drsneho installer sources agregator

drsny
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 1414
Registrován: sob pro 08, 2007 8:38 pm

drsneho installer sources agregator

Příspěvek od drsny »

pustil jsem se do projektu, ktereho cilem je agregovani zdroju pro installer a poskytovani vsech techto agregovanych zdroju soucasne v jedinem zdroji.

to proc jsem se do toho poustel je nechutna pomalost refreshovani zdroju installeru, pokud je jich v nem zadane vetsi mnozstvi. ta pomalost je vcelku pochopitelna. kazdy zdroj je jeden http request, cekani na odpoved, stahovani xml souboru a pripadne nejake cekani na timeout kdyz zdroj treba neexistuje nebo je offline.

predpokladam ze kdyz budou vsechny zdroje poskytovany jako jeden, melo by byt refreshovani zdroju rychlejsi, protoze se bude misto spousty malych souoru stahovat jen jeden.

uz na tom delam par dnu a dnes jsem poprve zkusil co to udela, kdyz pridam svuj zdroj do installeru v iphone. jelikoz jsem tam nastrkal tech zdroju relativne dost, tak nastalo to, ze po jejich slouceni je velikost vygenerovaneho xml souboru 1,6MB. coz (kdyz uvazime, ze se jedna o male textove informace) je vcelku dost.

dnesnim pokusem jsem si tedy overil, ze agregovat zdroje umim a nastala myslim vhodna doba pro to urcit, ktere zdroje do tohoto projektu zahrnout.

soucasny seznam zdroju, ktere ted mam v databazi a ktere vyprodukuji xml soubor o velikosti vetsi nez 1,5MB je tady. je jasne, ze se jich bude muset spousta vyhazet, ale asi bude dobre i nejake jine pridat. takze tady je to misto, kde cekam zapojeni ostatnich clenu tohoto fora. postujte do tohoto tematu zdroje o kterych si myslite, ze by tam mely byt. a pokud mozno postujte jen ty zdroje, ktere mate overene, ze jsou funkcni. ty ktere uz v databazi mam jako by tam nebyly. pridaval jsem je tam bez ladu a skladu, jen abych si overil funkcnost meho engine (vsechny, ktere tam jsou, jsou funkcni, takze pokud nektery z nich budete chtit, nemusi se jiz overovat jeho funkcnost).

seznam zdroju je prvni vec se kterou potrebuji pomoct a druhou veci je to jak casto puvodni zdroje refreshovat? cim castejsi bude refresh, tim vetsi bude zatez serveru a na druhou stranu urcite chceme mit seznam balicku nejakym zpusobem aktualni, takze jak casto? jednou za hodinu, pulhodinu, 2x za den... co myslite, ze by bylo rozumne?

vedlejsim produktem tohoto projektu bude databaze balicku, ktere jsou v tomto zdroji agregovane s moznosti vyhledavani balicku a zobrazovani informaci o nich. rovnez bude mozno zjistit, ktere balicky jsou nove a take bude mozne zjistit kdy byly jednotlive zdroje aktualizovany a pripadne si u nejakeho zdroje vynutit okamzitou aktualizaci rucne

crusader
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 432
Registrován: úte pro 04, 2007 8:03 am

Příspěvek od crusader »

Naprosto super napad, ale jak jsme o tom spolu Milane mluvily, bylo by dobre, aby to bylo dostupné pro Czechoslovak komunitu, jinak budes mit server dost pretizeny, pokud se to "rozkrikne" do sveta. Jinak mne se tvuj projekt moc libi :)

Julek
Administrator
Administrator
Příspěvky: 9848
Registrován: pát říj 12, 2007 9:32 pm

Příspěvek od Julek »

Mno...doufám že se ti to podaří. Nápad je to rozhodně super.
Já nejsem zase až takoví průkopník, neinstaluji si každý den nové aplikace, na to čas moc nemám. Prostě co jsem chtěl to v iPhonu mám, možná se tím ochudím o dost věcí :). Zdrojů mám pár v telefonu, můj refresh je otázka 15 vteřin podle nálady iPhone.


.

Respektujte pravidla, pak si u mě můžete stěžovat na moderátory.


