Tvorba vlastnich ebooks

Odpovědět
kolemjdouci

Tvorba vlastnich ebooks

Příspěvek od kolemjdouci »

Ahoj Zdravim vsechny

chtel jsem ze zeptat jestli nemate nekdo zkusenosti s vlastni tvorbou EBOOKS napriklad z dokumentu .doc

jde mi o to ze bych si tak chtel napriklad prehazet nejake zakony co mam v .doc a koukat na ne pres knihy.


Dik moc za jakoukoli radu

j.v.
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 487
Registrován: pát říj 12, 2007 11:01 am

Re: Tvorba vlastnich ebooks

Příspěvek od j.v. »

Já si pár e-booků - ale hlavně menších textových souborů ála normy - z .doc sice dělal, nicméně nekonvertoval jsem je na .pdb ale .pdf (skrze PrimoPDF). Přišlo mi totiž jednodušší otvírat je pomocí file:// hacku skrze záložky v Safari.
Text v pdf totiž "drží tvar" lépe než pdb/txt v Books.
iPhone 8GB gen1 | Nějaké ty Androidy | BB Passport
MacBook Pro 13" | 10.10 | SSD

kolemjdouci

Re: Tvorba vlastnich ebooks

Příspěvek od kolemjdouci »

Jestli ti dobre rozumim tak jsi si je zkonvertoval do pdf a pak oteviral pres wildeye a hacknul safari aby jsi mohl browse slozky uvnitr telefonu.

Potom ale nemusim .doc vubec konvertovat a muzu si je otevrit taky rovnou v safari.

Jde mi o vyuziti aplikace EBOOKS protoze ta ma lepsi funkce na cteni..zapamatuje si kde jsem skoncil atd.

j.v.
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 487
Registrován: pát říj 12, 2007 11:01 am

Re: Tvorba vlastnich ebooks

Příspěvek od j.v. »

Do pdf jsem konvertoval kvůli tomu, že velké .doc soubory Safari naprosto nezvládá (tohle se týká hlavně knih) ;)

Co se konvertu na pdb týče, Open Office by to měla umět nativně (pokud ne, určitě na to je plugin - tím jsem si jistý), další možností je 602text, eTextReared, PsPad (pouze txt>pdb), etc. etc. etc.
iPhone 8GB gen1 | Nějaké ty Androidy | BB Passport
MacBook Pro 13" | 10.10 | SSD

MultiTricker

Re: Tvorba vlastnich ebooks

Příspěvek od MultiTricker »

Jen doplním, že pokud byste náhodou potřebovali uložit text jako PDB soubor, tak to lze jednoduše přes PSpad, což je můj oblíbený textový editor a tato funkce mě v něm velice potěšila.

Samozřejmě, že pokud potřebujete zachovat tabulky a nějaké další formátování, tak to je na prd. Pokud ovšem potřebujete uložit z DOCu text do PDB, tak to je velice jednoduchá a rychlá cesta.

Uživatelský avatar
rony
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 19653
Registrován: pát pro 14, 2007 12:37 am

Re: Tvorba vlastnich ebooks

Příspěvek od rony »

Jednoduchy konvertor formatov:

http://www.madaj.net/files/pdb-book-maker/

mne sa osvedcil.
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mac mini  iPhone  4  5S  X  13 Pro  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods

Julek
Administrator
Administrator
Příspěvky: 9848
Registrován: pát říj 12, 2007 9:32 pm

Re: Tvorba vlastnich ebooks

Příspěvek od Julek »

kolemjdouci píše:chtel jsem ze zeptat jestli nemate nekdo zkusenosti s vlastni tvorbou EBOOKS napriklad z dokumentu .doc



Dělám to běžně doc - uložit jako txt a kódování UTF-8
Nebo doc do txt (UTF-8) a pomoci docReaderu který umí txt :arrow: PDB

link :

http://www.4shared.com/file/4814273/543 ... d=43f4be04



.

