Czech Programmers Community for iPhone


watterman

Re: Czech Programmers Community for iPhone

Příspěvek od watterman »

Eeeh, ty zvládáš alespoň základy programování v Objective-C?

Správa souborů pomocí USB? To už je hotovo! -> Plugin do TC. nevim co by tam mohlo být lepšího...

SIM funkce? Jaké máš přesně na mysli? myslím, že na všechny "SIM funkce" již existují aplikace, a že těch funkcí opravdu téměř nic není...

To jako první výtka k těm "cílům" :) Samozřejmě, beru že je to pouze takový malý návrh, ale i přesto...

Jinak nápad pěkný, ale myslím, že tady mnoho programátorů v Objective-C nenalezneš...

kalli

Re: Czech Programmers Community for iPhone

Příspěvek od kalli »

:arrow: Tak ano, já vím, že jich moc nebude, ale přece jenom by se mohl někdo najít. Dobrá k tomu SIM, jde o to, že si nainstaluju prvně SIMport a pak překladač aby se mi vůbec zobrazovaly čísla atp. Je hodně problému, které bych v tomto systému řešil. Autokorekce čísla na mezinárodní formát, import, export čísel, rozšířená správa atp. Dále třeba ten slovník, já měl předtím ASUS a tam jsem ho měl a docela mi to vyhovovalo, nevím jak Ty. Víš, najdou se i tací, kteří se do toho pustí a rádi se přiučí třeba novému jazyku, nemyslím si, že by s tím měl někdo problém, pokud už v něčem programoval. Já osobně jsem stejný případ. Zkrátka řečeno, nechci tady dělat něco co už je, ale spíše programy pohodlné a uživatelsky přijatelné, to je celá má filozofie.

Ale jsem rád, že se o tom tady pobavíme, proto jsem tu "reklamu" jsem dal!

Dave
iPhone expert
iPhone expert
Příspěvky: 1566
Registrován: sob dub 19, 2008 2:57 pm

Re: Czech Programmers Community for iPhone

Příspěvek od Dave »

dobrej slovnik muzeš prez wifi pouzit na iphone.drsny.net (doporučuju)
iPhone XS Max // watch // mac
Moje heslo - nikdy to nevzdávej, restore pomůže vždy!

watterman

Re: Czech Programmers Community for iPhone

Příspěvek od watterman »

Tak to mě nezbývá nic více, než popřát mnoho štěstí!
Jasný, určitě se někdo rád zapojí a také naučí programovacímu jazyku. Já mám teď plné ruce učení se do školy, dále se ještě učím tzv. PhotoReading (velmi zajímavá metoda četby ;-) - s knihou teprve začínám). A mám ještě mnoho dalších aktivit, včetně učení C++, na které poslední dobou nezbývá čas :? . Snad to bude o prázdninách lepší. A tedy do Objective-C pronikat, to už by bylo na mě moc, možná se do toho později pustím, ale sám nevim...
Btw. Nebylo by od věci napsat do prvního příspěvku seznam členů :-).

Doufám, že někdo něco sepíše na hlavní stránku iphone.cz, aby se dostala tato zpráva do podvědomí více lidí

Diablo

Re: Czech Programmers Community for iPhone

Příspěvek od Diablo »

To: Chansey - Pres WiFi se da prakticky vsechno ackoli to neni prilis prakticke protoze myslim , ze na vetsine mist kde bych potreboval slovnik na Iphonu asi WiFi nebude. Tady de o to ze kdyz se vytvori primo aplikace pro iphone, bude to uzivatelsky mnohem prijemnejsi nez jit na WiFi pak Safari natukat Stranku a pak teprve zacit prekladat a to jeste s odezvou. Naproti tomu aplikace bude fungovat daleko rychleji a pristup k ni bude snazsi myslim ze o to tu jde.Proc je v Iphonu program Converter kdyz muzes konvertovat jednotky pres inetrnet , Program Weather kdyz se muzes divat na pocasi pres internet, program Stocks .... a tak dale ....

