drsneho installer sources agregator

Moren
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 425
Registrován: pát říj 12, 2007 12:08 pm

Re: drsneho installer sources agregator

Příspěvek od Moren »

Potvrzuji. Prave jsem to udelal podle popisu Drsneho a funguje. :) Pohlidej si kodovani UTF-8.
iPhone 3Gs 32GB + HTC Tatoo (Android)

drsny
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 1414
Registrován: sob pro 08, 2007 8:38 pm

Re: drsneho installer sources agregator

Příspěvek od drsny »

konecne jsem se dokopal k dodelani automatickeho update zdroju. takze v 0, 6, 12 a 18 hodin gmt se vsechny zdroje v repozitari postupne zaktualizuji.

pokud se nejaky zdroj nepodari zaktualilzivat je v seznamu zdroju podle casu od posledni aktrualizace oznacen barevne více než 7 hodin, více než 13 hodin, více než 25 hodin. rovnez jsou takto barevne oznaceny zdroje u na strance detalu balicku, ktere pochazeji z neaktualizovanych zdroju a tudiz nemusi byt dostupne.

vypis v detalu balicku vypada takto:

zdroj
chyba: zdroj se nepodařilo updatovat již více než 24 hodin (naposledy updatováno 13.03.2008 21:41:35)
link: http://dajavax.googlepages.com/repo.xml
name: dajavax

elka
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 698
Registrován: sob lis 10, 2007 12:39 am

Re: drsneho installer sources agregator

Příspěvek od elka »

Měl bych nápad na vylepšení již tak dokonalé myšlenky :) Občas člověk musí restorovat - ano, stává se to ;) - a co ho nejvíce naštve? Ano, to, že musí pak pracně vzpomínat, co že to tam měl všechno nainstalované a v jakém pořadí. Napadlo mě, že v rámci uživatelského profilu v Drsného agregátoru zdrojů by mohlo jít vytvořit sady balíčků, které by se po restoru jednoduše nainstalovaly. Prostě by tam čekaly uložené na svou chvíli. Mohlo by jich být i více skupin, aby se některé balíčky při instalaci nebily (např. instalovat nejprve českou klávesnici a teprve pak Mobile Enhancer je blbost, že).

Co vy na to? Je to moc velká pakárna?

drsny
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 1414
Registrován: sob pro 08, 2007 8:38 pm

Re: drsneho installer sources agregator

Příspěvek od drsny »

to neni spatny napad, ted budu 2 dny mimo, ale pak se na to vrhnu

Moren
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 425
Registrován: pát říj 12, 2007 12:08 pm

Re: drsneho installer sources agregator

Příspěvek od Moren »

Dulezite je aby se ty balicky automaticky updatovaly za nove verze. Protoze nainstalit si vse z balicku a pak to znovu prochazet a delat vsude update by nebylo moc prakticke.
iPhone 3Gs 32GB + HTC Tatoo (Android)

drsny
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 1414
Registrován: sob pro 08, 2007 8:38 pm

Re: drsneho installer sources agregator

Příspěvek od drsny »

drsneho pxl info - update

par dnu to trvalo, ale mel jsem toho fakt hodne, tedy... konecne jsem dodelal moznost pridat balicky nastalo. balicky je mozno pridat nastalo (nebo jen pro prvni refresh installeru) at uz z libovolne stranky s detaily balilcku na kterou se dostanes treba pres novinky a rovnez je pridani mozne i pres vyhledavani v members sekci.

takze do sveho vlastniho zdroje si nyni muzes pridat nekolik zdroju a/nebo nekolik balicku. ja mam v soucasne dobe ve svem zdroji nastrkany jen balicky, ktere mam nainstalovane a ze zdroju tam nemam zadny. ale je moznost tyto dve varianty libovolne kombinovat.

moznost pridat balicek jen na prvni refresh (treba pri nutnosti neco nainstalovat pres gprs) zustala stale funkcni. pokud je pridan nejaky balicek jen na prvni refresh, nejsou posilany ani vybrane zdroje ani balicky pridane nastalo. jsou odeslany pouze balicky pridane pro prvni refresh. po prvnim refreshi jsou tyto vymazany a jsou jiz normalne odesilany balicky z vybranych zdroju + balicky pridane nastalo.