Obrázek

drsny
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 1414
Registrován: sob pro 08, 2007 8:38 pm

Příspěvek od drsny »

to ti zavidim me to jede neco kolem 5 minut

Uživatelský avatar
rony
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 19658
Registrován: pát pro 14, 2007 12:37 am

Příspěvek od rony »

mozno ak by to bolo nieco ako "vytvorenie" vlastneho repo - na webe si naklikam moznosti, vypluje mi to nejaku URL (hlavne dost kratku na prepisanie v iphone), ktora bude obsahovat len vybrane "okruhy" resp. "vybrane aplikacie".

tym padom zmensis velkost repo a budes si v iphone sledovat len to, co naozaj chces.

je to ale narocnejsie naprogramovat nakolko to musi byt interaktivne voci uzivatelom. (iphone sa da lahko identifikovat takze netreba login heslo)

informovanie o novych programoch by mohlo byt riesene webovym rozhranim pozeratelnym zo Safari a ak by som chcel tak si do toho "svojho repo" prihodim aj novinku.

Cele toto samozrejme s cielom minimalizovat objem dat, ktory sa stahuje.

Velmi mi inak v installer vadi, ze More info stranky sa v tom zle pozeraju (vo vacsine) a malokedy je tam "rozumny" popis s screenshotmi.
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mac mini  iPhone  4  5S  X  13 Pro  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods

j.v.
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 487
Registrován: pát říj 12, 2007 11:01 am

Příspěvek od j.v. »

Hmm, držím palce. Vypadá to totiž zatraceně dobře ;)

btw, co duplicity (více apps o stejné nebo rozdílné verzi z více repozitářů)? Je to také ošetřené?

ad refresh serveru) 1-2x za den imho stačí. Já osobně třeba kontroluju Installer jen večer před spaním...
iPhone 8GB gen1 | Nějaké ty Androidy | BB Passport
MacBook Pro 13" | 10.10 | SSD

drsny
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 1414
Registrován: sob pro 08, 2007 8:38 pm

Příspěvek od drsny »

rony: to co rikas, me napadlo taky videl bych to tak, ze si sastavis vlastni balik (bud pridanim zdroju nebo vlozenim konkretniho balicku) na webu pres nejaky login a do installeru se pak zada url http://adresa_scriptu/?uzivatelske_jmeno (aby byla kratka tak muzu udelat treba neco jako http://drsny.net/repo/)

neco podobneho uz jsem resil s rss zdroji http://drsny.net/?id=209


bude s tim sice trochu vic prace, ale myslim, ze to bude stat za to.

ve finale by to mohlo makat takhle: mrknu na web, co je nove, pridam konkretni balicek do sveho packetu. spustim installer ten sosne jeden hodne maly soubor, ktery bude obsahovat treba jen tento jeden balicek a mam vymalovano

j.v.: duplicity jsem zatim neresil, ale muzu udelat to, ze pokud bude mit nejaky balicek stejny hash tak ho budu poskytovat jen jednou

Uživatelský avatar
rony
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 19658
Registrován: pát pro 14, 2007 12:37 am

Příspěvek od rony »

skumal som dokumentaciu a vies jednoznacne identifikovat kazdy jeden iphone, takze nemusis ani riesit login/heslo pretoze kazdy telefon ma svoje volake ID. Prinajhorsom to sprav pomocou cookie do safari na danom telefone - vygenerujes svoje ID a strcis mu ho do fonu. Riziko je iba ak sa mu cookie strati.
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mac mini  iPhone  4  5S  X  13 Pro  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods

drsny
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 1414
Registrován: sob pro 08, 2007 8:38 pm

Příspěvek od drsny »

myslel jsem, ze by se hodilo mit moznost editovat sdvuj seznam i z kompu a ne jen z iphone

spachal_tmp
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 1444
Registrován: úte pro 11, 2007 4:54 pm

Příspěvek od spachal_tmp »

Se seznamem sources neporadim, ale co se tyce aktualizaci, hadam ze 1x denne je az az ;) ..

Uživatelský avatar
rony
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 19658
Registrován: pát pro 14, 2007 12:37 am

Příspěvek od rony »

tiez pravda...
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mac mini  iPhone  4  5S  X  13 Pro  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods

Julek
Administrator
Administrator
Příspěvky: 9848
Registrován: pát říj 12, 2007 9:32 pm

Příspěvek od Julek »

Je x zdrojů mimo jiné i zde na fóru. Držím palce :)


.

