Zvětšování fontů pro iPhone (sms a menu)

Odpovědět
win.cent

Zvětšování fontů pro iPhone (sms a menu)

Příspěvek od win.cent »

Hezký den,

rád bych se zeptal, jestli je možné nějak zvětšit fonty v základním menu, SMS a dalších základních appz? Chtěl bych iPhone koupit tátovi, ale ten to nemůže bez brýlí pořádně číst :wink: Díky za rady!

Yreg

Re: Zvětšování fontů pro iPhone (sms a menu)

Příspěvek od Yreg »

Bohužial pokiaľ viem nie je to možné. Môj otec ani dedko moc dobre nevidia, ale na iPhone sa im pracuje dobre. Ono aj tak je ten text tak 10x väčší ako na iných mobiloch, čiže možno by to stálo za to :)

Ináč skvelý darček, pokiaľ to ideš kupovať otcovi, predpokladám, že už zarábaš a, že tvoj otec je už z tých starších, určite sa velmi poteší, moja skúsenosť je, že čím starší človek, tým je iPhonom unesenejší :)

terry
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 1943
Registrován: úte bře 04, 2008 11:11 am

Re: Zvětšování fontů pro iPhone (sms a menu)

Příspěvek od terry »

Myslím, že text zvětšit v "normálním" balení nejde. Možná je na to nějaký patch, ale to by si musel stahovat přes installer. Úprava textu jde pouze v nějakých textových editorech.

Ale, jak už řekl Yreg, písmo na iPhone je opravdu celkem velké. A tvůj otec má problém právě s iPhonem a nebo s jinými telefony?
iPhone 4 16GB iOS 5 beta | MacBook Air 13" C2D 1.86 GHz, , 4GB RAM, 128GB SSD

wolf
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 314
Registrován: čtv bře 20, 2008 10:31 pm

Re: Zvětšování fontů pro iPhone (sms a menu)

Příspěvek od wolf »

Jinak zvětšení fontu asi nelze...ani na iphone.cz nic není..

!! tvůj příspěvek jsem promazal od nesmyslných vět.. příště než něco napíšeš, tak si rozmysli, co to bude, nedává to totiž jinak vůbec smysl .. terry

win.cent

Re: Zvětšování fontů pro iPhone (sms a menu)

Příspěvek od win.cent »

Ahoj,

díky všem za reakce. Tátovi se špatně čte i v ostatních telefonech, ale u iPhone jde především o malé fonty v SMSkách... Taky jsem nenašel nikde žádnou možnost, jak je zvětšit...

Možná ještě jeden dotaz, který se týká lokalizace iPhone 3G - Nevíte, jestli GPS navigace, která je součástí telefonu, bude umět mluvit česky?

S koupí uvidíme, rozmyslíme... Díky za odpovědi ještě jednou!

Yreg

Re: Zvětšování fontů pro iPhone (sms a menu)

Příspěvek od Yreg »

Myslím si, že by mala hovoriť česky, resp. určite minimálne Maps. Ale či TomTom preloží aj ten svoj soft, to netuším.

Terry: v prípade wolfa tá tvoja úprava nepomohla, stále je ten príspevok taký, iný, ako ostatné.

terry
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 1943
Registrován: úte bře 04, 2008 11:11 am

Re: Zvětšování fontů pro iPhone (sms a menu)

Příspěvek od terry »

@win.cent: takže to znamená, že ještě žádný iPhone na vlastní oči neviděl? Když píšeš, že koupíte a uvidíte?

@Yreg: já vím, ale nechtěl sem mu to mazat.
iPhone 4 16GB iOS 5 beta | MacBook Air 13" C2D 1.86 GHz, , 4GB RAM, 128GB SSD

win.cent

Re: Zvětšování fontů pro iPhone (sms a menu)

Příspěvek od win.cent »

@Terry: Videl ten muj iPhone :D A chvilku si s nim hral a byl nadsenej, az na tu velikost fontu prave. Hledal jsem i na zahranicnich serverech a ac nejsem jedinej, zadnej takovej soft, kterej by zvetsil fonty neni. Nebo jsem ho aspon nenasel .)

+ navigace a cestina: Diky, mozna, ze lokalizace sw GPS navigace bude soucasti iPhone 3G, kterej se u nas zacne prodavat tusim 21.8.

terry
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 1943
Registrován: úte bře 04, 2008 11:11 am

Re: Zvětšování fontů pro iPhone (sms a menu)

Příspěvek od terry »

No konečně vím, co sem chtěl vědět :) Že ty máš iPhone a tvůj otec ho viděl.

Zvětšení textu opravdu zatím není bohužel možné a pochybuju, že někdy bude. Kolem navigace panuje plno pochybností, protože pro ní doposud není pořádnej software a jako plnohodnotná navigace se nedá příliš dobře použít. Spekuluje se, že Appl vytváří svůj vlastní SW a nebo možná TomTom něco kutí, ale vše je ve hvězdách.

Zvětšení fontu jsem hledal přes google a na zahraničních fórech a nic takového není!
iPhone 4 16GB iOS 5 beta | MacBook Air 13" C2D 1.86 GHz, , 4GB RAM, 128GB SSD

Diablo

Re: Zvětšování fontů pro iPhone (sms a menu)

Příspěvek od Diablo »

Me se ta velikost nekterych Fontu podarila zmenit bohuzel kdyz jsem to pismo zvetsil tak stejne byla viditelna jen ta cast pisma ktera je u te Defaultni velikost takze ta cast ktera byla vetsi byla proste seriznuta ...myslim si ze to proste nejde bohuzel ...

Yreg

Re: Zvětšování fontů pro iPhone (sms a menu)

Příspěvek od Yreg »

Čo sa týka tej navigácie tak TomTom prislúbil už na WWDC v San Franciscu, že to urobí, neoznámil ale žiaden termín, a netuším, či to bude lokalizované do češtiny.

Odpovědět