To: Kalli - pekny napad, preju hodne stesti aby vam to vyslo neco takoveho bych tu urcite ocenil. Ale je pravda, ze sehnat ty lidi bude asi problem.

kalli

Re: Czech Programmers Community for iPhone

Příspěvek od kalli »

:arrow: To: watterman - Nemyslím si, že se hned sejde parta lidí a dáme něco dohromady za měsíc, to je asi dost nereálná představa. I já teď mám dost věcí do školy a učení je stále víc a víc, ale nějak ten volný čas využít musím a toto mě přijde jako docela zajímavý "koníček". A hlavně, je tu i varianta, že pokud by to šlo, tak by mohla vzniknout opravdu přínosná komunita. Já teď hlavně musím přijít do podvědomí lidí tady na serveru, aby se to pak rozneslo dál. Napíšu pár užitečných témat a snad to vyjde.

:arrow: To: Chansey - Diablo Ti to vysvětlil snad jasně, přece WIFI nemáme v metru v momentě četby knihy v AJ a nevíme zrovna jedno slovo a rádi bychom si ho dozvěděli hned. Nebo já ani ve škole nemám WIFI, teda udělal jsem si malou síť na koleji, ale mám všude jen směrovky, takže to není plošný rozsah, no to je teď jedno... Prostě je to nepraktické, tvá varianta, ale dík za reakci.

:arrow: To: Diablo - Přesně tak! Pokud to vyjde, dám určitě vědět a budud rád za každého kdo se podílí třeba i na testování aplikací. ;-)

Dave
iPhone expert
iPhone expert
Příspěvky: 1566
Registrován: sob dub 19, 2008 2:57 pm

Re: Czech Programmers Community for iPhone

Příspěvek od Dave »

jasný chapu :) dyž mě to dojde vždycky až potom
iPhone XS Max // watch // mac
Moje heslo - nikdy to nevzdávej, restore pomůže vždy!

kalli

Re: Czech Programmers Community for iPhone

Příspěvek od kalli »

To: Admin - Základ mého marketingového tahu, upoutat pozornost. Jinak děs to zas tak není, jen asi hluboký konstrast. Já si myslím, že moje příspěvky váhu budou mít. Já važím taky dost na to aby to už za něco stálo. Jestli je to až tak moc extrémní, udělám změnu, ju.

Tak co, je to OK? :D

watterman

Re: Czech Programmers Community for iPhone

Příspěvek od watterman »

Už to je podle mě ok, akorát by jsi za ten obrázek dodat odkaz na toto vlákno a tyhle příspěvky o tvojem podpisu by mohl Julek vymazat :) Ať to tu zbytečně není..

Uživatelský avatar
rony
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 19658
Registrován: pát pro 14, 2007 12:37 am

Re: Czech Programmers Community for iPhone

Příspěvek od rony »

Kalli: okrem marketingu, mas nejake skills?

Poviem uprimne: ziadne z bodov v plane nie su podla mna nic akutne, co sa neriesi inak alebo lepsie.

A z druhej strany: nikto, kto uz ma skusenosti s programovanim na tejto platforme sa "len" tak neprida. Rad by som kohokolvek takeho poznal, ale nepoznam. Mam nejake spravy o tom, ze u nas v Bratislave sa cosi chysta ale to je tak vsetko.

iSlovnik - weDict a uz chybaju iba data
WebCam? - vzhladom na to, co viem skor pochybujem

je par veci, co by iphone potreboval akutnejsie.
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mac mini  iPhone  4  5S  X  13 Pro  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods

Julek
Administrator
Administrator
Příspěvky: 9848
Registrován: pát říj 12, 2007 9:32 pm

Re: Czech Programmers Community for iPhone

Příspěvek od Julek »

rony to tak nějak řekl za mě.. osobně jsem zvědavý jak se tu krom tebou zmiňovaného marketingu předvedeš ..


.

Respektujte pravidla, pak si u mě můžete stěžovat na moderátory.