Respektujte pravidla, pak si u mě můžete stěžovat na moderátory.


Obrázek

Moren
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 425
Registrován: pát říj 12, 2007 12:08 pm

Příspěvek od Moren »

Hlasuji take za tento projekt. Kdyz jsem na dobre wi-fi, trva mi to take 5 minut. S GPRS ci EDGE do Installeru radeji ani nelezu.
iPhone 3Gs 32GB + HTC Tatoo (Android)

drsny
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 1414
Registrován: sob pro 08, 2007 8:38 pm

Příspěvek od drsny »

abyste nerekli, ze jsem se dnes flakal tak udelam nejaky souhrn toho jak jsem pokrocil.

mel jsme problem se stahovanim obsahu nekterych zdroju. napr. ofiko apptapp repository repository.apptapp.com neposkytovalo xml soubor, ale hodilo to forward na jejich normalni web. z toho jsem usoudil, ze asi maji takovou malinkou ochranu proti vykradani zdroju, ktera spociva v kontrole identifikacniho retezce prohlizece. takze jsem si na svem testovacim zdroji overil, ze se installer neidentifikuje jako mobilni safari, jak by se dalo predpokladat, ale ze ma vlastni identifikacni retezec. upravil jsem tedy script, aby podstrcil vytezovanemu zdroji identifikaci, kterou ocekava. takze ted uz tedy umim stahovat data i z takto "chranenych" zdroju.

dalsi vec, kterou jsem musel poresit je nejaka automaticka aktualizace zdroju. protoze mi server bezi na hostingu, kde nemam pristup ke cronu a omezeni delky behu scriptu mam na 60 sekund, musel jsem to (pokud chci provozovat tento system na mem hostingu) nejak ohnout. vyresil jsem to tak, ze se aktualizuji zdroje jeden po druhem (aktualizace jednoho zdroje se v pohode do minuty vejde) a vzdy po aktualizaci jednoho se stranka refreshne a aktualizuje se dalsi zdroj v poradi. tady je funkcni vzorek.

jako posledni vec jsem overil moznost predavani parametru pri stahovani dat z meho zdroje (bude to slouzit k tomu, aby mohli uzivatele stahovat zdroj prizpusobeny na miru konkretne jim). tam jsem zadny problem neocekaval a ani tam zadny neni. parametr se zada za otaznik do adresy zdroje a je normalne dostupny pres promennou $_SERVER['QUERY_STRING']

no a to je pro dnesek vse, jdu spat

Uživatelský avatar
rony
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 19658
Registrován: pát pro 14, 2007 12:37 am

Příspěvek od rony »

nemoznost pouzit cron som riesil takmer podobne - proste ak uplynula nejaka stanovena doba, tak 1. navstevnik "si to zlizol" a skript najprv stiahol data a az potom pokracoval. Dalsi navstevnik uz siel "rychlo".

Ja si inak myslim, ze by so ma vyvolanie udalosti mohol pouzit nejaku sluzbu, ktora stahuje RSS kanaly - vacsinou chodia na web pravidelne a tak mozes okrem ineho vyvolat stahovanie repo a potom poskytnes RSS data. Samozrejme majitel toho RSS robota ta moc rad nebude :)
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mac mini  iPhone  4  5S  X  13 Pro  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods

drsny
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 1414
Registrován: sob pro 08, 2007 8:38 pm

Příspěvek od drsny »

cron neni problem, mam na netu jine stroje, nad kterymi vladnu plne, ale nechci na ne poustet moc lidi, takze si to nasadim do cronu na nekterem znich a ten uz se postara o update databaze na mem hostingu. spis jsem resil ten problem s omezenim doby behu scriptu.

watterman

Příspěvek od watterman »

Napad je to dobry, snad se ti to podari udelat :)
I kdyz pochybuju ze se to nerozkrikne do zahranici, vzdy se nekdo kdo se nudi najde a napise o tom na zahranicnim foru aby se pochlubil co cesi (cech :P) vymyslel.
Jinak co se tyce toho refreshovani, hodne lidi si prave na tohle stezuje, proto bych byl za to aby se to samo od sebe nerefreshovalo, precejenom neni tak tezky zajit do Sources a kliknou na Refresh ;)