Respektujte pravidla, pak si u mě můžete stěžovat na moderátory.


Obrázek

kolemjdouci

Re: Tvorba vlastnich ebooks

Příspěvek od kolemjdouci »

Supr dik moc problem jaktakz vyresen s prevodem.


Nedoslo mi vsak ze pokud to zmenim zacnou blnout hacky.
Nastavil jsem i Central Europe Windows latin 2 a stejne tam hacky nejsou predpokladam ze problem bude v tom konvertovani.

Delal jsem to tou nejjednodussi cestou jak tu nekdo napsal. Nainstaloval jsem si Open Office a dal ulozit soubor jako .pdb

Kdyby nekdo vedel reseni problemu byl bych vdecnej.


Dobry uz jsem celej problem vyresil prevodem pres Docreader jak jste tu taky radili.
- Maly rejpavy dotaz bych preci mel. Nejde neco udelat i s tim ze pismenka z hackem jsou tučnější a i trochu vetsi?

Jinak dekuju tomujle foru moderatorum a vsem co radi a pomahaj. Mel jsem tu asi 3 dotazy a na vsechny mi bylo dopodrobna odpovezeno. Proto dekuji za vrele prijeti do komunity iphone/itouch :) :D

kolemjdouci

spachal_tmp
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 1444
Registrován: úte pro 11, 2007 4:54 pm

Re: Tvorba vlastnich ebooks

Příspěvek od spachal_tmp »

Mimochodem, pokud budete potrebovat z jakekoliv aplikace pro Windows, ktera umi tisknout, udelat vystup do pdf (vytvorit pdf dokument), staci si nainstalovat jakoukoliv virtualni tiskarnu pro tyto ucely, je jich k dispozici vcelku dost.

Pak staci dat jen tisk na tuto tiskarnu a soubor pdf je vytvoren. Osobne pouzivam na doporuceni MS freeware CutePDF (http://www.microsoft.com/cze/office/office2003/addons.mspx) a muzu doporucit, plna spokojenost. Pripadne si zjistete, zda primo program nepodporuje vystup do pdf (Offce 2007 ap.).

Julek
Administrator
Administrator
Příspěvky: 9848
Registrován: pát říj 12, 2007 9:32 pm

Re: Tvorba vlastnich ebooks

Příspěvek od Julek »

kolemjdouci píše:- Maly rejpavy dotaz bych preci mel. Nejde neco udelat i s tim ze pismenka z hackem jsou tučnější a i trochu vetsi?


Větší fonty už nastavíš potom v ebook readeru přímo v iPhone ..



.

Respektujte pravidla, pak si u mě můžete stěžovat na moderátory.


Obrázek

Dave.6

Re: Tvorba vlastnich ebooks

Příspěvek od Dave.6 »

a neni prosim nejaky opacny postup? ja bych potreboval z pdf -> txt? I když pdf je asi uzavřený formát že?

Díky

kolemjdouci

Re: Tvorba vlastnich ebooks

Příspěvek od kolemjdouci »

DocReader ktery je zmineny vyse umí i obrácený postup z .pdb ti udela txt.

Vyzkouseno

spachal_tmp
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 1444
Registrován: úte pro 11, 2007 4:54 pm

Re: Tvorba vlastnich ebooks

Příspěvek od spachal_tmp »

Prevod z PDF do txt ap. se vetsinou provadi metodou OCR, tj. rozpoznavani znaku. Nic moc pohodlneho. Hodne softu se snazi o jine metody, ale vysledek je vetsinou naprd. Zkus vygooglit hesla jako pdf2doc, pdx2txt ap.

drsny
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 1414
Registrován: sob pro 08, 2007 8:38 pm

Re: Tvorba vlastnich ebooks

Příspěvek od drsny »

zalezi zda jsou v tom pdf vlozene texty jako texty nebo jako obrazky. pokud jako texty neni problem text z pdf vycucat jako text primo v opacnem pripade musi nastoupit ocr jak pise spachal

watterman

Re: Tvorba vlastnich ebooks

Příspěvek od watterman »

Ok pokračuji sem:
Sháněl jsem se po něčem co by dokázalo zkovertovat .DOC do PDB, to "zvládá" easyPDB, bohužel když poté pdb soubor načtu v aplikace Books, tak se mi tam zobrazí 4 nebo kolik podivných znaků, ale kniha nikde...