jeste male varovani: pod seznamem balicku je tlacitko [odstranit balicky] kliknutim na to tlacitko se vymazou vsechny ulozene balicky. pokud chces odstranit jen jeden balicek, pouzij krizek vedle balicku.

doufam, ze jsem to napsal tak aby to slo pochopit

ilijusin

Re: drsneho installer sources agregator

Příspěvek od ilijusin »

diky moc, chystam se na Restore a tohle moc pomuze :)


jeste jako perlicka na doru by bylo kdyby se to v Installeru zaradilo do slozky podle usera, tj. naklikam si balicky a v installeru pak budu mit kategorii ILIJUSIN, usetri praci pri hledani apps v dlouhem seznamu, ale to me jenom napadlo a nevim jestli to vubec de :)

Moren
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 425
Registrován: pát říj 12, 2007 12:08 pm

Re: drsneho installer sources agregator

Příspěvek od Moren »

Dalsi zlepseni jiz dokonaleho. :) Proc ne.

Ja jen doufam ze vylepsi novou verzi Installeru jak porad slibuji. Kategorizace delana trochu jinak by byla tou nejlepsi veci co by mohli udelat.
iPhone 3Gs 32GB + HTC Tatoo (Android)

j.v.
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 487
Registrován: pát říj 12, 2007 11:01 am

Re: drsneho installer sources agregator

Příspěvek od j.v. »

Z nějakého důvodu mi installer nenačte můj seznam repozitářů ( http://drsny.net/iphone/pxlinfo/rep.php?j.v. )

Je to globálnější, nebo jsem v tomhle exot a mám něco někde blbě nastavené? :roll:
iPhone 8GB gen1 | Nějaké ty Androidy | BB Passport
MacBook Pro 13" | 10.10 | SSD

headlong
patron iPhone.cz
patron iPhone.cz
Příspěvky: 276
Registrován: sob úno 16, 2008 3:38 pm

Re: drsneho installer sources agregator

Příspěvek od headlong »

Teď (20.00 hod.) stejný problém.
Obrázek
Mám iPhone 8. V rodině ještě další tři iPhone :-)

ilijusin

Re: drsneho installer sources agregator

Příspěvek od ilijusin »

taky, taky :(


sem chtel nainstalovat ten Skype :)

pockame na drsneho

headlong
patron iPhone.cz
patron iPhone.cz
Příspěvky: 276
Registrován: sob úno 16, 2008 3:38 pm

Re: drsneho installer sources agregator

Příspěvek od headlong »

Už to fachčí (21.00 hod), asi předtím zrovna drsný něco ládoval do repozitáře... :wink:
Obrázek
Mám iPhone 8. V rodině ještě další tři iPhone :-)

elka
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 698
Registrován: sob lis 10, 2007 12:39 am

Re: drsneho installer sources agregator

Příspěvek od elka »

Pozor chyba. Když dám vyhledat balíček a zatrhnu u některého (nebo i u více) zatržítko a dám Přidat na stálo, nic se nepřidá. A všiml jsem si toho až po poctivém proklikání všech svých balíčků :(

Funguje to jen z detailní stránky balíčku.

drsny
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 1414
Registrován: sob pro 08, 2007 8:38 pm

Re: drsneho installer sources agregator

Příspěvek od drsny »

opraveno

elka
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 698
Registrován: sob lis 10, 2007 12:39 am

Re: drsneho installer sources agregator

Příspěvek od elka »

Něco asi je špatně. V balíčkách mám nasázeno tohle všechno, ale po refreši zdrojů vidím v sekci INSTALL jen 4 programy: weTool, čeština pro converter, čeština pro Mobilechat a Pool. Pročpak to?

drsny
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 1414
Registrován: sob pro 08, 2007 8:38 pm

Re: drsneho installer sources agregator

Příspěvek od drsny »

a nemas ty ostatni veci nainstalovane?

elka
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 698
Registrován: sob lis 10, 2007 12:39 am

Re: drsneho installer sources agregator

Příspěvek od elka »

Ostatní i ty, co se nabízejí k instalaci.

drsny
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 1414
Registrován: sob pro 08, 2007 8:38 pm