Obrázek

PetrK
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 399
Registrován: čtv pro 27, 2007 4:12 pm

Re: Czech Programmers Community for iPhone

Příspěvek od PetrK »

:D
mylsim ze co je potreba zvlada drsny a spol statecne

nejaky preklady navic by mohli bejt ale zatim nikdo neuskutecnil a sam se do toho nehrnu bo sem trochu linej a nemam tolik skills

ale treba z cernobilejch omalovanek vznikne barevnej book
iPhone 3GS 16GB White
http://iphonehry.cz

Uživatelský avatar
rony
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 19658
Registrován: pát pro 14, 2007 12:37 am

Re: Czech Programmers Community for iPhone

Příspěvek od rony »

a ja ako na seba pozeram zvladnem tak akurat hackovat hotove programy :-)

posledne som si vsimol, ze urobit na oko peknu app ide v tom Jiggy :)
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mac mini  iPhone  4  5S  X  13 Pro  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods

Zedjunior

Re: Czech Programmers Community for iPhone

Příspěvek od Zedjunior »

Napiš televizi a program který ti otevře BT, nu a budu spokojený :mrgreen:

drsny
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 1414
Registrován: sob pro 08, 2007 8:38 pm

Re: Czech Programmers Community for iPhone

Příspěvek od drsny »

PetrK píše::D
mylsim ze co je potreba zvlada drsny a spol statecne


/me pro iphone nenaprogramoval nic, udelal jsem jen par veci pomoci php/mysql. zadnou nativni aplikaci pro iphone jsem nenapsal.

fajnman

Re: Czech Programmers Community for iPhone

Příspěvek od fajnman »

no vypada to zajimave, ale treba to z tou sim ma byt ve 2.0, ne? Jinak mam pc a outlook, stejne bych to nepouzil. Wedict pracuje dobre jen kdyby nekdo vytvoril databaze pro nej cesko-x a x-cesko, ty zakladni jazyky. Anglictina je. Videl jsem tu nekde i odkaz jak soubory konvertovet, ale je to nadyl a time is money, takze az o prazkach. Ale kdyby mel nekdo italstinu a neminu jiz z pc translatoru prevedenou, mohl by mi ji napriklad poslat na mail fajnman@email.cz, byl bych mu moc vdecny!!

kalli

Re: Czech Programmers Community for iPhone

Příspěvek od kalli »

:arrow: Či mám nebo nemám zkušenosti s marketingem, o to přece tady nejde. Samozřejmé asi bude jasné, že když ten termín používám, že vím co za ním stojí. Pracuji na velkých reklamních kampaních, takže se v tom dokážu orientovat.

:arrow: K tématu. Já nevím proč si lidi všechno děláte tak složité. weDict je dobrá aplikace, to určitě, ale strukturu slovníku určitě nemá. Slovník má být třeba aspoň kategorizovaný dle abecedy, weDIct snad má nějaký rozšířenější modul? Já zkusím něco s klukama co znám, a když to nepujde, tak to hold necháme plavat. Já se snažím jen přispět našemu pohodlí.

To co jsem tam použil jako příklady nemusí být závazné.

Uživatelský avatar
rony
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 19658
Registrován: pát pro 14, 2007 12:37 am

Re: Czech Programmers Community for iPhone

Příspěvek od rony »

nemyslel som skills v marketingu :-) tie ma kazdy, kto dokaze hybat pusou, ma fantaziu a nema IQ < 100 :-)

ak ide o slovnik, naco to robit zlozito, ked to ide jednoducho a to tak, ze oslovis autora a urobis to, co robievam ja:

zacnem pouzivat danu aplikaciu a napady nebudem vytahovat zo sna ale z praktickeho pouzivania. Cize nie "vymysliet" si ako to ma fungovat ale z praxe vytiahnute postrehy, ktore autor konzultuje s pouzivatelmi.

Tymto sposobom v spolupraci so mnou vznikala podoba http://www.bloguje.cz citacky RSSPoint a pod.

Takze naco zasa vymyslat novy slovnik, ked staci riesit existujuci.

Ak aplikacia vznika v marketingovej hlave, ktora si egoisticky osobuje pravo "urcit" co je dobre a co nie, tak to skonci tam, kde vacsina priemernych marketingovych nezmyselnych napadov. To dobre vznika vyvojom.

Moje otazky aj tak smerovali INDE. Najma tam, ci mas kontakt alebo sam schopnosti pre vyvoj nativnych aplikacii pre iPhone. To je zasadny bod, bez ktoreho marketingove sny zostavaju neuskutocnitelnymi fantaziami.

Tu NIE JE ZIADNY developer, ktory by bol schopny a ochotny. A keby bol, tak rozhodne nepotrebuje aby sa na nom prizivila marketingova hlavicka, ktora mu v momentalnej situacii nijako nepomoze :)
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mac mini  iPhone  4  5S  X  13 Pro  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods

kalli

Re: Czech Programmers Community for iPhone

Příspěvek od kalli »

Ale ja nejsem nejaka marketingova hlavicka, ja jsem taky vyvojar. Mam za sebou take par projektu. Sice vse na bazi internetovych aplikaci nebo design studie, o to nejde.

