Czech Programmers Community for iPhone

watterman

Re: Czech Programmers Community for iPhone

Příspěvek od watterman »

@_Boss_ - myslím že nemá cenu se zabývat Toolchainem, když finální verze a zároveň nový firmware je za dveřmi...

Navíc vypadá to, že autor se vzdal svého nápadu a zapomněl na tohle fórum úplně. :roll:

_Boss_
Host
Host
Příspěvky: 109
Registrován: stř dub 16, 2008 11:23 am

Re: Czech Programmers Community for iPhone

Příspěvek od _Boss_ »

nj, ale hello world a objective-C se s novym firmwarem moc nezmeni.... uz se taky nemuzu dockat pondelka
Have you tried turning it off and on again?
[ iPhone 2G 16GB @ FW 3.0 ]
[ iPad wifi 16GB @ FW 4.2 ]
[ iPhone 4S 32GB @ FW 7.0.6 ]

blechman

Re: Czech Programmers Community for iPhone

Příspěvek od blechman »

v pondelí už bude nový firm....?

lf4
Host
Host
Příspěvky: 29
Registrován: sob bře 08, 2008 10:44 am

Re: Czech Programmers Community for iPhone

Příspěvek od lf4 »

watterman píše:@_Boss_ - myslím že nemá cenu se zabývat Toolchainem, když finální verze a zároveň nový firmware je za dveřmi...


pro toolchain se skoro nic nezmění jen budeš mít víc možnosti a nezkripleny sdk

watterman

Re: Czech Programmers Community for iPhone

Příspěvek od watterman »

Tobě to připadá jako zkurvené nástroje co Apple vydává?
iPhone Simulator, Instruments a další ti připadají jako blbost? :roll:

lf4
Host
Host
Příspěvky: 29
Registrován: sob bře 08, 2008 10:44 am

Re: Czech Programmers Community for iPhone

Příspěvek od lf4 »

Citace smazana, precti si FAQ jak psat prispevky! ilijusin


Ne takhle jsem to úplně nemyslel, podívej se jak vypadá toolchain (private fw) http://ericasadun.com/iPhoneDocs113/classes.html a pak co nám laskavě Apple z toho zpřístupnil a některé jejich restrikce, aplikace které nemůžou běžet na pozadí a nově třeba:

Applications may not be designed or marketed for real time route guidance; automatic or autonomous control of vehicles, aircraft, or other mechanical devices; dispatch or fleet management; or emergency or life-saving purposes.

žádnej TomTom, žádna autonavigace, na co tam bude ta gps ?

no a poslední věc, že vlastně jsem odsouzeni k simulátoru, nikdo zatím neví jestli Apple umožní vyvíjet aplikace mimo usa.

watterman

Re: Czech Programmers Community for iPhone

Příspěvek od watterman »

@lf4 - nj jenomže si taky všimni pro jaký firmware ten toolchain je dělán - respektive z jakého firmware to obsahuje frameworky.
A co se všude dočteš na internetu, tak frameworky v 2.0 jsou odlišné od těch v 1.1.4.

Co se týče toho ohledně "real-time guidance" -> opravdu je to zpráva vydána po oznámení iPhone 3G? Nechce se mi věřit že by Apple omezilo to A-GPS pouze na Maps.

Navíc TomTom byl oznámen, že bude na iphone k dispozici. Takže nevim jak to tam je...

Každopádně Apple se chce o své uživatele starat jak nejlépe dovedou a připadá mi to jako z filmu "Já, robot" kde roboti nechtěli pustit lidi ven, aby byli lépe chráněni.
Apple se chová stejně jako ti roboti -> užírá nám svobodu za to, abychom nimi byli kontrolovaně chráněni. Neberou ohled na to, že by si měl především rozhodovat uživatel (ať už s těmi background procesy) co je pro něj nejlepší.

K tomu vyvíjení mimo USA -> minimálně z UK vývojáře vezmou (viz např. autor "Band"). A myslím že by měl dostat každý z celého světa pokud dokáže splnit podmínky Apple..

ilijusin

Re: Czech Programmers Community for iPhone

Příspěvek od ilijusin »

kdyz uz ste ozivili tento topic, tak se zeptam autora jak je na tom? Uz se neco vytvorilo? Uz jsou to skoro 2 mesice tak sem zvedavej :wink:

lf4
Host
Host
Příspěvky: 29
Registrován: sob bře 08, 2008 10:44 am

Re: Czech Programmers Community for iPhone

Příspěvek od lf4 »

watterman píše:@lf4 - nj jenomže si taky všimni pro jaký firmware ten toolchain je dělán - respektive z jakého firmware to obsahuje frameworky.
A co se všude dočteš na internetu, tak frameworky v 2.0 jsou odlišné od těch v

1.1.4 a 2.0 je skoro stejný jen na tom Apple postavil nadstavbu kterou zpřístupnil v oficiálním sdk, proto nejdou spustit oficiální aplikace na starším fw

watterman píše:Co se týče toho ohledně "real-time guidance" -> opravdu je to zpráva vydána po oznámení iPhone 3G? Nechce se mi věřit že by Apple omezilo to A-GPS pouze na Maps.

Navíc TomTom byl oznámen, že bude na iphone k dispozici. Takže nevim jak to tam je...

viz třeba, objevilo se to v v sdk beta 7, vydaného po keynote
http://www.iphoneatlas.com/2008/06/13/a ... elopers-2/

watterman píše:K tomu vyvíjení mimo USA -> minimálně z UK vývojáře vezmou (viz např. autor "Band"). A myslím že by měl dostat každý z celého světa pokud dokáže splnit podmínky Apple..

já jsem to zkoušel, přijde email že sdk je jen pro vývojáře z usa...

lf4
Host
Host
Příspěvky: 29
Registrován: sob bře 08, 2008 10:44 am

Re: Czech Programmers Community for iPhone

Příspěvek od lf4 »

podle čísel co řekl Jobs na keynote zatím přijmuly jen 16% developerů kteří o to požádaly
viz http://www.tuaw.com/2008/06/13/iphone-d ... e-rate-16/

_Boss_
Host
Host
Příspěvky: 109
Registrován: stř dub 16, 2008 11:23 am

Re: Czech Programmers Community for iPhone

Příspěvek od _Boss_ »

trochu si pletete jabka s hruskama... restrikce na pocet vyvojaru jsou jen pro betu, az bude vydana za mesic finalni verze, tak by to melo fungovat pro vsechny.

@iliusin - autor topicu zmizel :) zbytek ceka na SDK2.0 a vymysli, jak to rozjet na domacim zeleze :wink:
Have you tried turning it off and on again?
[ iPhone 2G 16GB @ FW 3.0 ]
[ iPad wifi 16GB @ FW 4.2 ]
[ iPhone 4S 32GB @ FW 7.0.6 ]

Odpovědět