Re: drsneho installer sources agregator

Příspěvek od drsny »

nainstalovane veci neuvidis. pokud vidis neco co mas nainstalovane, tak to ma asi jiny bundleidentifier nez to co mas pridane do balicku

adam

Re: drsneho installer sources agregator

Příspěvek od adam »

chtel bych poprosit o radu...

jde me taky o smazani "AppTapp Official" zdroje
ale kdyz se prihlasim tak vubec nevidim zde zminovanou strukturu

/private/var/root/Library/Installer/PackageSources.plist

ale jenom
/private/var/root/Library/
a tady slozky (Customize, DockSwap, Lockdown, Preferences)

Installer tedy nikde
mam 1.1.4

predem diky

Reyn
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 269
Registrován: čtv lis 29, 2007 5:50 pm

Re: drsneho installer sources agregator

Příspěvek od Reyn »

adam: na 1.1.4 musis hledat ve slozce /private/var/mobile/Installer

adam

Re: drsneho installer sources agregator

Příspěvek od adam »

to Reyn:
ani sem ten dotaz nesacil opravit jakoze unlock byl Pwnage Tool... :)
ale vysledek je na 1

... tisicere DIKY

headlong
patron iPhone.cz
patron iPhone.cz
Příspěvky: 276
Registrován: sob úno 16, 2008 3:38 pm

Re: drsneho installer sources agregator

Příspěvek od headlong »

2 drsny: ahoj, dotaz laika - protože jsem se dostal do stádia, kdy mám v Tvém repu zatrženo tolik zdrojů, že už se v iPhone neaktualizují, tak se chci zeptat, zda by šlo nějak vytvořit možnost, že by se zdroje rozdělily do dvou repositorů, třeba drsny´s repo 1 a drsny´s repo 2. Pak by agregátor posílal do iPhone 2 xml soubory a ten by pak teoreticky neměl problém s jejich zracováním a refreshingem.

Pokud je to blbost, tak sorry :oops:
Obrázek
Mám iPhone 8. V rodině ještě další tři iPhone :-)

drsny
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 1414
Registrován: sob pro 08, 2007 8:38 pm

Re: drsneho installer sources agregator

Příspěvek od drsny »

blbost to neni, zkusim to nejak vymyslet, az bude chvilka casu

headlong
patron iPhone.cz
patron iPhone.cz
Příspěvky: 276
Registrován: sob úno 16, 2008 3:38 pm

Re: drsneho installer sources agregator

Příspěvek od headlong »

Super, díky!
Obrázek
Mám iPhone 8. V rodině ještě další tři iPhone :-)

drsny
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 1414
Registrován: sob pro 08, 2007 8:38 pm

drsneho installer sources agregator - nova verze

Příspěvek od drsny »

asi pred hodinou byla nasazena nova (doufam, ze lepsi) verze pxlinfo. monix dekuji za graficky navrh a panum morenovi a crusaderovi za testovani. pxlinfo ma ted dve verze jednu pro pristup z pocitace a jednu pro iphone. nejsou jeste zapracovany vsechny veci, ktere jsem mel v planu, ale vzhledem k nekterym bugum stare verze jsem nasadil tuto novou drive, nez jsem puvodne chtel.

Obrázek

jednim z problemu, ktery je v nove verzi vyresen je to, ze balicky pridane nastalo byly drive ulozeny vcetne cisla verze, takze se pri vydani nove verze balicku neobjevily v installeru na karte update. system ukladani balicku na stalo byl predelan vcetne formatu ulozenych dat (ted se ukladaji balicky jako kombinace zdroje, ze ktereho pochazi a hodnoty bundleidentifier), takze je nutne si balicky pridat znovu. abyste ale vy, kteri to pouzivate, o seznam ulozenych balicku neprisli, jsou tyto po staru ulozene balicky zobrazeny pod nadpisem balicky ulozené na stalo (stare nefunkcni). pote az si je pridate znovu (do tech novych) a stare vymazete, cela sekce se starymi balicky zmizi. doufam, ze tuto jednu neprijemnost vyvazi ostatni pozitova, ktera update prinasi.

druhym odstranenym bugem je to, ze se po pridani nejakeho zdroje nenacitaly jednotlive pridane balicky. ted v nove verzi je mozno balicky a zdroje libovolne kombinovat.