Dobre, jsem pro, proc ne. Zkusme se tedy nejak domluvit na nejakem planu. Treba slovnik.
1) sehnat lidi
2) sehnat databazi
3) implementace zdroje
4) regulerni update system
...

Zkusime to? Nebo budeme jen mluvit? Kdyz se tady domluvime muzeme vytvorit neco nam uzitecne...

Co Jiggy? Vice nekdo jame ma moznosti?

Uživatelský avatar
rony
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 19658
Registrován: pát pro 14, 2007 12:37 am

Re: Czech Programmers Community for iPhone

Příspěvek od rony »

bod 1) impossible mission....

toto je forum pouzivatelov telefonu.

nacrel by som do komunity dlhorocnych majitelov Apple, vyvojarov atd :-)

komunita iphone majitelov je daleko vzdialena niecomu takemu.
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mac mini  iPhone  4  5S  X  13 Pro  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods

kalli

Re: Czech Programmers Community for iPhone

Příspěvek od kalli »

Mission impossible for people who wants to use iphone only. But for us is possible mission. Let's do it now! We are able to do... We are not users only...

j.v.
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 487
Registrován: pát říj 12, 2007 11:01 am

Re: Czech Programmers Community for iPhone

Příspěvek od j.v. »

Tak to se docela pleteš, řekl bych :)

Spousta lidí tady má povědomí o programování a o s tím spojené problematice, ale jednoduše nemají motivaci/čas učit se Objective C, COCOA, atp. (nehledě na to, že k programování pro iPhone je podstatně lepší Mac než Win platforma, která zde ale převažuje).

Takže spíš než lanaření lidí bych ti doporučil následující:

1) nastuduj si Objective C, atp.
2) vypusť do světa nějakou svou nativní app
3) dej o sobě vědět na českých fórech zabývajících se programováním
4) po zdrcující kritice okolí se vrať k bodu 1
5) pokud bod 4 nenastane, vrať se k bodu 1 a napiš něco složitějšího

Tohle několikrát opakuj, a v průběhu času nejspíš zjistíš že jsi se dostal do komunity lidí schopných a ochotných tvořit aplikace pod Macem - a odtud je k iPhonu jen kousek ;)
Troufám si totiž s velkou jistotou tvrdit, že na iphone.cz žádného programátora nenajdeš ;)
iPhone 8GB gen1 | Nějaké ty Androidy | BB Passport
MacBook Pro 13" | 10.10 | SSD

kalli

Re: Czech Programmers Community for iPhone

Příspěvek od kalli »

Znám jak to chodí, než mě začali třeba na NYXu, kde je moc dobrá komunita schopných lidí, uznávat s webdesignem, trvalo mi to 2 roky na CyberSpace a pak další na NYXu. No je to sice z jiného soudku, ale tak princip je stejný. Zkusím co se dá dělat...

Mates168

Re: Czech Programmers Community for iPhone

Příspěvek od Mates168 »

Když už ste u toho programování, jde nějak přepsat java aplikace do nějakýho formátu pro iphone?

watterman

Re: Czech Programmers Community for iPhone

Příspěvek od watterman »

Pokud znáš zdrojový kód té aplikace v javě a umíš v objective-c, tak by to teoreticky mohlo jít, ale jedině v SDK... S tím že by si musel přepsat celý zdrojový kód - Java toho nemá s Objective-C moc společného a také by jsi tam musel použíít API iPhone.. No rozhodně by to dalo více práce než vytvoření aplikace nové

Ale co tak nutně potřebuješ za javu aplikaci?

kalli

Re: Czech Programmers Community for iPhone

Příspěvek od kalli »

Pánové, zkoušel jsem Jiggy. Co si o něm myslíte?