Moren
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 425
Registrován: pát říj 12, 2007 12:08 pm

Příspěvek od Moren »

Jak jsme se bavili na srazku, tak uz se nemuzu dockat nejake verejne bety. :) Vypadalo to fakt zajimave. Uz se tesim az si odeberu vsechny source a bude tam jen tvoje. :)
iPhone 3Gs 32GB + HTC Tatoo (Android)

drsny
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 1414
Registrován: sob pro 08, 2007 8:38 pm

Příspěvek od drsny »

vcera jsem jeste trochu poladil parser, aby se popral i s neketerymi zdroji, ktere mu delaly problemy a pridal jsem dalsi zdroje (seznam obsazenych zdroju) a kdyz jsem to testoval, nasel jsem zatim kazdou aplikaci, ktera me napadla.

pokud nekoho napadne nejaky zdroj, ktery by bylo dobre pridat, sem s nim...

pripadne, kdyby nekdo nenasel nejakou aplikaci, hodte nazev a ja se pokusim najit zdroj a kdyz najdu, pridam ho

pokud by chtel nekdo mit v installeru vsechny aplikace, ktere mam v db (rozhodne k tomu nikoho nenabadam a vlastne to ani nedporucuju), tady je link na vygenerovany source do installeru http://drsny.net/iphone/pxlinfo/rep.php ale upozornuju, ze zatim je to bez filtrovani, takze je to fakt drsny ;-) celekm je v db 1113 aplikaci (duplicity jeste nejou poresene) z 53 zdroju a vygenerovany xml dokument ma 2,3MB.

btw installer ma novou verzi a vypada to, ze uz po spusteni nerefreshuje automaticky data. nemam to zatim overene, ale kdyz jsem jej spustil 2x s asi pulhodinovym odstupem, nerefreshoval



edit: pridavam screeny

Obrázek Obrázek

snad nebude adminovi vadit, ze jsem jako kategorii vytvoril kategorii iphone.cz comunity
Naposledy upravil(a) drsny dne pon led 21, 2008 1:27 pm, celkem upraveno 1 x.

Moren
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 425
Registrován: pát říj 12, 2007 12:08 pm

Příspěvek od Moren »

Dobre info. Vyzkousim a uvidim. Rozhodne resit duplicity bude dulezite a ta rozumna katagorizace. :)
iPhone 3Gs 32GB + HTC Tatoo (Android)

drsny
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 1414
Registrován: sob pro 08, 2007 8:38 pm

Příspěvek od drsny »

dobra zprava: jak uz jsem psal tady nova verze installeru nerefreshuje zdroje kazdych 30 minut, ale jednou za 24 hodin

watterman

Příspěvek od watterman »

Uz du stahovat update
Muze nekdo potvrdit zrychleni refreshovani zdroju u drsneho repo? Nevim jestli to tam dat nebo ne, nechtel bych tam potom ty zdroje zase davat...

drsny
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 1414
Registrován: sob pro 08, 2007 8:38 pm

Příspěvek od drsny »

nedavej to tam! v zadnem pripade to neni hotove a v soucasne dobe by ti to nacitani zdroju totalne zpomalilo. o par prispevku vyse pisu: rozhodne k tomu nikoho nenabadam a vlastne to ani nedporucuju

watterman

Příspěvek od watterman »

jo jasny, ja jenom ze kdyz uz to publikujes tak to aspon z casti splnuje ucel k cemu to je (neber to jako rypani) :) napad mas dobry, a znalosti urcite taky, takze se tesim na finalni verzi :)
Jinak ted si nejsem jisty k cemu tam mas repo appsnapp? stejne se neda ten co je v installeru defaultne dany (aspon ne uzivatelskou) cestou odstranit... takze to tam mas akorat o zdroj navic, jestli to neni pravda tak me oprav ale myslim ze je to tak.