az mi zustane zase trocha casu, tak se pokusim nejak zapracovat napad co nahodil headlong a mamm jeste v hlave par napadu, ale casu je proste malo.

dalsi novinku je, ze v kazdem vypisu balicku at uz v seznamu novinek, ve vysledcich hledani nebo pri prochazeni zdroju a kategorii, vzdy jsou ted dostupna tlacitka pro pridani konkretniho balicku (na stalo) nebo celeho zdroje. pridani balicku pouze pro prvni refresh je dostupne pouze na strance s detailem balicku v casti bez prihlaseni nebo po prihlaseni ve vysledcich hledani na strance balicky

Obrázek

ilijusin

Re: drsneho installer sources agregator

Příspěvek od ilijusin »

aaaa nadherna prace, fakt bez tebe/vas by byla iPhone komunita v CR uplne nahrana!!!! Miluju vas!

Moren
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 425
Registrován: pát říj 12, 2007 12:08 pm

Re: drsneho installer sources agregator

Příspěvek od Moren »

Tak a je to zase o stupinek dale. :)

Diky Milane. Proste dobra pracicka. Je poteseni pro tebe testovat veci. :)
iPhone 3Gs 32GB + HTC Tatoo (Android)

watterman

Re: drsneho installer sources agregator

Příspěvek od watterman »

No tak jsem si dneska zapl drsneho agregator a co mě překvapilo byl nový vzhled. Opravdu paráda!
Akorát trochu výtka k těm vrchním dvoum obrázkům, dle mě zabírají hodně místa na samotné stránce, jako.-že je to moc velké do výšky...

Ale překvapila a nemile mě jedna věc... Měl jsem tam dle sebe vybrané zdroje, které chci agregovat, zkoumal jsem to stylem: otevřel zdroj->prohlédl balíčky atd...->teď jsem si chtěl přidat zdroj jednoho balíčku, ale co mě nečekalo, všechno je odškrtnuté a jsem i jistý že jsem tam nic neměnil! Nakonec tam mám pouze zdroj co jsem si chtěl přidat jako novej :(. Původní nastavení nic nevrátilo, vypadá to, jako by se mi s nástupem této verze smazali zdroje, které jsem agregoval... Ach jo :( Zase nastavování na půl hodinku. Asi by s tím nic nešlo udělat?

drsny
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 1414
Registrován: sob pro 08, 2007 8:38 pm

Re: drsneho installer sources agregator

Příspěvek od drsny »

nastaveni zdroju zustalo zachovano. stejny nformat dat, zadna zmena. je divne pokud jsi o sve nastaveni prisel. jedine co ma jiny format jsou nastavene balicky, ale o tom jsem psal vyse.

fajnman

Re: drsneho installer sources agregator

Příspěvek od fajnman »

vsiml jsem si, vyborna prace, ale trochu jsem mel problemy v orintaci, asi sila zvyku.. :-)

haluza

Re: drsneho installer sources agregator

Příspěvek od haluza »

moc pěkné! jen, mohl bych poprosit o přípsání i jiných fontů než helvetici do font-family? něco pro windows :o :wink: arial, tahomu

Julek
Administrator
Administrator
Příspěvky: 9848
Registrován: pát říj 12, 2007 9:32 pm

Re: drsneho installer sources agregator

Příspěvek od Julek »

Milane vymaž okamžitě tu hloupou anketu !!! Moc dobře víš že tě tu všichni milujeme... neznám nikoho komu by tvá práce nepomáhala !! 8)


.

Respektujte pravidla, pak si u mě můžete stěžovat na moderátory.


Obrázek

drsny
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 1414
Registrován: sob pro 08, 2007 8:38 pm

Re: drsneho installer sources agregator

Příspěvek od drsny »

2 julek: a me se ta anketa tak libila ;-(

2 haluza: predpokladam, ze ti to blblo jen v msie, protoze ve ff, safari i opere jsem na mych woknech s helveticou zadne problemy nemel. pridal jsem pro msie samostatny css dokument, kde je tahoma a arial. omlouvam se, ale nejak jsem pozapomel, ze nekdo muze pouzivat i msie.