Uživatelský avatar
rony
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 19658
Registrován: pát pro 14, 2007 12:37 am

Re: Czech Programmers Community for iPhone

Příspěvek od rony »

Mates168 píše:Když už ste u toho programování, jde nějak přepsat java aplikace do nějakýho formátu pro iphone?


tak, ze najdes podobnu aplikaciu pre iphone :-) alebo ju naprogramujes :-)
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mac mini  iPhone  4  5S  X  13 Pro  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods

_Boss_
Host
Host
Příspěvky: 109
Registrován: stř dub 16, 2008 11:23 am

Re: Czech Programmers Community for iPhone

Příspěvek od _Boss_ »

Rad se pridam do tohohle "hnuti" :) protoze iPhone planuju koupit jako platformu, kterou si chci upravovat i podle sebe a ne jen stahovanim hotovych bugujicich programu.

Objective-C sice neznam, ale po peti letech studia IT v C/C++/C# snad nebude takovy problem nastudovat to a kdyz bude nejaka parta lidi kolem, kteri se v tom budou vrtat, pujde vsecko hned daleko lip...

Nemyslim, ze by byl nejlepsi napad se poustet do nejakeho projektu, pro zacatek by to chtelo par blbosti:
1] zalozit forum nebo sekci na tomhle foru (ideal)
2] zalozit svn repozitar kvuli sdileni kodu (http://www.assembla.com/ je tam svn, wiki a i nejake forum kdyz na to prijde)
3] na forum zacit psat nejake navody, aby kazdy nemusel ztracet cas s tim, jak nainstalovat vyvojove prostredi, jak spustit hello world, kde hledat zdroje k uceni apod.
4] nastudovat moznosti cocoa a objective C a na svn repozitar ukladat nejake testovaci miniaplikace jako demonstraci ruznych zajimavych funkci...
5] teprve zacit nejaky projekt

Pokud se tomu zacne venovat aspon 5 lidi, ma to imho vyznam. Ale myslim tim 5 lidi, kteri budou neco programovat a ne 5 marketingovych maniku 8)
Have you tried turning it off and on again?
[ iPhone 2G 16GB @ FW 3.0 ]
[ iPad wifi 16GB @ FW 4.2 ]
[ iPhone 4S 32GB @ FW 7.0.6 ]

Uživatelský avatar
rony
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 19658
Registrován: pát pro 14, 2007 12:37 am

Re: Czech Programmers Community for iPhone

Příspěvek od rony »

Boss: tak to myslim aj ja. Bohuzial malokto z nas ma vhodne prostredie (Mac) pre vyvoj. A na niektore veci je Jiggy moc primitivny (tam sa da naskrabat jednoducha app ale nic zlozitejsie) lebo je to interpretovany jazyk.

Cely problem je motivovat tych, co maju prostriedky k vyvoju, aby nieco spravili - cize oni sami musia citit potrebu nieco konkretne spravit. Nedaju sa "ulohovat" v style "mam namet na app, ty ju spravis". Vacsia sanca je, ak clovek, ktory vie programovat pociti svoju vlastnu potrebu naprogramovat aj pre seba danu app.

Ak takeho cloveka najdem a nahodou nim programovana vec pride aj mne uzitocna, tak napr. ja to viem testovat, pripomienkovat, mat napady ako co urobit - ale tym aj koncim :-)

Napady, co urobit mame kazdy, takych ludi velmi netreba :-)
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mac mini  iPhone  4  5S  X  13 Pro  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods

kalli

Re: Czech Programmers Community for iPhone

Příspěvek od kalli »

:!: Tady to vypadá jako kdybych od začátku vypadal jako nějaký "marketingový maník", jak řekl Boss, ale opak je pravdou. Já osobně mám dlouholeté zkušenosti s programováním v PHP a základy jazyka C#.

:arrow: Jinak jak bych to spíše řešil já:
1) vytvořit na nějakém free-hostingu prezentaci naší společnosti
2) psát články o zajímavých funkcích, o jazyku atp.
3) začít od začátku, psát malé programy jen pro naučení jazyka
4) vytvořit zaměřenou diskuzi
5) motivovat i ty, kteří umí, ale nejsou až tak zapálení pomocí již rozpracovaného projektu komunity
6) dostat se do podvědomí, sdílet reklamy v úzkém kruhu

Co dokumentace jazyka, viděl ste jí někdo? Myslím Objective-C?