Při pokusu o konvert PDF do PDB a následnému načtení v Books, mě to alespoň ukázal nejspíše hex hodnoty, nebo co to bylo.. (PDF není podporováno)

Přes .txt soubory je to naprd, když je v knize i hodně obrázků (většina odborných a naučných knih jich má hodně)

rajce007
Host
Host
Příspěvky: 51
Registrován: úte dub 15, 2008 10:28 am

Re: Tvorba vlastnich ebooks

Příspěvek od rajce007 »

kolemjdouci píše:- Maly rejpavy dotaz bych preci mel. Nejde neco udelat i s tim ze pismenka z hackem jsou tučnější a i trochu vetsi?



Je to způsobeno fontem (písmem). To písmo v kterém se dokument ti zobrazuje pravděpodobně nemá CE znaky a proto se ti ty chybějící znaky ukazují náhradním fontem (podobně, jako čeština v Notes).

Je to mnohem lepší řešení, než kdyby se ti tam nasypaly obdélníčky, otazníky nebo podtržítka.
Rajce007 - iPhone4 32GB (iOS 5)
bylo iPhone8 US (bylo 1.1.4 - nyni FW3.1.3 (JB-redsn0w))
Vodafone CZ

spachal_tmp
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 1444
Registrován: úte pro 11, 2007 4:54 pm

Re: Tvorba vlastnich ebooks

Příspěvek od spachal_tmp »

Mimochodem, na prevody cehokoliv do cehokoliv :) pouzivejte Google, alespon pro vyhledani prevodniku.

Metoda je prosta, chci napriklad prevadet DOC do PDB, zadam do Google heslo doc2pdb, chci prevest PDF na TXT, zadam pdf2txt a tak dale :)

watterman

Re: Tvorba vlastnich ebooks

Příspěvek od watterman »

Jasný, ale převodem na txt, se již nezobrazí speciální formátování písma + obrázky... bez toho nejde poté "efektivně" celkem velké množství knih přečíst. Nebo se mílím? :)

programů pro PalmOS co jsem se díval je dost, bohužel pro Windows toho nic neseženeš aby to umělo rovnou bez ztráty formátování převádět na PDB (DOC2PDB (To ještě je-pro mě nefunkční - viz. nahoře) a PDF2PDB)

Zkouším najít něco pro PDF2DOC, bohužel vše je to placené... :-( Nevíte někdo o nějakém free PDF2DOC a následně DOC2PDB?

http

Re: Tvorba vlastnich ebooks

Příspěvek od http »

já mám taky otázku, snad se k tomu vztahuje. Ok vytvořím si, stáhnu, koupím, pbd file a mám eReader čtečku. Jak to tam dostanu abych to mohl číst. Nemám hacknutý iPhone.

díky za radu
Pavel

matesola

Re: Tvorba vlastnich ebooks

Příspěvek od matesola »

Jestli mohu jeden tip. Možná někomu pomůže.

Osobně jako čtečku používám skvělý Bookshelf a na výrobu e-knih mi plně vyhovuje Mobipocket creator, který je ke stažení zdarma na:
http://www.mobipocket.com/en/DownloadSoft/ProductDetailsCreator.asp

Umí knihy z doc, pdf, txt, html a zřejmě i dalších formátů. Práce s programem je stupidně jednoduchá. Můžete přidávat obálky, komprimovat a další eventuelní nastavení, která já nepotřebuji používat. Na výstupu dostanete složku, kde je vaše kniha uložena ve formátu .prc. Nevím jak ostatní čtečky, ale bookshelf ho podporuje bez problémů.

Odpovědět