haluza

Re: drsneho installer sources agregator

Příspěvek od haluza »

ahoj, blblo to na opeře, ie to zobrazoval ok... problém je že helvetica je komerční písmo applu (pokud se nepletu) a na woknech standartně není (před týdnem jsem reinstalioval XPčka SP2 a vážně tam nebyla, i když mám pocit, že dřív jsem ji měl) :roll: :idea: zvláštní

Uživatelský avatar
rony
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 19659
Registrován: pát pro 14, 2007 12:37 am

Re: drsneho installer sources agregator

Příspěvek od rony »

haluza píše:moc pěkné! jen, mohl bych poprosit o přípsání i jiných fontů než helvetici do font-family? něco pro windows :o :wink: arial, tahomu


postaci:

font-family: sans-serif;

a zarucene to pojde na vsetkych moznych prehliadacoch :)
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mac mini  iPhone  4  5S  X  13 Pro  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods

drsny
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 1414
Registrován: sob pro 08, 2007 8:38 pm

jak stahovat balicky do pc

Příspěvek od drsny »

v jinem threadu jsem popisoval, jak stahovat pomoci meho agregatoru balicky, hazu to i sem, kdyby to tu nekdo cetl, at neni o tuto info ochuzen

na pxlinfo je u detailu kazdeho balicku i link na primy download. na strance s detaily balicku pod nadpisem balicek hledej popis location: a hned vedle toho je link na zazipovany balicek. nektere repozitare kontroluji, zda je balicek stahovan instalatorem a pokud ne, tak jej neposkytnou (to ale neplati pro zdroj, ze ktereho jsou ta temata). pro tento pripad vedle toho linku jeste odkaz stahnout, ktery toto omezeni obejde. primarne ale pro stahovani pouzivej originalni location, download pres link stahnout zbytecne zatezuje muj server.

adam

Re: drsneho installer sources agregator

Příspěvek od adam »

nedavno tady byla dobra rada jak smazat ze zdroju ty ktery nejdou rucne pres delete

updatoval jsem installer na 3.1 a je to v tom souboru uplne jinak napsany
chtel bych timto pozadat nekoho kdyby byl tak hodnej a poradil i s tim novym "PackageSources"

predem diky

Moonlight
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 354
Registrován: pát pro 21, 2007 4:07 pm

Re: drsneho installer sources agregator

Příspěvek od Moonlight »

Caute.Dal som si refreshnut zdroje a z categorii ktore mam v instaleri mi zmizli zdroje ktore mam nastavene v Drsneho pxl info.Neviete kde je chyba?
new iPad wifi 32gb
iPad wifi 3G 32gb
iPhone4 32gb
iPhone 3GS 16gb
iPhone 3G 8gb
iPhone 2g

drsny
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 1414
Registrován: sob pro 08, 2007 8:38 pm

Re: drsneho installer sources agregator

Příspěvek od drsny »

precti si upozorneni, ktere je po prihlaseni do pxl info nahore na strance zdroje

drsny
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 1414
Registrován: sob pro 08, 2007 8:38 pm

Re: drsneho installer sources agregator

Příspěvek od drsny »

spatna zprava: naprogramoval jsem system vicenasobnych zdroju pro pripad, kdy ma uzivatel v agregatoru vetsi mnozstvi zdroju nez installer pokouse. system je hotovy a funguje tak, ze odesila data do jednotlivych zdroju pouze do nastavene velikosti. dalsi data potom posila ve druhem zdroji zase do urcene velikosti a tak dale dokud neodesle data vsechna. bohuzel to ale vypada, ze mame smulu.

kdyz jsem totiz vlozil do installeru jeden zdroj tak mohl mit az asi 1.3MB, ale kdyz byly zdroje 2, uz to tuto velikost u tech zdroju nevzalo. cim vice zdroju, tim mensi musela byt jejich velikost, aby je installer zpracoval.

jeste to budu zkouset, ale obavam se, ze je to marna snaha. mnozstvi dat, ktere installer dokaze zpracovat je poroste omezene a nejedna se o omezeni velikosti dat z jednotlivych zdroju, ale velikost dat ze vsech zdroju dohromady a tato celkova velikost je nekde na hranici 1,3MB.

jelikoz tento vicezdrojovy system, neresi problem s nerefreshovanim zdroju, do ostre verze jsem ho nedaval. pokud by ho presto chtel nekdo testnout, az se ozve a ja mu vysvetlim jak.

Odpovědět