokladam, ze v U.S. v tom maju jasnejsie a neriesia to takto divne :) pripadne chapu, co sa robi - zavolaju si do Spotify a spytaju sa hej, moze moj syn co byva na college, mat nase family konto? a support im odpovie, ze naco, ked jeho univerzita ma pre neho spotify freeeee :)
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS

Koks | čtv čer 22, 2017 4:31 am

seamaster píše:Trochu to upresnim, vo free verzii mozes pocuvat, co chces, aj album si vyberies, ake bude hrat len "shuffle" to znamena, ze poradie skladieb si urci spotify nahodne a este Ti do toho bude davat reklamy.

Dalsou podstatnou vecou je, ze nebude fungovat "spotify connect" nechce sa mi rozpisovat, co to je, ja si to bez connect neviem ani predstavit. Ale zavisi, ci mas doma receiver, ktory to podporuje.

Taky tady http://spravodaj.madaj.net/

Shuffle je jen na iPhone ve Free verzi, iPad umožňuje vybrat libovolný song i bez placeni.
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý

hrubesdusan | úte srp 01, 2017 8:44 pm

Takže co se týče rodinného účtu, při přidání člena vyplním stejnou adresu jako moji a je to ok? Uvažuji o přechodu z Apple music na Spotify. A ještě dotaz, jak je to s přechodem 30-ti denní zkušební verze premium na family premium? Přijdu o svůj playlist, nebo je tam volba přímo přechodu k family premium?
iPhone 7 128 GB CZ
Vodafone, Tarif Profi na míru 1
Macbook Pro 13" Retina 2014
MacOS Sierra
AirPort Extreme
Magic Mouse
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS

Uživatelský avatar DD_ | čtv srp 03, 2017 12:53 pm

No prechod z Premium na family premium je bez problemu, jen se ti tam proste objevi moznost pridavat dalsi ucty a i kdyz pridas ucet cloveka, ktery uz spotify ma, tak mu zustanou jeho playlisty a podobne.
A ano, pri pridani clena rodiny vyplnis adresu, ktera musi byt stejna, jako adresa, kterou jsi zadaval u sveho uctu.
---
iPhone 7
Macbook Pro 13" 2014
iMac 21.5" late 2012
Apple Watch Sport 42mm
iPhone expert
iPhone expert

Prehľad diskusií na forum.iphone.cz

* indicates required

Zpět na Poradna