Zvětšení paměti RAM pomocí pagefile

Grim3rr
Host
Host
Příspěvky: 100
Registrován: čtv zář 18, 2008 11:23 am

Re: Zvětšení paměti RAM pomocí pagefile

Příspěvek od Grim3rr »

Obrázek

Vypada to ze to facha.. predtim tak 40 a ted 70. TNX
Pouze uživatel

StormJ

Re: Zvětšení paměti RAM pomocí pagefile

Příspěvek od StormJ »

Takze se take podelim o svoji zkusenost.Zezacatku to vypadalo velmi lakave ,ale kdyby nebylo zadne ALE ,tak by to tam Apple dal sam.Pri cisteni pomoci sbsettings zamrzne ale pak hlasi 70MB pri zapnytim telefon ,mail ,safari,3g,ipod,icq a jeste do toho muzu spustit Dungeon hunter s minimalnim trhanim ,takze kdo rad neco haze na pozadi a casto mu to pada do Crash modu ,tak tomu je toto urceno ,ale ne ostatnim,protoze nekdy je iPhone zamrzlý

Mike_99
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 235
Registrován: čtv pro 25, 2008 2:07 pm

Re: Zvětšení paměti RAM pomocí pagefile

Příspěvek od Mike_99 »

OT: ako sa cisti cela ramka? Respring? Doteraz som si klikal co chcem vypnuť ale celu som este necistil...
iPhone 3G, 3GS, 4, 5, 6, 6S, 7, X, 11, 13 Pro
iPad Air
iPhone 15 Pro Max

milan1988

Re: Zvětšení paměti RAM pomocí pagefile

Příspěvek od milan1988 »

Kdyz hodne casto hraju a mam neco na pozadi, bude se mi to sekat a zamrzat? Zkousel to nekdo?

Grim3rr
Host
Host
Příspěvky: 100
Registrován: čtv zář 18, 2008 11:23 am

Re: Zvětšení paměti RAM pomocí pagefile

Příspěvek od Grim3rr »

Ja jsem docilil i freeram 85mb

Zamrzani pri uvolneni ram bylo zpusobene vytvorenim souboru v /private/var/vm/iphone_swap. To stejne pri startu iP.

Jak to odrstanit nahravani do tohoto souboru:
soubor com.apple.dynamic_pager.plist skonvertujte prez http://iappcat.com/plist/bin2xml (zmente na com.apple.dynamic_pager.xml) nasledne otevrete a odmazte polozku "/private/var/vm/iphone_swap" pak zkonvertujte zpet do binarniho kodu a prehrajte v iP.

Problem by mel byt odstranen.
Pouze uživatel

Apache23
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 1181
Registrován: ned dub 27, 2008 1:58 am

Re: Zvětšení paměti RAM pomocí pagefile

Příspěvek od Apache23 »

Keď to otestuješ a bude to fungovať, tak myslíš že by si ten file už upravený mohol niekam upnúť a hodiť nám sem? Či? :mrgreen:
iPhone 4 32GB JB by GP
iPhone 3GS 32GB JB / druhý bol úžasný
iPhone 2G 16GB US JB / na prvý sa nezabúda :)

milan1988

Re: Zvětšení paměti RAM pomocí pagefile

Příspěvek od milan1988 »

Také se přimlouvám, pokud to pujde a bude to ok, tak sem prosím hoď již upravený soubor. Dík

iMaty

Re: Zvětšení paměti RAM pomocí pagefile

Příspěvek od iMaty »

Po 3 dnech se mi začal iPhone sekat, ale jinak bezva věc, iPhone byl doteď jako blesk... Jak to ručně vyčistím?
2Grim3rr: A pak se to teda ukládá kam, když ne do toho swapu?