Julek
Administrator
Administrator
Příspěvky: 9848
Registrován: pát říj 12, 2007 9:32 pm

Re: Czech Programmers Community for iPhone

Příspěvek od Julek »

ok jakmile se rozhodneš něco vytvořit, nemám s tím problém a s radostí ti vytvořím extra sekci .. stačí se domluvit, koukal jsem zatím na tvé příspěvky a mimo tvého obřího nástupu na fórum ;) jsi dal dohromady i pár dobrých příspěvků, budu tě ještě chvilku sledovat a také se nebráním vytvoření další sekce pro články tohoto typu na iphone.cz

.

Respektujte pravidla, pak si u mě můžete stěžovat na moderátory.


Obrázek

kalli

Re: Czech Programmers Community for iPhone

Příspěvek od kalli »

:arrow: Dobrá děkuji, zde bych určitě nenamítal vytvořit obecnou diskuzi na naše téma, avšak přímo pro specializované téma je potřeba vytvořit prezentaci s diskuzním fórem atp. To bych už zvládnul, ale pokud se to rozjede, nebudu proti zde něco podobného vykonstruovat.

:!: Jinak pokud by to vyšlo, můžeme se spojit a udělat si navzájem dobrou reklamu. Naše komunita zájemců by se mohla rozrůst do té míry, až bychom se začali zajímat ve větším množství a mohl by vzniknout zajímavý projekt. Češi jsou šikovní, ale musí se shodnout.

:idea: Já jsem tu chvilku, nechtěl jsem z počátku vzbudit nějaký dojem monstrózního nástupu...

Uživatelský avatar
rony
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 19658
Registrován: pát pro 14, 2007 12:37 am

Re: Czech Programmers Community for iPhone

Příspěvek od rony »

takze chces vytvorit dalsie forum niekde inde? v tom pripade moc necakaj, ze sa tam nahrnieme :-)

mas velke oci. vytvorenim "fora" sa nic neudeje.

My tu mame sekciu Modding a staci ak si ju pozries. A to sem chodia denne desiatky ludi uz teraz.

Nechcem ti v tom branit, rob, co uznas za vhodne avsak problematika VYVOJA je komplexnejsia, zlozitejsia a narocnejsia zalezitost a na jeho podporu rozhodne nestaci "diskusne forum" ani akekolvek "menezovanie". Proste bud hotovi vyvojari su a su ochotni alebo proste nie su. Vychova od zelenej luky je otazka rokov.

Najlepsie je polozit si otazku:

viem, co budem robit o rok? mam predstavu, ci aj vtedy to, co teraz rozbieham bude plnit moje predstavy?

Mame tu pekny priklad ineho webu o iphone, ktory vydrzal asi 6 mesiacov a uz ide do utlmu len preto, ze jeho prevadzkovatel meni svoje zaujmy a zahadzuje nedobudovanu pracu.

Snazim sa tu naznacovat to, ze vyvoj by mal byt asi takyto:

odrazu sa ocitnes v diskusii s par ludmi, kazdy z nich uz naprogramoval minimalne nieco na urovni Hello word na obrazovke telefonu (v binarnej aplikacii), absolvoval par noci nad dokumentaciou, par rokov pred tym sa ZIVIL programovanim a momentalne citi potrebu prezentovat sa a komunikovat s pouzivatelmi aplikacii aby touto cestou jednoducho ziskavali feedback k rozvoju.

programatori su mrchy, nepodelia sa so znalostami, lebo ich maju v hlave :-)
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mac mini  iPhone  4  5S  X  13 Pro  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods

Julek
Administrator
Administrator
Příspěvky: 9848
Registrován: pát říj 12, 2007 9:32 pm

Re: Czech Programmers Community for iPhone

Příspěvek od Julek »

taky bych to viděl spíš tak že by to fungovalo u nás a to nemyslím v žádném případě sobecky, ba naopak to podporuji... Rony má 100% pravdu o tom zmiňovaném webu, kde na náš návrh spolupráce a to tak, že se spojíme a vše bude na iPhone.cz, reagovali velmi negativně a teď končí... neříkám že jsme monopol není to pravda, naopak jsme fandové do iPhonů a každá informace je dobrá ( ne nepovolená reklama ),ale největší centrum lidí je u nás a myslím že bude jen velké + pro všechny když budou mít informace na jednom místě... předem říkám že to co zde stvoříme by mělo být zadarmo jako všechny věci.. pokud uvažuješ o komerčním prodávání aplikací tak myslím že by to musela být pořádná pecka aplikace :) nerad bych tu měl na prodej nějaké blbosti nad kterou by uživatelé akorát kroutili překvapeně hlavou co tu vyvádíme za hlouposti 8)


.