Moren
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 425
Registrován: pát říj 12, 2007 12:08 pm

Příspěvek od Moren »

Tak jsem si odebral vsechny sources a nechal tam jen tu DRSNOU. :) Ale jak zjistuji, mel jsem tam sources vice nez mas ty. :) Chybi mi tam napriklad PSX hry a par dalsich. Zkusim nekde ty sources vypatrat.
iPhone 3Gs 32GB + HTC Tatoo (Android)

Moren
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 425
Registrován: pát říj 12, 2007 12:08 pm

Příspěvek od Moren »

Nasel jsem tyhle. Koukni ktere z toho neznas

AlohaSoft 1.0.2: homepage.mac.com/reinholdpenner/102.xml
AlohaSoft 1.1.1: homepage.mac.com/reinholdpenner/111.xml
aXP: lostsoul.aeroxp.org/iphone/index.xml
BigBoss: markmon.mine.nu:90/iphone/repo/repo.plist
Death to Design: iphone.deathtodesign.com
FrenchIphone: rep.frenchiphone.com
iApp-a-Day: iappaday.com/install
iBlackjack: iphonefanclub.com/native
iUnlock: i.unlock.no
Mateo: bblk.net/iphone (BeatPhone)
MTL Repository: home.mike.tl/iphone
Phyros iPhone-ES: iphone.frickr.es/index.xml
Shai's Apps: ride4.org/shai.xml (Customize Addons)
Simplified Chinese: iphone.org.hk/repository.plist
Studded: studded.net/installer/index.xml
Surge: iphonesurge.com/iphonesurge.xml
Swell: lyndellwiggins.com/Swell.xml
Vietnamese: billydragon.joolo.com
2. Conceited Software> conceitedsoftware.com/iphone >

3. Ste Packaging > psmxy.org/iphone-apps >

4. AlohaSoft 1.0.2 > homepage.mac.com/reinholdpenner/102.xml

5. AlohaSoft 1.1.1 > homepage.mac.com/reinholdpenner/111.xml

6. AlohaSoft 1.1.2 > homepage.mac.com/reinholdpenner/112.xml

7. Apogee LTD > apogeeltd.com

8. aXP > lostsoul.aeroxp.org/iphone/index.xml

9. BigBoss > markmon.mine.nu:90/iphone/repo/repo.plist

10. CedSoft > prog.cedsoft.free.fr (iSnake/Bounce)

11. CopyCoders > homepage.mac.com/hartsteins/copycoders/copycoders.xml (Network Apps)

12. Death to Design > iphone.deathtodesign.com

13. HighTymes > hightymes.org/iphone/plist/index.xml

14. iApp-a-Day > iappaday.com/install

15. Imagine09 > home.twcny.rr.com/imagine09/Imagine09.xml

16. iBlackjack > iphonefanclub.com/native

17. iSpazio > spaziocellulare.com/ispazio.xml

18. iSwitcher > web.mac.com/iswither2/list.xml

19. iUnlock > i.unlock.no

20. Limited Edition iPhone > limitededitioniphone.com/lei.xml

21. Loring Studios > loringstudios.com/iPhone-schnapps/index.xml

22. Mateo > bblk.net/iphone (BeatPhone)

23. Mobile Stacks > mobilestack.googlecode.com/svn/repository/internal.plist

24. ModMyiFone.com > modmyifone.com/installer.xml

25. MTL Repository > home.mike.tl/iphone

26. Shai?s Apps > ride4.org/shai.xml

27. R4m0n > iphone.r4m0n.net/repos (iPhysics)

28. scummVM > urbanfanatics.com/scummvm.xml

29. Slezak?s Stuff > spencerslezak.com (nothing on it yet)

30. Soneso Repository > soneso.com/iphone

31. Studded > studded.net/installer/index.xml

32. Surge > iphonesurge.com/iphonesurge.xml

33. Swell > lyndellwiggins.com/Swell.xml

34. weiPhone 中国 > app.weiphone.com/installer (weTools/weDict)