Grim3rr
Host
Host
Příspěvky: 100
Registrován: čtv zář 18, 2008 11:23 am

Re: Zvětšení paměti RAM pomocí pagefile

Příspěvek od Grim3rr »

Je fakt ze by bylo jednodussi sem dat primo ten soubor a nesrat se s popisem..

nuze dobra tak ZDE

iMaty: nevim asi se to uz neuklada pac freeram se vratila do normalu. Nejsem programator a ani nerozumim jazyku ve kterem to je psane. Jsem klasicky user. Jen jsem to testnul.

Telefon ted funguje jako predtim.
Pouze uživatel

Julek
Administrator
Administrator
Příspěvky: 9848
Registrován: pát říj 12, 2007 9:32 pm

Re: Zvětšení paměti RAM pomocí pagefile

Příspěvek od Julek »

někdo to testněte .. ať víme ..

Respektujte pravidla, pak si u mě můžete stěžovat na moderátory.


Obrázek

iMaty

Re: Zvětšení paměti RAM pomocí pagefile

Příspěvek od iMaty »

No to ten soubor co postnul Grim3rr vraci vse do normalu, takze do stavu pred upravou...

milan1988

Re: Zvětšení paměti RAM pomocí pagefile

Příspěvek od milan1988 »

Takže to je teda k ničemu, s tímto souborem se do vrátí do normálu a bez souboru se to počase začne sekat. Mám pravdu?

iMaty

Re: Zvětšení paměti RAM pomocí pagefile

Příspěvek od iMaty »

2milan1988: Pokud ti nevadí, že jednou za čas musíš smazat swap, jinak se začne iPhone sekat, tak je to docela dobrá věc....

patrix242
Host
Host
Příspěvky: 80
Registrován: úte čer 02, 2009 4:02 pm

Re: Zvětšení paměti RAM pomocí pagefile

Příspěvek od patrix242 »

Chcelo by to SBS toggle, alebo ikonku na ploche, ktorá to zmaže...

milan1988

Re: Zvětšení paměti RAM pomocí pagefile

Příspěvek od milan1988 »

No jestli je jednou za čas jednou za den třeba večer, tak mi to nevadí, bych to mazel před tim něž pujdu spát, tak to mi neva. Stačilo by to takto?

Edit:
Tak jsem si to tam dal, je to tak paměť se zvedla, ale je psána jen v SBsetting mi píše 58MB ale MEMTOOL mi píše stejně jen 37. Jak to?
Naposledy upravil(a) milan1988 dne čtv lis 05, 2009 4:02 pm, celkem upraveno 1 x.

Gear
Host
Host
Příspěvky: 16
Registrován: stř črc 30, 2008 9:56 pm

Re: Zvětšení paměti RAM pomocí pagefile

Příspěvek od Gear »

pisem do tohto trochu starsieho vlakna tak ma nebite :lol:

Na vycistenie pamete som si nainstaloval MemTool,uvolnil 11MB co ma dost potesilo, mam ale par postrehov ak niekto vie nech mi prosim odpovie:
1.ked idem na MORE tak tam mam cinske znaky, su to odkazy na ine programy,zobrazuje aj Vam cinstinu?
2.ktore procesy je mozne killnut, aby som si neodpisal plynuly chod fona....
su tam ciernou farbou a cervenou.
Cierne:Springboard,MobilePhone,MxT2d,sbsettingsd,apsd,mDNSResponder,accesoryd,afpd,dns-sd
Cervene:mediaserverd,CommCenter,configd,lockdown,ptpd,BTServer,fairplayd,launchd,syslogd,notifyd

Som sice novacik, ale prehladal som aj ine vlakna a o cisteni cache som nic ine nenasiel...preto som to postol sem....DAKUJEM za pomoc a odpovede
iPhone 3G 8gb,fw 3.0 JB Sk

milan1988

Re: Zvětšení paměti RAM pomocí pagefile

Příspěvek od milan1988 »

Čínské znaky se ti objeví, pokud již paměť víc vyčistit nejde.
Killnout procesy můžeš jen ty černé, červené snad ani nejdou killnout.