Respektujte pravidla, pak si u mě můžete stěžovat na moderátory.


Obrázek

kalli

Re: Czech Programmers Community for iPhone

Příspěvek od kalli »

:arrow: Okej, já to beru. Tak udělejme development.iphone.cz, kde si na sub doménu uděláme svůj zájmový blog. Pak udělejme zde na fóru sekce, ale už čiňme :D Já se jen nechtěl hned sem cpát, abyste mi něco neřekli.

Chlapi, nechci dělat něco, čemu bych se třeba za pár dní nevěnoval. Já ten zájem mám, můžu si udělat vše sám, ale k čemu by to bylo? Když nás bude víc a budeme společně pracovat, sdílet zdroje na jednom webu, diskutovat na jednom fóru, budiš. Budu rád.

Uživatelský avatar
rony
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 19658
Registrován: pát pro 14, 2007 12:37 am

Re: Czech Programmers Community for iPhone

Příspěvek od rony »

postup zopakujem: najprv nieco urobit a potom sa najde miesto ak bude vobec o com informovat.

nie naopak, to by sme mali zbytocny prazdny suflik niekolko mesiacov, uz som povedal, mame tu sekciu Modding, ktora je AJ pre programatorov.

naozaj nema cenu spustat informacny web bez dokumentacie, vyvojarsku zakladnu bez vyvojarov, aplikacnu centralu bez aplikacii.
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mac mini  iPhone  4  5S  X  13 Pro  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods

Julek
Administrator
Administrator
Příspěvky: 9848
Registrován: pát říj 12, 2007 9:32 pm

Re: Czech Programmers Community for iPhone

Příspěvek od Julek »

amen ..

to kalli založ si na začátek v sekci modding jedno vlákno.. ukaž co umíš a my se potom s radostí pustíme do rozvoje místa pro tvé snažení ... místa tu máme i díky sponzorům dost ..


.

Respektujte pravidla, pak si u mě můžete stěžovat na moderátory.


Obrázek

kalli

Re: Czech Programmers Community for iPhone

Příspěvek od kalli »

Okej, dejte mi pár týdnů...

_Boss_
Host
Host
Příspěvky: 109
Registrován: stř dub 16, 2008 11:23 am

Re: Czech Programmers Community for iPhone

Příspěvek od _Boss_ »

Ad moje vize:
bod [1] splnen - - toto vlakno
bod [2] zatim netreba
bod [3] - - zahajujici prispevek :D :

komu se nechce cekat na oficialni SDK k 2.0ce, muze zacit uz ted na linuxu:

tady jsou nastroje, ktere jdou prelozit na techhle systemech:
  • Mac OS X 10.4, Intel. An installed Tiger SDK is automatically detected, so the Xcode DMG is not necessary.
  • Mac OS X 10.4, PPC. The Xcode DMG is not necessary here either.
  • Ubuntu Feisty Fawn, Intel.
  • Ubuntu Gusty Gibbon, Intel.
  • Fedora Core, Intel.
  • Gentoo Linux 2007.0, x86_64. On 64-bit architectures there are currently
  • compilation and linking problems with structs; as a workaround, try the following:
    export CFLAGS="-m32"export LDFLAGS="-m32"Debian 2.6.18 (thanks tim.schuerewegen)
    CentOS 4 (thanks gaoxiaojun)
  • WindowsCygwin (soucasna verze nastroju nejde prelozit)
Nutno podotknout, ze jsem to zatim neodzkousel, zatim neni cas...

a autor BSD subsystemu vydal hezkou knizku k problematice:
    iPhone Open Application Development
    by Jonathan A. Zdziarski
    --------------------------------------
    Publisher: O'Reilly
    Pub Date: March 15, 2008
    Print ISBN-13: 978-0-59-651855-4
    Pages: 280
Have you tried turning it off and on again?
[ iPhone 2G 16GB @ FW 3.0 ]
[ iPad wifi 16GB @ FW 4.2 ]
[ iPhone 4S 32GB @ FW 7.0.6 ]

Odpovědět