35. Arabic > apps.iphoneislam.com

36. Chinese 中国/香港 > iphone.org.hk/repository.plist

37. Danish > iphone.vildmedmac.dk/install

38. FrenchIphone > rep.frenchiphone.com

39. Greek > greek-iphone.com/grloc

40. Hebrew עברית > ihebrew.net

50. Norwegian - iFon > install.ifon.no

51. Polish iPolish > krzak.net/iphone

52. Russian iPhone по-русски > russianiphone.ru/beta

53. Russian Tools (in English) > russianiphone.ru/beta/en

54. Spanish Phyros iPhone-ES > iphone.frickr.es/index.xml

55. Swedish iFun.se > ifun.se/swe

56. Taiwanese > iphone4.tw/unlock

57. Vietnamese > iphone.billydragon.net

58. Belgium-iPhone > rep.belgium-iphone.com

59. iCosta 中文键盘 > iphone.freecoder.org/rep/

60. LumaQQ 中文 > lumaqq.linuxsir.org/update/repository.plist

61. varies mods for 1.1.1 homepage.mac.com/bioss/vm.xml62. Dutch iFoneguide > ifoneguide.nl/repo

62. Dutch iFoneguide > ifoneguide.nl/repo

63. Automator to add all sources in installer > ride4.org/shai.xml

64. Polar Bear Farm > polarbearfarm.com/repo

65. Robota software house > iphone.robota.nl > chess, guitar, screenshot

66. Belgium-iPhone > rep.belgium-iphone.com

67. various mods for 1.1.1 > homepage.mac.com/bioss/vm.xml

68. iPhoneBus > iphonebus.com/apps/sky.plist

69. iPhoneSurge > iphonesurge.com/installer.xml
iPhone 3Gs 32GB + HTC Tatoo (Android)

drsny
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 1414
Registrován: sob pro 08, 2007 8:38 pm

Příspěvek od drsny »

watterman píše:ja jenom ze kdyz uz to publikujes tak to aspon z casti splnuje ucel k cemu to je

publikuju to pro ty co si s tim chteji hrat a taky proto aby bylo videt, ze se neflakam ;-)

watterman píše:k cemu tam mas repo appsnapp?

mam ho tam jen tak pro uplnost. jako vedlejsi produkt meho systemu je vyhledavani balicku a informaci o nich. pokud tedy budu chtit nejake podrobnejsi informace o aplkaci z tohoto repa, mrknu na ni a muzu si ji treba z linku, ktery je v informacich obsazen sosnout do kompu a rypat se v ni

Moren píše:Nasel jsem tyhle. Koukni ktere z toho neznas

ten seznam znam a zdroje, ktere jsou funkcni (spousta zdroju z nej funkcnich neni) jsem pridal (teda az na par narodnich). az dodelam ten uzivatelsky definovany export, budu se zabyvat hledanim dalsich zdroju. pokud nekdo chce jiz ted nejaky zdroj pridat (aby byl obsazen v systemu hned pri jeho spusteni), tak hodte link, ale prosim konkretni (overene) linky, zabyvat se nejakymi copy&paste seznamy ted cas nemam.

vcera jsem dodelal editaci seznamu zdroju, ktere maji byt exportovany konkretnimu uzivateli.

v prubehu dneska udelam registraci a bude mozne si vytvorit vlastni sestavu zdroju a pote ji pridat do installeru.

moznost pridani jednotlivych aplikaci dodelam casem.

drsny
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 1414
Registrován: sob pro 08, 2007 8:38 pm

Příspěvek od drsny »

uz to je pouzitelne

registrace je hotova, takze kdo chce pouzivat drsneho installer sources agregator necht vleze na stranku http://drsny.net/iphone/pxlinfo/ a klikne na odkaz registrace, vyplni pozadovane udaje, prihlasi se, zaskrtne si zdroje, ktere hodla mit v generovanem xml souboru, ulozi nastaveni a pote uvidi link, ktery si ma pridat do installeru.

s designem jsem si nehral, takze ano, vypada to hnusne, ale to na funkcnost nema vliv

pripadne chyby a pripominky jakoz i pozadavky na pridani zdroju do systemu smerujte do tohoto vlakna.

Julek
Administrator
Administrator
Příspěvky: 9848
Registrován: pát říj 12, 2007 9:32 pm

Příspěvek od Julek »

Co takhle udělat článek na iphone.cz :) ? Nechce se ti ?


.

Respektujte pravidla, pak si u mě můžete stěžovat na moderátory.