PS: Toto tema neni pro tuto otázku

TheCube

Re: Zvětšení paměti RAM pomocí pagefile

Příspěvek od TheCube »

Nevite, jak nastavim prava na tom filu v programu DiskAid ?

korman25

Re: Zvětšení paměti RAM pomocí pagefile

Příspěvek od korman25 »

v které složce se čistí ram nebo kde ?

rajsky

Re: Zvětšení paměti RAM pomocí pagefile

Příspěvek od rajsky »

Moc jsem nepochopil způsob tý "opravy", když si nahraju ten soubor(com.apple.dynamic_pager.plist) zvýšim tim RAM kterou mi ukazuje to SBSettings... Jak to potom "opravit" na tu původní verzi, kdy se iphone nezasekne po vyčištění RAM? Děkuji za pomoc. Nerad bych pak uváděl iP do továrního nastavení.

Jenom přehraji původní soubor tím od Grim3rr?? Poté už se nebude iP zasekávat po obnovení RAM?

libco
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 243
Registrován: pon zář 14, 2009 8:06 am

Re: Zvětšení paměti RAM pomocí pagefile

Příspěvek od libco »

Ak som to správne pochopil, celý čas je tu debata o swap subore, ktorý má vlastnosť, že keď sa naplní povodná RAM, tak nepretečie a nespadne systém, ale to "pretečie" do swap súboru a je všetko OK. Aspoň tak to funguje v linuxe. V živote som nepočul o čistení swap súboru, tak ma to čo tu čítam dosť prekvapuje. Ani som nepočul o zrýchleni systému, len o istote, že nespadne.

korman25

Re: Zvětšení paměti RAM pomocí pagefile

Příspěvek od korman25 »

dá se to i nějak poupravit ? že třeba vezme si to 2 gb a budu mít ram třeba o 20mb víc ?

milan1988

Re: Zvětšení paměti RAM pomocí pagefile

Příspěvek od milan1988 »

Tak, myslím že 3 týdny je dost dlouho na to abych mohl říct jaké to je.

Ze začátku je to super mít 80MB ram a kupodivu to i funguje, ae čím dýl to budete mít, nehledě na mazání paměti, se iphone bude víc a víc sekat.

Takže radím nebrat

japezz

Re: Zvětšení paměti RAM pomocí pagefile

Příspěvek od japezz »

Ted sem to prubnul a zadna zmena v RAM, mel sem pred nainstalovanim a resetem 42 a mam 44, to nepovazuji za nejakou zmenu :-) asi delam neco spatne...

Tak uz sem tam mel taky pres 80mb ale po zapnuti Cydie to spadlo na 56mb a uz to tak zustalo i po vypnuti Cydie v sbsetings co mi taky nejde a pred tim slo je to ze sem v SBSsetings mohl dat FREE UP MEMORY ale ted to uz nejde...
Jak se maze ten SWAP?

Ivek

Re: Zvětšení paměti RAM pomocí pagefile

Příspěvek od Ivek »

nemožes dat reup na ten subor lebo mi nejde stiahnut

phaeton_esc
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 520
Registrován: úte srp 05, 2008 1:43 pm

Re: Zvětšení paměti RAM pomocí pagefile

Příspěvek od phaeton_esc »

http://www.google.cz/search?num=20&hl=c ... =&gs_rfai=

případně konkrétněji http://iphoneroot.com/iphone-vm-2

zkoušel jsem to na 3G a sice funguje (paměti cca 80mb), ale choval se pak nestabilně a některé aplikace byly dokonce i pomalejší..
Hack Pro, 10.9.x
iPad 3 WiFi 32GB (iOS 7)
iPhone 4 32GB (iOS 7)

na PM odpovídám podle nálady

cimoo

Re: Zvětšení paměti RAM pomocí pagefile

Příspěvek od cimoo »

Mne to nefunguje nahral som súbor com.apple.dynamic_pager.plist do /System/Library/LaunchDaemons a nič :( pri spustenom maili a safari aviable memory 34MB

Phaeton es ako si to potom odstranil a dal do pôvodneho stavu aby používal systém fyzicku ram? dik

Odpovědět