Obrázek

drsny
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 1414
Registrován: sob pro 08, 2007 8:38 pm

Příspěvek od drsny »

myslim, ze je to predcasne. az to bude kompletne hotove, mozna se k tomu dokopu ;-)

Julek
Administrator
Administrator
Příspěvky: 9848
Registrován: pát říj 12, 2007 9:32 pm

Příspěvek od Julek »

S tím kopáním rád pomohu :) pro iphone.cz cokoli :wink:


.

Respektujte pravidla, pak si u mě můžete stěžovat na moderátory.


Obrázek

Moren
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 425
Registrován: pát říj 12, 2007 12:08 pm

Příspěvek od Moren »

Mam par pripominek.

1) Idealne prosim nech vsechny linky zaskrtnute. Je jednodussi jednu ci dve polozky odskrtnout a pak dat ODESLAT. A nebo pridej tlacitko, VSE ZASKRTNOUT a ODEBRAT VSE.

2) To asi nesouvisi s tvym repository, ale Installer mi neupdatuje kdyz kliknu na tlacitko RELOAD. :(
iPhone 3Gs 32GB + HTC Tatoo (Android)

drsny
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 1414
Registrován: sob pro 08, 2007 8:38 pm

Příspěvek od drsny »

pridal jsem dalsi zdroje, takze v soucasne dobe mam uz v installeru jen apptapp official a ten muj. me to po tapnuti na refresh normalne dela co ma.

pridal jsem do nastaveni tlacitka vybrat vse, nevybrat nic, puvodni nastaveni

crusader
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 432
Registrován: úte pro 04, 2007 8:03 am

Příspěvek od crusader »

Moren píše:2) To asi nesouvisi s tvym repository, ale Installer mi neupdatuje kdyz kliknu na tlacitko RELOAD. :(


Mám stejný problém a v SOURCES mi to píše skupinu "undefined sources".

drsny
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 1414
Registrován: sob pro 08, 2007 8:38 pm

Příspěvek od drsny »

vsem zainteresovanym se timto velice omlouvam. v noci v polospanku jsem jeste delal nejake upravy a omylem se mi podarilo nahrat testovaci data do "ostreho" adresare. shodou okolnosti jsem jeste az do ted drzel oprate, takze jsem to mohl opravit az ted. jiz je to opet funkcni.

crusader
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 432
Registrován: úte pro 04, 2007 8:03 am

Příspěvek od crusader »

Díky Mílo, už to běhá jak má :)

Moren
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 425
Registrován: pát říj 12, 2007 12:08 pm

Příspěvek od Moren »

Nejdriv jsem si rikal ze mam nejaky posahany Installer, tak jsem ho odebral a nainstaloval starou verzi i se svymi starymi sources ze zalohy. :) Desne jsem se divil, ze pri startu installeru se nic nestalo a po par vterinach me to hodilo zpet do home. Po dlouhem laborovani zda se Installer jeste nekde neregistruje ci nema nejakou kontrolu v nejakych zakopanych souborech v systemu, ci zda neni nejaka rutina spoustejici Installer na pozadi v launchdeamonu ci jak se to jmenuje mi doslo ze jsem idiot a po prekopirovani zalohy jsem nenastavil parametry na 775. Parada. I mistr tesar se utne, no. :)
A pak me napadlo, ze to nemusi byt v installeru, ale nejaka chyba ve tvem repository. A jak koukam, nemylil jsem se. :)
iPhone 3Gs 32GB + HTC Tatoo (Android)

drsny
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 1414
Registrován: sob pro 08, 2007 8:38 pm

Příspěvek od drsny »

otazka na tech 6 lidi, kteri to spolu se mnou pouzivaji. libilo by se vam u nastavovani generovaneho vystupu cleneni zdroju podle kategorii jako je to na na nasledujicim screenshotu nebo to mam nechat podle abecedy tak jak je to ted?

Obrázek

milansme
Host
Host
Příspěvky: 30
Registrován: pon led 07, 2008 7:18 pm

Příspěvek od milansme »

Myslím, že by to takto (jako na screenshotu) mohlo být přehlednější.

crusader
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 432
Registrován: úte pro 04, 2007 8:03 am

Příspěvek od crusader »

Já se řídím popisem zdroje, takže v tomto případě je mi to asi jedno 8) Jsem naprosto spokojený se stávajícím stavem.

Odpovědět